Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy játszóháznak jogában áll-e nem elárulni, hogy honnan hozzák a születésnapi tortát? fórum

Egy játszóháznak jogában áll-e nem elárulni, hogy honnan hozzák a születésnapi tortát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
80. bc681dac13 (válaszként erre: 79. - Syria)
2016. dec. 16. 09:44
Inkább az a szomorú, hogyha szeretnél adott országból származó terméket, akkor csak a végső, lényegi előállítás helyét tudhatod. Ahol ennek van jelentősége, pl. szeretnéd a magyar mezőgazdaságot támogatni, ezért magyar joghurtot veszel. Lehet, hogy szlovák tejből, német kultúrával készült terméket veszel. Ugyanakkor érthető, hogy az a tejföl magyar, mert a magyar szakértelem, kivitelezés nélkül nem lenne jó.
79. syria (válaszként erre: 74. - Bc681dac13)
2016. nov. 24. 21:15

Elég szomorú, hogy sokszor elég csak annyit írni a származási helyhez, hogy EU.

Lassan már minden MADE IN CHINA, MADE IN EU.

78. Nyamitörp (válaszként erre: 75. - Zsanci79)
2016. nov. 24. 19:57
Fura, én is azt hittem, hogy ez üzleti titok. Mondjuk a játszóháznak nem a torta eladás a fő profilja, lehet, hogy ezért.
77. Nyamitörp (válaszként erre: 73. - Emagdi)
2016. nov. 24. 19:54
Gondolom szeretné tudni, hogy milyen környezetből kerül ki az a torta, amit majd a gyereke meg a gyereke barátai fognak megenni. (Legalábbis az Illés bácsis hozzászólásból én erre következtetek.) Az árnak nem azért van jelentősége, mert nem akar ennyit kifizetni az ember (ha már így alakult, akkor nem sajnálod a gyerekedtől), hanem mert nem mindegy, hogy egy kulturált környezetből származó tortáért fizetsz ki 25000 ft-ot vagy egy csótányok lakta, koszos kis zugsütödéből kikerülőért.
76. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 75. - Zsanci79)
2016. nov. 24. 18:16
Ezt ki nyilatkozta?
2016. nov. 24. 11:14

"Álláspontunk szerint amennyiben Ön plusz szolgáltatásként rendeli meg a tortát, joga van megtudnia, hogy melyik cukrászda készíti és milyen összetevőket tartalmaz, milyen méretben, ízben készül el. A hatályos előírások szerint joga van azt is megtudnia, hogy milyen allergén összetevőket tartalmaz az élelmiszer termék."


Tehát igen, jogom lenne tudni, hogy honnan jön egy 25 ezres torta....

74. bc681dac13 (válaszként erre: 63. - Syria)
2016. nov. 23. 20:30
A származását illetően csak az országot kell megjelölni vagy elég az EU feltűntetése is. Egy kereskedőnek vagy szolgáltatónak nem kötelesége kiadni a beszerzési forrásait.
73. emagdi (válaszként erre: 71. - Zsanci79)
2016. nov. 23. 11:11

a fogyasztóvédelem nem arra van, hogy ha sokallod egy termék v szolgáltatás árát, akkor azt vizsgálják ki, hogy miért annyi :)


ha minőségi kifogásod lenne, vagy azért aggódnál, hogy valamiért nem lesz megfelelő a torta amit kapsz, akkor megérteném min problémázol.


de azt sem értem, hogy mi van akkor, ha megtudod, hogy x cukrászda hozza a tortát. és? nyilván van a tortán haszna a játszóháznak. de ugyanígy van a kólán, a helyiség bérleten, meg az egész szolgáltatáson.

azt sem fogják elmondani,hogy mennyi a vízszámlájuk, vagy hogy mekkora a bérköltségük.


neked kell egy szülinapi buli, ezt megrendeled tőlük, adnak rá egy árat, te meg eldöntöd hogy kell-e vagy sem. esetleg elkezdhetsz velük alkudni, hogy adjanak árengedményt.

de ahhoz semmi közöd hogy nekik mi mennyibe kerül egyébként, és mekkora hasznot realizálnak egy szolgáltatáson. :)


ha szerinted drága a torta, akkor ne rendelj, vagy kérj tőlük még több árengedményt, mint amennyit eddig kaptál.


de tényleg nem értem, hogy mi a problémád, azon kívül hogy drága a játszóház. ja, biztos az, de nem kényszerítenek senkit hogy ott rendezzen bulit.

72. andi6020 (válaszként erre: 66. - Zsanci79)
2016. nov. 23. 11:00
Jelents fel. Stílusosabb lenne.
71. zsanci79 (válaszként erre: 67. - Emagdi)
2016. nov. 23. 10:57

Figyi, nem nyomtam fel sehol senkit, tájékozódok, érted? Nem szabad? Mi tökömnek vannak a Fogyasztóvédelmi Hivatalok, meg egyebek, ha nem arra, hogy ha az embernek van valami problémája, akkor megtudakolja, hogy jogos-e vagy sem, nem?

Különben meg leírtam ezerszer itt a történetet, lehet csűrni-csavarni az egészet, itt klotyópapír vásárlástól kezdve mindenhez volt már hasonlítva a helyzet!

A problémázás pedig részemről kimerült 1 db emailben, és 1 db telefonba, mivel nem voltak hajlandóak válaszolni a levélre.

Mire vagy még kíváncsi?

Felőlem mindenkit úgy húznak le, ahogy akarnak.

70. zsanci79 (válaszként erre: 69. - Szafaripók)
2016. nov. 23. 10:46
Természetesen.
2016. nov. 23. 10:25

Továbbra is azt gondolom, hogy nem kell megmondaniuk, honnan van a torta, max az összetevőket... Az, hogy mennyit kérnek érte, FORMA tortánál simán rá lehet fogni, hogy azért ennyi, mert...

Nagyon kíváncsi vagyok, mit fog írni a fogyasztóvédelem... Egyébként, ha nem neked adnak igazat, akkor mi lesz? Elfogadod?? :D

68. emagdi (válaszként erre: 64. - Zsanci79)
2016. nov. 23. 10:15
szinte biztos vagyok benne, hogy nem a szállításra kaptad a kedvezményt, hanem csak úgy elengedtek neked 3e forintot, mert már annyit problémáztál náluk (gondolták, hogy hátha ezzel megoldották, és lezárhatják az ügyet vagy így, vagy úgy: vagy megrendeled a bulit, vagy elmész már végre máshova). :)
67. emagdi
2016. nov. 23. 10:13

figyi, azért ugye ezek után már tuti nem ott tartod a gyerekzsúrt? csak mert a helyedben nem számítanék túl pozitív hozzáállásra azok után, hogy felnyomtad őket bármilyen hatóságnál :)


meg egyébként is, ha valamiért neked nem szimpatikus egy szolgáltatás, akkor ne vedd igénybe és kész. szerencsére van sok játszóház, és egyéb hely, ahol gyerekeknek szülinap rendezhető, tedd olyan helyre, ami minden szempontból megfelel számodra.


az más kérdés lenne, hogy ha utólag merült volna fel benned valamilyen minőségi kifogás, mondjuk, hogy rossz minőségű volt bármelyik étel, vagy nem azt adták a pénzedért, amit előre vállaltak érte.

66. zsanci79 (válaszként erre: 65. - Andi6020)
2016. nov. 23. 09:39
Az érzés kölcsönös!
65. andi6020 (válaszként erre: 64. - Zsanci79)
2016. nov. 23. 09:20
Isten mentsen meg az ilyen emberektől.
2016. nov. 23. 08:59

Kedves Mindenki!

Ma megírtam a problémámat a Fogyasztóvédelmi Hatóság honlapján a fórumba, úgy látom, hogy 1-2 napon belül válaszolnak is.

Meg fogom osztani a választ, ha megérkezik!


Egyénként újabb levelük szerint adnának 3 ezer Ft kedvezményt, mert akkor nem kell kifizetnem a szállítást, stb. Ebbe csak az a vicces, hogy a csomagban lévő tortát is oda kell szállítani, de kitudja, lehet az fénypostán érkezik :)

63. syria (válaszként erre: 61. - Andi6020)
2016. nov. 23. 08:37

Azzal, hogy mivel titkolóznak a torta származása felől, felmerülhet a gyanú, hogy valami nem szabályos körülötte.

De még az is lehet, hogy nem a fogyasztóvédelem, hanem a nébih volna az illetékes.

62. andi6020 (válaszként erre: 57. - Pengő Gyöngyi)
2016. nov. 23. 07:23
Errefelé sem lehet.
61. andi6020 (válaszként erre: 58. - Syria)
2016. nov. 23. 07:22
De milyen indokkal fordulna a fogyasztóvédelemhez?
60. unom (válaszként erre: 58. - Syria)
2016. nov. 23. 03:00

Mert nem árulják el honnan van a torta?

Tegyen a topicindító egy próbát, jó eséllyel semmi nem történne.

59. bc681dac13 (válaszként erre: 58. - Syria)
2016. nov. 22. 20:52
És mire hivatkoznál a feljelenésnél? Egyszerűen nem kötelessége megmondani, hogy pontosan kitől veszi a tortát.
58. syria (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2016. nov. 22. 18:19
Lehet, hogy a játszóház üzemeltetője nem nevetne egy esetleges fogyasztóvédelmi vizsgálat után.
57. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 2. - Zsanci79)
2016. nov. 22. 14:50

Ja, most olvasom...

Hát nem tudom, hol laksz, nálunk bármelyik játszóházba lehet bevinni vásárolt tortát.

56. Lonna4 (válaszként erre: 42. - Zsanci79)
2016. nov. 22. 14:48
Hát nem tudom, de 25 ezer egy gyerek tortaert kész rablás....azt sem ertem miért nem lehet megmondani honnan a torta. Első blikkre valaki fusiban sutotte, úgy ertem számla és egyebek nélkül. Legközelebb keress mas helyet.
2016. nov. 22. 14:46
Egyébként miért nem te veszed meg a tortát, és viszed be a játszóházba?
54. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 25. - Milup2)
2016. nov. 22. 14:42
Egy kertben tartott szülinapi buli rendelt légvárral, kajával, üdítővel, tortával is, szülőknek olyen-olyan piával is simán benne van 50 ezer forintban, de lehet, hogy még keveset is mondtam.
53. forrest2010 (válaszként erre: 40. - Zsanci79)
2016. nov. 21. 18:59
Nehogy megsértődj ! :) Mindenből tanul az ember lánya ! jóból is rosszból is !!!
52. jajjj
2016. nov. 21. 16:20
Minden pont annyit ér, amennyit valaki hajlandó kifizetni érte. Szerintem ezen felesleges ennyit dühöngeni, inkább tartsd máshol a bulit.
51. emagdi (válaszként erre: 50. - Bc681dac13)
2016. nov. 21. 16:06

azért az nem lenne életszerű, hogy eu-n kívülről hozzák a tortát :D

bár fene tudja, lehet, hogy azért ilyen drága :D

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook