Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

116. kata0220 (válaszként erre: 100. - Bjudit55)
2016. febr. 28. 10:58
Hello Judit! Az őrölt tojáshéjat már sokszor ajánlották nekem is. Az a tovita kapszula több, mint tojáshéj? Mert ha megmossuk, forró sütőben kicsit szárítjuk, nem lehet az szalmonellás, szerintem. Persze kicsit macerásabb, mint 1 tabletta bekapása. Persze gondolom, a K2 meg B3 vitaminokat mellé kell szedni.
115. kata0220 (válaszként erre: 114. - Bjudit55)
2016. febr. 28. 10:52

De jól tetted, hogy nem szedted! Bár nekem valóban semmiféle mellékhatása nem jelentkezett, eddig. Vagy nem vettem észre. Egyszer önkényesen megfeleztem a tablettákat 1 évig - mivel alig 50 kiló vagyok, gondoltam elég - nos, azután sokat romlott a mérési eredmény. (De hogy a csontommal mi van, azt ki tudja?)

Akkor azt hittem, tényleg jó hogy szedem, hiszen előtte sokkal kisebb mértékű volt a "romlás".

114. bjudit55 (válaszként erre: 113. - Kata0220)
2016. febr. 28. 07:33
Én meg már vagy 5 éve. Akkor írták ki, de néhány szem után abbahagytam.
113. kata0220 (válaszként erre: 98. - Verika21)
2016. febr. 27. 18:44
Szia Verika! Tudod itt épen erről a gyógyszerről agyalunk - én is szedtem, majd 10 évig - nem lett jobb a csonteredményem, inkább kicsit romlott. amúgy a szervezetem leküzdötte a mellékhatásait. Pontosan erről a gyógyszerről van iszonyú cikk itt a neten. A benne levő bifoszfonát hatóanyag "elöregíti" csak a csontot, és nem fejleszti az anyagcseréjét. Az, hogy állcsontelhalást is okozhat... hát nem is tudom, elborzasszalak-e? Elolvashatod, ha rákeresel erre a hatóanyagra. Már 1 hónapja NEM SZEDEM!
112. kata0220 (válaszként erre: 89. - .Ági.)
2016. febr. 27. 18:34
Szia Ági! Megtennéd, h nekem is megírod priviben, hogy mi a megoldásotok csontritkulásra? Nagyon köszi. Bár itt a fórumon már rengeteg ötletet kaptam.
111. bjudit55 (válaszként erre: 104. - .Ági.)
2016. febr. 26. 14:59
Köszönöm, mint írtam nem tudom megvenni, és már más egyebet sem.
110. bjudit55 (válaszként erre: 102. - Verika21)
2016. febr. 26. 14:57
A Tovia megőrölt, és tablettába préselt tojáshéj. Ha tojáshéjat adsz neki összetörve, ugyanott vagy mint ha tovitát adnál, sőt biztos lehetsz egy szalmonella fertőzésben is. Én is gondoltam rá hogy ledarálom a tojáshéjat, de sajnos nem tudom hogy sütőben milyen hőfokon és mennyi ideig kellene sterilizálni. Veszélyes!
109. c8c263a03a (válaszként erre: 105. - .Ági.)
2016. febr. 26. 13:30

Én ennek az algának a jelentőségét nem a csontritkulásban látom,hanem a métegtelenítésben.

Olvastam, hogy még a nehézfémeket is képes kipucolni, pl.a higanyt az agyból.

Az ásványi anyag tartalma nem kérdéses,de a csontritkulás nemcsak ásványi anyag kérdés.

Felszívódás,hormonok....

108. c8c263a03a (válaszként erre: 106. - Verika21)
2016. febr. 26. 12:34

Az injekció, ha biszfoszfonát hatóanyagú,u.azzal a hatással bír mint a tabletta.

A legjobbnak kikiáltott forsteo injekció, ami nem biszfoszfonát és nemigen írják fel, mert drága a TB-nek, végtagfájdalmakat okozhat és nem ritka az erős szédülés, sőt ájulás.

Sajnos ezek a kilátások!

2016. febr. 26. 11:08
A mákolajról most nagyon sok jót olvastam, hatása egy-másfél év alatt alakulhat ki. Mindenképpen valami olyat akarok keresni ami nem rombolja jobban a szervezetét.
106. Verika21 (válaszként erre: 103. - C8c263a03a)
2016. febr. 26. 08:47

Kedves Brigi !

Köszönöm szépen !

Ma megy TSH-ra anyukám, és még lesz neki ultrahang jövőhéten, illetve kellene egy gyomortükrözés, amibe nagyon úgy néz ki nem megy bele. A ritkulása szerintem a legrosszabb, vissza biztos nem lehet fordítani, de lehetne stagnáltatni, meg nagyon vigyázni. mrácius 10-én kell visszamenni a reumatológushoz, de már anyukám variál, hogy másikhoz kellene menni, de másik kettő is ugyanott rendel szobailag, sőt lehet az asszisztensnő is ugyanaz. Ekkor mondja el az injekció lehetőségét az orvos.

Addig is megpróbálom neki amit olvastam Tőletek.

Szép napot !

105. .Ági. (válaszként erre: 97. - C8c263a03a)
2016. febr. 25. 19:17

5 naponta kell emelni az adagot, 1 ről indulva, így egy hónap alatt éred el a 6 szemet, de elég a 4, csak sok sok vizet kell inni, és jobb lesz a hatás.

Így másfél hónapra elegendő, de amikor kevesebb pénzem volt, este csak 1 et vettem be, de 3 évig nyomtuk. Előkeresem a leleteket, és leírom. :-)

104. .Ági. (válaszként erre: 96. - Bjudit55)
2016. febr. 25. 19:13
Semmiképp nem szabad elhagyni, viszont a fogyasztással lehet csalni egy kicsit. Kezdetben egy-egy szemet kell enni, 5 naponta kell emelni az adagot, de ha spórolni szeretnél, sokkal több vizet kell inni, és elég a 4 szem. Privátban azért még írok pár szót...
103. c8c263a03a (válaszként erre: 102. - Verika21)
2016. febr. 25. 15:42

Szia!


Sajnálom Anyukád!

A szezámmagban elég sok az ásványi anyag, főleg a kalcium tartalma magas.Pirítva majd darálva napi három kiskanál pl.joghurtba vagy turmixba.Ha megunom, felváltom mákolajjal.

Én használom a gyógygombát(bokros gomba) is.

A pajzsmirigy gondok okozhatnak csontritkulást, kéne egy jó endokrinológus, aki beállítja a hormonszintet.

Milyen mértékű a ritkulása?


Jó egészséget Anyukádnak

102. Verika21 (válaszként erre: 100. - Bjudit55)
2016. febr. 25. 15:17

Kedves Judit !

Köszönöm Anyukám nevében is!

Nézegettem, hogy milyen megoldást találjak neki, a tojáshéj talán nem okoz semmit.De írtad is a tojáshéj tabblettát, csak egyszerűen nehezen vesz be olyat ami kb. 1,5-2 cm nagyságú gyógyszert, ha megtöröm a tojáshéjat talán jó lesz.

Magas vérnyomása, illetve pajzsmirigy gondjai is vannak, így a Tovita úgy nézem kizárva.

Amit még láttam Zsúrló porrá őrölve.

A gombát is nézegetem, valahogy meg kell győznöm, csak lefogyott 43 kg-ra és nem egyszerű visszatornázni a leadott kilókat. Most Nutridrinket iszik, ez is kicsit használ, illetve megnyugszik a gyomra remélem.

Injekciókat a net-en több félét találtam, kár, hogy az orvos nem mondott közelebbit, de azoknak is biztos, hogy van mellékhatás.

Én 54 éves vagyok, lehet, hogy nekem is el kellene menni ilyen vizsgálatra, illetve még tüdősarcoidósis-om van, ami stagnál, azaz remélem igy is marad.

Neked is jó egészséget, és remélem, hogy a turmix is beválik !

2016. febr. 25. 10:59

Na ezt épp most olvastam az új turmixgépem receptfüzetében:

"“Ha rosszul táplálkozunk, nincs orvos, aki meg tudna gyógyítani bennünket. Ha helyesen

táplálkozunk, nem lesz szükség orvosra.” - Victor G. Rocine" Mennyire igaz! :)

100. bjudit55 (válaszként erre: 98. - Verika21)
2016. febr. 25. 09:25

Szia Verika!

Nem ismerem az injekciót, de biztos hogy személyre szabottan állapottól függően adja az orvos. Félelmetes mit meg nem tesznek velünk a gyógyszeripar érdekében! Mint lentebb láthatod, próbálunk alternatívákat is használni. Már aki eléggé fél. Én igen.


Ha engem visszaolvasol látod mivel élek, és mit vezettem be éppen tegnap. Ha anyagilag tehetném, szedném még azt az algát amiről tegnap beszéltünk itt, és lehet hogy a csontritkulásra való gombát is. Nálam is nagy a baj. A tojáshéj tablettát mindenképpen ajánlom. Azonkívül hogy baráti az ára, a csontbeépüléshez minden összetevőt a megfelelő kombinációban tartalmazza. Annyi csak, hogy sok folyadék kell mellé, mert székrekedést okozhat. Én 61 éves vagyok.


Édesanyádnak jó egészséget kívánok!

2016. febr. 25. 09:16

Régen vágytam egy olyan mixerre, aminek erős a motorja, és kicsi mennyiséget is lehet benne homogénre pépesíteni. Tegnap megkaptam. :))


Elkezdtem inni a zöld lötyit, ezekben is sok kalcium van minden más nyomelemmel, ásványi anyaggal együtt. A kertemben sokféle zöld fellelhető máris, és mellettem az erdőszélen is tudok gyógynövényeket is szedni. Ráadásul ingyen vannak, és biztosra tudom mi van a pohárban.


Mindig igyekszem az egészségtelen élelmiszereket hasznosra cserélni. Most a bundás kenyér volt a soros. Ritkán eszem, de akkor is bűntudattal, de nagyon szeretem. :) Ma fél adagot ettem, és ittam a hiányzó mennyiség helyett egy sűrű fodros kel italt. Még a látványa is szívderítő. Alig várom a tízórai idejét, mert akkor csalánból is ihatok egyet. :)

2016. febr. 25. 09:13

Kedves Hozzászólók !

Segítséget kérek, talán van akinek van tapasztalata, illetve tud nekem javaslatot adni.

Anyukám 76 éves, megállapították nála a csontritkulást, ami a legrosszabb állapotot mutatja, szerencsére egyelőre rendben van minden. azaz a reumatológus kiírta 3 hónapra a Calcisedron-D-t, amit beszedett, de nem volt jó hatással sem a közérzetére, sem a gyomrára, 1 hónap után amikor visszament mondta az orvosnak ez nem jó, de az akkor azt mondta, hogy próbálja szedni, mert akkor a vénás injekció. Anyukám nem mondott ellent az orvosnak, leküzdötte a két hónapot, most mikor visszamentünk és újra panaszkodott, az orvos meghazudtolta, hogy ilyet nem mondott, mert ő legyezte volna, és letolta nagyon, hogy miért szedte be. Nem hiszem, hogy 76 évesen fog ettől a gyógyszertől beépülni a kálcium. március elején megyünk vissza és akkor az injekciót fogja elmondani. Tudna valaki segíteni, hogy ez jó e, illetve milyenek a mellékhatások, igaz az mindenkire személyreszabottan alakul úgy is.

Köszönöm ! szép napot !

üdv.

Verika

97. c8c263a03a (válaszként erre: 95. - .Ági.)
2016. febr. 24. 19:50

Szia Ági!


Tényleg nagyon jó.Sokat olvastam az algákról, de még soha nem próbáltam.

De ezt, hogyan osztottad be két hónapra?

180 db van benne és napi hat szemet javasolnak.

Ez csak 1 hónapra elegendő és az ára 13 ezer.Persze, ha egyszerre több dobozzal vesz az ember, egy kicsit olcsóbb.


Mennyit javult anyukád csontja?

96. bjudit55 (válaszként erre: 95. - .Ági.)
2016. febr. 24. 19:08

Úgy emlékszem, van egy táblázat, hogy korosztályonként mennyit kell szedni. Sajnos nekem már 4x2 szemet. Sajnos drága ez nekem, amiket most használok, azokat nem akarom elhagyni.

Azért köszönöm hogy mutattál még egy lehetőséget. :)

95. .Ági. (válaszként erre: 94. - Bjudit55)
2016. febr. 24. 18:40
Minden drága... 2 hónapra be lehet osztani, be is osztottam, meg is volt a hatás! ;-)
2016. febr. 24. 18:19
jaj, bocs. 3 évig szedtétek. Sokféle ásványi anyag van benne, mikroelemek, biztos jó szolgálatot tesz, ezért olyan drága. :)
93. bjudit55 (válaszként erre: 92. - .Ági.)
2016. febr. 24. 18:18
Az Imune-ra gondolsz? Arról én is olvastam hogy nagyon jó. Napi mennyit szedtetek, és meddig?
92. .Ági.
2016. febr. 24. 15:48

A story a lényeg, hogy 3 éven keresztül ettük a mikroalgát a családban. Csodákat tett a szervezetünkkel!

Anyunak fájt a gerince, karja, háta, mivel nagyobb mértékű volt a csontritkulás. Nem emiatt kezdte el fogyasztani, hanem mert apám daganatos volt, és reméltük, rajta segíteni fog, de mivel végső stádiumban volt, nyelni sem tudott szinte, így nem tudott rajta segíteni. Nem volt olcsó, ezért én, és édesanyám ettük meg, bár nem ismertük, azt sem tudtuk konkrétan mire jó.

Neki kb 2 hét után elmúlt a hőhulláma, majd rá kb 2 hétre elmúltak a fájdalmai is. Csodálkoztunk is, és nem hagytuk abba a fogyasztását. 3 évig ettük. A kontrollt alig vártam, hogy lássuk a csontsűrűség vizsgálat felvételeit! Beépült az a rengeteg szerves kálcium a csontokba, ami az algában található, és konkrétan elmúlt a csontritkulás!

Nekem elmúlt az ekcémám, ami a nyakam, vállam, karom végig tele volt, az arcom, hajam, sokkal szebb lett!

91. bjudit55 (válaszként erre: 89. - .Ági.)
2016. febr. 24. 07:26

Az nem reklám ha ide írjuk egymásnak ki mitől van jobban. E nélkül üres fecsegés lenne minden szó. Írd be nyugodtan, mint látod, mások is írnak termékeket, nincs ezzel semmi baj. Szerintem ez nem reklám.


Az a reklám ha te vagy a forgalmazó, és saját magadat reklámozod. Szerintem. Ha privátban akarsz termékeket ajánlani, az még gyanúsabb.

90. c8c263a03a (válaszként erre: 88. - Bjudit55)
2016. febr. 23. 19:48

Kár,hogy a flavogeninből hiányzik ez a gomba, de így is super termék.


Végül is igazad van, a kontrolltól nem lesz jobb az eredmény.

Egyébként a csonttömeg nem minden, a lényeget, a csont minőségét, erősségét nem tudják mérni.


Ahogy olvasom jó pár goromba dologgal megküzdöttél már.

89. .Ági.
2016. febr. 23. 18:40

Én a természetes gyógymódok híve vagyok, és szerencsére a családunkban megoldódott mára a csontritkulásban szenvedők problémája...

Gondolom itt nem lehet termékeket reklámozni, ezért privibe várom a kérdéseket. Szívesen válaszolok, és segítek ha tudok. :-)

88. bjudit55 (válaszként erre: 84. - C8c263a03a)
2016. febr. 23. 17:57

Igen, tudom a Bokros gombát, de annyira nincs, hogy tényleg nincs. Már nincs miről lemondani hogy mást vehessek helyette.


Azért nem megyek ellenőrzésre, mert mindent megteszek ami tőlem telik, hogy ne romoljon az állapotom. Ettől még romolhat, de nem akarom azzal is stresszelni magamat, hogy látom az eredményeket hogy megint rosszabb, megint rosszabb. Pont mint a tüdő fibrózisomat se nézegettetem csak azért, hogy detektálhassa az orvos, mikor mennyit csökken a légzőfelület a tüdőmön. Kit érdekel? Igyekszem olyan dolgokkal foglalkozni, amik örömöt jelentenek. Azt az időt amit még itt vagyok, nem orvosi váróban, röntgen - CT-n, vagy izotópsugárban akarom tölteni. Van egy csomó bajom amivel foglalkozhatnék, de nem ezzel akarom az időt tölteni. Így a rákkal sem, ami ki tudja mikor jön vissza. Minden reggel hálával kelek fel mert még felkelhetek, jön a jó idő, kertészkedhetek, ebből egy percet nem akarok már orvosi rendelőben tölteni. Ad a Jó Isten annyit amennyi jár nekem, amiért én is megteszem azt amit tehetek. :)

Gondolom te is, amihez erőt, és kitartást kívánok neked! :)

87. bjudit55 (válaszként erre: 85. - C8c263a03a)
2016. febr. 23. 17:45
Ha ez lenne a te szomszédod, hálás lennél hogy nem itt laksz. :)) Amúgy nem lenne rossz. :)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook