Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

86. c8c263a03a (válaszként erre: 81. - Kata0220)
2016. febr. 22. 20:42

Elfelejtettem valami lényegeset.

Semmiféle gyógyszerről nem akarlak lebeszélni, a döntés nyilván a Tied.

De érdemes a hatóanyagnak utána olvasni,van bőven irodalom a dologról.

Többször kérdezted, hogy vajon tudja-e a dokinő, hogy milyen méreggel kezel.

Ha elolvasod a cikkeket, jól megválasztott forrásokból, benne megtalálod a választ is.

85. c8c263a03a (válaszként erre: 80. - Bjudit55)
2016. febr. 22. 20:09
Ja igen! Ilyen szuper helyen lakni.....
84. c8c263a03a (válaszként erre: 79. - Bjudit55)
2016. febr. 22. 20:07

Szerintem nagyon jó amit teszel.

Viszont jó lenne időnként megnézetni.Értem, hogy miért nem akarod,de jogodban áll........

Velem már nem erőszakoskodnak, kiírja a dexát, a döntés meg az enyém.Igaz, nekem szerencsém van, mert csak -2,5 értéknél írják a gyógyszert, nekem meg már -2,2-re javult.

Szóval jó lenne valami kontroll.


A testvérem úgy oldja meg,hogy kéri a dexát, de nem megy vissza a reumatológiára a lelettel.

Ez még mindig jobb, mint a semmi kontroll.

Tudom, hogy sok jó dolgot szedsz, de azért jól jönne Neked is a bokros gomba,ami kifejezetten az osteocalcinra hat és adaptogén.

Tudom, hogy a pénz.....

83. c8c263a03a (válaszként erre: 81. - Kata0220)
2016. febr. 22. 19:41

Ezt kell csinálni!

Ásványi anyagok és mozgás.A csontnak főleg a függőleges terhelés a jó.

A túra kiváló.


Én löketszerűen nagyot javultam, de azóta stagnál.

Ma vettem vargastem gy.gombát, így most ezt is szedni fogom a Teoval és az acerolával együtt.

Ez így együtt elég széles spektrumú, ami az ásványi anyagokat,nyomelemeket,vitaminokat illeti.A D vitamint pedig felírják receptre.

Júliusban lesz a szokásos mérésem és hamarosan aktuális lesz a négy csontmarker vizsgálata is.

Remélem megmozdul már pozitív irányban.

82. kata0220 (válaszként erre: 79. - Bjudit55)
2016. febr. 22. 17:54
A Balcsi parton laksz? Nyáron én is. Balatoni lány vagyok. Amíg tudunk mozogni és az jól is esik - nem panaszkodhatunk. Tényleg csodás idő volt ma. Kihasználtam én is.
81. kata0220 (válaszként erre: 74. - C8c263a03a)
2016. febr. 22. 17:51
Tudod, még diagramon is ábrázoltam, és a mérési eredményeim hullámzást mutattak. Aki mérte Kaposváron, az a dokinő is néha nagyon "megdicsért", hogy milyen szépen javult a gerincem. Persze csak pár tizedről volt szó. Vajon ő tudja, h ez a bifoszfonát micsoda rombolásra képes? Aztán meg romlott. Azt a borzalmas cikket én is csak most olvastam - azt hiszem előtte nem is nagyon volt hasonló. Nem vettem be azóta 1 szemet sem. Kalcitriót szedek + C;D3; K2 vitamint. És a kajákban is az ajánlottakat igyekszem. Mozgok - ma min 10 km-t túráztam. Állítólag a sportolók közt kézis csajok csontja a legjobb - az ugrálásos terheléstől. Hát ugrálni nem szoktam, de energikusan lépdelek... :)
80. bjudit55 (válaszként erre: 79. - Bjudit55)
2016. febr. 20. 13:54
Ja, és most akarom bevetni a Schüssler sókat csontépítés elősegítésére. Márc. közepén kezdem kb. :)
79. bjudit55 (válaszként erre: 78. - C8c263a03a)
2016. febr. 20. 13:52

Jó hogy te is szeretsz utánajárni a dolgoknak mint én. Én - miután kiváltottam a szert és elkezdtem szedni - olvastam hatásairól azonnal abba is hagytam. A kalciumot is.

Magamtól szedem a D vitamint K2-vel illetve Szendi ajánlásával, mert ezt a rákkal kapcsolatban is szednem kell, szedek magnéziumot, és Tovitát. Ebben minden ásványi anyag benne van ami a csontépítéshez szükséges Ezek mellett a napot tornával kezdem, és ha az időjárás engedi, gyalogolok intenzíven 6-8 km-t. Plusz házi munka, jön a kertészkedés, tehát mozgás-mozgás.


Nekünk kell tenni magunkért, mert másnak nem számítunk. :) Most is készülök gyalog a Balaton partra, gyönyörű az idő. :)

78. c8c263a03a (válaszként erre: 77. - Bjudit55)
2016. febr. 20. 13:41

Elhiszem!

Nálam ez az elhagyás úgy működött, hogy már három hónapja volt hasmenésem (napi kb.10),aminek a háziorvos nem találta az okát.Elmentem a reumatológushoz,leállította a gyógyszert.Végül mégis egy magánkórházban kötöttem ki, mert a gasztroenter csak 4 hónap múlva tudott csak fogadni.

Nem találtak semmi elváltozást,akkor kezdtek faggatni, hogy milyen gyógyszereket szedtem.

Ezután a reumatológus injekcióban akarta adni ezt a mérget, na akkor beszélgettem el vele.Akkor már rengeteg infóm volt erről a hatóanyagról.

77. bjudit55 (válaszként erre: 76. - C8c263a03a)
2016. febr. 20. 13:23
Amit lentebb betettem, az is Szendi írás, és nekem elrettentésnem ennyi is elég volt.
76. c8c263a03a (válaszként erre: 75. - Bjudit55)
2016. febr. 20. 13:20

A facebook keresőjébe ha beütöd, hogy: csontritkulás,biszfoszfonátok, ott van egy kis "összefoglaló".

Ott van Szendinek is a fordítása.

Amerikában elég sokan pereltek már ez ügyben.

Találtam borzalnas képeket is.

75. bjudit55 (válaszként erre: 74. - C8c263a03a)
2016. febr. 20. 12:30

Engem is kiváncsivá tettél, mert nem tudtam biztosan mit kaptam annó. Most kiderült számomra, az is bifoszfonátos "gyógyszer" volt.

Elsőre ezt adta ki:

[link]

74. c8c263a03a (válaszként erre: 72. - Kata0220)
2016. febr. 20. 12:23

Semmire nem akarlak rábeszélni, de ha 10 év alatt nem javított ez a gyógyszer az állapotodon, akkor ez jó?

Nekem kifejezetten ártott.

Nekem csak a biszfoszfonát hatóanyaggal van tapasztasztalatom,azt tartják "ásznak".

Ennek olvass utána.

73. bjudit55 (válaszként erre: 72. - Kata0220)
2016. febr. 19. 13:20
Igen Kata, az utóbbi. És hogy az orvosnak mennyire vagyunk fontosak? A saját zsebe a fontos. Nagyon sokat olvasgattam én is ez ügyben, és bizony rájöttem dolgokra. Fel kell neki írni a "gyógyszert" ha tudja a valódi súlyos hatásokat, akkor is. Mert vállalta. Ez a munkája. Ha átállna a természetgyógyászok oldalára és hagyná a mostani munkáját, más lenne. De ő választotta hogy ezt csinálja. Rákosoknak(érintett vagyok) is adják észnélkül a kemót, de természetgyógyász magazinban megjelent, hogy az orvosok 80%-a nem vetné alá magát, vagy hozzátartozóját ennek a kezelésnek. De betegeit rábeszéli, megadja, mert muszáj támogatnia a gyógyszergyártást. Ha nem tenné, nem kapna fizetést. Ó, sokat olvasta. Nem is írok többet erről, mert csak felhúzom magamat.
2016. febr. 19. 11:24
A nők nagyobb százaléka szed 50 felett csontritkulásra gyógyszert - szerinted ebből mekkora hányad tartalmazza ezt a mérget? És hányan tudnak róla, h milyen káros? De engem inkább a dokik érdekelnének. Lehet, h csak kacsa ez az egész hír, és mégsem ilyen fekete a dolog? Vagy a legtöbb gyógyszer többet rombol, mint épít?
71. kata0220 (válaszként erre: 66. - C8c263a03a)
2016. febr. 19. 11:18
Kösz, igyekszem sokat mozogni - mindig is fontos volt ez nekem. Ennek ellenére alig volt pár tizedes javulás a 10 év alatt, inkább folyamatos lassú romlás. Hiába kértem a dokinőt, hogy nem jó ez nekem, azt mondta: nincs csontbontás... meg nem jól mér a gép - képzeld! Én nem a te dokinődhöz járok, de a szövegeik egyformának tűnnek.Tudod, azért bízom, h most h leálltam a szedéssel ürülni fog a szervezetemből ez a méreg. Szerinted szóljak a doktornőnek ez ügyben? Mindenesetre kíváncsi lennék a reakciójára! El tudjátok képzelni, h ő tud erről a csontelhalás-dologról és simán mérgezi a korosztályába tartozó, hozzá bizalommal forduló nőket?? Nincs nagyon lehetőségem másikhoz járni később sem. Bár ha távolabb utazom, biztosan megoldható lenne. Vagy semmi gyógyszer nem jó?
2016. febr. 19. 11:08
Á, dehogy van ilyen ráírva! Külön gyógyszerészt is kérdeztem - igaz nem erről, hanem vese és májra gyakorolt mellékhatásról - de semmi! Ilyen szokásos, fejfájás, szédülés. Ja, hát igen: csupán "mellékhatás" - meg azt is úgy, h 1000 emberből 1-nél kimutatható... stb.
2016. febr. 10. 13:45
Kata azt hiszem a te gyógyszeredre rá is van írva mellékhatásként az állkapocscsont elhalás. Persze ez sem mellékhatás, mert olyan nem létezik. Valójában csak kívánt és nem kívánt hatás létezik. mellékhatásként egyes hatásokat azért emlegetnek, hogy a balga beteg számára úgy tűnjön, mintha nem is lenne annyira veszélyes. Hisz az csak mellék. Rohaggyanakmeg! Ha az ember nem elég éber, könnyen hozzásegítik az idő előtti elhalálozáshoz.
2016. febr. 10. 13:41

Többet ártanak a csontritkulásra adott bogyók, mint használnak.

Alternatívákat kell keresni, én lentebb leírtam miket szedek. Bár még ellenőrzésen nem voltam, így gőzöm nincs hogy használnak-e, de mindegy. Jobbat egyenlőre nem tudok. Plusz, izmot kell erősíteni, ez a csontozatra is pozitívan hat.


A tegnapi startlap hírekben láttam Rubint Rékáról egy videót, miközben négykézláb, egyik lábát súllyal terhelve emelgeti. Nagyon kemény far-és combizom erősítő. Kipróbáltam súly nélkül, alig párszor tudom megcsinálni, de jónak ítélem meg. Azon vagyok hogy megelőzzem a combnyakcsont törést. Próbáljátok!

67. c8c263a03a (válaszként erre: 60. - Kata0220)
2016. febr. 10. 12:40

10 éve szeded? Én úgy tudom, hogy öt évnél tovább nem is lehet.

Az a helyzet, hogy nem igazán ürül ki a szervezetből.

Szerencsére nem sokáig szedtem.

66. c8c263a03a (válaszként erre: 61. - Kata0220)
2016. febr. 10. 12:21

Szia!

Nem tudom te kihez jársz, én Dr Berrár Erzsébethez.

Én csak egy évig szedtem a biszfoszfonátot, nagy kárt okozott a bélrendszeremben, a dexán rosszabb lett az értékem.

Onnantól nem szedem.

Javultak az értékeim,most csak osteopeniát mérnek.

Viszont megdöbbentő volt számomra, hogy amikor szájsebésznél voltam foghúzás miatt, az vokt az első kérdése, hogy szedek-e biszfoszfonátot.

További kérdése, mikor szedtem és meddig.

Kérdésemre, hogy miért, azt mondta, hogy akkor nem húzta volna ki a fogam. Antibiotikummal kezelt volna.Szép!


Igen, a biszfoszfonát nem engedi a csontbontást,beleszól a csontanyagcserébe.

Öt év távlatában az így elöregedett csontok tele lesznek mikrórepedésekkel és törik.Nem véletlen, hogy a tájékoztatóban az áll, hogyha fáj a combcsontja, keresse fel orvosát.

Szendi Gábornak is vannak erről fordításai a "tények és tévhitekben".

Egyébként is sokat lehet olvasni erről a hatóanyagról.

65. bjudit55 (válaszként erre: 64. - Kata0220)
2016. febr. 9. 19:14

Nem dolgozom, rokkantságin vagyok többféle baj végett régen.

A DEXA-ra nem járok már 4 éve. Akkor adtak egy olyan "gyógyszert" ami megakadályozza a csont leépülését, így a csont elöregszik és elhal. Hát erre pont nincs szükségem. leépülni hagyni kell, viszont el kell érni, hogy legalább olyan ütemben épüljön is újra. Sokat olvastam ez ügyben és arra jutottam, ha saját kezembe veszem az ügyet, akkor sem járhatok rosszabbul mint azzal ha lemérgeznek.

nem tudom az értéket, eltűnt a leletem valahogy, de nem is foglalkozom vele. megteszem amit tőlem telik. Most azon vagyok hogy erősítsem az izmaimat, mert ahol erős az izom, erősödik a csont is.


Ott ahol rosszabb az értéked, neked is érdemes lenne legalább ott izmot erősíteni. A comb és a fenék izmai is nagyon fontosak, hogy a combnyakcsont ne ritkuljon.

64. kata0220 (válaszként erre: 63. - Bjudit55)
2016. febr. 9. 18:18
Hello! Nohát, ha ekkorát gyalogoltál, az biztosan jól esett és jót is tett. Én is kb. ekkora túrát tettem ma is meg a kiskutyámmal. Köszi a tippeket, mindjárt utána is nézek ezeknek a vebáruházaknak. Azt látom, h nagyon odafigyelsz a csontjaidra - van is látszatja? Már azt is hallottam, h a DEXA mérés sem ad igazán képet a csontok állapotáról. Mondjuk ez nekem jó hír lenne, mert már -3,4-nél tartok a csipőmben, de szerncsére még nem fáj semmim.Ha te tényleg 55-ös vagy, akkor én 1 évvel öregebb. Nagyjából kortársak.. dolgozol még?
63. bjudit55 (válaszként erre: 62. - Kata0220)
2016. febr. 6. 15:48

Szia Kata!,

Köszönöm kérdésed, lusta vagyok. Le kellene adni a túlsúlyból. Most jöttem meg egy nagy gyaloglásból. Olyan 6 km körül volt.


A készítményeket évek óta ismert webáruházakban vásárolom. Illetve az egyiknek üzlethálózata is van, ahová be is lehet sétálni. Ez a bijobolt.hu . Itt a Tovitát szoktam venni élelmiszer, sampon és egyebek kíséretében. Azért szeretem ezt a boltot, mert 3.000ft vásárlás felett ingyenes a kiszállítás.

A K2+D3 vitamin fortét a paleoshop.hu -n veszem. Itt 15.000 ft felett ingyenes a kiszállítás amennyiben utalok, de van többféle lehetőség is itt, ha érdekel nézzél be hozzájuk. Veszek 2-3 K vitamint, magvakat ami 500gm-os, aszalványt, itt veszem az eritritet, tehát simán megvan az ingyenes kiszállításom innen is.

Béres magnéziumot útba eső gyógyszertárban veszem.

Az említett webáruházakból bátran rendelhetsz, nem vernek át.

62. kata0220 (válaszként erre: 51. - Bjudit55)
2016. febr. 6. 11:05
Hogy vagy Judit? Hol szerzed be a szereidet? Nem tudtam gyógyszertárban kapni sok mindent ezekből. Azt mondják a neten is kockázatos vásárolni - bár itt aztán minden van. Csak győzzél választani.
61. kata0220 (válaszként erre: 54. - C8c263a03a)
2016. febr. 6. 11:02
Szia! olvaslak és az az érzésem, h ugyanahhoz a dokinőhöz járunk."nincs csontbontás!" mondja. - Hát persze. Olyan alacsony már a BétaCrosslaps értékem, erre is azt mondta: ez remek. Ő tényleg így gondolja?! Én persze örültem neki, mikor ezt mondta. Ezután hogy menjek hozzá? Vagy tudatlan vagy gonosz és csak a hasznát nézi, vagy pedig mégsincs baj a biszfoszfonát tartalmú gyógyszerekkel...
2016. febr. 6. 10:55

Szia! Régóta nem írtál ide - más sem nagyon - mégis szeretném kérdezni, ha erre jársz, h mennyire hasznos a Te módszered? Nekem a dokinő Calcisedron+D-t írt fel. Képzeld közel 10 éve szedem, a csontsűrűségem inkább romlik, mint stagnál. Hiába szóltem a gyógyszerváltás miatt. A mai napig ezt írja fel. Már az utolsót nem váltottam ki. Borzalmas dolgokat olvastam ezen a fórumon róla. De vajon ez is nemcsak reklám-e? Ki tudja manapság? Most Calcitriót vettem.

Te hogy vagy mostanában?

59. c8c263a03a (válaszként erre: 57. - Bjudit55)
2016. jan. 20. 16:27

Örömmel átvenném!😊

A hízás nagyon nehéz, mert hát csak nem tömheti magát az ember.


Tornázom,illetve jógázom naponta.Most egy kicsit nehezebben, mert két hónapja eltört a csuklóm.Elszakadt a gumikötél amivel én marha trx gyakorlatokat csináltam, amit csak erős hevederrel lehetne.

Fekvőtámaszhoz még gyenge a csuklóm, még merev.

És sokat gyalogolok.


A tejsavó fehérjét próbáltam,de fáj tőle a hasam.Amúgy az önmagában nem izmosít,de gyorsabban regenerálódik az izom egy sport után.Arról nem beszélve, hogy engem eltelít.


Nekem van egy kiadványom erről az Alenről, amit még a Corvinus lektorált.Címe:Minden,amit az étel adhat.Írta: Dr.Oscar Vargas-Machuca.

Szerintem a forgalnazó (vivanatura) kivonult a magyar piacról.

Van még egy hasonló super food,a

Natural.p.Sajnos ez még drágább.

Nem tudom ki tudja ezeket megvenni.😄

2016. jan. 20. 13:38
Keresgéltem volna több információt, tapasztalatokat az alennel kapcsolatban, de csak egy helyen találtam, azt is forgalmazó tette közzé. Alig lehet itt-ott kapni. Ha tényleg olyan hasznos lenne, annak lenne híre is így több év után. mert ugye elég régi találmány már ez.
2016. jan. 20. 13:10

Valóban rád férne néhány kiló, amit én örömmel átadnék ha tudnék. :)

Attól hogy a chiát úgy reklámozzák hogy fogyni lehet fogyasztása mellett, az nem azt jelenti hogy fogyaszt. Csak nagy önuralom mellett meg lehet állni mellette kis ideig hogy ne egyél, ha pl. bevágsz egy jó sűrű chia pudingot. De belerakhatod kalóriadús ételekbe is. Tudom hogy van ilyen, hogy valaki nagyon szeretne hízni és nem megy, de nekem olyan nehéz ezt elképzelni, mert ha én ránézek egy finom ételre, már a látványától is hízok. :)


Egyébként nem olyan nagy baj az, hogy nincs rajtad zsírpárna. Az csak méreganyagraktár. Ha tornáznál, mondjuk konditeremben segítséggel és mellette fehérje koncentrátumból innád a turmixokat, biztos hogy gyarapodna a súlyod. Izmod lenne, nem hájad. :) Én iszom, bár nem minden nap. Nagyon kellene nekem is, mert már erősen érzem és látszik is, hogy veszítem az izomzatomat. Ez az egészség szempontjából nem mindegy, hiába az a megszokott, hogy az idős nőkön lötyög a bőr. nem kéne. :)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook