Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

2016. jan. 20. 12:24

Pedig milyen jó lenne, nem kéne annyi mindent szednünk.Sajnos én sem tudom megvenni.😄

A chia mag tényleg nagyon jó, elolvastam.

De sajnos nekem híznom kéne,mert csak 46 kiló vagyok (164 cm).

Az evés egy külön probléma.

55. bjudit55 (válaszként erre: 54. - C8c263a03a)
2016. jan. 20. 09:33

Köszönöm szépen.

Olvastam az Alen-ról. Sajnos én sehogy nem tudom megvenni. :)

2016. jan. 20. 00:22

Szia Judit!


Igen,az is eredmény ha stagnál,de titkon reménykedtem,hogy tovább tudom javítani.

Valóban nem olcsók ezek a készítmények,inkább ezt állná a TB.

A gyógygomba szerepe abban van,hogy segít az osteoblasztoknak az osteocalcin nevű fehérje előállításában, amely a D vitamint szállítja a megfelelő helyre.Ez egy igen fontos fehérje,ez az egyik csontmarker a négy közül,amit kimutatnak a vérből.Kell a csontanyagcseréhez.


Nagyon jó hatással van még a csontokra a szálas zöldtea.

Én a lenmagot is ledaráltam és beraktam joghurtba.

Az olajos magvakban is sok az ásványi anyag,a szezámmagban is sok minden van még a kálciumon kívül.Jó lenne még a kollagén,mert az a csont másik fontos alkotóeleme,de elég drága.


Egy ideig velem is erőszakoskodott a dokinő,de visszakérdeztem:Minek, ha romlott tőle az állapotom?

Miért jó az, ha nincs csontbontás........?

Ismeri a véleményem a gyógyszerről,hiszen hosszasan kifejtettem.


A chia magnak utána nézek.

Egyetlen olyan "tápanyagot"ismerek,amiben tényleg ott van minden,vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, aminosavak... ami kell a szervezetnek és ez az Alen.

Csak sajnos horror az ára.


Én is minden jót kívánok Neked, főleg nagyon jó egészséget!

53. bjudit55 (válaszként erre: 52. - C8c263a03a)
2016. jan. 19. 09:35

Szia Brigi!

Örülök hogy jelentkeztél. :)

Hidd el, az is eredmény, hogy nem romlanak az értékeid az idő múlásával.

Olvastam a gombáról, de az gyakorlatilag csak annyit csinál, hogy a hatóanyaga segíti a D vitamin elő anyagát D vitaminná alakítani. Ez már nem fér bele a rokkantsági ellátásba, viszont D vitaminból 8.000 NE-et szedek.Eredetileg a rák miatt kezdtem ennyit szedni, de sok mindenre jó mellette.E miatt szedem Vargától a Flavogenint is, és még magnéziumot B6-tal, és C vitamint, így ez már sok költség. :)

Én szezám pelyhet szoktam nagy ritkán bekapni teáskanállal, de hogy írtad hogy neked akkor javultak az értékeid mikor rendszeresen fogyasztottad, mostantól én is többet veszek be. Sőt vettem egész szemeset, megpirítom, ledarálom. Ilyen magokat úgy tudok könnyen bevenni, hogy Chia magot teszek hozzá egy pohár vízbe. Ez megnyálkásítja mint a lenmag, csak a chia rendesen emészthető és nagyon egészséges. Erről feltétlen olvassál!


Nem megyek ellenőrzésre, mert erölteti az orvos a gyógyszer szedését, és bennem ez feszültséget generál. Árt nekem :)


A tovita ugyanaz mint régen, őrölt tojáshéj. A tojáshéj tartalmaz minden olyan anyagot, ami a kalcium beépüléséhez szükséges. Napi 3-at szedek belőle.


Javuló értékeket, és jó egészséget kívánok neked! :)

52. c8c263a03a (válaszként erre: 51. - Bjudit55)
2016. jan. 16. 21:17

Szia! Brigi57 vagyok csak kijelentkeztem és a régivel már nem tudtam visszajönni.


A csontritkulásom u.azon a színten áll,azaz -2,2.Ez a 2015.07.eredménye.

Bár tudom, hogy az is nagy eredmény,ha nincs romlás,de egy kicsit mégis elkeserít,hogy csak egyszer sikerült elérnem javulást, bár az jelentős volt.

Elgondolkodtam azon, hogy akkor mit csináltam másképp.

Akkoriban naponta ettem kb.három kiskanál pirított,darált szezámmagot, de meguntam és elhagytam.

Most újra eszem,felváltva, hol mákolaj, hol szezám.Majd meglátom méréskor.....

Ezeket a reggeli banánturmixba teszem.

Egyébként u.azt alkalmazom, amit korábban leírtam.


A tovita régen nem tartalmazott mást a kálciumon kívül.Ezt az újat nem ismerem.

A kálciumot karbonát formában tartalmazza (tojáshéj) és úgy tudom,hogy a citrát egy jobban felszívódó formája a kálciumnak. Én ezt szedem,de csak napi 2x200-mg-ot.

Továbbra is szedem a gyógygombát,aminek az a szerepe, hogy a csontépítő sejtekre hasson (röviden).

Járok három havonta reumatológushoz, mint "kezelt beteg",ezt azért teszem, mert így a Ca és a D3 felírásán felül rendszeresen mérik a D-vitaminszíntet,valamint a csontmarkereket.Ebből tudom meg,hogy hogyan működik a csontanyagcserém.


A tapasztalatoknak én is nagyon örülnék.☺

2016. jan. 3. 10:50

Bár nem látok itt mozgást, írok mégis, hátha szóba elegyedik valaki velem. :)


60 éves vagyok. Súlyos csontritkulásom van. Gyakorlatilag a háti csigolyáimnak olyan a szerkezete mint a tüdőmé. így röntgen felvételen nem nagyon lehet elkülöníteni a kettőt. Nem fáj.


K2+D3 forte cseppeket szedek, napi 24 cseppet. (Több okból kifolyólag kevés az ajánlott adag.)

Szedek még Béres Magnéziumot B6-tal, és mivel Szendi Gábor írásaiból kiderül mennyire ártalmas a kalciumot élelmiszeren kívüli forrásból pótolni, eddig nem tettem, és az orvos által adott "gyógyszert" is visszautasítottam egy minimális fogyasztás után.

Viszont most fedeztem fel a TOVITA csonterősítő tablettát, mely tartalmazza az összes szükséges ásványi anyagot, nyomelemet természetes jól felszívódó formában, ami a csontoknak szükséges. Ezt most vezetem be.


+ Napi 1 óra intenzív gyaloglás, reggelente a tibeti 5 rítus gyakorlása.


Örülnék ha írnátok állapototokról, javulásotokról, és mi a véleményetek a Tovita tablettáról.


Brigi57! Hogyan javulsz?

2015. júl. 23. 13:15

Sziasztok!

Az FN-n találtam ezt a levelet egy fogorvostól.

Az FB belül itt: csontritkulás, biszfoszfonátok

Megdöbbentő!

Ide másoltam:



Egy fogorvos levele - miért hullanak a fogak


2 éve jelent meg honlapunkon a csontritkulásról írt cikk.


Az alábbi levél egy magyarországi gyakorló fogorvos meglátásait tartalmazza a fordítással kapcsolatban. Az írás szerkesztett. A levél küldőjének kérésére, személyiségi jogainak tiszteletben tartása mellett publikálom a szöveget.


A csontritkulás akkor sem betegség, ha ezt hallja


"Sajnos meg kell erősítenem a leírtakat a biszfoszfonátokkal kapcsolatban, de a helyzet nálunk lényegesen rosszabb.


Míg három éve a szájsebészeten kb. kéthavonta 1 beteg jelentkezett ilyen panaszokkal, addig mára már heti 2 beteg az átlagos, a kollegák szerint ez csak a jéghegy csúcsa, jövőre már tele lesznek a szájsebészeti osztályok, mert a szervezet telítődési ideje ez esetben 3-5 év és ez Magyarországra kb. 8-10 éve gyűrűzött be.


Sajnos a kollegák nem tudnak mást, mint megfigyelni, és antibiotikummal tömni a beteget, meg fájdalomcsillapítokkal, ami a paciensek állapotát még inkább lerombolja. A fájdalom, ami ezzel jár, közelíti az elviselhetetlent. Hiába kerülnek a fogak, illetve az elhalt szövetek eltávolításra, a fájdalom és a folyamatos csontelhalás nem szűnik, még akkor sem, ha az egész állkapcsot eltávolítják.


Ennek az oka az, hogy ezt a típusú méreganyagot a szervezet a fogágyon keresztül próbálja kiüríteni, persze nem sok sikerrel, hiszen e méreganyag gyakorlatilag nem ürül a szervezetből.


Adalékként még egy érdekesség, a biszfoszfonátok bizonyítottan nem hoznak javulást a csontozat állapotában,.........(mondatrész törölve)...., viszont jó üzlet. Például az egyik ilyen gyógyszer ára 48.000 ft egy hónapra, amiből a betegnek csak ...-at kell fizetni, ebből következik, hogy ez a fajta népírtás államilag finanszírozott, a befizetett adóból.


Mindez azt jelenti, hogy a nagymamákat Magyarországon megtizedelik.


Persze ezt minden érintett illetékes tudja, de jótékonyan szemet húnynak, így mindenkinek csurran - cseppen valami, nem véletlen, hogy ennek az üzletágnak országos hálozata van kiépített oszteoporózis központokkal."


A biszfoszfonát tablettával próbálja a kád falán levő zsírt letisztítani.


Meg fog lepődni. Úgy eltűnik, mintha sosem lett volna.


"Az orvosok meg írják, mint a kisangyal. Havi 120 000-ből nem lehet fenntartani egy orvosi egzisztenciát, vagyis anyagilag belekényszerítik őket. De emellett törvényileg is szabályozzák, hogy oszteoporózis diagnózissal mit írhatnak, mit kötelesek felírni, vagy ezt, vagy semmit. Ha felírják akkor jutalom, ha nem, akkor bünti, vagyis pénzelvonás.


Nos néhány gógyszernév: Bonnefos™, Bonviva™, Alendronát™, Actonel™, Epolar™, Calcisedron™, Trabecan™, stb. tabletták és infúzió, injekció formákban).


Létezett egy honlap, amelyen a 'szakmai anyagok'-ra kattintva 'Felhívás' címszó alatt megtalálható volt a szájsebészek esetleírása. (Az oldal időközben törlésre került.) Az ismertetett kórképek önmagukért beszélnek, - ennek ellenére egyelőre visszakoznak a reumatológusok javára, ki tudja miért...


Itt szinte súlytalanítják a csillapíthatatlan fájdalmat, s mindazt, amit a mellékhatások okoznak.


Állítólag komoly érdeksérelmek állhatnak a háttérben. Ez az, amit a fogorvosok mondanak, és az a szinte könyörgés, hogy ennek valamiképpen be kellene kerülnie a köztudatba, hogy ne engedjenek maguknak ilyen hatóanyaggal gyógyszert adni.


Sajnálom, hogy ilyen híreket kell közzétennem, de hát az orvosi eskü, vagy ki tudja. Lehetőleg juttassák el minél több emberhez!"


Üdvözlettel:


Kapcsolódó cikkek

49. Katinkaboszi (válaszként erre: 46. - Inf3rno)
2015. ápr. 22. 15:20
Nem csodaszer, inkább segít a calcium beépülésénél, ami nem mindegy, hogy kimegy, vagy beépül :D
2015. ápr. 21. 02:54
A D-vitamint úgy tudom nagy dózisban is lehet szedni, nem muszáj folyamatosan. Csináltak olyan klinikai kísérletet, hogy 500'000 NE-t szedtek 10 napig napi 50'000 NE-t. Ez egy egész évre kitart kb. Valamivel nagyobb tőle a szívroham és agyvérzés esélye, de mondjuk hetente egyszer 14'000 NE (vagy gondolom ti még többet szedtek) szerintem nem okoz semmilyen problémát. Azért érdemes megkérdezni egy orvost is, meg nézetni a kalcium szintet, mert huzamosabb ideig szedett D vitamin hypercalcaemiát okozhat.
47. inf3rno (válaszként erre: 39. - Szultankam)
2015. ápr. 21. 02:48
Nem csak a K2, hanem a K1 is. Gyakorlatilag az összes K vitamin (legalábbis így tudom). A K2-nek is van 3 formája MK4, MK7 és MK11). Általában K2MK4 vagy K2MK7 amit felírnak.
46. inf3rno (válaszként erre: 45. - Katinkaboszi)
2015. ápr. 21. 02:44
A K vitamin sem csodaszer, de azt mondják bizonyos fokig tényleg működik. Sok sikert a felépítéshez! :-)
2015. ápr. 17. 20:09

Az ősszel eltört a lábam, műtötték és két hónapig gipszben volt, aminek örömére a bokámban csontritkulás indult.

Kiderült, nem csak ott, hanem mindenhol az van, nem is kicsit.

Erre kaptam gyógyszert, egy félét csak és a férjem vett nekem K2 vitaminnal dústott Ca és D vitamin tablettát.


Azt olvastam, hogy a K2 nagyon hasznos és kell is a csont beépüléséhez.


Javaslom mindenkinek, sőt, szedem a mákolajat, olaj formában, éhgyomorra egy kávéskanállal.

Állítólag másfél év alatt képes felépteni a csontot, az eredeti formájában.


Mivel nem vagyok már fiatal, elmúltam 60, nem bánnám, ha nem is a fiatalakori csontozatomat adná vissza, csak feléptené rendesen.


Próbálkozzatok ti is, mindkét orvosom, a traumatológus és a rheumatológus is, jónak tartja mindkettőt.

2015. ápr. 17. 19:48
Sziasztok!26 éves koromban eltávolitották a méhemet és a petefészkeimet.hormonpótlást kaptam azért hogy ne legyencsontritkulásom elöszőr estraderm tts tapaszt attól elváltozásnak indult a vesém és prolactinomám lett.igy az storno.kaptam helyette livial ttablettát attól elment a látásom a jobb szememre és agyvérzés tüneteit produkáltam az is sztorno.28 évesen már csontvesztést mutatott a dexa.kaptam epolar triot.kikészült a gyomrom.most 34 éves vagyok kaptam aclasta infuziot.iszonyat szenvedés fájdalom és láz gyötör 4 napja.de állitólag ezért van mert kitapad a csontokhoz.mindenporcikám fáj.de végre érzem hogy valami dolgozik.ha nem is jobb az eredményem csak nyomjon stoppot hogy rosszabb ne legyen...bízom ebben az aclastában remélem hogy ettől erősebb leszek..
2014. szept. 15. 22:48

Bár mint írtam,visszafordulóban van a csontritkulásom,de szívesen venném a véleményeket. Pl.mert ennek ellenére fáj a hátam.Nem tudom eldönteni, hogy a ritkulástól vagy a nagyon enyhe gerincferdüléstöl.


Várom a véleményeteket, tapasztalatotokat. Üdv.

2014. szept. 15. 02:25

Calcisedront(biszfoszfonátot)kaptam a reumatológián.Egy évig szedtem,majd a mellékhatások miatt megtagadtam a szedését.Utána néztem a hatóanyagnak és hihetetlen rombolást visz véghez.Azon az elven müködik, hogy gátolja a csontlebontást. Gyakorlatilag elöregszik a csont. Méréskor pedig kiderült,hogy a T-score értékem romlott, -3,2- t mértek.Ugy gondoltam elkezdem szedni Varga Gábor osteo gyógygombáját,mondván, egy év múlva kiderül,hogy használ vagy sem. Alig akartam elhinni, mert a következö mérés -2,2- mutatot.

Szedtem tehát tovább a gombát, napi kettöt.Idén júliusban volt a következö mérés.Stagnál. Személyes találkozót kértem Varga úrtól és megbeszéltük, napi hármat fogok szedni.Természetesen e mellett szedek napi 400 mg calciumot (többet nem akarok,mert sajnos nem mindig oda megy ahova kéne), 1000 NE D3-at és K2 vitamint,de ezeket a gyógygomba elött is szedtem és kevésnek bizonyult.Hát így sikerült visszafordítanom a visszafordíthatatlant.Természetesen a reumatológusnak az volt a véleménye,hogy "rossz a gép".Persze,hogy nem hiszi el a javulást,hisz azt tanulta,hogy ez gyógyíthatatlan.Hát nekem ez vált be: napi egy óra jóga,gyaloglás,gyógygomba.


Gyógyulást Mindenkinek!

2014. júl. 14. 14:55
Sehol senki??
2014. márc. 11. 12:48
Van valakinek súlyos csontritkulása? Ha igen ki milyen kezelést kap/kapott?
2013. dec. 22. 00:16
Én először a juveritált kaptam de nagyon sok rossz mellékhatása volt,Most mást kapok Epolar trió,amibe külön van a hetente egy szem tabletta, és egy 56 db-os kalciumkarbonát, d3 vitamin, és ez rágótabletta. Én úgy tudom, hogy a kálciumot a D vitamin segiti beépülni a csontba,És még azt is olvastam ,hogy a K2 vitamin.És még ez mellett szedek porckopás elleni gyógyszert is. Kefirt is eszem, ami élőflórás, így van benne némi kálcium is, és az emésztést is rendben tartja.Reggel iszom egy pohár langyos igazi citromos vizet,fogyaszt is, és rendben tartja a beleket,vitamin is van benne.Naponta iszom 3 szor kb 3 dcl teakeveréket, ami lugosit, az viszont jó az izületekre is.
2013. ápr. 5. 16:55

Kedves Mindenki!

Csontritkulással kapcsolatban készítek szakdolgozatot. Kérem segítse a munkámat egy kérdőív kitöltésével.

Segítségüket nagyon köszönöm!

Annamária

[link]

37. SKZS58 (válaszként erre: 6. - Verne57)
2011. aug. 21. 22:18
Én elég komoly csontritkulással küzdök.Biszfoszfonát származék tartalmú gyógyszert a riasztó mellékhatások miatt nem szedtem be, pedig felírta a reumatológus.Szeretnék tudni a fényterápiáról, amiről írtál! Én legutóbb a MAGNETER biorezonanciás készülékről olvastam, hogy hosszútávú használatakor csontsűrűségjavulás következett be. Erről nem hallottál?
36. f64f0d9a69 (válaszként erre: 35. - WaterMan)
2010. nov. 17. 19:49

Nem vagyok sportoló, lehet ezért is mások az ismereteim?

„A kalcium természetes élettani szabályozója a magnézium. Enélkül a kalcium hajlamos ott is lerakódni, ahol nem kéne, mert a lágyrész-sejtek képesek túl sok kalciumot felvenni magnézium hiányában.”

A magas fehérjefogyasztás a vesén át történő kalciumkiválasztást fokozza. (A fehérjék okozta savasodást a csontokból kioldott kalciummal próbálja meg semlegesíteni a szervezetünk. Így lesz csontritkulás.)

A sportolók használnak sok fehérjét inkább.

35. WaterMan (válaszként erre: 34. - F64f0d9a69)
2010. nov. 17. 17:49

A napi magnézium szükséglet 300-450 mg között van, a kalciumból meg 900-1400 mg között. Mivel most a csontritkulásról van szó, ami elsősorban nagyobb kalcium szükséglettel jár, az egyharmad-egynegyed (1 : 3, 1 : 4) magnézium arány az élettani szempontból ajánlatos, de ha normál, vagy magnézium hiányos állapot áll fent inkább, annak az 1 : 2 arány is jó lehet, sőt az aktív sportolók 1 : 1 arányban is szedhetik. Elsősorban a veseproblémákkal küszködőknek fontos a megfelelő arány és a minél jobb hasznosulás, de a magnézium túladagolás bárkinél járhat hasmenéssel, émelygéssel.

A kalcium gátolja a magnézium felszívódását a bélből, ezért javasoltam a 3 óra különbséget a bevételük között.

34. f64f0d9a69 (válaszként erre: 30. - WaterMan)
2010. nov. 15. 14:51

Amit én használok, abban Ca, Mg és D3 vitamin van.

Így együtt. Miért kéne 3 óra különbség?

A Ca-Mg-ot évek óta használom, a D3 vitaminosat csak egy ideje, de semmi gond nincs vele.

Az arány pedig 2:1.

33. kori54 (válaszként erre: 30. - WaterMan)
2010. nov. 14. 22:17
Köszönöm szépen! Ezt nem is tudtam.
32. 91c956613e (válaszként erre: 31. - Kori54)
2010. nov. 8. 20:34
Köszi a választ.
31. kori54 (válaszként erre: 30. - WaterMan)
2010. nov. 8. 10:59

Köszönöm szépen! A tovita D3 nem lenne jó? A multivitaminokban mindent egyszerre veszünk be.

Ezek szerint azok nem jól szívódnak fel.

30. WaterMan (válaszként erre: 29. - Kori54)
2010. nov. 8. 01:20
A magnéziumot is szerves formában kell keresni és B6 vitamin kell a hasznosulásához. A bevitt kalcium harmada-negyede legyen, de a kalcium és a magnézium bevétele között legalább 3 óra teljen el!
29. kori54
2010. nov. 7. 15:23

Sziasztok! Kár, hogy csak most találtam erre az oldalra. Nekem a reumatológus csak alfaD3-at írt elő osteopéniára kb. 2 évig. Aztán persze osteoporózis lett belőle. D3 1000NE + 500mg kalciumkarbonát napi 2x + bisfosfonát. Sajnos rengeteget ülök a munkahelyemen és tényleg keveset mozgok. Fogászati problémák és hajhullás miatt véglegesen abbahagytam a bisfosfonát szedését. Remélem még időben! Most csak d vitamint és kalcium citrátot szedek, de azt olvastam, hogy a magnézium szedés is fontos a kalcium beépüléséhez.

Ismertek esetleg olyan szert ami egyben tartalmaz mindent a megfelelő mennyiségben? Élelmiszerben biztosan nem tudnék elegendő kalciumot bevinni.

Priviben is szivesen veszek minden tapasztalatot:)

2010. aug. 27. 14:16
Csontritkulás esetén a kalciumot jól hasznosuló formában és emelt adagban kell fogyasztani. Ha a tejfogyasztásnak nincs egyéb ellenjavallata, napi kb. 8-9 dl tej, vagy ennek megfelelő tejtermék elfogyasztása szükséges (egészséges embereknek ez a mennyiség kb. 5-6 dl). A savanyított tejtermékek kalciumtartalma még jobban hasznosul. Figyelni kell a foszfor bevitelre is, mert bár a foszfor jelenléte szükséges a kalcium hasznosulásához, a magas foszfor bevitel már jelentősen gátolja azt. Mindenképpen figyelni kell a változatos táplálkozásra. A megfelelő kalciumbevitel mellett azonos, vagy talán még nagyobb jelentősége van a megfelelő D vitamin bevitelnek, így napi 20 percnapozás, vagy kiegészítő D vitamin pótlás elengedhetetlen. Ha valamiért a betegnek nem szabad tejet fogyasztania (és más tejterméket sem) akkor azokat a táplálék-kiegészítőket kell keresni, melyekben szerves kalcium (pl. kalcium citrát) van. Óvakodni kell a szimplán kalcium karbonát tartalmú szerektől (ez nagyon csekély mértékben hasznosul, szerencsétlen esetben még a többi kalcium elvonását is okozhatja a csontokból). Egy ismert hazai gyártónak is kapható kalcium citrát terméke (de vigyázat, van neki kalcium karbonátos is!). A napi mozgásba mindenképpen be kell iktatni olyat is, ami terheli a csontokat (gyaloglás, kocogás)!
2010. aug. 27. 13:13

Legyen szíves megosztani velem személyes tapasztalatát olyan csontritkulásos, aki boneact gyógyszert szedett. Arra is kíváncsi lennék, hogy mit hallot foghúzás kockázatáról a gyógyszer egyidejű szedése mellett.

Anyukámnak sajnos gerincsérve és súlyos változó kor utáni csontritkulása van és a fogorvosa mindenképp le szeretné beszélni a boneactról, mivel az ő tudása szerint a gyógyszer hatására a szájban keletkezett seb (pl.foghúzáskor)többé nem képes begyógyulni. A másik orvos szerint viszont a gyógyszer nélkül nem javul a csontritkulás, anélkül pedig nem jön rendbe a sérv sem.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook