Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
421. a0c1361e44 (válaszként erre: 417. - Szuszaaa)
2012. máj. 18. 21:32

Ez az érték nem túl rossz!

Jó lenne ha kiderülne mi a bajod pontosan.

Súlyod milyen?


Ha nincs tüneted, akkor szerintem még ne szedj majd hormongátlót, mert attól lehet, hogy hízol.


Nem szoktam ezt tanácsolni, de ha nincs tüneted, akkor talán nincs nagy gond.


De azért jó lenne tudni a többi értékedet is (FT4, FT3, ATPO, stb.)

2012. máj. 18. 21:20

Köszönöm Andi-nyuszi!

A háziorvos Dr. Fenyvesi Györgyöt ajánlotta. Tud róla Valaki mondani valamit?

2012. máj. 18. 18:13

Sziasztok!


Én nemrég voltam dokinál,minden ok,viszonylag.


A 100 fölötti FT4-em 18,80n,úgyhogy király,viszont a TSH-m 0,01 alatti,bár erre se mondott a doki semmit.


Úgy volt,hogy megpróbálom abbahagyni a Chinotalt ,amit a szememre szedtem,de rögtön elkezdett fájni,mihelyst nem vettem a gyógyszert,és nem is múlt el rögtön,pedig azonnal elkezdtem újra szedni

2012. máj. 18. 17:49
Szia Szuszaaa, szerintem ha már eddig nem került elő ez a téma, a legjobbkor próbálod rendbe tenni a dolgokat. Nem holnap szeretnél babát, így mire eljutsz odáig, tökéletes lesz a TSH értéked és jöhet a kisember. Szerintem az is jó, hogy pontosak a ciklusaid, amúgy meg a 0,05 nem jó, de nem katasztrófa. Ne izgulj, ha jó dokihoz mész, akkor helyes kezelés mellett semmi baj nem lesz :)
2012. máj. 18. 16:33
Sziasztok! Tegnap regisztráltam hozzátok. Gyerekkorom óta mondják, hogy nagy a pajzsmirigyem, de senki sem törődött vele. MIndig remegett kicsit a kezem, ha valaki megkérdezte, hogy miért, akik ismertek csak annyit mondtak, hogy óóó mindig ilyen volt, nem kell vele törődni. Múlt héten ahol dolgozom feltűnt a dokinak, hogy nagy ezért kérte, hogy a véremben nézzék meg a TSH -t is. A minimum 0,4, e helyett nekem 0,05 ul lett. Egyébkéntmás tünetem nincs. Másfél éve nem szedek fog.gátlót, azóta is óramű pontossággal jön meg. Száraznak száraz a bőröm, mint egy egészségesé. Valószínűleg euthyreoid állapotban vagyok. Jövőhéten telefonálok UH- ügyben, de eléggé izgulok, hogy van e komolyabb bajom. 26 éves vagyok, hamarosan 1-2 éven belül szeretnénk babát. Olvastam a fórumot, hogy ahhoz 1 körüli TSH kell. Mi a véleményetek? Köszönöm a segítségeteket előre is. Jó hétvégét kívánok Mindenkinek! Zs
416. temmp (válaszként erre: 415. - Dóri86)
2012. máj. 4. 14:44

Hat hét múlva, meg addig kell még egy nyak UH.

Nem tudom, hogy placdbó hatás, vagy már tényleg hat, mindegy is, de sokkal jobb.

Te mióta vagy túlműködő?

415. Dóri86 (válaszként erre: 414. - Temmp)
2012. máj. 4. 11:12

Szia!

100??? Huhhh.... az nagyon magas. Viszont most már jó kezekben vagy és napokon belül jobban leszel. Ez olyan megnyugtató érzés, hogy már ettől lejjebb megy a magas pulzusod. Nekem a 140-ről úgy lement, hogy a héten már 69-et is mértem. :)

Mikor mész legközelebb vérvételre?

414. temmp
2012. máj. 4. 10:02

Sziasztok! :)


voltam dokinál hétfőn este, nagyon kis aranyos nő.

Labor nélkül csak vizsgálat alapján már írta is fel a bogyót. Ott helyben vért is vettek, tegnap este kellett visszamennem az eredményért, amire azt mondta szörnyű, szörnyű, szörnyű. :)

A TSH < 0,01, a T4 frakció meg >100

Az mondta 2 hét után kezd hatni a bogyó. PROPYCIL-t írt fel, napi 4-et.

Tegnap már jobban aludtam :)

413. a0c1361e44 (válaszként erre: 406. - Temmp)
2012. ápr. 26. 05:44

Lidocainnal. Nem utána már nem öklendeztem, mert nem éreztem mit csinál.)


A kéz és lábremegés nekem folyamatos volt.

Igen, a pulzus miatt vagyunk fáradtak, erre a dokim mindig azt mondta, hogy persze, hogy fáradt vagyok, hiszen olyan mintha egész nap futnék:)

412. temmp (válaszként erre: 411. - Dóri86)
2012. ápr. 25. 21:58
Remélem jók az értesülésim, és tényleg van hlyben mindenük. Mindenképp hírrel leszek :)
411. Dóri86 (válaszként erre: 410. - Temmp)
2012. ápr. 25. 15:00

Nah, ez jó, hogy már ilyen hamar mehetsz. :) A betegnek sokkal egyszerűbb, ha minden helyben megtörténik, mint hetek várni és csak őrlődni.

Majd mesélj. :)

410. temmp (válaszként erre: 408. - Dóri86)
2012. ápr. 25. 12:14

Bocs, félreérhető voltam, úgy értettem, hogy nem viszek házidokis diagnózis-félét :)

Kértem időpontot, jövő szerda. Ha jól tudom van saját laobrjuk meg UH is.

409. Dóri86 (válaszként erre: 406. - Temmp)
2012. ápr. 25. 07:58

Illetve egy pajzsmirigy ultrahang is szükséges lesz. Mondjuk néhány magándokinak van a rendelőjében. (sajna ez sem mindenhol jellemző).

Nah, még az egy szép várólistás rendelés. Nekem két hónapon elment rá. :(

408. Dóri86
2012. ápr. 25. 07:55

Vérvétel nélkül a magándoki nem tudja beállítani a gyógyszeradagot és felállítani egy pontos diagnózist. Először mindenképpen menj el hozzá, ő ad egy beutalót, majd vissza megint az orvoshoz.

Sajnos 3 hét mire eredmény van hormonvizsgálatnál. Pesten magándokinál 3 nap alatt. Ez a nem mindegy.:(

Viszont a magas pulzusra már rögtön kapsz valami béta-blokkolót. Az pedig néhány nap alatt lejjebb viszi.

(azt nem tudom, hogy háziorvos is tud adni vérvételre beutalót, vagy csak az endokrinológus?. szerintem az utóbbi).

407. temmp (válaszként erre: 405. - Dóri86)
2012. ápr. 24. 21:17
A magámdokihoz is lehet menni gyakorlatilag öndiagnózissal? Már kinéztem egy dokinénit itt helyben, remélem nem drága.
406. temmp (válaszként erre: 404. - A0c1361e44)
2012. ápr. 24. 21:14

Kezem a fino mozdulatoknál beremeg. Amikor etetem a kisfiam, remeg a szája előtt a kanál, ő meg vigyorog rajta :) A lábam meg akkor remeg, he lépcsőzők és éppen egy lábom vagyok. Gyengébbnek is érzem magam, de gondolom az a magas pulszus miatt an, és mivel fogzunk (érkezik a másdodik) hulla fáradt vagyok :)

Mivel fújta le a tordkod, és az mit csinált veled?

Elmúlt az öklendezés?

405. Dóri86 (válaszként erre: 403. - Temmp)
2012. ápr. 24. 14:18

Hát tényleg produkálod a tüneteket. :( Nekem is szinte ugyanezek voltak, mondjuk a szemem nem fájt. A pulzusszámod nagyon magas, ezért mindenképpen fordulj mihamarabb orvoshoz. Ha tudsz inkább magándokihoz, mert SZTK-ba baromi sok idő bejutni.

Nagyon megnyugtató érzés, ha már kezelés alatt van az ember. Én ezt tudom javasloni. :)

404. a0c1361e44 (válaszként erre: 403. - Temmp)
2012. ápr. 23. 21:16

A haj hullás inkább alulműködős tünet. Majdnem minden meg van.

Kéz és láb remegés? Gyengeség? Fáradtság?

Nekem nem volt kettős látásom, de a fényérzékenység az megmaradt a műtét után is.

Félni tényleg nem kell a dokitól. Persze van torok vizsgálat is, de csak akkor ha nyelés problémáid is lennének.

A műtétem előtt megvizsgált volna a gégész, de nem tudott addig, amíg le nem fújta a torkom:) Folyamatosan öklendeztem, ha nem fejezi be, akkor én is lehánytam volna:)

403. temmp
2012. ápr. 23. 14:12

Köszi a válaszokat, így már nyugodtabb vagyok.

Torokkukkolás sincs? Egyszer gyerekkoromban lerókáztam a dokit, mert túl mélyre dugta a spatulást, azóta is midnig félek, hogy lerókázok valakit :))


Kék irisz, a tüneteim: magamhoz képest magas vérnyomás, magas pulzus, reggel magasabb 130-140 körül, délután alacsonyabb, izzadok, mint a ló, melegem van állandóan, pedig pár hete még pulcsi is volt rajtam. Fogytam, pedig eszem rendesen, idegesebb vagyok, mint szoktam, sokatk könnyezik a szemem, rosszul viselem a fényt és fáj az egyik szemem, egyszer duplán is láttam (majdnem leestem a lépcsőn, mert oda is láttam lépcsőfokot, ahol nincs)

A hajam nem hullik, mégsincs meg a összes tünetem :)

402. a0c1361e44 (válaszként erre: 397. - Temmp)
2012. ápr. 23. 12:02

A túlmúködés összes tünetét?

Mesélsz róluk?

A doki nem tapiz és vetkőzni sem kell:)

Vérvétel, UH, esetleg izotópos vizsgálat.

Sajnos alternatív megoldás nincs.

401. Bagira 2011 (válaszként erre: 400. - Dóri86)
2012. ápr. 23. 12:00

Szia!


Köszi,most már sokkal jobban :)


A szemeim sokat javultak,na nem tökéletes,de már nem keseríti meg a napjaimat ,mint előtte :)


Most még az erős szédülés,ami bosszant,de vannak nyugisabb napok is

400. Dóri86 (válaszként erre: 399. - Bagira 2011)
2012. ápr. 23. 11:53

Szia Bagira!

Hogy vagy? Sokat gondoltam Rád a múlt7en. :)

Most már én is "sínen vagyok", mert múlt7 kedden voltam Földes doktorúrnál. A propycilt kell szednem medrollal párhuzamosan azért, hogy ne legyek csalánkiütéses. Vért is vettek és a napokban már szólni fog az eredményről.

399. Bagira 2011 (válaszként erre: 397. - Temmp)
2012. ápr. 23. 11:33

Szia!


Szerintem,ha tényleg ez a gond,ne halogasd a vizsgálatokat.


Az endokrinológiára úgyis időpontot adnak,több mint 1 hónap.


Viszont egy vérvételből kiderül ez-e a gond.


Nekem most derült ki ez a problémám,kórházba is voltam miatta.


Lehet van olyan gyógyszer ,amit szoptatás mellett is lehet használni.

398. Dóri86 (válaszként erre: 397. - Temmp)
2012. ápr. 23. 10:49
Az endokrinológus pulzust, vérnyomást, testsúlyt mér és szemet vizsgál. Illetve természetesen a véreredményből és hormonszintekből állapít meg diagnózist. Kellemetlenségektől és fájdalmotól mentes a vizsgálat. Ettől nem kell félned. Én azt hallottam, hogy a túlműködésre nem igazán van homeopátia, mert a hormont levinni nagyon nehéz. Engem akupunktőr sem vállalt. De valakinek biztosan használt, ezért nem merek semmi egyértelműt mondani.
397. temmp
2012. ápr. 23. 10:41

Sziasztok!

Úgytűnik az összes klasszikus tünetet produkálom,de dokinál még nem voltam.

Elmondanátok, hogy hogy történik a visgálat, miket tapiz meg a doki, kell-e vetkőzni, van-e torokmustra? Sajna rosszul viselem a vizsgálatokat, ha nem tudom mire számíthatok.

Homeopátiás szereket is próbálatok? Még szoptatok, a gyógyszereket nem szívesen kapkodnám be amíg még van szopi.

Köszi!

396. 67c772efc3 (válaszként erre: 395. - A0c1361e44)
2012. ápr. 19. 08:04

Köszönöm :) Én is így logikáztam, hogy kettőnknek kevés és ugye a 25 mg eléggé kevéske, így ez csak tényleg támogatás. De mondom, bíznom kell a dokiban, ez meg a mai világ hátránya, hogy van net és okoskodik az ember..... :( Én is.... :(

Azóta is persze szedem reggel, majd 5 hét múlva meglátjuk, hogy állunk :)

395. a0c1361e44 (válaszként erre: 394. - 67c772efc3)
2012. ápr. 17. 20:51

Az alulműködős gyógyszer tulajdonképpen T4, ez nem túl magas, ezért kaptál. A baba ezt használja, így valószínű kevés kettőtöknek. Szedjed mindenképpen!

Az jó, ha az orvos figyelme erre is kiterjed:)

2012. ápr. 17. 20:38

Én elfogadom, de végül is keresgéltem a neten és kiderült, hogy egy autoimmun pajzsmirigy betegség teljesen más, mint egy átlag. Én egy elég komoly, elismert dokihoz járok, meg Ő is azt mondta, csak támogassuk kicsit a szervezetet. Bízom benne, mert eleve azt mondják, hogy a túlműködés az nem ártalmas a babának, bezzeg az alulműködés. Én meg elvileg nem ebben vagyok.

Tsh: 0,99

T4: 13,92 (9-19,5 a ref.)

T3: 5,93 (5,8-ig jó)

Igazából kíváncsi vagyok, volt e valaki így. De jobb ez, hogy egy orvos kezel, minthogy a TSHm alapján azt mondják, minden ok, erre mégsem..... Nekem ugye szülés után lett autoimmun pajzsmirigy betegségem.

393. Dóri86 (válaszként erre: 391. - 67c772efc3)
2012. ápr. 17. 20:20
P.m. túlműködő állapotos betegnek csak a propycilt lehet szedni. Ez a gyógyszer nem kerül be a méhlepénybe és nem tud ártani a babának. Amit neked felírt gyógyszert azt az alul működőknek kell szedni, és valóban ha teherbe akar esni a páciens, akkor kell gyógyszert váltani. Barátnőm p.m.-e alulműködik és ezt ő mondta. Teljesen más egy alulműködő állapotos kezelése és egy túlműködőé. Ha nem bízol a dokiban, gyorsan keress másikat. Így, hogy babát vársz azonnal fogad bármelyik endokrinológus.
392. a0c1361e44 (válaszként erre: 391. - 67c772efc3)
2012. ápr. 17. 18:09

A túlműködésre nem hormont szoktak pótolni, hanem pont a hormon termelést akarják csökkenteni.

A TSH jó? Ez mit jelent? Mennyi? Lehet azért kapsz hormont, mert a baba felhasználása miatt kevés lett. Az első 12 hétben nem termel a baba magának pm. hormont, hanem az anyukáét használja, ezért szoktak sokan alulműködők lenni a terhesség alatt. Igen, sajnos ha nem veszik észre, hogy kevés a pm hormon, akkor a baba szellemileg nem lesz elég fejlett.

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook