Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Öngyikosság. Van aki azt mondja gyávaság, van aki azt hogy erre erős emberek képesek. Neked mi a véleményed? fórum

Öngyikosság. Van aki azt mondja gyávaság, van aki azt hogy erre erős emberek képesek. Neked mi a véleményed? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
123. wanda8
2008. okt. 26. 18:34
bocsánat.Már értem.De szerintem például egy anya hogy érezhet olyat hogy a ygereklének nincs szüksége már rá!?
122. 372f7e7275 (válaszként erre: 121. - Wanda8)
2008. okt. 26. 18:29
nem a család teher,ép forditva értettem,nem jól értelmezted mit szerettem volna mondani....
121. wanda8
2008. okt. 26. 18:27
Igen igazad van,azoknak akiknek a család is teher azoknak hiába érvelnek hasonló dolgokkal.Én akkor nem tudtam megtenni,mert gyáva voltam!!!És most már semmilyen körölmények között nem tennék ilyet!
120. 372f7e7275 (válaszként erre: 119. - Wanda8)
2008. okt. 26. 18:20

Addig jó míg így érzed!Akkor van már baj ha elhiteted magaddal hogy a családnak bármilyen csodásak is jobb nélküled.....


Ezt most nem konkrátan neked irom,csak szokásom kattintani aztán másrol beszélni,bocsi....


Én nem szeretem ha valaki azzal érvel hogy ott a család meg a gyerekek.....ha valaki úgy érzi teher nekik hiába érvel velük bárki....

119. wanda8
2008. okt. 26. 18:17
nekem is voltak sötét pillanataim,és voltam igazán mélyen is,de nem tudnék öngyilkos lenni.Én gyáva volnék hozzá!És nem is akarnék meghalni,mert van egy csodás családom!
118. Castellina (válaszként erre: 117. - Castellina)
2008. okt. 26. 18:17
Mármint az öngyilkosság.
117. Castellina (válaszként erre: 115. - 6c5f346e46)
2008. okt. 26. 18:16
Egy kivülálló szemszögéből érthetetlen és elfogadhatatlan egy ilyen döntés. De lehet, ha ugyanazt élnénk át, mit ő, ugyanezt tettük volna.
116. Castellina (válaszként erre: 114. - Anyuca66)
2008. okt. 26. 18:14
teljesen igazad van. ha segiteni nem tudunk, ha nem akarunk belebonyolódni más gondjaiba, jogunk van hozzá így dönteni. De nincs jogunk belerugni, vagy megnehezíteni mégjobban az életét.
115. 6c5f346e46 (válaszként erre: 112. - Castellina)
2008. okt. 26. 18:08
sajnálom a rokonodat,és valahol megértem a döntését,de mégsem értek vele egyet,ez csak egy pillanatnyi rossz döntés volt a részéről,ami sajnos már visszafordithatalan...és sajnálom azt is,hogy elmúltak azok az idők amikor még az emberek odafigyeltek egymásra,átlépnek a földön fekvő emberren,mert biztosak benne,hogy részeg,anélkül,hogy megnéznék...hallottam egy ilyen történetet,amikor az utcán fekvő emberhez mentőt hivott a segitő szándékú ember,aztán kiderült,hogy a földön fekvő aznap nem evett,csak alaposan felöntött a garatra és ezért lett rosszúl,mire a segitő szándékú polgárra ráverték a mentő számlát,jogtalan riasztás cimszóval...ezek után ki akar segiteni????tisztelet a kivételnek...
114. anyuca66 (válaszként erre: 112. - Castellina)
2008. okt. 26. 17:59

Vagy ha nem tudunk segíteni, legalább ne rugjunk még egyet mi is rajta.

Kollégámnak azt mondtam( nem szeret) Ki mondta hogy szeress?! De ne is rugjál belém...

2008. okt. 26. 17:57
sajnálattal láttam,hogy Bolondfáni kilépett köreinkből,nem tudja valaki miért tette???nagyon sajnálom,sokat beszélgettünk priviben...
2008. okt. 26. 17:55

Gondok mindig vannak, amiket meg kell oldani. Épp hogy megoldja az ember az egyiket, már a következőn kell törnie a fejét. Az embernek van egy türőképessége, ameddig elvisel dolgokat. De mi van akkor, ha egyszerre éri minden? Egyszerre veszíti e az állását és hónapokig nem tud elhelyezkedni, közben állandó anyagi gondokkal küzd. Eközben a magánélete is rosszul alakul, kiderül, hogy akit szeret, nem szereti többé. Közben évek óta kilátástalanul alakul az élete és úgy érzi, bármit tesz, semmi sem alakul úgy ahogy szeretné. és még esélyt sem talál arra, hogy jó írányba terelődjön az élete? Ha hosszú szenvedés és kínlódás után elveszítette hitét? És úgy érzi elszúrta az éleét? És nincs már értelme? Elég egy rossz hangulat, egy utolsó csepp a pohárban és könnyen megtörténik.

Az egyik rokonom egy nap megtudta, hogy gyógyithatatlan agydaganatja van. Szinte öntudatlanul, sokkos állapotban indult haza az orvostól, amikor az utcán kilopták a kezéből a táskáját. Benne volt minden papírja, pénze. Nem tudott hazautazni, tehetetlenségében és elkeseredésében a Dunába vetette magát. Lehet, ha nem lopják el a táskáját, később kikecmeredik ebből a lelkiállapotból és szembenéz a rákkal. De ami vele történt túl sok volt neki akkor...

És ez itt a lényeg, lehet, hogy egyenként mindent le lehet győzni, el lehet viselni. De ha egyszerre túl sok gond éri az embert, akkor nem biztos hogy egy egészséges ember is elbírja.

A másik pedig az, hogy az embereknek figyelniük kellene egymásra. odafigyelni, segíteni, ha van rá mód.

111. a26b2a1b7e (válaszként erre: 110. - Anyuca66)
2008. okt. 26. 17:21

Igen :((((

Többé már nem lesz olyan a Hoxa portál, mint volt :(

110. anyuca66 (válaszként erre: 108. - 2ab728965c)
2008. okt. 26. 15:15
Törölte magát...
109. 41a68f3cab (válaszként erre: 108. - 2ab728965c)
2008. okt. 25. 21:44
semmi gond, ez látható és érzékelhető volt :)
108. 2ab728965c (válaszként erre: 107. - 41a68f3cab)
2008. okt. 25. 21:32

Bocsáss meg neki a kedvemért, Ő annyira szeret és védene engem, hogy elragadta a hév, ennyi történt.

A prividet kösz, válaszoltam is rá, de elbeszélünk egymás mellett, mint ahogy gondoltam is.

107. 41a68f3cab (válaszként erre: 106. - 2ab728965c)
2008. okt. 25. 21:26

nem, a te válaszaidat nem vettem a lelkemre :) olyannyira nem, hogy épp az előbb írtam neked egy szép hosszú privát üzenetet, amiben sok mindent bele foglaltam :) remélem, nem veszed tolakodásnak


őszintén az Omen féle hozzászólásokat sem venném túlzottan magamra, ha esetleg kicsit finomabb stílusban fogalmazna - nem a mondandójával van gondom, hanem a módjával, de efelett is szemet hunynék, ha megkérne rá

106. 2ab728965c (válaszként erre: 83. - 41a68f3cab)
2008. okt. 25. 21:00

Tökéletesen igazad van, nem haragszom Rád, és nem is emiatt megyek el innen, ez ennél sokkalta bonyolultabb, te pedig nem ismersz annyira ( szerencsédre) hogy megosszam veled a részleteket.

Nyugi, ne vedd a lelkedre ( ha arra vetted egyáltalán), igazad van, beteg vagyok, nem is kicsit, innen a nick-nevem is.

Minden jót Neked: bolondfáni

2008. okt. 25. 20:13
Szerintem hülyeség,nekem soha sem jöhetne olyan dolog amiért az életemet eldobnám magamtól....én félek a haláltól és már csak ezért sem tenném meg...Biztos ,hogy egy tragédia beárnyélolhat mindent,pl,ha elveszitjük a gyermekünket,vagy valami,bár ennél rosszabb nem biztos,hogy jöhet egy ember életében...de az élet megy tovább,gondolnunk kell az élőkre és nem mégtöbb fájdalmat olkozni..Nekem sajnos elég korán szembesülnöm kellett a halállal,1988 juni 1-én,amikor mi mit sem sejtve a suliban voltunk,apukám,aki a legfontossabb volt az életemben váratlanúl rosszúl lett és meghalt,ennek már 20 éve...a mai napig nem tudtam feldolgozni,legfeljebb bele törödni tudtam,anyukám akkor 31 éves volt,ott maradt 3 gyerekkel, az ikertesóm és én 8,a másik tesóm 12 éves volt,anyukámnak is nagy fájdalom volt,de mégsem jutott eszébe az életét eldobni,mert mi 3man még ott voltunk neki...és ez nagy dolog...
104. dragon73 (válaszként erre: 1. - 7934d1ac97)
2008. okt. 25. 19:59

Igazabol nem tudom. De szerintem egy biztos nagyon el lehet valaki keseredve ha öngyilkossagot követ el.Sajnos en ateltem 16 evesen mikor az edesanyam öngyilkos lett.Elöször rengeteg gyogyszer majd fel akarta vagni az ereit es vegul beleult a furdökadba es beletette a hajszaritot.Szerencsere a mai napig el.Egyebkent ö mondta,hogy mikor elkövti valaki akkor mar olyan allapotban van az ember,hogy mar nem gondolkodik.

De honnan jutot neked eszedbe ez a tema??

103. be52089f0e (válaszként erre: 94. - Df2a740c00)
2008. okt. 25. 17:55

De ha te nem lettél volna ott, akkor nem lett volna miért megváltoznia, nem lett volna miért élnie.

Igenis te is segítettél.

102. Zizisicc (válaszként erre: 101. - B67d67e9b6)
2008. okt. 25. 17:54
Gratulálok! Bár, ha Ő nem akar meggyógyulni, vagy kimászni az egészből, akkor nem sikerült volna. Vannak emberek, állapotok, amikor hiába minden próbálkozás, finomabb, keményebb, durvább .... és még sem sikerül, vagy csak ideig-óráig, és nem azért, mert a kívülről jött segítség nem volt megfelelő, hanem azért, mert az illető mélyen belül nem akarja, nem hagyja. Felrázni lehet valakit, és ha benne van az élni akarás, el is indul, de akarata ellenére nem tudod kirángatni a gödörből.
101. b67d67e9b6 (válaszként erre: 99. - Zizisicc)
2008. okt. 25. 17:46
Volt egy jó barátom, többször is tett kísérletet az öngyilkosságra. Ő nevelőotthonban nőtt fel, szülő, igaz barátok nélkül. Se igazi otthona, se pénze, se rokonai nincsenek. A 2. kísérlete után elég durván elbeszélgettem vele, ugyanakkor mellette álltam... 2 évvel ezután egyik este felhívott, elmesélte, hogy mi történt vele, jár orvoshoz, még szed gyógyszert is, és nagyon köszöni nekem, hogy ÉLHET!
2008. okt. 25. 17:40
ha fánikának üzeni akartok irjatok bele a hét jó hirébe üzenyezek neki
99. Zizisicc (válaszként erre: 98. - B67d67e9b6)
2008. okt. 25. 17:39
Voltál már ilyen helyzetben? Amikor tényleg nagy baj volt, nem csak ilyen "letörött a műkörmöm" típusú balhé? Nagy felelősség ám .....
98. b67d67e9b6 (válaszként erre: 96. - Zizisicc)
2008. okt. 25. 17:32
Én egy kicsit "elkapnám" a nadrágjánál fogva, úgy hogy még a nevét is elfelejtse, így elérem azt, hogy kizökkenjen egy rövid időre az állapotából.
97. b67d67e9b6 (válaszként erre: 93. - Df2a740c00)
2008. okt. 25. 17:30
Ez igaz. Én arra gondoltam, hogy ha kell, keményen bánok vele, azzal a célzattal, hogy egy kicsit kizökkenjen az állapotából. Amikor ez megtörtént, abban a pillanatban orvosokra bízom a továbbiakat. És tényleg neki, saját magának kell akarnia a gyógyulást, de ez szakember és "privát támogatók" nélkül nem fog menni.
96. Zizisicc (válaszként erre: 90. - B67d67e9b6)
2008. okt. 25. 17:29
Nem tehetsz semmit az Ő beleegyezése nélkül.
2008. okt. 25. 17:28
Tehetsz akarmit, rugdoshatsz valakit vagy meghallgathatod, ha az sajat magan nem akar segiteni, akkor veszett fejsze.
94. df2a740c00 (válaszként erre: 91. - Be52089f0e)
2008. okt. 25. 17:26

Igen, ha meg sem próbálták, az nagyon szomorú. Van olyan családtagom sajnos, akiért mindent megtennék, a lelkére beszélek, stb, akkor sem változtat (alkoholista).

De ott van pl anyukám, aki régen nagyon könnyen depressziós lett, minden apróságon hetekig lelkizett, felőrölve ezzel saját magát, és a családját is. neki is próbáltam segíteni, rengeteget foglalkozom vle a mai napig. Szép lassan megváltozott a szemlélete, és mostmár, mintha kicserélték volna. de ezt nem az én segítségemmel érte el, saját magának köszönheti. Az, hogy én mellette vagyok, csak egy kapaszkodó.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook