Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyedi játszóház telek beépítettsége miatti lebontása fórum

Egyedi játszóház telek beépítettsége miatti lebontása (beszélgetős fórum)


1 2 3
86. Tundi1218 (válaszként erre: 83. - Sirga)
2023. máj. 27. 21:43
Sajnos az új hatóság hivatalosan nem folyik bele a mi ügyünkbe,mert a régi hatóságnál indított ügyeket ott is kell lezárni,hiába kértük őket.
85. b9e097a9f6 (válaszként erre: 67. - Tundi1218)
2023. máj. 27. 18:25

Sajnos nem tudom, hogy mit tegyetek. A jogi lépésekről én sem tudok újat írni.

A gyerekek persze hangosak, de valahol nekik is ki kell adniuk magukból a feszültséget. Ha a szomszéd mégis hajlandó lenne beszélni, akkor megkérdezhetnéd tőle, hogy mikor pihennek, mikorra ne időzítsétek a kinti játékot. A jó szomszédsághoz mindkét félnek alkalmazkodnia kell. De ha ez náluk hiányzik, akkor fene vitte az egészet.

84. Sirga (válaszként erre: 60. - Alnisa)
2023. máj. 27. 17:40
Lakásban tartjuk, mert féltjük őket. Autóktól, kullancsoktól, sérüléstől. Az ösztönük azonban kifelé húzza őket, olykor-olykor minden figyelmünk és igyekezetünk ellenére - ügyes állat - kiszökik az egyik. (Ivartalanítva vannak, a szabadság ösztöne hajtja őket.) Jó dolguk van. mégis kivágynak. Ha erre tudsz valami megoldást javasolni, örömmel fogadom.
83. Sirga (válaszként erre: 31. - Timycat)
2023. máj. 27. 17:26

Ugyanerre gondoltam.

Nekem furcsa ez az egész ügy. Néhány éve hoztak egy jogszabályt, miszerint a nem lakóépületként szolgáló építményekre építési engedély sem kell. Tudom, van ez a beépíthetőségi korlát - bár mifelénk talán már azt is eltörölték -, de annyi helyen nem tartják be!

Illetve még az is eszembe jutott, hogy mi lenne, ha az új hatóságtól - aminek nem lenne gondja a kisházzal - kérnétek engedélyt a megtartásra. Érdekes helyzetet teremtene, ha az egyik bontást rendel el, a másik meg engedélyezi ... Hogy időt nyerjek, mindenképp haladékot kérnék a bontásra.

82. PöttyösPanka (válaszként erre: 69. - Channa*)
2023. máj. 26. 22:18
Rád sütöttem, hogy ki akarod nyírni a macskákat? Ugyan hol írtam ilyet? Mit költesz még hozzá egy ártatlan poénhoz azért, hogy végre sértésnek tűnjön? :D
81. Channa* (válaszként erre: 77. - Timycat)
2023. máj. 26. 21:40
Persze, hogy kiengedték, ahogy kertes házaknál is elengedik a cicákat.
2023. máj. 26. 20:46

A telek beépitettségéhez semmi köze amit írok, de a macskák kint lételéhez igen.

Eretileg a keritést akartuk macska biztossá tenni, de az udvarban sok magas fánk van, igy nincs értelme.

Sok kisérlet után másfél évvel ezelőtt a macskával " kölcsönös megegyezés alapján " a pórázt választottuk, nem ellenkezik. Napi 3-4 órát kint van a kertben, ha otthon dolgozik valamelyőnk

, és a munkához elég egy laptop. Normális rendes macska, már nem akar meglógni, fára mászik, napozik, legel vagy éppen nekünk hízeleg, vagy ül az asztalon,nézi mit írunk, pl a hét elején a nagy esőzések után hozott nekem egy gilisztát.

Ha meg nem tudunk kint dolgozni, marad a napi pár órás kinlétel, séta.

8 éves múlt nagypénteken, talán már a szerelme is leszálló ágban van.

79. csgybzs (válaszként erre: 72. - Timycat)
2023. máj. 26. 20:28

Mitől halálos csapda a háló? Madarakat is etetek, soha semmi gond nem volt, pedig nem 1-2 éve élek itt. Simán rászállnak, sose akadt be senki.


A fák/bokrok törzsét is meg lehet csinálni mászásbiztosra, erre is vannak termékek, de azt is lehet hálózni.

78. csgybzs (válaszként erre: 76. - Timycat)
2023. máj. 26. 19:56

Simán. Nekem is az van. Tömör kerítés, tetején körben 45 fokos szögben befelé dőlő macskaháló. Se ki, se be.

Megfelelő kerítéssel simán megoldható.


A kocsibeálló rész necces valóban, de nekem csak kiskapu van, autó külső beállón. De ha ki kéne nyitni, akkor addig a macska megy be, macskaajtó bezár és ennyi. Mindent meg lehet oldani.

77. timycat (válaszként erre: 75. - Channa*)
2023. máj. 26. 19:12

Gondolom szándékosan kiengedték, ne mond már hogy egy macska egy lakásból kénye-kedve szerint jár át a szomszéd lakásokba vagy bárhova. Ha a gazda nem engedi ki akkor különösebb erőfeszítést nem kell tenni, hogy lakáson belül maradjon.

Nagyon nem ugyanaz a szitu mint egy udvar.

76. timycat (válaszként erre: 74. - Andi6020)
2023. máj. 26. 19:07

Simán? Ha nem engeded ki a házból, vagy a házat egy minden oldalról zárt ketrecbe építed úgy hogy a telek határon nincs fa, bokor, szilárd mászható felület. Bármilyen épület, tömör kapu, kerítéselem, kúszónövény már mászható felület. Bár a tanya cicánk a dróton is úgy mászik mint ember a létrán, tehát az se baj ha felülről is zárt a ketrec. Lássuk be nem igazán élhető, esztétikumról nem is beszélve. Esetleg a várárokszerűen vízzel állandóan körbevett telek jöhet még szóba, felvonható bejáróval, feltéve ha a Mirr-Murr jobban rühelli a vizet, mint amennyire hajtja a kalandvágy. Egy vizesároknak legalább van egy feelingje is, csak akkor meg jön a szúnyogbölcsős szöveg.


Ahol macskakijárási tilalomról olvastam ott a házbantartást tették kötelezővé. Persze az élővilág, madarak, kisemlősök védelme ott a cél és ugye kertbe madár berepülhet, kisemlős bemászhat, de szerintem azt is számba vették hogy nem minden macskát fog meg fal, kerítés, háló, drót vagy plexi.

75. Channa* (válaszként erre: 73. - Timycat)
2023. máj. 26. 18:23

De igen!

Volt a házunkba több macska és mind kijárt. A mi macskánk nem.

74. andi6020 (válaszként erre: 72. - Timycat)
2023. máj. 26. 17:29
Belülről gondoltam macskabiztosnak, az meg megoldható. Simán.
73. timycat (válaszként erre: 62. - Channa*)
2023. máj. 26. 17:18

"Főleg úgy, hogy 17 évig volt macskánk, bár a mi macskánk az alomba végezte a dolgát és nem járt át a szomszédokhoz. Mert lehet, így is csinálni."


Egy lakásban ez nem akkora kunszt

72. timycat (válaszként erre: 66. - Andi6020)
2023. máj. 26. 17:16

Nálunk macskabiztosra lett a kert tervezve, készítve, befelé széles peremes téglakerítés, tetején befelé hajolva háló (amit le kellett szedni, mert a madaraknak halálos csapda). De a macskák még így is meglépetek, már amelyik akart az idővel megtalálta a helyet, módot. Pláne ahogy nőttek a növények. Szerintem most is ki tudnának menni, ha akarnának, de már idősek, nincs bennük akkora kalandvágy.


A macskabiztos kerítés másik hátulütője, hogy maximum belülről az, nálunk régebben sok idegen cica esett csapdába, bejönni be tudott kimenni már nem, aztán elbújtak, pánikoltak, éjjel nyervákoltak, úgy kellett őket kihajtani a kapun. Szóval 100%-os macskabiztos kerítés, kert nincs.

71. Channa* (válaszként erre: 70. - Andi6020)
2023. máj. 26. 16:10

Ja, akkor ezt a macskásnak kell csinálnia.

Értem! Köszönöm!

70. andi6020 (válaszként erre: 68. - Channa*)
2023. máj. 26. 16:06
Tény, hogy nagyon nem olcsó dolog. Nem is lesz ez elterjedt nálunk soha. Meg aztán ez nem is arra van vagyonokért, hogy hozzád ne menjen be macska, hanem hogy a macskád ne menjen ki.
69. Channa* (válaszként erre: 65. - PöttyösPanka)
2023. máj. 26. 16:05

Nem, nem vagyok sótlan, csak rögtön rám sütötted, hogy gondom van a macskákkal, és ki akarom nyírni őket.


Pontosan ezt írtad, ide másolom: "Lakhatnál ketrecben".

Ha nem rám gondoltál, akkor rossz a ragozásod;)


Na, lényegtelen, csak gondoltam jelzem, hogy ez nem annyira vicces, mint gondolnád.


Nem alszok állatok, de állatkínzó nem vagyok;)

68. Channa* (válaszként erre: 66. - Andi6020)
2023. máj. 26. 16:01

Köszi!

Ugyan még nem gondoltunk macskavédelemre, mert nem zavarnak a cicák, csak ha a kertünkbe piszkítanak, de úgy tűnik erről leszoktak;)


Annyiból zavar viszont, mert bejárnak a padlásunkra és a lomtalanításnál találtunk egy elpusztultat. Már régi volt, szerintem több éves, de nem akarunk még egyet találni...

67. Tundi1218 (válaszként erre: 58. - B9e097a9f6)
2023. máj. 26. 16:00
Valószínűleg a gyerekek zavarják sajnos igazából,és így álltak bosszút,öreg nyugdíjas házaspár. Egyszer beszéltünk velük,akkor elmondták,hogy ők a házban megszüntettek nagyjából minden szobát,mert a nagy tereket kedvelik,és ugyan dédunokájuk is van,de úgyse nagyon járnak hozzájuk. Emellett ők számtalan dolgot csináltak úgy,hogy nem gondoltak ránk,például a hőszivattyút berakták úgy a házuk falára,hogy nekünk a kislányom szobájába olyan szinten behallatszódik,hogy télen éjszaka nehéz ott pihenni. A kerítésüknek 40 cm beton alapja van,mert a munkások lusták voltak zsaluzni úgyhogy csak úgy találomra öntötték a betont,szerettünk volna oda növényeket ültetni,a férjem egy hétvégét próbálta onnét a betont kivésni,és még sorolhatnám. A másik felén a szomszédunk tavaly azért fenyegetőzött,hogy megver,meg lehülyézte a másfél éves kislányunkat,mert délelőtt kint dömperezett és ő így nem tudott aludni a teraszán. Szóval kifogtuk a jó szomszédokat sajnos :)
66. andi6020 (válaszként erre: 62. - Channa*)
2023. máj. 26. 15:41

Jaj, bocsi.

Nem feltétlen tüskésre gondoltam. Van olyan, ami plexiből van (csak a felső X cm), van amin egy forgó akármi van végig, vagy pl ami teteje befelé dől. Gugli képkeresővel találsz egy csomó megoldást.

65. PöttyösPanka (válaszként erre: 64. - Channa*)
2023. máj. 26. 15:21
Azta, de sótlan vagy! De legalább értelmezni tudnál. Azt írtam, hogy viccelődtem, csak nem rajtad. Ebben mi jelenti azt, hogy komolyan gondoltam? :D De ha neked ettől jó, akkor gondold azt, hogy beszóltam neked, és te keményen helyretettél érte XD
64. Channa* (válaszként erre: 63. - PöttyösPanka)
2023. máj. 26. 15:15

Dehogy nem!

Azt írtad, hogy ketrecben kellene élnem.


Ja, ez nem vicc volt? Komolyan mondtad? Az még érdekesebb;)

63. PöttyösPanka (válaszként erre: 62. - Channa*)
2023. máj. 26. 15:12
Nyugi. Ezt túltoltad. Nem rajtad viccelődtem, csak úgy az egész macska témán. Nem kell mindent magadra venni. Mellesleg idegen macskák sz@rják össze a kertemet rendszeresen. Vagyis nem teljesen idegen. Az egyik hátsó szomszéd 3 macskája.
62. Channa* (válaszként erre: 56. - PöttyösPanka)
2023. máj. 26. 15:02

Gondolom, roppant viccesnek érzed magad!

De valamit nagyon benéztél! Anditól kérdeztem, hogy tüskés kerítésre gondol e?


Hol olvastad, hogy zavarnak a macskák? Főleg úgy, hogy 17 évig volt macskánk, bár a mi macskánk az alomba végezte a dolgát és nem járt át a szomszédokhoz. Mert lehet, így is csinálni.


De, gondolom téged is zavarna, ha a kertedet vagy a lakásodat idegen macskák sz@rnák össze és neked kellene felszedned, ugye?

61. andi6020 (válaszként erre: 59. - Fincsi5)
2023. máj. 26. 14:41
Ismétlem, nem rád céloztam, nem te vagy a világom közepe. Pont nem érdekelnek az állattartási szokásaid. Legalábbis nekem elég az, amit megismertem.
60. Alnisa (válaszként erre: 59. - Fincsi5)
2023. máj. 26. 14:40

Azt a macskát, akit a lakásban tartasz.

Nálunk sem járnak ki. Elütik, megmérgezik, megeszi a kutya.

Azért remélem, hogy ha baja lesz a macskádnak, azért elviszed orvoshoz...... Mert ügye nem kötelező állatot tartani.

59. fincsi5 (válaszként erre: 52. - Andi6020)
2023. máj. 26. 14:27

Mert tudom, hogy kimegy a macskám az utcára? Melyik nem megy ki, pl. a tiéd nem, de komolyan.


Akárhogy is célozgatsz rám, az én macskáim sosem voltak betegek, pedig nem megyünk minden cirre-carra orvoshoz. Akkor látta, mikor megműtötte. Egy másikat hordtunk, de meguntuk, hogy a ránézés 8 ezer, egyik gyógyszer 8 ezer, a másik is, úgyhogy hanyagoltuk a "8 ezresnek" elnevezett állatorvost.


Macska téma részemről befejezve.

58. b9e097a9f6 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2023. máj. 26. 14:02

Hát az is ilyennek nincs kompromisszumkészsége. Lehet a gyerekricsaj is zavarná, lehet a ház által vetett árnyék, lehet csak simán irritálja, hogy van mellette valaki. Mindig lesz valami, ami majd kiakasztja.

Most őszintén? A mi szomszédunk is felhúzott egy kis konténerházat a telekhatárra. Csúnya és beárnyékolja a hátsó udvart. De nincs energiám ezzel foglalkozni. Végül is tervben volt, hogy tuját fogunk ültetni a telekhatár mentén. Az is árnyékol, de legalább nem kell néznem az otromba házikót és még a jószomszédi viszony is megmarad.

57. Tundi1218 (válaszként erre: 55. - _Berry_)
2023. máj. 26. 13:13
Fellebbezésnek nincs helye,úgy jött a határozat. Bíróságra mehettünk volna vele.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook