Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Öngyikosság. Van aki azt mondja gyávaság, van aki azt hogy erre erős emberek képesek. Neked mi a véleményed? fórum

Öngyikosság. Van aki azt mondja gyávaság, van aki azt hogy erre erős emberek képesek. Neked mi a véleményed? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2019. júl. 4. 20:21
Mindenképp beszűkült tudatállapot kell hozzá ......
2018. dec. 5. 23:23
Mindenki maga dönt.
151. ab61752c45 (válaszként erre: 149. - Globus)
2018. okt. 24. 11:01
nem úgy értettem,a fuldoklás,mire meghal.régen,mikor még akasztottak,megmérték,hogy hány méter kell,hogy rögtön eltörjön a nyakcsigolyája.humánus volt?
2018. okt. 24. 10:58
Szerintem az ilyen ember mentálisan beteg
149. globus (válaszként erre: 146. - Ab61752c45)
2018. okt. 24. 10:49

Mindnyájan meghalunk végül. Lehet, hogy rákosak leszünk és kínlódunk több évet.

Meg ami előtte van...

148. ab61752c45 (válaszként erre: 139. - Szabokisandi)
2018. okt. 24. 10:48
teljesen a tudatában volt.megírta a gyerekeinek a búcsúlevelet.
147. ab61752c45 (válaszként erre: 142. - Maciduci)
2018. okt. 24. 10:47
én nem akarok embereket látni.
146. ab61752c45 (válaszként erre: 141. - 12555cc279)
2018. okt. 24. 10:45
legkönnyebb?tudod mennyi kínlódás után hal meg egy ember,aki végső elkeseredettség után fölakasztja magát?
2018. okt. 24. 10:40
Sajnálatos nagyon.
2018. okt. 24. 09:45
Néha az ember nem lát más kiutat.
143. andita1
2018. okt. 24. 09:22
Egy beszűkült gondolkodás eredménye. Se nem bátorság, se nem gyávaság.
2011. febr. 25. 10:14

Nem szabad feladni soha.Az élet értékes és nem szabad eldobni.Vannak az ember életében gödrök no meg kráterek is de bizalommal kell fordulni egy segítő kéz felé.

Nagyon jó depi ellen a séta és olcsó is.Emberekkel találkozni vagy csak megnézni egy kismadarat amit a fák között repűl.Nem szabad othon ülni és bezárkózni.

2011. febr. 21. 19:10

Mindig van más megoldás a problémáink megoldására,csak hirtelen ez a kiút tűnik a leggyorsabb és legkönnyebb útvonalnak.

Ha reálisan és higgadtan végiggondolod a dolgaidat, vagy egy nagyon jó barátodtól tanácsot kérsz,máris nem tűnik tragikusnak a helyzeted!

Nem szabad feladni!Még akkor se ha úgy látod nincs már más kiút,kiskapu.

2010. nov. 2. 23:12
Csak egy nagyon beteg ember lehet képes ilyesmire.
2010. nov. 2. 23:09
Szerintem ha valaki erre képessé válik, már nincs egészen tiszta öntudatánál. Legalábbis abban a percben biztos nem. Nagyon elkeseredett és kilátástalan lehet. Nincs köze bátorsághoz és gyávasághoz - én úgy gondolom.
2010. okt. 24. 23:59

Szerintem nagy bátorság kell ahhoz, hogy elvegye valaki a saját életét. Nagyon nagy bánat kell hozzá szerintem, hogy ilyet tegyen valaki.

Azt viszont nem tartom tisztességesnek, ha valaki az öngyilkossággal fenyegetőzik.

2010. szept. 21. 09:21

"Írd ki magadból az érzéseid! Blogolj "

Meddig megoldás? Másnap megint menni kell a kötekedő, fukar emberek közé!

Amikor összecsapnak a fejed fölött a hullámok, akkor nagyon nehéz jó tanácsot adni annak akinek televan a t*ke mindennel."Pszichológust"???

Sokszor agyilag károsúltabbak mint a normális emberek.Csak nézd végig amikor a médiában nyilatkoznak, szánalmasak!

Nem támogatom az öngyilkosságot, de nagyon is igaza van a srácnak!

2010. aug. 12. 19:04
Az anyukám és a nagypapám is öngyilkos lett.Én is megkíséreltem 14évesen de hál istennek nem sikerült!!!!Most olyan helyzetben vagyok hogy már lelkileg a megnyomorodás határán állok és igen GYÁVASÁGNAK tartom csak akkor fogadom el ha gyógyíthatatlan vég sátádiumu valaki!!!!!!!!!!!!!De megértem hogy miért teszik!
135. Mazs777
2010. júl. 8. 00:37
Az a helyzet hogy ez egy is-is dolog... Gyávaság futni a gondok elől, viszont ha oda kerül a sor nagy bátorság megtenni... Hajlamom volt rá, de hál istennek sosem voltam elég bátor megtenni, és most végre boldog vagyok...:)
134. Fiatal nő (válaszként erre: 133. - Fd8e423e9e)
2009. szept. 14. 16:53

Igen, egyetértek.


Nemrég én is éltem át olyan napokat, hogy borzalmas volt... Elmondani nem lehet. Csak néhány nap volt, tényleg. Összejött minden... És annyira, de annyira kilátástalan volt az egész, és annyira borzasztó, hogyha ez az állapot huzamosabb ideig tart, nem csodálkozom, ha egyesek nem bírják tovább és... :-(


És ezt tényleg csak az értheti meg, aki ebbe a tudatállapotba kerül és tartósan. Ez tényleg egy teljesen más állapot. Papolni lehet róla, hogy gyávaság, meg bátorság, de ez hülyeség. Ha az ember bekattan a problémáktól, akkor ott ha nem jön segítség, végzetes lehet... :-(

2009. szept. 14. 16:09

Aki képes rá, sajnos genetikailag meghatározott. Egy kattanás, más tudatállapot, nagy lelkierő, ugyanakkor a problémák elől való megfutamodás is.

Akik öngyilkosságot követtek el, de kaptak még egy esélyt az életre, borzasztó dolgokról számoltak be: teljes magány, nincsenek hangok, érzések, színek, fények, vagy az örökkévalóságig (mi nem tudjuk felfogni meddig) egyedül a gondolataiddal, őrület lehet... nem találkoztak a szeretetteikkel :(

132. Betty's
2009. máj. 3. 22:30
szerintem gyávaság
2009. ápr. 9. 11:57
Nem bátorság és nem gyengeség, hanem önzőség. Ha egy rákos kisgyerek küzd az életéért, akkor van olyan, aki az övét képes úgy eldobni, mint egy zsepit? Arról nem is beszélve, hogy maximum csak a testét pusztíthatja el, a lelkét nem, azzal mi lesz? Természetesen kezdődnek a dolgok elölről. Esélyt sem adni az életnek és annak, hogy jó változás történik. Erről szól az öngyilkosság. Na jó szerintem gyengeség. Élni és szépen élni és törekedni arra, hogy a lehető legnormálisabban éljünk és ebből kihozni, amit csak tudunk-ez bátorság. Egyébként is az energiamegmaradás -elve alapján semmit nem tudunk "véghezvinni". Csak átalakítani azt valami más létezővé. De attól az még ugyanolyan létező. Van erről egy gyönyörű film, Csodás álmok jönnek a címe és Robin Williams játszik benne. Fantasztikus, ajánlom mindenki figyelmébe.
2009. ápr. 8. 21:07

sztem geyngék...

bnöm is nemrég mondogatta sokszor h ö az lesz...elöször ledumáltam minden,de rájöttem hogy minek?utána azt mondtam neki,figyu nem beszéllek rá de le sem,te életed...

te döntöd el...

amugy meg,aki sokszor mondogatja nem lesz az cssak mondja...a csaj másnap már virult,semmi baja sem volt.

129. Binky
2009. ápr. 8. 21:04

Valahol bátorság az, hogy meg meri tenni. De nagyobb gyengeség az, hogy megteszi.

A fiatalok dobják el maguktól az életet leginkább, mert nem ismerik annak az értékét. Ezt én is hallottam valahol, és nagyon igaznak érzem.

A másik dolog, amit igaznak érzek: Tolsztoj mondta, hogy mindenki hisz valamiben, mert ha nem hinne, nem élne.

Akik öngyilkosok lesznek, sajnos hitehagyott emberek minden szempontból, és az ilyen embereket nem mondanám erős jellemnek. Én is vagyok/voltam ilyen, gondoltam is már rá, de tudom, hogy kikészálódok minden rosszból.

128. 208b4eba4b (válaszként erre: 127. - Hjaniko)
2008. okt. 27. 15:27
Rohadt ilyet írni, de megvolt rá a miért, hidd el.
127. hjaniko
2008. okt. 26. 19:25
Valahol gyávaság,mert megfutamodás a problémák elől; de legfőképpen kétségbeesés szüleménye, és "halálmegvető bátorság" kell hozzá - na, jó, tudom, ez morbid volt - öcsém amúgy 11 éve dobta el magától az életet, s ezt én ma sem tudom megbocsátani magamnak, hogy nem vettem észre, mire készül, s nem tudtam segíteni rajta. Mindig hajlamos volt a szélsőségekre, élete valahogy nem sikerült igazán, de olyan fiatal volt még...! Annyi minden várt volna rá! Mikor elmentünk nyaralni, azt hittem, túl van a nehezén, mert optimista és rendezett volt, mire hazajöttünk...nem volt már, csak pár sort hagyott és kérdőjeleket: miért?
2008. okt. 26. 19:15
Néha nekem is voltak sötét pillanataim. onnan tudom, hogy vannak olyan hangulati szintek, amikor könnyen megtörténhet bármi. persze, akkor sose, ha van valakije az embernek, akit hátrahagyhat, család, akik iránt felelősséggel tartozunk. De ha nincs senkid? Mi tart vissza?
125. 6c5f346e46 (válaszként erre: 119. - Wanda8)
2008. okt. 26. 19:13
általában nem is azok teszik meg szerintem akinek rendben van az életük...
124. 6c5f346e46 (válaszként erre: 117. - Castellina)
2008. okt. 26. 19:12
lehetséges,nem tudom...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook