Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek! Nekem egyszerűen nem megy a palacsinta sütése. Bármilyen ételt megcsinálok de a palacsintával nem boldogulok. fórum

Segítsetek! Nekem egyszerűen nem megy a palacsinta sütése. Bármilyen ételt megcsinálok de a palacsintával nem boldogulok. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
75. grizus
2014. dec. 31. 02:19
Finomliszt, 1-2 tojás, tej és szóda vagy ásványvíz (vagy sima víz, ha nincs más). Só, cukor se kell bele. Pofonegyszerű, nem kell túlbonyolítani és akkor jó lesz.
74. d41005143d (válaszként erre: 70. - Biromoni)
2014. dec. 31. 01:47
en sem hallottam soha eletemben,hogy a palacsintaban eleszto kellene.
2012. máj. 26. 14:30
de persze már mindent ki lehet próbálni.
2012. máj. 26. 14:29
sütőpor,nem élesztő:))
2012. máj. 26. 14:24
Olyan is van, meg még az élesztő mellett reszelt almát, oder krumplit is el lehet lágyan folyó tésztába helyezni, de már megyek is, mert nem ez a kérdés.....bocsi, csak ábrándoztam
70. biromoni (válaszként erre: 69. - Ca39633091)
2012. máj. 26. 14:20
Élesztő?
2012. máj. 26. 14:09
kábé 3 deci tej,2 tojás,élesztö,fél deci olaj, a liszt szemre 30 deka de fogalmam sincs,higitáshoz szóda vagy 1 deci,vagy kevesebb.Sose mértem a lisztet mennyi lehet,de mindig tutira sikerül.Ja és tartós tej is kitünö hozzá...
68. 08f14c3a49 (válaszként erre: 67. - Gevi1931)
2012. máj. 26. 12:54
Így tuti sikerül, főleg, ha teflonserpenyőbe sütöd,. Én simán a reggelizős teflonserpenyőt alkalmazom, nem vettem külön palacsintasütős teflont, és mindig sikerül.
2012. máj. 26. 11:47

1 tojás 3 bögre liszt picisó és annyi víz,hogy sürü masszalegyen a merőkanálon megmaradjon ha megforditod simára elkevered, cukrot soha ne tegyél bele mert le ragad, és végül 2 evőkanál

olajat megkevered és tefonba sütheted is.


/Nem kell olajozni a serpenyőt igy/

66. 6187eb1c9a (válaszként erre: 65. - D41005143d)
2011. nov. 25. 14:27
Mindig szódavízzel hígítom,csak várni kell egy kicsit,sohasem ragad le.
2011. nov. 25. 11:39
forro olajban sussed es sose tegyel bele vizet/szodavizet se/ es vigyazz a surusegere,jo surunek kell lenni,lehet tied tul folyos es ezertis nem sikerul.probalkozz fogg az menni.makjd belejossz,
64. c27c71e957 (válaszként erre: 53. - Syria)
2011. okt. 3. 11:55

Így tökéletes :)

Ja, és a dobozos tartós tej e célra használhatatlan.

2011. okt. 3. 11:52
Teflon palacsintasütő olyan, mint a hótt ember valaga, inkább fő benne, mint sül.
62. anyuci74 (válaszként erre: 59. - Liviaa)
2011. okt. 3. 11:39
Nekem soha nem ragad le, pedig jo sok cukrot teszek bele, a gyerekem sokszor csak simen eszi, mert ugy is eleg edes.
2011. szept. 28. 11:59

sőt,a palacsintasütőben az előzőleg megmaradt forró olajat visszakevertem a tésztába :-)


sőt,volt,hogy levertem a tányért,kb 200db ot leejtettem a földre--ez is lett adva :)

60. 04e95f637a (válaszként erre: 59. - Liviaa)
2011. szept. 28. 11:56
de le ám...az igazi balatoni palacsintába fele fele arányban használtunk tejet,illetve szódát!Látványkonyhán dolgoztam,napi 16 órában palacsintát sütöttem,mindet eladtam :)
59. Liviaa
2011. szept. 28. 11:45
A tésztába nem szoktam cukrot rakni, mert attól leragadhat..
2011. szept. 28. 11:13
En nam merek semmit, veszek 2-3 tojast attol fugg mennyi palacsintat akarok csinalni, sokat vagy nem . :) ebbe beleöntök 1 csomag vanilias cukrot, kb 2 evökanal cukrot, pici sot, es annyi lisztet hogy egesz kemeny legyen a teszta ( nem lehet keverni) es ehhez adagolom elöször a tejet, (nagyon keves tejjel 1-2 dl dolgozom, inkabb szodavizböl hasznalok többet) es a szodavizet egeszen addig adagolom es keverem amig el nem erem a megfelelö suruseget. ha kevesnek talalom adok meg hozza lisztet. Meg adok hozza kb 0,5-1 dl olajat. Utana sutöm, sose eg le es nagyon fincsi. En ugy tudom ha sok tejet vagy tojast hasznal az ember akkor lesz kemeny a palacsinta.
2011. febr. 26. 20:52

Ahogy csinálni szoktam: 12 db palacsintához;

12 evőkanál rétesliszt, 1-2 késhegynyi sütőpor, 2 db tojás, 1-2 evőkanálnyi cukor, csipetnyi só. Kicsi vízzel vagy tejjel símára keverem, ezután kb. 1 dl olajjal átkeverem és hagyom pihenni 10-20 percet. Közben előveszem a palacsintasütőt, amit először átkenek olajjal (de többször már nem).

56. zani (válaszként erre: 55. - Ildiko0914)
2009. nov. 10. 19:21
köszi, legközelebb megpróbálom kevesebb vízzel. én meg azt gondoltam h a vízben levő sok buboréktól fog feljönni.
55. ildiko0914 (válaszként erre: 54. - Zani)
2009. nov. 9. 16:42
Az én tapasztalatom az hogy a viztől lesz kemény.Én tejjel szoktam késziteni, ha nem is kizárólag tejjel, de mindenképp fele fele arányba.
54. zani
2009. nov. 4. 20:53

remélem valaki jár még néha ezen a fórumon, mert teljesen kétségbe estem. :(

általánosságban véve jól főzök, sütök, de a pöalacsintám tegnap nem akart sehogy összejönni. nem tudom mi lehetett a baj, de olyan nyers színű maradt és lapos, kemény, cipőtalpszerű lett az egész, ja és 12 palacsintát egy órán keresztül sütögettem. se feljönni nem akart, pedig tettem bele szódabikarbónát meg szénsavas ásványvizet, se pirulni...

szerintetek mi volt a baj?

53. syria (válaszként erre: 50. - MelisUK)
2009. aug. 30. 08:10

Ez az, szerintem is kell bele cukor, persze nem sok, mert akkor tényleg könnyebben leragad. Én 2 tojáshoz teszek egy evőkanállal.

Igaza van a Budaynak! A hagyományos palacsintasütőt tényleg csak kívülről szabad elmosni, a belsejét csak kitörölni. Anyukám is így csinálta. Igaz, neki volt hatalmas kamrája, ahol megvolt a helye a serpenyőnek. Ja, és még egy! Az ilyen serpenyőben nem szabad semmi mást sütni, főzni, pl. tojásrántottát!

Még két dolgot tapasztaltam.

Ha áll a tészta, nincs rögtön kisütve nekem akkor szokott szakadni. (Nem értem, mert néhányan írták, hogy sütés előtt állni hagyják, van, aki még a hűtőbe is beteszi. Én csak egyszer próbálkoztam, hogy a maradékot a hűtőbe tettem másnap akartam kisütni, na az volt a katasztrófa.)

A másik: ahogy valaki írta, valóban, a mai lisztek egészen mások, mint a régiek. Azoknak valahogy állandó volt a minőségük, a maiak meg...

Én a liszt rovására írom, hogy az első 1-2 palacsintám mindig "romos" lesz.

2009. aug. 29. 16:52
Én is mindig rakok bele cukrot, kb. egy kisebb evőkanálnyit (csapottan). Anyukám is mindig ennyit tesz bele. Neki még nem is teflon sütője van, hanem egy nagyon régi, és mindig szuper a palacsintatésztája és nem ragad le. Ha túl híg, az nem jó, mert akkor gyenge a tészta. Azt mondják, hogy a tejszínsűrűségű a jó. Én mindegyik palacsinta alá olajozok egy kicsit, mert nem szeretem ha száraz lesz a tészta.
51. Gummy (válaszként erre: 50. - MelisUK)
2009. aug. 29. 15:10
Én mindig rakok bele cukrot. Szerintem csak a PALACSINTASÜTŐ bevonatától függ az egész. Ja és egy kisebb teáskanál olaj minden palacsintához a sütőre. (legalábbis az én nagy palacsintasütőmhöz)
2009. aug. 29. 14:51
Érdekes, hogy azt írjátok sokan, hogy tilos bele cukrot tenni. Mégis miért? Attól lesz finom a tészta. Persze ha sokat rak bele az ember, akkor le fog ragadni, de egy kicsi kell. Cukor nélkül akkor kell csinálni, ha húsos palacsinta lesz.
2009. aug. 29. 12:58

Nekem hagyományos palacsinta sütöm van 2 db. Mind a kettőt használom a sütéshez, mert mindig sokat sütök. Mindig kimosom a palacsintasütőt, és cukrot is teszek a tésztába.

Szép lenne, ha mosogatás nélkül tárolnám a szekrénybe:)

A cukor pedig azért kell bele, hogy jó íze legyen. Nem tapad le, ha jó a tészta!

2009. aug. 29. 10:20

Én úgy csinálom a tésztát, hogy egy műanyag keverő edénybe öntök lisztet, hozzá teszek 2 tojást, csipetnyi sót, kevés cukrot, egy kis sütőport (ennek hatására másnapra se lesz szíjas a palacsinta) és az egészet tejjel öntöm fel. Persze nem egyből öntök annyi tejet hozzá, ami kell, hanem előbb csak kb fele annyit, ezt robotgéppel összekeverem, hozzá a többi tej, azt is elkeverem a géppel és kész.

Ezután kifejezetten palacsinta sütéséhez való serpenyőben sütöm, olaj se kell alá, de úgy hagyományból némelyikhez teszek. Nekem az a lényege, hogy elég sűrű legyen a tészta, azaz ne úgy follyon, mint a víz, hanem sűrűbb legyen jóval. Ha túl híg, akkor letapad.

47. syria (válaszként erre: 46. - Anyagi)
2009. aug. 29. 09:52
Hú, akkor kapkodhatod a serpenyőket! Én kettő mellett sem unatkozok.
46. Anyagi
2009. aug. 28. 14:43

Nagyon pici cukrot tegyél csak bele, vagy ne is, mert attól ragad le!

A tésztába a legvégén tegyél olajat, mert ha sokáig kevered vele, olyan lesz mint a majonéz és nem ér semmit leragadás ellen!


Nem akarok dicsekedni, de én 4 sütővel szoktam csinálni azt a hatvanat, ami nálunk elfogy!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook