Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Öngyikosság. Van aki azt mondja gyávaság, van aki azt hogy erre erős emberek képesek. Neked mi a véleményed? fórum

Öngyikosság. Van aki azt mondja gyávaság, van aki azt hogy erre erős emberek képesek. Neked mi a véleményed? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
93. df2a740c00 (válaszként erre: 90. - B67d67e9b6)
2008. okt. 25. 17:22

Nem tudom. Aki magán képtelen segíteni (szándékosan nem azt írtam, hogy nem akar), azon szerintem más sem tud. A család, a környezet támogathat, melléállhat, de meggyógyulni csak az tud, aki beteg. Persze az lehet gyógyulást gátló tényező, ha a család nem áll a beteg mellé, esetleg a háttér olyan, hogy abba betegedett bele.

Sajnos a pszichés beteségeket nem olyan könnyű legyőzni, mint a náthát, hogy belédiktálom az orvosságot, és kész, előbb-utóbb meggyógyul.

92. 41a68f3cab (válaszként erre: 89. - Zizisicc)
2008. okt. 25. 17:21
... és akarja
91. be52089f0e (válaszként erre: 87. - Df2a740c00)
2008. okt. 25. 17:18

Biztos elérkezhet az a pont is, amikor már senki nem segíthet.

Azi smerősöm esetében, még meg se próbálták....

90. b67d67e9b6 (válaszként erre: 87. - Df2a740c00)
2008. okt. 25. 17:17
Szerintem nincs olyan, hogy nem lehet segíteni. Ha kell, radikális módszereket alkalmazok, mert ez a beteg érdekeit szolgálja.
2008. okt. 25. 17:16
Lehet, hogy észrevették, lehet, hogy nem. De csak azon lehet segíteni, aki hagyja ....
2008. okt. 25. 17:15

Gyávaság, mert így csak elmenekülünk a problémák elől.

Bátorság, mert minden emberben erős az életösztön, ezt legyőzni nem kis feladat.

Aki öngyilkossággal próbálkozik nagyon elkeseredett ember, olyan állapotban van, amikor már nem tud mérlegelni. Kell segítség a teljes gyógyuláshoz, és én is úgy gondolom, hogy keményen "fel kell rázni" őket, majd végig mellettük lenni a gyógyulási folyamat alatt.

2008. okt. 25. 17:14

háát, ismerrek én is olyan családot, ahol a férj öngyilkos lett. A felesége mindent megtett a gyógyulásáért(mániás deprssziós volt), de elérkezett egy pont, ahonnan már nem lehetett kirángatni a férjet. egyébként mindenük megvolt, a férj jól keresett, szép gyerekeik vannak, mindketten értelmiségiek, szerelemből házasodtak. Sajnos ez egy olyan betegség, amiből a család segítsége nem feltétlenül tudja kigyógyítani az embert.


Szerintem már eleve a nyitókérdés rossz: akkor, abban a döntő pillanatban az illető nem lát más kiutat, pláne, ha beteg, és megteszi. lehet, hogy neki megváltás. Akkor neki nem bátorság vagy gyávaság kérdése, hanem az egyetlen kiút, hogy szabaduljon. Elsősorban önmagától. Én nagyon sajnálom ezeket az embereket, sokan közülük csodálatos, teljes életet élhetnének, ha a betegség nem vetne árnyékot mindenre.

86. o.andi
2008. okt. 25. 17:11
Nem hiszem hogy az öngyilkosság lenne megoldás bármire...mindig van kiut én ugy gondolom:-)
2008. okt. 25. 17:09
És lassan 10 év távlatából az fáj a legjobban, hogy a család hibáztatja magát a legkevésbé.
2008. okt. 25. 17:04
Igazad van....
83. 41a68f3cab (válaszként erre: 81. - 2ab728965c)
2008. okt. 25. 15:22

Én örülök is, hogy így érzem és nem vagyok megkeseredve! Nem kell töröltetned magad csak azért mert másokba több életszeretet szorult, mint a benned fellelhető. Nem volt itt semmi gonosz bántás, csak egyszerű tényvázlat. Mert a kívülálló ezt látja a hozzászólásaid alapján!

Bocsi, de neked van egy hatalmas problémád, amit kezeltetni kell. De ezt neked is akarnod kell, mivel a mániákus depresszió, a halálvágy és minden fajtája egy bizonyos fajta betegség kategóriába sűrűl be. De az eredmény eléréséért neked is tenned kell. Neked is akarnod kell!! Anélkül nem működik. Nem szabad beletörődni a kiégettségbe. Valami motivációnak léteznie kell. Olyan nincs, hogy nincs. Inkább csak vakon nem látod.


Egyébként meg nem akartalak én megbántani, csak leírtam a véleményemet, amit talán még szabad. Ha pedig mindjárt így reagálsz, akkor enyhén sértődékeny is vagy. Ok, ez a betegségedből is fakad. De akkor nem tesz túl jót, ha egy vitás kérdéshez hozzászólsz.

Én megértem, amikor valaki depis, gondjai vannak ... viszont, mint leírtam azt a bizonyos "katt"-ot nem értem és nem is tartom túl sokra!!


Ja, és nem bolondoztalak le!

2008. okt. 25. 12:07
Az öngyilkosság szerintem gyávaság, viszont NAGY BÁTORSÁG kell hozzá. Bár ki tudja, ha az ember olyan lelkiállapotba kerül, hogy elege van, és már "minden mindegy", akkor lehet, hogy nem is kell hozzá bátorság, mert "jön magától".
81. 2ab728965c (válaszként erre: 80. - 41a68f3cab)
2008. okt. 25. 12:05

Örülj amíg így érzed, én viszont a kávét is keserűen szeretem meg az életet is, innen meg töröltettem magam és akkor béke lesz,vagyis egy bolonddal kevesebb.

Így jó?

80. 41a68f3cab (válaszként erre: 53. - 2ab728965c)
2008. okt. 25. 01:46
keserűbb vagy a cikória kávénál - nem létezik, hogy nincs semmi az életedben, ami egy kis életkedvet adhatna neked, amitől életvidámabb lennél - itt nem a gyogyikra gondolok, hanem azokra az aprócska mozzanatokra a mindennapokban, amik az életkedvet hozzák a pillanatainkba - sokszor elég egy napsugár, egy mosoly, egy hang, egy illat, ami feldobja az embert :) örülök, hogy mindez, ami az "életkedv-hiányában-szenvedőkből" sugárzik távol áll tőlem!!!
79. 41a68f3cab (válaszként erre: 71. - 2ab728965c)
2008. okt. 25. 01:36
Mindezekben nagyon igazad van, de akkor is könnyebb elfogadni a tehetetlenséget, ha valami érte az illetőt (infarktus, baleset - valami nem várt), mintha az önkézzel vet véget az életének - szerintem az öngyilkosság egy megbocsájthatatlan bűn, mert általában az teszi, aki valamiért, -től szenved és más megoldást nem lát a problémája megoldására - csak hogy ezzel csak elmenekül és a problémát hátrahagyja a hozzátartozóira - mondván, hogy "én mosom kezeim, oldjátok meg ahogy tudjátok, vagy dögöljetek bele ti is!!" - nem egy ilyen eset történt már a környezetemben, és amikor egy "férfi" (mert ezek után az én szememben nem lehet az többé) itt hagyja a fiatal asszonyát és a pici gyerekét, mert úgymond összeroppan az élet súlya alatt, nem gondolván arra, hogy mihez kezd az a nő egyedül a pici gyerekével, a fájdalmával és minden más megörökölt gondjával, akkor is az a véleményed az öngyilkosságról és az öngyilkosról, hogy milyen jó neki, ő már nem szenved tovább és hogy ugyanaz, mintha bármi másban halt volna meg?? Tudod, nálam ezt felelőtlenségnek, a problémák elől való menekülésnek hívják. Az én szememben egyáltalán nem elfogadható és még kevésbé tiszteletre méltó. Míg az, aki elhalálozik bármi féle tragédiából kifolyólag, vagy halálos betegség által, ott igen is tisztelendő az elmúlása.
2008. okt. 24. 20:08

Valójában tök mindegy mit hisznek erről a magukat egészséges elméjűnek gondolók, akiknek az öngyilkosság mint olyan soha eszükbe sem jut magukkal kapcsolatban...


Igazából egy már sikeresen öngyilkos ember véleménye lenne e témában kompetens, ha valaki, hát Ő tudná pontosan hogy mit miért és hogyan tett,bátor volt-e vagy gyáva, fájt-e és megérte-e egyáltalán----, addig meg mondhat bárki bármit, csak találgatás és frázisok pufogtatása az egész, és semmi de semmi értelme .

2008. okt. 22. 21:21
Szerintem bátorság az élet megéléséhez kell igazán!Szerintem az öngyilkosság nem bátorság vagy gyávaság kérdése.Mint ahogy nem bátorság kérdése, hogy neki menjek-e fejjel a falnak, vagy nem.Úgy gondolom, hogy az öngyilkosság pillanatnyi rövidzárlat, beszűkült tudatállapot.Nem hiszem, hogy az öngyilkos tudatában van annak, hogy tettének mi a következménye.Ha pedig bizonyos céllal akar valaki öngyilkos lenni, az inkább figyelemfelkeltés vagy "segélykiáltás".
76. 2ab728965c (válaszként erre: 75. - Ááncsí)
2008. okt. 22. 18:34

Én is az lennék, ha nem tartana vissza hogy van többek között egy éppen Veled korú gyerekem, akinek elképzelhető hogy hiányoznék.

( nem biztos, de lehet)

Csak nem tudom ilyen szar, fájó lélekkel meddig visszatrató erő a gyerek.....

2008. okt. 20. 09:10

Én úgy vagyok vele, h öngyilkosságra csak a bátor emberek képesek.Lehet h gyávasága viszi rá az embert h megtegye,de igen erős az aki véghez is viszi.

Aki meg csak próbálkozik, abban nincs semmi erő, az a gyáva ember.

Sajnos, édesanyám erős személyiség volt!

74. 2ab728965c (válaszként erre: 67. - 5cb4354c81)
2008. okt. 19. 10:21

[link]


Persze csak ha kedved van hozzá elolvasni, nehogy azt hidd hogy én magam találtam ki az egész blablát amit lentebb írtam vala....

2008. okt. 17. 18:51
oké fáni ,várom holnap a privi üzid. pusza
72. 2ab728965c (válaszként erre: 66. - 17dfdcec7d)
2008. okt. 17. 18:27
Szia, ha holnap lesz kicsit több időm, fogok írni Neked privátban, jó?
71. 2ab728965c (válaszként erre: 68. - 5cb4354c81)
2008. okt. 17. 18:27

Az öngyilkosság szörnyű tett, és nyilván tehetetlenül ,értetlenül és megbántva állnak a búcsú nélkül itt hagyott hozzátartozók, de kérdem én, ha a nagypapád mondjuk infarktust vagy agyvérzést kap, netán baleset éri amibe azonnal belehal akkor el tudtál volna búcsúzni Tőle?

A halál így se jó meg úgy se jó, a szenvedést és leépülést végignézni és asszisztálni is irgalmatlan, meg a sokkoló "volt-nincs" hírről is iszonyú értesülni, maradjunk ennyiben.

70. 2ab728965c (válaszként erre: 67. - 5cb4354c81)
2008. okt. 17. 18:21

Szia, na azért ez nem egészen helytálló így ilyen formában, nekem ugyanis több ismerősöm is úgy végzett magával hogy közvetlenül a tette előtt tudatta a környezetével, mire készül.

Egyikük a vonat alá vetette magát, de az állomásról még felhívta a barátnőjét meg az anyját és elköszönt tőlük, a másikuk meg 160-nal nekicsapta a kocsiját az autópálya pillérnek, de előtte 1 perccel még üzent a mobilomra hogy "nyugi, feltámadunk".

Erről az elméletről tehát ennyit, ha szakembert megkérdezel ő is azt mondja hogy ez "tévhit" hogy mindenki aki csak nyavalyog az nem teszi meg.

Vannak szép számmal persze ilyenek is, de sosem tudhatod ki az aki nem csak "hülyíti" vagy sokkolja ezzel a környezetét.

József Attila is 5 búcsúlevelet hagyott az utolsó délutánon mielőtt a tehervonat alá vetette volna magát....igaz minimum 20 évig készült rá hogy öngyilkos legyen, aztán mire megtette már senki de senki nem hitt neki, még a saját testvérei sem.

69. 17dfdcec7d (válaszként erre: 68. - 5cb4354c81)
2008. okt. 17. 18:05
teljesen jól fogalmazol mirmil a tehetetlenség érzése,bizony.
68. 5cb4354c81 (válaszként erre: 62. - 17dfdcec7d)
2008. okt. 17. 18:03
Az én nagypapám is öngyilkos lett! Nekem az fáj ebben, hogy nem tudtam tőle elbúcsúzni. Vagyis két nappal előtte voltam náluk, de akkor alig beszélgettünk, valamit betonozott. Ez az uccsó képem róla. Sokáig nem tudtam elengedni én sem! És teljesen megértem mit érzel, annak ellenére, hogy nem tudod leírni, mert én pont így érzek!!!! Nem is bosszantó, sokkal inkább a tehetetlenség érzése ez. Legalábbis nálam.
67. 5cb4354c81 (válaszként erre: 61. - D0860dee94)
2008. okt. 17. 17:59

Teljesen igazad van! Aki tudatja a környezetével, az nem akar meghalni, csak felhívni magára a figyelmet!!!

Aki igazán meg akarja tenni, az magában készül rá, aztán az adott rohadt pillanatban meg is teszi!

Tudatzavar...??? Így van, van benne valami!! De nem biztos, hogy minden esetben ez áll fenn sajnos! :-(

2008. okt. 17. 17:59
Bolondfáni!egyáltalán nem sértődöm meg amit írtál,sőt belegondolok és teljesen igazad van!!!Hogy őszinte legyek amiket leírtál szembesültem vele,h sajnos a párom is hasonló.Ez abban nyílvánul meg,h ma pl megszült tesóm és olyan fancsali képpel ült a széken,semmi öröm semmi boldogság nem tükröződött rajta,úgy kellett neki mondani,h te nem mennél be gratulálni tesómnak,tiszta olyan mindig mint akinek élni nincs kedve.nem lehet erélyesebben hozzá szólni,mert mindjárt feldugja az orrát,megsértődik,tőr zúz szó szerint,csapkod,üvölt.mindig savanyú,mint a citrom,soha vagyis nagyon ritka mikor nevet,felszabadult ,és boldog.Ráadásul semmi nem érdekli,mindig piszkálni kell,h valamit csináljon a lakásba,lusta is mint a dög,olyan mintha be lenne zárva magába.felnőtt 31 éves létére lekezelő az emberekkel,és förtelmes,h annyira lehangoló az egész kisugárzása.nem hajlandó orvoshoz menni,nem tudom mire számíthatok ha megszületik a kisfiúnk.most 25.hétbe vagyok,sokszor mondogatja,h várja a picinket,de szinte semmit vagy csak akkor simogatja meg a pocakomat ha mondom neki,h te nézzd mozog vagy mondj neki valamit beszélj hozzá,olyan mintha ciki lenne előttem ,h beszél hozzá,vagy mintha a páromnak valamilyen komplexusa lenne,vagy én már nem tudom.De szerintem biztos van vele valami elcsúszottság,mer az örömszerzést,a boldogságot nem tudja biztosítani,de hát ha magának nem tudja a családjának,h tudná.szerintetek el haggyam,vagy mi legyen a legjobb.nem tudok vele erről beszélni,már milioszor próbáltam.addig jó minden míg nem szólok neki roszat,ha mondok vmit mindenre azt mondja,h baszogatom,mindent így fog fel.
65. anyuca66 (válaszként erre: 63. - 2ab728965c)
2008. okt. 17. 17:34
Igazad lehet.
64. anyuca66 (válaszként erre: 62. - 17dfdcec7d)
2008. okt. 17. 17:32
Ha ezt tette, el kell engedni. Bizonyára meg tettétek ezt. Ha kisétálsz a temetőbe, gondolatba beszélgess vele, fiú unokát várunk a tesóm is. Én lányom az anyukám keresztnevét kapta, én akartam így a család mindkét oldalról örült ennek a döntésnek. Nálunk is az após lett öngyilok. Valószínű tervezte, később visszagondolva miket cselekedett, abból gondolom. "Örökösödési lemondást" iratott alá a két öregebb gyerekkel, a hugi javára. Legalább az adóról és az esetleges vitából kimaradtunk...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook