Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

146. c8c263a03a (válaszként erre: 145. - Fincsi5)
2016. febr. 29. 17:26

Igen, nem az az öreganyós séta kell.☺ Naponta!


Értem az ájájt!

Én így mondtam neki:Lenne kedves a csontmarkereket is megnézetni?

Már írta is a papírt.Nem volt gond.A labort magától írta, ez sok mindent mutat, a kalciumszíntet a vérben, a vesék működését (mellékvese hormon).... a doki tudja mit mond neki mindez.Hogy mi a neve ennek a laborvizsgálatnak, gőzöm sincs, ő mondta, hogy kell a labor, vér és vizelet.

145. fincsi5 (válaszként erre: 144. - C8c263a03a)
2016. febr. 29. 16:30

Ó, köszönöm! Szóval gyorsabb gyaloglás, ha igen, akkor jó, mert a tötyögést nem szeretem.

És ezt naponta, ugye? Őszintén; nagyon ellustultam a télen.

Azt mondod, hogy Klinikán készültet nem lehet hasonlítani? Akkor visszavonom a dokimról mondottakat. D

Milyen laborra gondolsz? De én mondjam neki? ájáj D

144. c8c263a03a (válaszként erre: 143. - Fincsi5)
2016. febr. 29. 15:54

Ha a két utolsó SZTK-ás leletedet nézem, akkor azt látom, hogy a csigolyákon van egy pici elmozdulás jó irányba, a femuron (combnyak) viszont egy pici romlás. Bár ezt a pici elmozdulást a mérés hibaszázalékának tudják be.

A T-Score = a fiatalkori csonttömeg, a Z-Score = korosztályhoz képesti eltérést mutatja.


Összeségében azért ez nem katasztrófa, hiszen -2,5-től beszélünk csontritkulásról,a combnyakak ezt nem érik el és az L3-as csigolyád sem. A többi csigolyádon dolgozni kell.

Gyaloglást kéne beiktatnod, de nem a laza kis sétára gondolok.És persze valamilyen rendszeres mozgást.Persze az ásványi anyagokat is.


Ha most mész a dokihoz, kérj laborvizsgálatot és hogy nézze meg a csontmarkereket (osteocalcin, parathormon,kollagén keresztkötés,D vitamin totál).


A kettőt valóban nem lehet összehasonlítani, mert elöbbi csak egy összesítés (egy számtani közép), utóbbi pedig egy részletes lebontás.

Mindig azonos gépen mérjék, erre figyelj.


De ha mégis összevetnénk a kettő gépet, akkor az ágyéki gerinc javult -2,8 ról -2,4 re.☺

143. fincsi5 (válaszként erre: 140. - C8c263a03a)
2016. febr. 29. 14:20

2012.08.29.-Klinika BMD(g/m2) T-score Min.té

Lumbalis gerinc-AP L1-L4 :0.841 -2.80 2

Lumbalis gerinc AP L2 0.838 -3.00 2

Femurnyak BO 0.802 -1.50 1


Vélemény: 2 osteoporosis

____________________________________________________

2014.04.15. SZTK

Régió BMD Young-Adult Age-Matched

g/cm2 T-scoure Z-Score


L1 0,776 -3,0 -1,8

L2 0,916 -2,4 -1,2

L3 0,939 -2,2 -1,0

L4 0,860 -2,8 -1,7

L1-L4 0,875 -2,5 -1,4


Nyak 0,837 -1,2 -0,1

Teljes 0,837 -1,4 -0,5

_________________________________________________


Na, ezt a kettő mérést nem "tudta" összehasonlítani.

És ez a legújabb, mit a jövő héten viszek hozzá:


2016.01.04. SZTK

Régió BMD Young-Adult Age-Matched

(g/cm2) T-Score Z-score

_________________________________________________

L1 0,778 -2,9 -1,8

L2 0,893 -2,6 -1,4

L3 0,972 -1,9 -0,7

L4 0,895 -2,5 -1,4

L1-L4 0,889 -2,4 -1,3


Nyak 0,793 -1,6 -0,4

Teljes 0,835 -1,4 -0,5

______________________________________________________

142. c8c263a03a (válaszként erre: 141. - Verika21)
2016. febr. 29. 13:55

Okinawan volt az az erőmű katasztrófa,így nem biztosított ennek a terméknek a minősége.


Nem mindegyik gyógyszer tartalmaz biszfoszfonát hatóanyagot, több hatóanyag létezik, csak ezt tartották a legjobbnak.

2016. febr. 29. 13:27

Még találtam - Ocean Milk Okinawai korall kalcium por - vajon ez használhatna, miután az orvos garantáltan nem mondta meg a vénás injekció nevét, és valószínű, hogy biszfoszfonátot az is tartalmaz mint mindegyik, még mindig keresem a megoldást.

Fincsi5 írtad a Citrokálciumot és a Fosavancét, ez ha használ ? miért nem mondja az orvos ? Nekünk kizárólag csak a caciszedront, és semmi mást, meg majd az injekciót.

140. c8c263a03a (válaszként erre: 139. - Fincsi5)
2016. febr. 29. 13:12

Mindig u.azon a gépen kell méretni, ezt a dokinak tudnia kéne.

Én évente az Ortopéd Klinikára járok.


Egyébként a gyógyszer tájékoztatójában, legfelül ott a hatóanyag leírása.Biztosan tudom, hogy biszfoszfonát, mert megnéztem.


Milyen eredményt mértek?

139. fincsi5 (válaszként erre: 138. - C8c263a03a)
2016. febr. 29. 13:01

3 havonta megyek én is, a Citrokálciumért És a Fosavancért.

De tavaly elfelejtett küldeni csontsűrűség mérésre, most ezzel is megyek vissza.

De érdekes, mert amit a Klinikán csináltak, nem tudta összehasonlítani az SZTK ban készülttel. Azt mondta; más gép.

138. c8c263a03a (válaszként erre: 135. - Fincsi5)
2016. febr. 29. 12:47

Azt kihagytam, hogy a legfontosabb a mozgás,muszáj stimulálni a csontokat.


Nekem a reumatológus szó nélkül minden évben csináltat egy labort és 2 évente megnézeti a csontmarkereket.

Na persze először szólnom kellett, de utána már működött a dolog.

Három havonta járok hozzá kalciumért és D vitaminért,így nem kell beutalót kéregetnem. Várnom nem kell max.5-10 percet,mert időre megyek.

Így vagyok benne a folyamatos mérésekben.

137. bjudit55 (válaszként erre: 135. - Fincsi5)
2016. febr. 29. 12:18

Az orvos pont olyan mint a szerelmes nő. Tőle minden jó várható, és minden rossz kitelik.


Egyébként mint tudjuk, az orvos nem gyógyít, csak kezel. Ha valamire kapunk egy "gyógyszert", hamarosan kapunk mellé még 2-3 félét az első nem kívánt hatásainak a mérséklésére. Utána ezek nem kívánt hatásainak a mérséklésére is. 10 év elteltével már legalább 10 féle szert szedünk, ahol is elveszíti az orvos a fonalat, mert ennyi vegyi anyagnál már ő sem tudja mit kezel.

A másik ami elgondolkodtató: Az orvosok sem élnek tovább mint mi. Sőt, nincs köztük egészséges csak elvétve, pont mint közöttünk. Ezektől az emberektől fogadunk mi el egészségre vonatkozóan tanácsot? Én nem. Természetesen ha akkut megbetegedés ér, annak egy részével én is orvoshoz fordulok, de azzal is egyre ritkábban.

2016. febr. 29. 12:16

Jaj!

roszak=rosszak

monta=mondta


😄

135. fincsi5 (válaszként erre: 134. - C8c263a03a)
2016. febr. 29. 12:06
Ó, ez durva; rossz a gép. Na, ilyen hülyét sem hallottam még!
134. c8c263a03a (válaszként erre: 124. - Fincsi5)
2016. febr. 29. 12:00

Én gyógyszert nem fogok javasolni, mert nem értek vele egyet, hiszen nekem roszak a tapasztalataim.

Mást nem fognak írni, legfeljebb csak a gyógyszer neve lesz más, de ezt a hatóanyagot nyomják.

Érdemes kivizsgálni, hogy van-e felszívódási zavar, valamint, hogy jól működik-e a csontanyagcsere,utóbbit csontmarkereknek hívják, mindkettő kimutatható laborral.Ha ezek nem működnek jól, szedhetünk bármit.

Viszont ha ez rendben, pótolni kell az ásványi sókat.......

Én csak napi 1000NE D3-at szedek,de járok a napfényen,tőkéletes a D hormon szintem.

Citrát formában szedem a kalciumot,de csak napi 400 mg-ot.A többit élelmiszer formájában viszem be.

Minden olajos magban, aszalványokban sok ásványi anyag van.

Szóval van választék a természetben.

Az orvos húzni fogja a száját, mert a gyógyszerben érdekelt.

Nekem még a jógára is azt monta,"humbuk".

Amikor az eredményem nagyot változott, akkor pedig azt mondta: biztos rossz a gép.

133. bjudit55 (válaszként erre: 130. - Fincsi5)
2016. febr. 29. 11:59
Írd be a gugliba, és mindent megtudsz róla amit közzétettek. Ha én keresem meg, és ide másolom, az is ugyanaz lenne.
132. bjudit55 (válaszként erre: 131. - Verika21)
2016. febr. 29. 11:58
A tovita őrölt tojáshéj és semmi más. ha ez kiesett, akkor essen ki a saját kezűleg őrölt tojáshéj is.
2016. febr. 29. 11:19
Akkor mákolajról lebeszélem, a tovita nem jó mert pajzsmirigy gondja van, akkor marad a tojáshéj porrá őrölése, saját tyúkocska tojása :)
130. fincsi5 (válaszként erre: 128. - Bjudit55)
2016. febr. 29. 11:06

Köszi Judit. Nézz már utána, ha lesz időd.:))

Azt mondod, kevés a D3. Akkor is, ha ez naponta, akkor vegyek be 3-4-et?

A mákolaj helyett tovita? :)))

129. bjudit55 (válaszként erre: 128. - Bjudit55)
2016. febr. 29. 11:00

Amiről még ne beszéltem:

Klímax után sokunknál gyorsítja a ritkulás folyamatát a csökkent hormontermelődés. Igaz hogy csak mostanában találtam, de ennek orvoslására bevetettem a lenmagcsírát. Nem akartam itt linkelni, mert minden leírásnál árusítás is van.

Tehát én ebből napi 10 gr-ot fogyasztok. Lehet őrleményt, és egész szemeset is kapni. A hőhullámom egy heti szedés után már csökkent, gondolom másra is jó és nem csak irkálnak róla. :)

128. bjudit55 (válaszként erre: 126. - Fincsi5)
2016. febr. 29. 10:46

Nem tudom mi a fosvance most nincs is időm utána olvasni, lehet hogy ez az, ami nem engedi a csont leépülését?

Az 1.000 NE az nudli. Kutatási eredmények igazolják, hogy ennyit csecsemőnek kell adni, ovodás korban 2.000-et, és így tovább. Én 8.000 -et szedek K2 vitaminnal együtt cseppek formájában, én voltam D vitamin szint mérésen mert itt orvos nem méreti, ezért borsosan, de megfizettem. Ennyivel jó a szintem.

Én nem mákolajaznék. A mák értékes anyagai is csak akkor érványesülnek megfelelően, ha komplexen juttatjuk a szervezetünkbe. Én szoktam inni máktejet. Így nem csak a mákolajat, de minden mást is megkapok vele a mákból. A megmaradó mák pépből lehet muffint sütni. Persze nem cukorral, hanem eritrittel vagy nyírfacukorral.


A citrokálcium, az a kálcium citrát. Jól felszívódó kálcium forma. Viszont csak kálcium semmi más. Na ezért ragaszkodom én a tovitához. Ebben az összes nyomelem is benne van ami a kalcium beépüléséhez szükséges. Lásd, lett belőle tojáshéj, az van összetörve, tablettázva.


Bármi hatóanyagot beszedsz izolálva, az vagy káros, de ha nem, legjobb esetben is elégtelen.

2016. febr. 29. 10:07

Szép napot Mindekinek !

A mákolajjal kapcsolatban, az anyukám teljes mértékben belement, hogy eszi, kinyomtattam, ehhez kapcsolódó anyagokat.

a mai napon viszont újra ránéztem, és sok helyen kijön, hogy nem jó, bár alátámasztani nem tudják, most begörcsöltem, hogy jót teszek, vagy nem ? de a vénás injekció sem jó, és ettől akarom megkímélni, ha a calciszedront nem bírta, akkor azt sem fogja, annak is biztos, hogy meg lesz a mellékhatása.

Az orvos úgy sem fog mondani alternatív megoldást, egyszerűbb kiirni egy gyógyszert, és nem kell neki a beteget néznie.

Akkor tényleg jó a mákolaj, vagy nem ??!! inkább egyen mákot ... szóval itt egy nagy kérdés, vajon kapunk e választ valakitől, orvostól biztos nem.

126. fincsi5 (válaszként erre: 125. - Bjudit55)
2016. febr. 29. 09:46

Köszi. Rákérdezek, bár ahogy írtad sejthetem a választ. A fosvance helyett mit mondasz?


Fresenius D3 1000NE vitamint szedek naponta.


Ez a fosavance meg nem tudom miért, heti egyet kell -ett.


A mákolajat mibe lehetne tenni, hogy ne érezzem egész nap az olajat a számban és ne legyen h..ingerem?:))


A citrokálcium az mehet? És A

125. bjudit55 (válaszként erre: 124. - Fincsi5)
2016. febr. 29. 08:57

Hát ha a mákolajra húzta a száját, már tudhatod is a választ ha rákérdezel. ha kiírja neked az a ..., akkor nem érdekli hogy a leépülés hiánya miatt elhal a csontod. A leépülés fontos. A felépülést kell megoldani. Arra nem ad, legfeljebb felírja a kalciumot, és egy olyan alacsony dózisú D vitamint, ami elégtelen. K2 már eszébe sem jut ami pedig nélkülözhetetlen, és a sokféle ásványianyag, nyomelem is, ami mind szükséges a kalcium beépüléséhez. És még nem beszéltem a rendszeres tornáról ami a csontok erejét növeli, vagy a rendszeres sportról amit erőnléttől függően szintén kötelező.


A csontok erősítése nagyon összetett dolog, nem lehet lekorlátozni napi 1-2 szem bifoszfonátra ami meg ráadásul elpusztít. Pár évig az lesz a vizsgálati eredmény hogy nem romlik az állapot. Persze hogy nem, mert a bifoszfonát nem engedi leépülni a csontot. Ott öregszenek el helyben a csontszövetek, majd elhalnak, mivel nem csak az agyunk halandó, de mindenünk.


Nem könnyű harc ez!

124. fincsi5 (válaszként erre: 123. - C8c263a03a)
2016. febr. 29. 08:32

Mert ezeket szedem a csontritkulásra, 2 éve.

Most megyek íratni, merjek-e rákérdezni, avagy mást kérni?

Még amikor a mákolajat említettem, arra is húzta a száját a dokinő.

123. c8c263a03a (válaszként erre: 122. - Fincsi5)
2016. febr. 28. 23:21

Milyen tapasztalatokra vagy kiváncsi?

Ez a gyógyszer is biszfoszfonát hatóanyagú.

Arról már lentebb leírtam a véleményem.

Mindig a hatóanyag a lényeg, nem a gyógyszer neve. A biszfoszfonátok csoportjába számos gyógyszer tartozik.

122. fincsi5
2016. febr. 28. 18:30
Fosavancet, és citrokálciumot szedett már valaki?
121. bjudit55 (válaszként erre: 120. - Kata0220)
2016. febr. 28. 17:53
Elárulod mivel csírátlanítod? vagy hogyan? Én nem mertem, mert nem tudom leellenőrizni hogy jól csináltam-e. :)
120. kata0220 (válaszként erre: 118. - Bjudit55)
2016. febr. 28. 17:37

Igen 2 kapszula calcitrióhoz még szedek naponta 1000 NE D3-at és 1 pirula K2-t. Ennyi.

A tojáshéjat még nem törtem - barátnőm anyukája tudom szedi. Mást nem is szed a csontritkulására - 86 éves , aktív, egyedül utazik vonaton, kertet művel. Ő ajánlotta régen, de lusta voltam - attól nem félek, h nem tudnám csíramentesíteni - így aztán kapkodtam befele ezt a fránya calciszedront.

119. .Ági. (válaszként erre: 109. - C8c263a03a)
2016. febr. 28. 13:23
Valóban, sejtszintű méregtelenítéssel kezdődik az egész, majd jön a sejttáplálás, ami iszonyatos mennyiség. Az egyik algának, a Lithotamniumnak, amit másnéven kőalgának hívnak, 96%os a felszívódása a csontokban. Beépül, és elmúlik a csontritkulás!Ja, ásványianyagok... Nézzük a Spirulinát, 90% a beépül, teljes értékű tápláléknak nyilvánította a WHO. 1 gramm spirulina 1 kg zöldség-gyünölcsnek felel meg.
118. bjudit55 (válaszként erre: 117. - Kata0220)
2016. febr. 28. 11:07

A tojáshéja telőbb fertőtlenítsd!!!!

Miért nem jó a biztonságos tabletta? Az is porított tojáshéj, csak nem okoz szalmonellát. Minden ásványianyag és nyomelem is benne van, pont mint abban a tojáshéjban amit összetörsz.

Nehogy rábeszélésnek vedd, természetesen ha te töröd, sokkal olcsóbb. Ha mered, ...


A calcitrióról van info a termékleírásnál. Mivel én sokkal nagyobb dózisban szedem a D vitamint K2-vel a rák miatt, engem nem érdekelt a leírás alapján. Sokat kellene belőle szednem, más készítménnyel jobban járok D és K vitamin terén.

2016. febr. 28. 10:59
Kinek van infója a Calcitrió tablettáról? Ez recept nélkül kapható. (Most megyek és török tojáshéjat... :)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook