Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önbizalomhiány fejlesztése avagy hogyan segíthetünk önmagunkon? fórum

Önbizalomhiány fejlesztése avagy hogyan segíthetünk önmagunkon? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
94. bab6ff7bdc (válaszként erre: 93. - Bab6ff7bdc)
2013. ápr. 20. 22:48
3 mondatban válaszolj, légyszi!
93. bab6ff7bdc (válaszként erre: 89. - Adry1992)
2013. ápr. 20. 22:47
Szerinted miért vagy kevesebb, mint más?
92. adry1992 (válaszként erre: 90. - 4f43a2fd4f)
2013. ápr. 20. 22:46
Köszönöm. :) De hogy lehet ezt tanulni?
2013. ápr. 20. 22:46

Először is kezdem én. :)

Úgy érzem, az én helyzetem különleges, mert én nem gondolom magam sem csúnyának, sem szerencsétlennek, sem butának... talán egy kissé arrogáns és hisztis vagyok, de semmi más rosszat nem állítanék magamról. Sőt mikor a tükörbe nézek, határozottan elégedett vagyok magammal, hosszú, meleg sötétbarna hajam van, nagy barna őzikeszemeim, még sminkelnem sem kell, úgy is jó minden. :) Soha életemben nem sportoltam rendszeresen, mégis vékony vagyok, ehetek akármit, sehol egy plusz kiló. Talán a mellem lehetne nagyobb (nem is kicsivel), de ennyi szépséghiba mindenkinek belefér. Jó ruháim vannak, elegánsan öltözködöm, olyan vagyok, akit megnéznek az utcán a férfiak. Emellett sikeres vagyok az élet más területein is, van egy 2,5 éves kapcsolatom, jól megvagyunk, a barátom még a mai napig fülig szerelmes belém, mint az elején. Az egyetemen is jól teljesítek, 3 idegen nyelven beszélek (ebből egy felsőfok), jövőre lediplomázom. Egyedül a családomban vannak óriási zűrök, de ez nem az én hibám (ezzel kapcsolatban volt már fórumtémám).

Szó mi szó, ép ésszel felfogom, hogy abszolút semmi okom nem lenne arra, hogy önbizalomhiányos legyek. Mégis sokkal inkább az vagyok, mint mások gondolnák. És ezt csak az arroganciámmal tudom takargatni. Úgy álíltom be a környezetemnek, mintha más emberek nem lennének elég jók nekem (pl elég jó barátnők), közben pedig inkább attól rettegek, hogy inkább én nem vagyok elég jó másoknak. Máshol már írtam, hogy anyámnak pl sosem voltam elég jó. Apám munkamániás, nem foglalkozott velem, a húgom a drogokba és az alkoholba menekül, alig van itthon, szinte sosem volt igazi testvérem. Anyám törődött velem egyedül gyerekkoromban, de tőle is csak azt hallgatom a mai napig, hogy ha megyek valahova, hogy "persze, majd téged ott várnak", "mert majd pont te kellesz oda" meg "azt hiszed, rád kiváncsi valaki ott?". Egy idő után annyira belebeszélte ezeket a fejembe, hogy elkezdtem a barátnőimet hanyagolni, a barátok így idővel lekoptak, így tényleg elkezdtem elhinni, hogy nem hiányzok senkinek és senkihez nem vagyok elég jó. A barátaim 1-2 év alatt mind lecseréltek, egyedül vagyok. Barátnkozni pedig már nem tudok a zárkózottságom miatt. Meg hát nem is találok olyan embert, aki hasonlít hozzám, akivel hasonló témák érdekelnének. Engem nem a foci meg a Forma-1 érdekel, hanem a politika, a vállalkozások, a gazdaság, a filozófia, a pszichológia, bár el tudok beszélgetni szinte bármiről, de ezek a fő dolgok, melyek érdekelnek. Ezzel szemben a korombeli lányoknak csak a bulin meg a h*lyeségeken jár az esze. Én 15 évesen voltam agyilag azon a szinten kb, amelyen még az 1-2 félig-meddig megmaradt barátnőm most van. Ezért sem akarok már velük lógni, de egyedül is rossz. A barátom megy a haverjaival ide-oda, addig én itthon ülök és elmélkedek meg zenét hallgatok, és azon tanakodom, vajon nekem miért nincs már senkim. Talán ennyit érek az embereknek?!

90. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 89. - Adry1992)
2013. ápr. 20. 22:45

Önbizalmat szerezni két módon.lehet:

1. tanulással

2. agymosással


Az első jobb.

2013. ápr. 20. 22:34
Tudom, már volt ilyen téma több is, de jó lenne ismét beszélgetni erről. :) Olyanok is írhatnak nyugodtan, akik önbizalomhiányban szenvednek és olyanok történetét is várom, akik már túlléptek ezen és sikerült helyreállítaniuk az önbizalmukat. :)
2010. dec. 28. 18:36
önbizalomhiány fejlesztése? előszőr is meg kell tanulnunk önmagunkat nem lebecsülni. muszáj ehhez tanulni, olvasni, tájékozódni. meg kell tanulni társalogni az emberekkel, figyelni kell mások jelzéseire, azaz befogadónak kell lennünk. a külsőnket is meg kell változtatni. nagyon nehéz, ha nem tanítanak meg rá minket. muszáj néha olyan ruhákat is hordani, azaz hozzá kell szokni olyasmikhez amiket nem biztos, hogy elsőre szimpatikusnak tartunk. ápoltnak, igényesnek kell lennünk. meg kell tanulni nőnek/férfinak lenni. el kell sajátítani a viselkedésmintákat.
87. Ncilány (válaszként erre: 86. - Ailen Zia)
2010. dec. 2. 14:57

Ma hajnalba láttam, és bizony engem is meglepett amit láttam.

Volt kolléganővel és kollégával volt egy közös ügyönk. Mivel még hideg volt, ( a sötét hajamhoz ) épp sötét szürke garbót húztam. Fény viszonyok olyanok voltak amilyenek. Poénból lefotózott a barátnőm. Összehasonlítottam egy később készült képpel, ég és föld.

Pedig utóbbi is fekete volt, de az a nadrág, és világos zöld rövid újju, tavaszi ragyogó idő volt..

Tehát nem mindegy a szín. A felsőnk mindig világos legyen. Bármennyire is szeretjük a feketét, felsőként blúz, pulcsként ne viseljük. Max kosztümfelső.

Discovery Travelünk nincs sajna. Viasaton volt azt hiszem...

86. Ailen Zia (válaszként erre: 85. - Ncilány)
2010. dec. 2. 11:14
A Discovery Travel & Linving-en szokott menni egy műsor, a 'Mit ne viselj'. Az is egy jó műsor, tényleg sokkal jobban néznek ki utána :)
2010. dec. 2. 10:36

El kellene fogadjuk a testünket úgy ahogy van, amilyenek leszünk - lettünk az évek folyamán. Ahogy változunk, úgy változtatni a ruhatárunk nagy részét is...

Ma elcsíptem 1 műsort : Mutasd a ruhád..

Érdekes volt látni, a testalkatnak megfelelő ruhát kapták a hölgyek, máris jobban néztek ki! És persze a szín is sokat számít.

( vannak ilyen öltöztetös játékok, amit nem ismerek. de az nem úgy működik hogy vannak külömbözö alkatúak és abból is lehet következtetni, ki milyen ruhát húzzon?? )

2010. dec. 2. 10:18

Szia.

Vajon nem az lenne a jó ha elfogadnánk magunkat,a tökéletlenségünkkel együtt?

Nem az lenne a jó ha olyan társunk,párunk ,emberek akik körülvesznek,ismerőseink,lenne akik ne a külső tulajdonságokra helyezzék a hangsúlyt?..vajon nem ez az ami egyre inkább lehetetlen?

83. yousei
2010. okt. 25. 12:23
Látom, már egy ideje nem írtatok a fórumba. Én is csatlakoznék az önbizalomhiányosokhoz. Azzal mit lehet kezdeni, ha külsőleg nem vagyok magammal megelégedve? Mert a genetika ellen nem tudok mit tenni, s egyáltalán nem tartom magamat se csinosnak, se szépnek, se nőiesnek. Persze párom mondogatja, hogy nem így van, de nem sikerül elhinnem:( Tudom, hogy ott nagy ahol nem kellene, és ott kicsi, ahol nagyobbnak kellene lennie.
82. 01c8755c79 (válaszként erre: 80. - Suicide123)
2010. márc. 26. 07:39

Húúú, ez annyira valószínűtlen? Milyen családban élsz Te?

Dacolj, de ne látványosan! Ennyi idősen fogalmad nem lehet, hogy milyen külsejű felnőtt leszel, de tehetsz érte nagyon sokat... sport... egyrészt szépen összerendezetté teszi a mozgást, egyenessé a tartást... magabiztosságot ad; olvass nagyon sokat, művelődj... ez adja az értelmes csillogást a szemnek az okos tekintetet...a kulturált társalgás képességét.... és akkor mi is van, ha egy fiú magabiztos, egyenes és értelmes? Mert ez ugye csak rajtad múlik... és akkor mi is kell még a nőnek? ;))

81. 40163fd81d (válaszként erre: 80. - Suicide123)
2010. márc. 26. 07:36

Bírd ki velük azt a pár évet és te becsüld és szeresd önmagad,bár tudom,ilyen háttérrel nehéz.

Ne higgy nekik,nincs igazuk,nem téged utálnak,hanem önmagukat.

2010. márc. 25. 19:31

sziasztok!

úgyérzem hogy a családom utál.Nemrégen összevesztünk apámmal,mert mindig aztmondja hogy ugynézek ki mint egy b...zi.pedig nemtehetek róla hogy igy nézek ki,igy születtem és kész.a születésnapomon az anyám azt mondta hogy "Dögöltem volna meg mikor megszülettem".ez nagyon elkeserített..:/ mit tegyek??

79. 40163fd81d (válaszként erre: 78. - Kormika1982)
2010. márc. 21. 22:34

:))


Ma sírva jött haza a kislányom,megkérdeztem ,miért?

Azt mondta,hogy xy azt mondta ő egy liba.


Én azt modtam neki,hogy tök mindegy ki ,mit gondol róla, lényeg az ő mit gondol magáról.

Megkérdeztem,libának tartod magad?

Nem.Mondta ő.

Akkor?:)))


A lényeg az,hogy te mit gondolsz magadról:))

2010. márc. 21. 22:25

Sziasztok!


Kíváncsi vagyok a véleményetekre. 27 éves nő vagyok. Szingli. Nálam sorozatosan a következő problémák lépnek fel párkapcsolat terén:

-összejövünk aztán már 2 hét után azon jár az agyam, hogy jajj mi lesz ha már ún? jajj mi van ha már kezd kiábrándulni belőlem? jajj milyen témáról fogunk beszélgetni, hogy eléggé érdekesnek találjon?

Eltelik 2 hét és én már rettegek, hogy el fog hagyni, hogy nem kellek neki, hogy nem vagyok elég jó, elég érdekes neki ahhoz, hogy hosszútávon vele legyek. Totál rossz ez a helyzet, mert még nem volt igazán komoly kapcsolatom. Most tetszik egy pasi, nagyon is, úgy veszem észre, hogy én is tetszem neki, szoktunk flörtölni, félek ha elhív randira, és az első egy két randin elsütöm a tartalékaimat (poénok stb). már nem fog érdekesnek találni. Így inkább nem is merek randizni vele... ugye milyen hülye vagyok? segítsetek... mi a véleményetek? köszi

77. Zizisicc (válaszként erre: 74. - 40163fd81d)
2010. febr. 22. 23:21

Én úgy értem, ha elég hosszan pozitív visszajezéseket kap, mint nő, ettől megerősödhet úgy az önbizalma, felépítheti úgy az önbizalmát, hogy később már önállóan is menni fog .... :o)))


És ehhez nem kell rátelepedni a másikra ..... sőt, a másik adhat nekünk szárnyakat, amivel aztán hussss ......! :o)))))

2010. febr. 22. 22:34
A nő attól nő, hogy önmaga, van önbizalma, kiegyensúlyozott, ismeri a mértékeket és ki is használja. Ha nem, akkor görcsölni fog, bekövetkezik a megfelelni várás, az önmarcangolás, a védekezés, a támadás, a másikra való támaszkodás, önigazolások stb.
2010. febr. 22. 22:34

a férfi attól férfi, hogy mennyire nő mellette a nő. Vagy a nő, hogy mennyire férfi mellette a férfi. De akkor önmagában a nő mitől nő? És a férfi mitől férfi?

én ebben nem hiszek

74. 40163fd81d (válaszként erre: 73. - Zizisicc)
2010. febr. 21. 12:48

Ebben nem nagyon hiszek,inkább tesz tönkre egy kapcsolatot,ha a másik embertől érezzük csak jól magunkat,mert ilyenkor telepszenek rá a nők,vagy a férfiak a párjukra,és elveszik a levegőt,és ez sosem jó.



"De talán, ha elég hosszan tart az "idill", felépíthető általa .." álatala szerintem nem fog működni,csakis magunk által,persze ebben segíthet a partner is ,és a környezet is,hisz fontos a pozitív visszajelzés,a szeretet mindenkinek:)))

73. Zizisicc (válaszként erre: 72. - 40163fd81d)
2010. febr. 21. 09:36
De talán, ha elég hosszan tart az "idill", felépíthető általa .....
72. 40163fd81d (válaszként erre: 71. - C03449be8b)
2010. febr. 21. 09:16
...erősítheti,persze,ha van mit,de nem adhatja meg.
2010. febr. 21. 05:51

"egy nő addig szép,még szeretik."

Szerintem a nő önbizalmát a szerető férfi,a férfi őnbizalmát pedid a szerető nő erősítheti,és az ellenkezője pedig igen csak gyengítheti.

2010. febr. 21. 04:04

Az önbizalomhiányt kezelni, "leküzdeni" a legkönnyebb lelki problémák közé tartozik, ha azt nem valamilyen komoly idegrendszeri probléma okozza. Ez utóbbi nagyon ritka.

Most csak röviden.

Legyen a legfontosabb kérdéseid között, hogy: "Mi van, ha..."

Gondoljátok át ezt a kérdést!

Van egy erősebb változat is: "Mi történhet a legrosszabb esetben?" - ez is legyen ott mindig a tarsolyotokban.

Gondoljátok ezeket át a saját szitutokra!

Biztos, hogy rövid időn belül másként fogjátok látni a világot, s főként önmagatokat.

69. Csigusz 79 (válaszként erre: 58. - Castellina)
2010. febr. 21. 00:07
Erre adott Zizisicc egy jó olvasmányt,épp tanulmányozom :)
68. 40163fd81d (válaszként erre: 67. - Castellina)
2010. febr. 21. 00:00
Na én ezt nevezem a női méltóság elveszítésének!:)))
67. Castellina (válaszként erre: 66. - 40163fd81d)
2010. febr. 20. 23:40
ÁÁÁ! sok nő gyáva. Inkább mossa a gatyát, eltür ezt azt, csak a szeretett lény közelében lehessen. Sokan a fájdalomtól jobban félnek, mint az unalomtól. inkább a langyos kapcsolat, semmint elviselni egy szakitás fájdalmát. Néha egy egy szeretet morzsa, semmint az éhezés.
66. 40163fd81d (válaszként erre: 65. - Castellina)
2010. febr. 20. 23:36

Jó oké,vegyük úgy hogy Ő szerette,de belement a játékba,megtette,ezért ,azért amazért.

Ő ugyanúgy kapott ebből a kapcsolatból,mint a pasi,különben már 5 év is elég lett volna ,hogy a koszos gatya a férje arcába landoljon.

65. Castellina (válaszként erre: 64. - 40163fd81d)
2010. febr. 20. 23:30
mosta a koszos gatyáját- más szavakkal: szerette, a szeretet tettben mérhető változata:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook