Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
331. a0c1361e44 (válaszként erre: 330. - 67c772efc3)
2011. dec. 29. 20:49

Szia!

Nekem azért ezek az értékek nem tűnnek túl rossznak. Lehet azért, mert nekem alacsonyabb volt és most is alacsonyabb. Szeretek túlműködni. Babával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, de ahhoz lehet alacsony.

2011. dec. 29. 18:31

Sziasztok, nekem szülés után alakult ki PM túlműködés, TSH változó, volt 0,31, 0,26 és 0,06 is. Anti TG 0,09, Anti TPO 18. Nem tudom ebből mi lesz... :( De nem örülök.

Főleg, mert az első babánk is lombikos, de akkor még tökéletes volt a TSH-m. Most másodikra gyúrnánk, de így?!?!? :(

2011. nov. 25. 22:03

Szia!

Nekem is pár napja derült ki, hogy pm. túlműködésem van, TSH:0,002, FT4: 34,29 lett. Szinten Metothyrint és Huma-Pronolt szedek. Eddig 3x1/2-et szedtem a Huma-Pronolból, de nem vitte le a pulzusom 100 alá, ugyhogy 2x1-et kell most. Hát meglátjuk, kicsit jobban vagyok, de azért még pörgök :)

A Metothyrint két napja szedem, jövöhéten vérvétel, hogy javult e az eredmény, és hogy a fehérjeszintem nem lett e rosszabb, mert ha lemegy 4000 alá, akkor azonnal abba kell hagyni, és más gyógyszer írnak fel. Sok sikert neked, remélem hatni fog a gyógyszer, és jobban lesz a pm-ed:)

Mit állapitottak meg? Göbösödést, vagy Basedow-kórt,esetleg mást? mi a baja a pm-ednek?

2011. nov. 25. 18:53

Ma lett meg az eredményem!

FT4:59.73

FT3:15.21

Kaptam Metothrin-t és Huma-Pronol-t.

Minden héten vérvételre megyek.

Fog segíteni a gyógyszer szerintetek?Jan 6-án megyek majd kontrollra.

Nagyon félek..................

2011. nov. 24. 21:12
Igen, ajánlotta. Heti 1 vérvétel, vagy ha szükséges, akkor 2 is. A methotyrint napi 3x kell szednem és hozzá a béta-blokkolot 3x1/2-et.
326. a0c1361e44 (válaszként erre: 325. - Pipike20)
2011. nov. 24. 18:10

Hogy kell szedned a methotyrint?

Remélem ajánlotta a vérvételt hetente egyszer legalább!

2011. nov. 24. 14:53
*Metothyrin :)
2011. nov. 24. 14:51

Sziasztok!

Voltam orvosnál, és megállapította hogy autoimmun, Basedow-kór :(

Vénásan kaptam az izótópia előtt injekciót, meg vért vettek. Azt mondták, hogy ne essek teherbe egy jó 2-3 hónapig, aztán ha addigra (remélem) beáll a TSH, meg az T4-em normálisra, és a fehérvérsejteim száma is ugyanannyi marad, vagy nő, akkor lehet egy másik gyógyszer, ami mellett teherbe lehet esni, és nincs veszéllyel a babára. Hát remélem a legjobbakat. De addig is heti 1 vagy 2x vérvétel, és januárban kontroll + Methotytin, és mellé még a béta-blokkoló amit kaptam.

2011. nov. 24. 08:50
A TSH: 0,002 lett, a T4: 34,29
322. a0c1361e44 (válaszként erre: 321. - Pipike20)
2011. nov. 24. 05:40

Én évekig voltam beteg úgy, hogy semmi bajom nem volt, aztán volt olyan, hogy gyógyszert kellett szednem 1-2 hónapig. Igen, elmúlhat és évekig tünetmentes is lehetsz.

Azért nem jó túlműködéssel kezdeni a terhességet, mert a baba az első 12 hétben a te pm. hormonodat használja, amit ugye csökkentenének a gyógyszerrel, így az övét is.

Én is kaptam bétablokkolót, az sokat segít a közérzeten:)

Majd írd, hogy milyen vizsgálatok voltak!

2011. nov. 23. 22:25
Igen,kaptam ma az orvosomtol béta-blokkolot, hogy amíg a vizsgálaton nem írnak fel mást,a szivem egy kicsit nyugodjon meg. Ő is azt mondta, hogy a babatervezest hagyjuk későbbre,a gyógyszerek mellett tilos..mert a mehlepenyen át is jutna belőle a babanak. Úgyhogy most vedekezunk, és holnap reggel megyek fel10re. Kiváncsi vagyok mi lesz. Megírom majd:) számíthatok rá,hogy elmúlik ez teljesen rövid időn belül,megfelelő kezeléssel,így hogy meg az elején észreveszik,, vagy hosszabb ideig,akar évekig gyógyszert kell,hogy szednek rá?:(
320. a0c1361e44 (válaszként erre: 318. - Pipike20)
2011. nov. 23. 20:14

Gondolom megcsinálják az összes vizsgálatot. UH, cyntigráfia, biopszia és társai. Nem fájdalmasak! Ne aggódj! És nyugi! A stressz nem tesz jót!

Baba? Az biztos, hogy az ideális TSH a 2 alatti, de alsó referencia feletti. Nem, nem hiszem, hogy ez a gond, de jobb ha most nem jön még!

Ha meg terhes leszel, akkor még inkább kell majd odafigyelned! Fogamzásgátlóhoz nem tudok hozzászólni, de el tudom képzelni, hogy összezavarja a hormonokat.

Ja és a nyakdagadás. Nekem azt mondta a dokim, hogy túlműködésnél erőlködik a pm. így nem csoda, hogy megdagad, de lehet meg is nagyobbodik, mint nekem, de ezen sem kell aggódni! Majd írd meg, hogy mi lett!

2011. nov. 23. 09:57
Ja,és a párommal kisbabat szeretnénk, de 5 hónapja abbahagytam a gyógyszer és meg nem jött össze. Lehet,hogy a pm zavar be?
2011. nov. 23. 09:55
Sziasztok! 20 éves nő vagyok,és 2-3 hónapja érzem magamon a tüneteket,nagyon szapora szívverés,magas pulzus,meleg bőr,melegintolerancia, veres szemek... A családunkban van egy orvos,elmentem hozza,és mar mondta is,hogy biztos pm tulmukodes. :( meg is jött a vereredmeny..nagyon alacsony TSH. :( jövőheten megyek a MÁV kórházba. Mit fognak velem csinálni? Mire számíthatok?:( közre játszhat ebben hogy kb 5 hónapja hagytam abba a fogamzasgatlot,és bezavarhatta a hormonokat? A nyakamon meg van dagadva picit.. :( meg vagyok ijedve!
317. c763b49615 (válaszként erre: 316. - A0c1361e44)
2011. nov. 22. 09:40

Szia!

Köszi a gyors választ!!!

Nőgyógyászati műtétem volt,és az is mlesz megint sajnos:((

A héten megyek a pajzsmirigy szakrendelésre,mivel sürgős lenne a vizsgálat így kaptam időpontot ilyen hamar,amúgy csak jövőre lenne valamikor időpont.

Igazándiból most kezdtem fogyogatni,ami azért is furcsa,mert szülés után,ami két éve volt,próbálok fogyni és nem ment,most meg úgy hirtelen elindult és semmit különöset nem tettem érte!

Remegés,fáradság,gyengeségem az van,hamar izzad a tenyerem,és légszomjam van.Ezeket észre vettem.

Igaz ez az egész szerintem időben észre lett véve.Ha nincs a műtétem lehet nem mostanában megyek laborba.

316. a0c1361e44 (válaszként erre: 315. - C763b49615)
2011. nov. 21. 20:43

Szia!

Most mondhatnám azt, hogy nem veszélyes, mert nekem ennél sokkal alacsonyabb volt, de nem teszem, mert lehet téged jobban megvisel.

Milyen műtétre mentél?

A pm-el kapcsolatban többféle vizsgálat van és dokitól függ, hogy melyikre utal be. Engem elküldtek minden félére (biopszia, izotóp, nyelés röntgen, UH). Egyik vizsgálat sem fájdalmas. Valószinű, hogy lesz újabb vérvizsgálat, ahol megnézik a többi pm-el kapcsolatos értékeket. FT3, FT4, ATPO, TRAK, stb.

Semmi tüneted nincs? Fáradtság, kéz és lábremegés, fogyás, magas pulzus, gyengeség, fényérzékenység, dülledt szem...

2011. nov. 21. 08:32

Sziasztok!

Sajnos Nálam is most derült ki,hogy túlműködésem van.Műtétre mentem,és az altató orvos ezért nem altatott el:(((

Értékem.0,003.

Én erről a betegségről semmit nem tudok,beutalom van,de még időpontom nincs.

Egy-két olyan dolgot észrevettem magamon,amit a neten is olvastam,hogy mi észlelhető,de semmi különös......

Mit csinálnak a vizsgálaton és ez az érték mennyire veszélyes?

Köszi a válaszokat előre is!!!

2011. nov. 17. 12:26
Nekem elegem lett abból, hogy zabálom a sok gyógyszert és semmi de semmi változás másfél éve. Elmentem a egy Paleo szemléletű orvoshoz. Áttértem a paleolit diétára. Vérképem teljesen rendbe jött. 1hónap alatt lejöttem a gyógyszerekről.
313. a0c1361e44 (válaszként erre: 310. - K.barbara)
2011. nov. 9. 12:45

Műtét!

Nem fogsz meghízni! Én sem hítam meg:) persze van egy kicsi feleslegem, de csak néhány kiló.

312. a0c1361e44 (válaszként erre: 311. - A0c1361e44)
2011. nov. 9. 12:45

Ááá, most néztem, hogy már túl vagy a műtéten:)

Szuper!

jól vagy?

311. a0c1361e44 (válaszként erre: 308. - Bellydane Girl)
2011. nov. 9. 12:43

Én inkább a műtétet javasolnám. Nem szeretem a kapszulát.

A műtétre a TSH-nak mindenképp referencián belül kell lennie, mert egyébként az amúgy sem kisműtét kockázatosabb lesz!


Na igen, az én dokim is mindig aggódik, hogy megtámad mást az immunrendszerem, de azért bízok benne, hogy nem így lesz.

Nem fogytál?

2011. nov. 9. 09:29
Sziasztok! Pajzsmirigy túlműködésem van... Immáron lassan 4 éve... Több orvosnál jártam, de mindig hagytam magam, ha az orvos is felületes volt, én is az legyek. De az állapotom tarthatatlanná vált... Tartós hetek óta fennálló 120 feletti pulzus, ingerlékenység, kézremegés... drasztikus napok alatt észlelhető különösebb indok nélkül fellépő súlyváltozás... Most új orvosom van... Mert két napja bevittek a kórházba 160-as pulzussal.. azt mondja, nincs tovább, műtét, vagy kapszula... Számomra egyik sem látszik jó opciónak... Bármilyen megoldás érdekel.. Még külföld is. Vagy ha műtét, akkor hogyan lehet minimalizálni a kockázatokat... Nem bírnám elviselni, ha még meg is híznék... Van tanácsotok?
2011. júl. 31. 17:30

A tüneteim: bőrviszketés mindenhol, felborult hormonháztartás (havi ciklus, pattanások, de volt hormonvizsgálat is) alacsony vérnyomás magas pulzusszámmal, alvás zavar és egyéb depressziós tünetek, izomgörcsök, fáradékonyság, ingerültség és mindemellett a nyakamon szó szerint kidudorodik a pajzsmirigyem, de én nem figyeltem, azt hittem egyszerűen ilyen a nyakam és kész.

Ajánlottak BP-en egy akupunktőrt. Tud róla valai valamit? Dr. Saáry Kornélia

Köszi minden segítséget előre is!

2011. júl. 31. 17:25

Sziasztok!

A véremben van egy antitest ami a pajzsmirigyemet túlműködésre serkenti és a pajzsmirigyemben nincs egy ép szövet sem az ultrahangos doki szerint és van benne egy 1,5cm átmérőjü göb. Ha hideggöb akkor kiveszik a pajzsmirigyemet, ha meleg göb akkor sugárkezelésre kell járnom és a nyakam 2-3cm-re sugárzó lesz, ezért a kezelés idelye alatt -és utána még 2 hétig- nem leehetek a gyerekeim közvetlen kmözelébe. Mivel ez egy autoimmun betegség a doki előre vetítette, hogy ha kiveszik a pajzsmirigyemet, lehet, hogy valami mást fog támadni rajtam, vagy valahogy így. Ezt csak most sikerült kiderítenie a háziorvosomnak, pedig már 1 éve vannak tipikus tüneteim. Most valamennyire próbáljuk az endokrinológus dokivan normalizálni a helyzetet, hogy elmehessek a hasplasztikai műtétemre ami szept.22-én lenne, és ne kelljen lefújni.

Annak aki ért hozzá:

Anti-TPO 389, 40 IU/ml

AntihTg 393, 30 IU/ml

TRAK 0, 93 IU/l


első TSH értékem0, 005 mIU/l

második 1hónap Methotytin után 0, 033 mE/l


Mindjárt folytatom......

307. 043f8b3105 (válaszként erre: 305. - SZAKI_XY2)
2011. júl. 25. 18:50
Sajnos nagyon sok minden! A túlműködés egyik legmeghatározóbb jele a fogyás,izzadékonyság, kéz- és lábremegés, ingerlékenység, tehát a szervezeted túl van pörögve és te is felpörögsz! De igen! a nagyobb baj,hogy betegségek kialakulásához vezethet,mint pl. cukorbetegség, vesebetegség,szembetegségek, szív betegségek. Tehát nem játék, tessék kivizsgáltatni magadat és minél előbb kezeltetni! Az ország melyik részén laksz, van hozzáértő dokid?
306. a0c1361e44 (válaszként erre: 305. - SZAKI_XY2)
2011. júl. 21. 07:44

Ezek a tünetek. De sajnos vannak még bőven. Nekem volt kéz és láb remegés. Vizesedés, magas pulzus, gyengeség, idegesség.

A kezeletlenség miatt viszont számos betegség kialakulhat. Szív problémák, vese és a többi hormonnal összefüggő szervek (epe, máj), stb.

2011. júl. 20. 23:05

Milyen betegségek alakulnak ki a túlműködésnél??

Fogyás,fulladás,látásromlás....eddig...

304. nyuce (válaszként erre: 302. - 043f8b3105)
2011. júl. 20. 22:44
Végre visszajött szabiról a dokim, elküldött uh-ra meg izotóp vizsgálatra meg endokrinológiára. Kaptam mindenhová időpontot jöv. hétre. Szóval egy hét és kiderül, mi a bajom. Jó lenne, mert nem érzem így jól magam. :(
2011. júl. 20. 19:46

Elkezdtem olvasni a fórumot, de sajnos nem látok jól, ezért kérdezném, hátha jár erre vki, hogy túlműködésben (esetleg Hashimotos vki) volt-e látásromlása? Nekem fontos lenne tudni, mert úgy érzem elveszek az orvosok között és nincs aki erre válaszolna nekem.

Hat hét alatt az egyik szemem nagyon sokat romlott, de én nem szeretnék még szemüveget, mert a gyulladással nagyjából egy időre esik és ez gyanús.

302. 043f8b3105 (válaszként erre: 298. - Nyuce)
2011. júl. 19. 16:16
Igen, pajzsmirigy túlműködésed van, de mennyi a T3, T4, anti tireoglobulin értéked?, ezt amúgy háziorvos nem kérheti laborba. Miért nem keresel fel egy hozzá értő szakorvost, még ha fizetned is kell érte, akkor is megérné, mert a pajzsmirigy betegség elég komoly dolog,nagyon nagy rumlit tud csinálni a szervezetedben.
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook