Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjas élet - ügyek-bajok, tapasztalatok, praktikák fórum

Nyugdíjas élet - ügyek-bajok, tapasztalatok, praktikák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
2022. aug. 26. 04:44

Tönkrement az utolsó nyitható-csukható székem a konyhában...

Tizen/huszonezreket nem költenék székre, ezért keresgéltem a közelben hirdetettek között. Kárpitozott nem kell, viszont nagyon stabilat szeretnék (ugyebár a súlyom miatt is -a fenébe is!). Fémvázasat találtam 1000ft/db áron, de kárpitozott. Ha még mindig buzogna bennem az aktivitás, akkor lecsavarozás/felújítással életfogytig tartó ülőkéim lehetnének nagyon kedvező árban...

560. 55Judit
2022. aug. 24. 16:13
Ma elvetettem a retket. Ha Istenke is úgy akarja, szeptember végétől a télen valameddig sok-sok finom retkem lesz.
559. 55Judit (válaszként erre: 558. - Szegfűrózsa)
2022. aug. 23. 11:02

Köszönöm szépen. Szépítgetem most is. Vettem Kékszakált és Lilabogyót ma. Kegyetlen nehéz lesz elültetni, mert a terület vastagon murvával van terítve. Erről nem tudtam mikor vettem a házat. Nagy szívás.

Tegnap meg gyaloglás közben fedeztem fel egy hóbogyó sövényt, persze hogy hoztam mellőle tősarjakat. Már el is ültettem a tó közelében, jó búvóhely lesz alatta a pici békáknak mikor elhagyják a tavat nyáron. meg szép is lesz, mert én nem vágom majd vissza.

558. Szegfűrózsa (válaszként erre: 553. - 55Judit)
2022. aug. 23. 08:15

Saját ökopark! Oázis.

Legyen sok örömöd benne!

😊😊😊😊😊

557. 55Judit (válaszként erre: 555. - ,zumba)
2022. aug. 22. 18:34
Köszönöm. 😀
556. 55Judit (válaszként erre: 554. - Liliom10)
2022. aug. 22. 18:34

Köszönöm szépen!

Igen, addig örülök míg a kertben tudok szöszmötölni. Teszek is érte sokat. Most új lendületet kaptam azzal hogy nagyon sokat javult a csontsűrűségem, érzem hogy értelme van annak amit csinálok. Kedvem van még jobban foglalkozni magammal, tornázok, gyaloglog, sőt már kocogok is. Jut eszembe! Hát a mérleg azért mutatja lassan a súlycsökkenést, mert valószínűleg kicsit épül felfelé az izomzatom. Nagyon ritkán nézem meg magam a tükörben levetkőzve. Ma megnéztem. Érzem én fürdéskor is hogy laposabb a zsírpárna itt-ott, de ma azt láttam hogy csinosodok. Ez is adja a lendületet.


A kert és a tó valóban lecsendesít. Nem mintha idegeskednék bármin, de ha kimegyek eggyé válok a kerttel, és teljesen kikapcsol az agyam. :) Idősödve ez a legértékesebb időtöltés. Neked is nagyon jó egészséget kívánok!

555. ,zumba (válaszként erre: 553. - 55Judit)
2022. aug. 22. 18:25
De szép!
554. liliom10 (válaszként erre: 553. - 55Judit)
2022. aug. 22. 18:24

Nagyon hangulatos kép ! :) Rengeteg munkád van ebben a csodálatos látványban, kertben ! Ez viszi le a napi stresszt, nem lehet megunni !

Gratulálok !!! :)

553. 55Judit
2022. aug. 22. 18:19
Ezt látom a szobaablakból. Ma egy örvösgalamb volt a vendégem. [link]
552. Szegfűrózsa (válaszként erre: 550. - 55Judit)
2022. aug. 22. 15:43
Saját családot érintő/rövidítő rendeleti intézkedések, mulasztások, hiányok, embertelenségek miatt nem sikerül csak a magam dolgán agyalni...
551. Napsugár8 (válaszként erre: 549. - Szegfűrózsa)
2022. aug. 21. 07:31
Érdemtelenül dőzsölők. Jó kifejezés. Aki viszont keményen megdolgozott azért, hogy "legyen" valamije, az nem igazán fogja eldőzsölni, hanem megbecsüli és beosztja.
550. 55Judit (válaszként erre: 549. - Szegfűrózsa)
2022. aug. 20. 17:28
Na pont az ilyenek miatt törődök én is a magam dolgával. Ennek látom értelmét, másnak nem.
549. Szegfűrózsa (válaszként erre: 548. - Napsugár8)
2022. aug. 20. 15:40
A napi realitásokat látom...! A szerencsétleneken nem tudok segíteni, az érdemtelenül dőzsölőkkel pedig nincs mit beszélgetnem, hiszen nem a földön járnak...
548. Napsugár8 (válaszként erre: 545. - Szegfűrózsa)
2022. aug. 20. 10:18
Talán, ha kevesebb híradót, hasonlót nézel... a napi realitásokkal tisztában kell lenni, de az adott nap szépségeit is észre kell venni. Ehhez sokszor ki kell mozdulni a 4 fal közül, emberek között lenni, beszélgetni velük. Ahogy a közmondás tartja: a nap terád is süt, csak át kell menni a napos oldalra! Képletesen is, és valóságban is. Bár nem csodálom, ha az elmúlt hetekben, hónapokban jobban éreztük magunkat a hűvösebb oldalon. :))
547. 55Judit
2022. aug. 20. 09:01
Elmaradt a reggeli gyaloglásom az eső miatt. Most sütök egy csonterősítő sütikét.
546. 55Judit (válaszként erre: 543. - Szegfűrózsa)
2022. aug. 19. 18:23
Nem csak lenne, szerintem van is rá szükséged. Kar mozdulatokat ülve is, akár túlsúllyal is lehet végezni. Ráadásul a karokkal hadonászás fogyaszt is. Én elhiszem hogy hatással vannak rád a közélet történései. Rám is. De bármi van, mindig azt mondom: Én vagyok a legfontosabb. Ha én nem vigyázok magamra, akkor ki? Szóval nem egy nagy etwas amit mutattam, és elsőre nem is muszáj minden gyakorlatot végig csinálni. Nekem se könnyű. Viszont csak azért mert ilyenné vált a világ, nekünk nem kell lepusztulni.😀
545. Szegfűrózsa (válaszként erre: 544. - Napsugár8)
2022. aug. 19. 17:09

Persze, persze! A napokban bringáztam (ügyeket intéztem), a hűvösebb hajnalokon a gyaloglást is újra kezdem.

De rendkívül nehezen tudok mindig nekiindulni.

Azt is tudom, hogy az apró örömök is kellene, hogy lelkesítsenek és sokszor sikerül is... De összességében lenyomnak az elembertelenedett közélet történései.

544. Napsugár8 (válaszként erre: 543. - Szegfűrózsa)
2022. aug. 19. 16:39

Ha nem tudsz tornázni, ugra-bugrálni, akkor is tudsz gyalogolni. Minden, ami a normális ténykedéstől több erőkifejtést, igényel, az más segít abban, hogy aktív maradj, erősebb maradj, mint amikor nem csinálunk semmit.

Egyik nap könnyebb a séta, gyaloglás, olyankor többet megyek időben és távolságban. Másik nap nehezebb, akkor is megyek valamennyit, lehet hogy rövidebb távot, kevesebb időt, de legalább annyi erőkifejtést igényel. Lényeg, hogy csináljuk!

543. Szegfűrózsa (válaszként erre: 542. - 55Judit)
2022. aug. 19. 16:34

Nagyon is szükségem lenne a tornára... Meg sok minden másra, amit nyugdíjas életembe beleképzeltem. (De...)

Emelem kalapomat előtted és további sok JÓ aktivitást kívánok neked!

542. 55Judit
2022. aug. 19. 09:54

Az idősödő embereknek fokozottan kell ügyelni arra, hogy mennél tovább megtartsák mozgásképességüket. Tudva levő, hogy a kor előrehaladtával egyre gyorsabban épül le az izomzat. Helyébe lép a zsír, a lógó bőr, a gyengeség.

Nem mindegy hogy 80-90 évesen ellátjuk-e még magunkat, fel tudunk-e állni a vécéről, vagy meg tudunk-e fordulni egyedül az ágyon.


Én tornázok, gyalogolok rendszeresen.

Egy kar erősítő gyakorlatsort hoztam amit most találtam, és mától elkezdem csinálni. 1 nap karedzés, 2 nap szünet.

Ha úgy gondoljátok nektek is szükségetek lehet erre, tartsatok velem: [link]


Természetesen elsőre se akarom megerőltetni magam, lehet, nem tudok majd minden gyakorlatot azonnal megcsinálni, de létfontosságúnak érzem hogy fejlődjek.

2022. aug. 16. 09:31

Keddenként a Tesco 5% kedvezményt ad a vásárlásból - tudtam meg, miután kifizettem a teljes összeget. Sajnáltam is kicsit, hogy erről nem tudtam: A 200 ft körüli szeletelt 5 dkg szalámi majdnem ingyen lehetett volna, amit a rögtönzött reggelimhez vettem.

Nagy adag joghurtos zöldbabfőzelék és hagymán sütött jércemell lesz az ebédem + egy kis kompótos tányérnyi, befőzésből kimaradt lecsó. Nyammm!

A rostos zöldségféléktől -állítólag- később jelentkezik az éhség.

540. tumbo2 (válaszként erre: 536. - Szegfűrózsa)
2022. aug. 16. 08:57
az unokaöcsém is tesz ki az erdőbe vizet.a kamerán látszik,éjjel mennek az állatok inni.
539. Napsugár8 (válaszként erre: 538. - Szegfűrózsa)
2022. aug. 16. 06:42
Erre szoktam mondani: a szervezet tudja, hogy mire van szüksége! Ez esetben fehérjét szeretne! Baromfi/ hal, tojás, tejtermék
2022. aug. 15. 21:18

Hajnalok hajnalán még hűvösben fogok mozgásba lendülni (...csak bringával!) és bejárom, átböngészem a Tesco minden zegét-zugát...

Csak kenyerem hiányzik és vigyázok a pénzecskémre!

Még reggel -hazaérve- valami 2-3 napra valót kell főznöm. Ritka problémám merült föl: nemtom mit ennék..., ami nem túl káros... Leginkább nagy adag hurka-kolbász + velesült burgonya esne jól... Újabban nagyot változott az ízlésem: húsos ételekre sóvárgok többnyire. Ez nagyon meglep, mert nem volt rám jellemző.

537. 55Judit (válaszként erre: 536. - Szegfűrózsa)
2022. aug. 14. 20:19
Csak széjjelség van, mert a kövek is ide-oda vannak lepakolva, amiket a tó sekély részébe rakok. Lassan elkészülök vele.
536. Szegfűrózsa (válaszként erre: 535. - 55Judit)
2022. aug. 14. 18:22

Nemes program, amivel te is szorgoskodsz!

A műanyag itató egyáltalán nem kelti kupi benyomását. Egyszerű és nagyszerű! Hogy odataláltak?! és mennyien vannak?!

535. 55Judit
2022. aug. 14. 09:41

Ti szorgos méhecskeként rakosgassatok télire, én meg újra rakom a kis tavam szegélyét mert tegnap köveket hozott egy fórumtárs. A sekély mocsárzónából kiszedtem a műanyag ládákat amikben növények voltak, most szebb lesz. Nincs műanyag, a vízi növények kövek között lesznek. Én most ennek örülök, ezen szorgoskodok.😀


A tó közelében virágalátétek vannak madárpancsolónak. Itt van:

[link] A kupis környezetet ne nézzétek, majd alakul. A köves tópartot reményeim szerint jobban tudják majd használni, így ez a műanyag is ki lesz iktatva a fűből.

534. ,zumba (válaszként erre: 530. - 55Judit)
2022. aug. 14. 09:09
Köszönöm.
533. fokhagyma (válaszként erre: 531. - Szegfűrózsa)
2022. aug. 13. 19:25

Tavaly sokat tettem el üvegekbe, a fagyasztóba is szelve paprikát, paradicsomot. Az üvegesekből még mindig van. Valahogy nem került mindre sor. Persze, nem tudom megállni, most is teszek el, csak kevesebbet.


Biztos van az Alföldön más jó is, ahogy itt Budapesten is van jó és rossz is. Most a legrosszabb talán az, hogy szinte egész nyáron nem volt eső.

532. Szegfűrózsa (válaszként erre: 530. - 55Judit)
2022. aug. 13. 18:33

Hmmm!

Az ilyen Lucullus-típusú paradicsom miatt még lehet, hogy 1 kanyar lecsót télire bevállalok!

A sűrűségével (+ ízesítés) talán még a fiatalok pizzájához is megfelel.

(Habár a bolti minden szirsz@rral szemben én már kezdem feladni... Brühühü...)

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook