Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetés)
Sziasztok!
December 7-én műt Dr. Kárász Tamás!
Jön még valaki ezen a napon?
Mit érdemes tudni és betartani addig?
Sajnos 3 hete bőrgyulladásom van,de azt mondta a Dr.Úr,hogy nem gond,így is megműt!Remélem,hogy ez nem fog akadályozni a gyógyulásban,félek egy kicsit,nem elég a műtét,még ez is!:-(
mennyire Murphy..!
en szerencsere nem kohogok, de kicsit folyik az orrom es a torkomon is erzek kaparast. Es en holnap megyek!!!!
Teazom folyamatosan, citrom, C Vitamint szedek mar harom hete 2000 mg-ot..
Remelem minden ok lesz mindkettonkkel ;)
Na lanyok levettem a tapaszt fura nelkule nagyon, varom tanacsaitokat a miteszerek ellen mert meg eletembe nem neztem igy ki legszivesebben neki allnek nyomkodni de hat tudom h nem szabad:)
U.i este ha leapad teszek fel rola kepet! :)
Nagyon szepen koszonom! :))))
termeszetesen nagyon-nagyon kicsit azt erzem, mintha kaparna a torkom es fujdogalom az orrom is, tuti raparaztam ..
Camyke holnap a TE nagy napod jön!
Minden rendben lesz,ne izguljál,jó kezekben leszel.Mi itt gondolunk rád,szóval ha csuklassz-nyugodtan ránk foghatod :-)
Szép orrot kívánok neked,olyat,amilyet mindig is szerettél volna <3
Szia Macsesz!
Ez a szaruhártya gyulladás nem éppen jókor jött,amúgy sem kellemes,de most meg főleg baj az orrod miatt.
Még nem szabadna szemüveget viselni-de szegény nem tudsz mit tenni,ha egyszer nem látsz nélküle.
Jogos a félelmed,mert megnyomhatja annyira az orrnyerget,ami maradandó nyomot hagy.
Hat hét,mire az orr rendesen összeforr...és még utána sem tudja mindenki meghordani a szemüveget.
Remélem,hogy minden rendben lesz nálad,vigyázz magadra és jobbulást kívánok!
Szívesen :-)
Persze,le is kell venni,had szellőzzön a bőr.Azért kerül fel a tapasz,hogy a hirtelen lekerülő gipsz után a tartótapasz tart,nem engedi a duzzadást.Egy átmeneti dolog.
De aztán hagyni kell az orrot gyógyulni,abba pedig beletartozik a duzzadás-apadás játék,megakadályozni nem lehet,ezzel jár.
Koszonom valaszod! :)
Es mit tanacsoltok mikor erdemes levenni kesobb hogy tartsa az orrot minnel tovabb vagy pedig igy 5 nap utan le lehet venni hogy a bor vegre tudjon szellozni? :)
Bőrre:
Sok embernek az Ilcsi feketeszappan és kénes krém vált be.Ezt kozmetikustól lehet megvásárolni.
Van,aki a manna szappan ében arctisztító szappanját használta.Viszont mivel zsírosodás közben hámlik a bőr,ezért shea vajjal is kente.
Szia Frida!
4 nap után le lehet szedni.Nekem sem akart lejönni,szépen óvatosan szedtem lehe,először a keresztben lévőket,aztán az U alakút a végén.
Nekem télen volt,inkább jó volt,mert a hideg levegő mellett nem duzzadt az orrom.A szádon addig veszed a levegőt,amíg a gipsz rajta van,az esetek többségében gipszlevétel után már tudsz az orrodon át lélegezni.Lekerült a gipszem,óvatosan kifújhattam az orromat és már jött is a levegő.Utána már nem is volt eldugulva az orrom,rég volt már olyan éjszakám,hogy nem a számon át lélegeztem-de gipszlevétel után megtörtént,mert az orrsövény is rendbe lett rakva.
EKG-alapvető dolog az altatóorvos számára.Tehát fontos!Nem baj,ha egy éven belüli,de legyen.
Sziasztok!
A tapaszt ti hany nap utan szedtetek le? :)
Az enyem meg a vilagert se kezdene lejonni meg....es a borom meg mar fajdogal alatta 6 napja van mar fent.
Koszi :)
Találtam a [link] oldalán egy műtét előtti csomagot, ami ezeket tartalmazza: nyugalmi EKG, mellkas Rtg, nagyrutin labor, vércsoport meghatározás, véralvadás. Ez megfelelő lesz? Nekem anno azt mondta a doki, hogy elég a nagyrutin, az EKG sem annyira fontos, de szerintem nem árt.
Másik kérdésem, hogy akiknek hideg időben volt a műtét, nem volt gond azzal, hogy csak a szátokon tudtatok levegőt venni? Elég érzékeny a torkom és a mandulám.
Koszonom a hozzaferest, nagyon szep lett :)
Van elotte is keped??
Szia!
Be kell,mivel titkosítottad :-)
Koszonom a naplo hozzaferest!
Nagyon szep lett az orrod Frida :))
De edes vagy! Szembol nem volt vele tul sok problemam kicsit ferde volt az orrsovenyem. Viszont profilbol nagyon nagy a valtozas es ez meg csak szebb lesz mert meg eleg pufi. :))
Nagyon Boldog Vagyok Vele, bar meg csak 10 napos es elegge oda van. Nagyon razos ut volt de megerte. Es Dr. Karasz Tamas az akinek mindezt koszonhetem, batran forduljatok hozza en is ezt fogom tenni a tovabbiakban is!
Csok
További ajánlott fórumok:
- Valaki nem hív meg egy orrplasztikára?
- Mi a véleményetek Dr. Bajusz Huba által végzett orrplasztikáról?
- Véleményeket szeretnék kérni Dr. Doleviczényi Zoltán fül-orr gégész, plasztikai sebészről orrplasztika témában.
- Van tapasztalatotok Dr. Rezek Ödön által készített orrplasztikával kapcsolatban?
- Szegeden végeztetnék orrplasztikát, vannak tapasztalataitok?
- Van tapasztalatotok Dr. Pataki Gergely által készített orrplasztikával kapcsolatban?