Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodás gyermek szintfelmérése - Gekko képességfejlesztő játszóház fórum

Óvodás gyermek szintfelmérése - Gekko képességfejlesztő játszóház (beszélgetős fórum)


23. b486c9cf7d (válaszként erre: 20. - Pearl 1985)
2013. aug. 12. 13:05
Szerintem bizd ezt az apara es anyara, jobban jarsz. Az o dolguk. Ertem, hogy segiteni akarsz, de eleg erzekeny helyzetben vagy.
22. Pearl 1985 (válaszként erre: 21. - Hné80)
2013. aug. 12. 13:00
Nem dehogy !!! Csak az anyjával lakik.. A páromnak mostanság nem engedte, hogy lássa. Aztán megkérdeztük az ügyvédünket.. Ha nincs bírósági végzés akár éjjel 2-kor is elhozhatná az anyjától.
21. Hné80
2013. aug. 12. 12:42
Érdekes... mindenhol azt írod 1 éve ezt és ezt tudta, megtanította neki a párod!? 1 éve látta utoljára a gyerekét???? Nem vonnék le 5 napból semmit, az én fiam teljesen máshogy viselkedik, ha én nem vagyok vele!!!
20. Pearl 1985 (válaszként erre: 17. - Ranna)
2013. aug. 12. 12:06

De itt akar lenni.sőt mint már írtam sírt amikor mondtuk neki, hogy ma haza kell menni. Otthon hogy viselkedik? Állítólag a tv elé le van téve.. Kívülről fújja a mese címeket... Ami nekem nem baj.. de az apját bosszantja ez nagyon. És a többi amit még leírtam.

Köszönjük a segítséget.

19. Pearl 1985 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2013. aug. 12. 12:03
Akkor valószínűleg ezért tanácsolhatták az óvodában az "év ismétlést" ? Vagy hogy hívják. Az apja a kisfiúval foglalkozott. Ő tanította meg számolni, a nevét leírni, és a címet hogy hol lakik. Ezért furálja az apja, hogy semmire sem emlékszik. Ezeket kívülről fújta és nagyon ügyesen. 5 éves már elmúlt, és rengeteget felejtett. Az anyja inkább beíratta idén mindenféle táborba hogy már csak azért se foglalkozzon vele.. Persze azt elfelejtette megkérdezni, hogy esetleg mi ráérnénk-e. Az anyja félt ettől a pár naptól hogy mi lesz.. Most a párom felhívta és mondta neki, hogy ezért nem akartad ezt a pár napot, nehogy kiderüljön, hogy nem foglalkozol a kicsivel? Egy gyerek nem hazudik...legalábbis ezt mondják.
18. dzsulajla (válaszként erre: 14. - Bársony)
2013. aug. 12. 11:47

Nem a Gekkoval van baj, hanem ebben az esetben nem egy kepessegfelmeresben kellene gondolkodni. Esetleg lehetne Gekkoba járatni fejleszteni, de szerintem itt nem ez a gond, a gyerekkel valószínűleg sohasem foglalkoztak kellőképpen.

Az hogy tavaly megtanulta a nevét, az szép, de az, hogy egy év múlva emlekeznie kellene ra, hat nem reális elvárás. Ha azóta senki sem foglalkozott vele eziranyban, normális, hogy elfelejtette.

Nekem ket lányom van, es mar a kicsi 1 éves kora óta latom es tudom, hogy kar lenne ugyanolyan dolgokban "fejleszteni", mint a nagyobbat, neki teljesen mások az erősségei.

Lehet, hogy a kisfiú lexikális tudása nem lesz az erőssége, de attól meg lehet hogy olimpiai bajnok lesz valami sportágban.

17. ranna
2013. aug. 12. 11:20
Egyébként meg úgy gondolom, hogy lehet, hogy a gyerek - valami miatt, hogy ez mi kideríthető - nem akar ott lenni, vagy az anyuja nélkül lenni. (vagy otthon is így viselkedik?) 5-6 féle dolgot nem ajánlanék fel, megkérdezném az anyukáját, ha esetleg az apuka nem tudja, mit szeret csinálni, mi köti le. Úgy tünik a gyereket nagyon megviselte a válás, ez lehet a dolgok hátterében.
16. ranna (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2013. aug. 12. 11:05
lehet, de nem kell. Én ezt mondtam. :)
15. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Ranna)
2013. aug. 12. 10:57

ez csacsiság... a gyerekkel nyugodtan együtt lehet rajzolni, hiszen nem az a lényeg, hogy a ló lóra hasonlítson és "lószíne" legyen, hanem hogy rajzoljon a gyerek.

Itt meg egy unatkozó, magát lekötni nem tudó gyerekről van szó, tehát ő nem ül le magától, hogy elfoglalja magát rajzolással, gyurmázással, neki meg kell mutatni ezeknek a tevékenységeknek a lényegét, a lehetőségeket.

2013. aug. 12. 10:53
Mi a baj a Gekko-val?
13. ranna (válaszként erre: 11. - Pearl 1985)
2013. aug. 12. 10:46
Szerény véleményem szerint nem kell a gyerekkel rajzolni. Egyedül rajzoljon, ha akar. Te már tudod, hogy a fű zöld, az ég kék stb. Befolyásolod őt. Az ő lova lehet piros, hatlábú és nyúlfejű. Színezzen inkább, ha van kedve, gyurmázzon, vízfesték, ilyesmi.
12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Pearl 1985)
2013. aug. 12. 10:32

Fogalmam sincs, honnan veszed, hogy 30-ig fel ekll ismernie a számokat és betűket egy 5 évesnek!!

Még elszámolnia se kell tudni 30-ig!!! Se írni! Se betűket felismerni

Persze, az jó, ha tudja ezeket, de nem elvárás.

A Gekkon csak mosolyogni tudok.... Inkább a Nevelési Tanácsadó lenne a jó megoldás szeptemberben.


Nem foglalkoznak otthon a gyerekkel, ez nyilvánvaló, ezért nem tud elmélyülni egy tevékenységben sem. 5 nap alatt nem fogtok csodát tenni.

Anyuka reakciója a felvetésekre meg -valószínűleg- őrjöngés és sértődés lesz , de ettől függetlenül mindenképpen érdemes a gyerekkel elmenni vizsgálatra.

Komoly érzelmi, szociális hiányosságai vannak

11. Pearl 1985 (válaszként erre: 9. - Ranna)
2013. aug. 12. 09:55
Nem kell leírnia 30-ig persze, de még csak fel sem ismeri. Tavaly az apjával megtanulta leírnia nevét. Ezt szombaton Ők ketten át vették volna. Az apja többet foglalkozott vele.. Idén még csak fel sem ismerte. Most a hiszti után elkezdtük a számolást. 8 után jött a 10 és azt mondta már unja. Nem az a baj, hogy kihagyott számokat, hanem az, hogy megunta ezt is 3 perc után. Jött a rajzolás. Kérdeztem van-e kedve rajzolni? Azt mondta jó. Napocska rajzolása közben megkérdeztem, hogy anyával mit szoktatok rajzolni? Erre Ő: Anyával?? Anyával semmit. Fogtam rajzoltam a napocska mellé felhőt és házikót. Szépen ült mellettem és türelmesen megvárta amíg megrajzoltam. Befejezésként a házikó mellé rajzolt füvet :) Tetszett neki.
10. Pearl 1985 (válaszként erre: 8. - Zseba)
2013. aug. 12. 09:46
Akkor ezek szerint rossz dolgokat hallottál ill. tapasztaltál?
9. ranna (válaszként erre: 2. - Pearl 1985)
2013. aug. 12. 09:33

Hát megettem már kenyerem javát :D van 4 gyerekem de soha nem hallottam még olyat, hogy egy 5 évesnek tudnia kellene 30-ig leírni a számokat.

Másik meg, nem tud rajzolni? Mit nem? A gyerekrajz azért mindig takar valamit. Lányom hatalmas színes körei anno az ő magyarfázatában: hatalmas színes csiga. Gondolj csak a kinder tojás reklámra, az, hogy mi felnőttek csak egy tojást látunk nem a gyerekek hibája. :)

Máshol kell keresni a bajt, talán pszichológusnál?

8. zseba (válaszként erre: 6. - Pearl 1985)
2013. aug. 12. 09:29

Gekkóba NE!!!!

Ha hiperaktivitásra gondoltok, akkor Vadaskert Alapítvány, Bp. Lipótmezei út!

2013. aug. 12. 09:28
A megoldás a türelem és a szeretet!
6. Pearl 1985 (válaszként erre: 4. - Dzsulajla)
2013. aug. 12. 09:23
Igen, a párom említette, hogy a Gekkoban van ingyenes szintfelmérés.Mert felmerült a hiperaktivítás kérdése. Nem vagyunk orvosok. Ezért indítottam a fórumot. Nem én vagyok az anyja, nem kell betámadni és gratulálni !. Csak megoldást próbálunk találni..érted???
2013. aug. 12. 09:18

Szia!

Ha úgy látjátok hogy probléma van a gyermekkel, akkor ezt meg kell beszélni az anyával és szakértői bizottsághoz vagy nevelési tanácsadóhoz kell fordulni. Ha jár oviba a gyermek, akkor ott fel kellene tűnni az óvónőknek hogy nem megfelelően fejlődik a gyermek és ők javasolni szokták a gyermek felmérését.

Egy 5 évesnek pedig nem kell számokat írni, főleg nem betűket! Szóval lehet hogy egy kicsit sokat vártok el a gyerektől.

2013. aug. 12. 09:15

Es a megoldást egy Gekko felmérésben találod?!? Gratulálok!

Talan nem a tudasszintjet kellene tesztelni, hanem biztonságérzetet növelni es akar foglalkozni vele!

2013. aug. 12. 09:08
Párommal megállapítottuk,hogy a kisfiú állapota tavalyhoz képest sokat romlott. Nem ilyen volt. Ma telik le az 5. nap. Mondom ma jön érted anya. Erre sírni kezd és nem akar hazamenni. Ismét dühroham, és sírás. Jelenleg csapkod. :(
2013. aug. 12. 09:02
5 évesen csak napocskát tud rajzolni,semmi mást, mivel egyik napunk programja ez volt. A számokat csak sorolni tudja 30-ig de írni nem, a betűket pedig még úgysem ismeri. A dolgokat amiket kapott ajándékba,értékelni nem tudja (Új pizsama, pólók, szandál,stb..) és megköszönni sem. Az apját is szereti vele is jó a kapcsolata. A kisfiú elmondta,hogy az anyja szokta pofozni,hol kisebbet üt,hol nagyobbat, és kiabál vele.
2013. aug. 12. 08:58
Páromnak van egy 5 éves kisfia. A gyerek anyjával több mint 2 éve különmentek. Most van velünk a kisfiú 5. napja.Velem először tavaly nyár elején találkozott, jó a kapcsolatunk,semmi probléma.Én az első nap észrevettem, hogy a kisfiút szinte semmi nem köti le. Fel van ajánlva neki 5-6 féle dolog. Belekezd de 5 perc után abbahagy mindent. Ha valami nem sikerül neki, dührohamot kap, és elkezd sírni. A kisfiú az anyjával és annak szüleivel él.Az első 2 nap katasztrófa volt.3. nap elmentünk egész napos fürdőzésre.Ott ugyanez.. Hisztizett,hogy menjünk be a vízbe....bementünk. Bírta vagy 5-6 percig. Utána azt mondta,hogy már unja.Türelmetlen volt,hogy mennyi ideig tart felfújni a kar úszókat,matracot stb.. Gekkoban létezik állapotfelmérés? Vagy mit tegyünk???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook