Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai 'kikötések'! Minden oviban vannak? fórum

Óvodai 'kikötések'! Minden oviban vannak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
119. sajert
2011. okt. 12. 21:55

Én mondjuk eleve úgy tartom korrektnek, hogyha lebetegszik a gyerek, akkor odatelefonálok az oviba. Azért én még a legcsóróbbnál is látok telefont...

Ma hajnali 4-kor lázasodott be a kisfiam (39 fölött volt neki), reggeli híváslistám: orvosi rendelő időpont-foglalás miatt, fél nyolckor óvónő hívása, majd munkahely hívása, hogy később érek be, mert belázasodott a gyerek, és dokihoz kell vinnem. Nekem ez a minimum, eszembe se jutott hogy ne hívjam fel az óvodát (és nem csak az étkezés lemondása miatt!). Én előre jelzem azt is, ha pl. elutazunk hosszú-hétvégézni, hogy xy időpontban nem jön a gyerek.

118. trapiti (válaszként erre: 117. - Judyna)
2011. okt. 12. 19:40

Szia!

Szerintem ez attól is függ, mit mondtál négyszemközt. Nyilván vannak olyan információk, amikről kell a felettesnek tudnia és van amit diszkréten kell kezelnie.

117. Judyna
2011. okt. 12. 17:55

Nem a témához írok, de nekem az a kérdésem, hogy meddig tart egy óvonő biztalma... vagyis ha négyszemközt mondok valamit kötelező vele a felettes óvonőhöz rohanni?

Nincs lojalitás már az óvónőkben?

Kicsit csalódtam és a bizalmam is megrendült, nektek mi a tapasztalatotok?

116. micimacko72 (válaszként erre: 115. - Jozsi.38)
2010. okt. 19. 13:13

tegnap volt szülői és mivel ugye szóvátettem, hogy a gyerekemnek igazolatlant ir be, mondtam mutassa meg ahol ez le van irva.

Persze nem volt az óviban leirva, igy most fognak csinálni egy irott verziot :-)

Amiben ez szerepel.

reggel 9-ig irásban kell jelezni ha hiányzik a gyerek

Na persze ezen a szülők felháborodtak, reggel 9-ig irásban.........

És mondta az óvónéni jo-jo akkor elfogadja szoban is :-((

2010. okt. 19. 06:24
nekünk most az őszi szülőin mondták az óvónők, hogy a behozott törvény miatt szólni kell ha a szülő vinni akarja a gyereket valahova és nem megy oviba, illetve ha beteg akkor is, különben igazolatlant írnak, és sok hiányzásnál (igazolatlan) szólniuk kell a jegyzőnek. szóval nem csak iskolai lógásra érvényes az új törvény
114. trapiti
2010. okt. 18. 17:23

Én erről az igazolatlannról még nem is hallottam...

Viszont mindig szólok még aznap reggel/délelőtt ha nem viszem. És akkor is szoktam szólni, amikor már látom hogy mikor tudunk menni.

2010. okt. 18. 16:27
telefonálni kell, vagy szólni. legalább is nálunk így megy és ha meggyógyult viszem az igazolást
112. weberkitti (válaszként erre: 104. - Micimacko72)
2010. okt. 18. 15:33
Igazolatlan?? Jajj, ez olyan mint a suliban! Év végén meg osztályozzák a gyerekeket, és lesz aki megbukik, vagy mi?? Fura!
111. micimacko72 (válaszként erre: 108. - Aeddc722e0)
2010. okt. 18. 15:26

Félreértettél.


Persze, hogy van telefonom:-)

De pl. akinek nincs telefonja.......

110. bettike2007 (válaszként erre: 109. - Micimacko72)
2010. okt. 18. 15:24
Ilyet én még sehol sem láttam,még oviban sem,nálunk 5ig van a munkaidő de ki kell várni mégha gyerek sincs már és ha 5ig nem viszik el azt is meg kell várni és nem öltöztetjük fel őket..
109. micimacko72 (válaszként erre: 107. - Bettike2007)
2010. okt. 18. 15:20
én ugy értelmezem, hogy felöltözve ültették ki a vároba, hogy anyuka onnan vigye ""már"" el :-(
108. aeddc722e0 (válaszként erre: 103. - Micimacko72)
2010. okt. 18. 15:20
Na, én meg ezt nem értem Micimackó: ha nincs telefonod, amin szólhatsz, hogy beteg a gyermeked -- akkor az óvónő hogy tudott felhívni, hogy igazolatlant ír be??
107. bettike2007 (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2010. okt. 18. 15:14

nem értem most hazament vagy csak ült a váróban??


Kicsit kusza a dolog..

106. bettike2007 (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2010. okt. 18. 15:13
ment haza???????Egy 3-6éves gyerek egyedül megy haza?No ezt én nem hiszem ha igen szomorú...
105. bettike2007 (válaszként erre: 6. - 74740b7c7c)
2010. okt. 18. 15:11
Sajnos ez az hogy nincs elég ovi,óvőnő,bölcsiben vagyok gondozónő,ott is kérünk minden olyat ami praktikus,overál,meg ilyesmi még ők 1-3évesek és 16os a létszám bizony ha van éppn 2gondozónő nehezen öltöztet ennyit,de egyik héten csak 1van aki öltöztet, és leizzadnak mire végeznek a többiek,sajnos ez a helyzet..
2010. okt. 18. 15:09

rosszul fogalmaztam a ""bejelentésen""


tehát van 3 gyerekem. Az óvodás beteg, pl. lázas. Telefonom nincs, akkor caplassak el a 3 gyerekkel aki még ráadásul beteg is szólni az óvódába, hogy nem megy mert beteg.

Ugyanis ha aznem nem jelentem, hogy beteg akkor én utólag hiába viszem az orvostól az igazolást, ő igazolatlant ir be a gyereknek

2010. okt. 18. 15:03

Nekem nem is ez a gondom. Az én gyerkőcöm sajnos pszichésen fejfájos és hányos (a nyáriszünetben nem).

Most is héten nagyon fájlalta a hasát. Mondtam óvónéninek, csütörtökön úgyis viszem a kicsit, igy elviszem őt is az orvoshoz. El is küldte őt laborba, tegnap éjjel viszont belázasodott, hányt.... Ma délelőtt felhiv az óvónéni, hogy igazolatlant ir a gyereknek, mivel nem tudja hol van, miért nincs óvódába.

2010. okt. 18. 15:00
Csak zárójelben jegyzem meg: az óvónők úgyis tudják, hogy beteg volt a gyerkőcöd. Az óvónénik mindent tudnak. Hidd el. szerintem jobb a becsületes út. Ha beteg, vidd el orvoshoz, aztán vigyél orvosi igazolást!
2010. okt. 18. 14:58

Micimackó,


nézd meg az óvoda házirendjét, hogy abban mi van!!


egyébként a jelenlegi törvényi szabályozás alapján az óvodai hiányzást igazoltnak kell tekinteni, ha a szülő előre bejelentette, hogy nem viszi gyermekét óvodába. Igazoltanak kell tekinteni a hiányzást, ha a gyermek beteg volt, és erről visz orvosi igazolást. De mondom, nézd meg az óvoda Szervezeti és Működési Szabályzatát, vagy a Házirendjét.


üdv: Dafi

2010. okt. 18. 14:22

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy ha gyerkőcöm hiányzik az óvódából, köteles vagyok-e bejelenteni, hogy beteg...........

Most volt egy ilyen példa, kisgyerek lebetegedett ,mikor ment, anyuka vitte az igazolást orvostól. Az óvónéni közölte, nem fogadja el, igazolatlant irt be.

99. f8db0709b8 (válaszként erre: 97. - Trapiti)
2010. aug. 15. 17:06

Úgy látom ez is meg van mindenhol.(édesség)

Én azt tudom,hogy a kicsikém oda megy majd oviba,ahova a nagyobbik járt,kicsi ovi,3 csoportos összesen,családias és profik.Jó a konyha,és itt a szülők kitartóan segítik az ovit és összedolgoznak az óvónőkkel.(ez a 2.ovija volt,mert a város másik végére már nem akartam vinni nyitott méhszájjal)

98. babszibobó (válaszként erre: 96. - F8db0709b8)
2010. aug. 15. 17:01

Na ez tuti így van!

A "mi" ovinkban is állandóan az panaszkodik aki nem fizet, de nem csak csopi pénzt, de még az ebéd sem és mikor az óvónénik szólni mernek, majdhogynem nekik esnek a szülők...

Az egyik szülő azon háborog, hogy az ő fia sokat hiányzik, miért fizessen csoport pénzt...havi 700 ft-ot szoktak kérni, ebben benne van a sószobába valami oldatnak az ára és minden héten jön bohóc, vagy valaki szórakoztató, mesét mondó, bábozó stb..és ebből veszik a színes cerkát és sok-sok mindent!

nem tökéletes ovi az tény, de tényleg nem vár extrákat a szülőtől!


(Szoktam beszélgetni csoport társak anyukáival és szóba szokott kerülni ovi után mit csinálnak otthon a gyerekekkel, a válasz a gyerek TV-t néz lefekvésig!SZUPER)

97. trapiti (válaszként erre: 96. - F8db0709b8)
2010. aug. 15. 16:59

Ilyen szülö mindenhol van... Pl. nálunk nagyon-nagyon jól föznek és jut is a gyerekeknek amennyit csak akarnak (az én lányom kifejezetten jóevö de sosem jön éhesen haza). A konyha ellen pl. az az anyuka háborog állandóan, akinek a 3 éves lánya 12 kg, és csokoládén kívül csak a cukorkát eszi meg. A szülök minden délután édességgel felpakolva jönnek a gyerekért, aki már rá sem néz az uzsonnára tudván hogy úgyis csokit kap. Közben meg szidják a konyhát, hogy rosszul föznek...


Remélem én is, hogy az ovi is beváltja a reményeinket... mivel ugyanabban az épületben van, elég jól belelátunk az ovi életébe is, nincs igazából különbség a bölcsihez képest.


Viszont ez is csak egy bölcsi vagy ovi, itt is csak akkor mennek jól a dolgok, ha a szülö és az óvónö együtt tudnak dolgozni és segítik egymást.

96. f8db0709b8 (válaszként erre: 95. - Trapiti)
2010. aug. 15. 16:53

Az a baj,hogy sok szülő úgy gondolja,ha beteszi oviba vagy bölcsibe a gyereket,onnantól nincs vele dolga,mert megtanítják neki azt,amit a szülőnek kéne.

Viszont én azt vettem észre,hogy azok hőbörögnek legjobban,akik nem fizetik rendesen a csoportpénzt,meg nem visznek tisztasági csomagot meg hasonlók.


Ti szerencsések vagytok,remélem így is marad!:)

95. trapiti (válaszként erre: 94. - F8db0709b8)
2010. aug. 15. 16:46

:(


Mi egy gyári bölcsibe járunk, ami a külsösöknek fizetös, nem könnyen de kiszorítjuk az árát, épp az ilyen "apróságok" miatt. És ezért döntöttünk úgy hogy maradunk itt oviban is, mert sajnos tényleg vannak különbségek.


De az biztos, hogy ahhoz hogy 25-30 gyerek normálisan töltsön napi 8-9 órát együtt, a szülök együttmüködése is kell. És höbörgéssel nem segítjük a gyerekek életét...

94. f8db0709b8 (válaszként erre: 93. - Trapiti)
2010. aug. 15. 16:43
Látod?én hiába tettem be a szekrényébe!
93. trapiti (válaszként erre: 92. - F8db0709b8)
2010. aug. 15. 16:42

Az én lányom is szemüveges lett a bölcsi elsö hónapjában. Nálunk is eléggé aggódtak a gondozónénik, mert Ö a két csoportban az egyetlen.

Én mindig viszek szemüvegtörlöt a szekrénybe, és használják is, nincs ezzel gondunk (remélem az oviban sem lesz...) Már nagyon rutinosak, mert pl. ha lekvároskenyér van, akkor evéshez leveszik a szemüvegét :)

Ö távollátó, úgyhogy egyelöre semmi esély, hogy lekerüljön a szemüveg, de szerencsére már majdnem egy éve minden simán megy ezügyben.

92. f8db0709b8 (válaszként erre: 91. - Trapiti)
2010. aug. 15. 16:37

Bölcsiben a lányom szemüveget kapott,hol egyik,hol másik szemét kellett ragasztani,mert kancsal volt,aztán megműtötték és lekerült a szemüveg.

Na amit akarok,annyit kértem csak,hogy töröljék meg neki ha összefogdossa,mert egy 2 éves gyerektől nem lehet elvárni ne nyúljon hozzá.Minden délután úgy hoztam el,hogy nem látott át a szemüvegén.nem hinném,hogy sokat kértem,mikor a 12 gyerekből csak az enyém volt szobatiszta és önálló:)

91. trapiti (válaszként erre: 89. - F8db0709b8)
2010. aug. 15. 16:26

Én nagyon örülök a családlátogatásnak :) Ráadásul nálunk vannak olyan dolgok, amit szeretnék az óvónénikkel nyugodtan átbeszélni, és erre az ovi vagy egy szülöi nem alkalmas terep :)


A bölcsiben én azt látom, épp azok a szülök höbörögnek legtöbbet, akik otthon a legkevesebbett teszik...

90. trapiti (válaszként erre: 88. - Ekka)
2010. aug. 15. 16:23

Szerintem a normális ovikban most is rohangásznak :) és a ruha"kikötés" sem kikötés, csak kérés... a "mi idönkben" még nem volt ennyi gombos-cipzáros ruha divatban, eleve egyszerübb ruhákban jártunk.

Bizonyos esetekben, meg nagyon remélem, hogy sokminden változott, mert nekem vannak még olyan emlékeim az oviból, amikor megtömtek azzal amit nem akartam megenni... pl.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook