Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjas élet - ügyek-bajok, tapasztalatok, praktikák fórum

Nyugdíjas élet - ügyek-bajok, tapasztalatok, praktikák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
501. Napsugár8 (válaszként erre: 498. - Vigyefene)
2022. júl. 29. 07:13
Azt tanítják a hozzáértők, hogy nem is szabad, sem megfogni, megsímogatni őket, sőt elvinni is tilos! Nem magukra hagyott apróságok, hanem az anyukájuk elbújtatta őket, míg elment kajálni, csak a kis lurkók kimásztak a búvóhelyükről. Ha megérzi rajtuk az ember szagot, állítólag nem gondozza őket tovább. Nem tudom, hogy igaz lehet-e ez?
500. Napsugár8 (válaszként erre: 495. - Vigyefene)
2022. júl. 29. 07:09
Na jó! Először meg kell találni azt, aki majd segít a tüzet rakni, életben tartani... Van ízlésed! :))
2022. júl. 28. 21:16

Hirdetés.


Aki elviszi a tűzifát, annak adok 2 ropogós 100 Dollárost.

498. vigyefene (válaszként erre: 497. - Szegfűrózsa)
2022. júl. 28. 21:03
Igen, az előbb kinéztem az egyik hátsó ablakon, és ott fekszik 2 kis szarvas, az anyjuk nélkül. Ilyenkor nem megyek oda ki, hogy ne féljenek.
497. Szegfűrózsa (válaszként erre: 493. - Vigyefene)
2022. júl. 28. 20:46

Megnéztem a fotókat. Micsoda romantikus helyen élsz...?! 😮 Őzek a szomszédaid? 😍😊

S hogy még tüzifára rászorulók sincsenek a közelben...?! 😮

496. vigyefene (válaszként erre: 495. - Vigyefene)
2022. júl. 28. 19:14
Találok vagy nem, keresek.Minta. [link]
495. vigyefene (válaszként erre: 494. - Napsugár8)
2022. júl. 28. 19:12
A törzse alul korhadt. De, az ötlet nagyon jó, romantikázni, főzni akartam, de inkább megyek találok egy új barátnőt.
494. Napsugár8 (válaszként erre: 493. - Vigyefene)
2022. júl. 28. 17:37

Ja, hogy már korhadóban levő, öreg fa lett kivágva??? Akkor bizony, az már csak a tűzre jó.

Ha senkinek sem kell, akkor elhasználod bográcsozáshoz, szalonna sütéshez... csupa romantika. :))

2022. júl. 28. 17:08

Lányok higgyétek el, hogy itt senkinek nem kell ez a fa, akkor sem, ha én fizetek nekik, hogy fogadják el.

Feltettem most 3 képet, az elsőn az utánfutóim, amikkel hordom el a fákat.

A második, mivel rengeteg volt, sőt még van, sokfelé/rakásokba raktam őket.

Harmadik, a lenti törzsében volt már kórhadás, tehát nem faragásra való, de tűzre még az is jó lenne pár év után, szárazon.

492. Napsugár8 (válaszként erre: 491. - Liliom10)
2022. júl. 28. 15:41

Igazad van, őneki is akartam, csak mellé nyúltam. Mert annyira tetszett, amit írtál.

Reméljük, hogy "Vigyefene" is elolvassa. Persze, kérdés, hogy megfontolja-e, vagy már gyújtós lett a gyönyörű fából.

491. liliom10 (válaszként erre: 490. - Napsugár8)
2022. júl. 28. 14:54
Ezt " Vigyefené"-nek kellett volna címezned ! :)
490. Napsugár8 (válaszként erre: 489. - Liliom10)
2022. júl. 28. 13:37

És a világon a legszebb színű bútort csinálják belőle. Amikor már kiszárad, azaz "beérik".

Még így felvágva tuskónak is, tégy fel egy hirdetést, esztergályosok kisebb darabokból is csodákat képesek belőle készíteni. De még akár asztalos is, ha intarziába használja.

Egy csodás fát aprítottál fel, de még mentheted. Így felvágva már persze töredékét kaphatod érte, de akinek így is megéri, rohanni fog hozzád.

489. liliom10 (válaszként erre: 488. - Vigyefene)
2022. júl. 28. 13:31

Ne légy lusta ! :) Sírni tudnék, ha arra gondolok, hogy szemétdombra kerülhet a fád. :(

Úgy tudom, a cseresznyefa kiváló bútoralapanyag. Asztalosnak, fafaragónak is meghirdetheted.

488. vigyefene (válaszként erre: 487. - Liliom10)
2022. júl. 28. 13:03
A legjobb kifogásom a lustaság, a feleségemnek begyújtottam de magamnak nem.
487. liliom10 (válaszként erre: 486. - Vigyefene)
2022. júl. 28. 13:00

Miért nem használod a kandallókat ? Nálunk van egy cserépkályha a nappaliban, abban tüzelem el a levágott faágakat. ( És a sok számlát, papírt, amit nem akarok a szemétbe dobni, mert adatok vannak rajta.)

Már több éve veszünk biofabrikettet, azt is teszek a kályhába. Nagyon magas a fűtőértéke, bevált.

486. vigyefene (válaszként erre: 485. - Liliom10)
2022. júl. 28. 12:53

A fene vigye el ezt az igazságtalan világot. Pár éve kivágtam egy hatalmas cseresznyfát, összevágtam tűzifának, kandallóba. Mióta elhúnyt a feleségem, nem használom a kandallókat. Nem tudok ingyen túladni a fán, a szomszédaimnak is sok van. Amikor a fiam hazajön, Ő használja a műfát/tüzelőt, ami borsos áron vesz. A fát el fogom vinni a szemétdombra.


Műanyag tüzelő.

[link]

485. liliom10 (válaszként erre: 484. - 55Judit)
2022. júl. 28. 12:41
A tűzifa is. És jól fölment az ára. Van ismerős, akitől szeptemberre vettek föl rendelést.
484. 55Judit (válaszként erre: 483. - Tumbo2)
2022. júl. 28. 11:13
Épp tegnap beszélték a tévében, hogy megugrott az érdeklődés a fatüzeléses kandallók iránt. Sőt, már hiánycikk.
483. tumbo2 (válaszként erre: 448. - Szegfűrózsa)
2022. júl. 28. 11:00
én is kérdeztem a vejemet,hát akkor megfagyok?valami kütyü után kéne nézni.
482. 55Judit
2022. júl. 28. 10:45

Okos fogyás. Ezzel kivételesen én is egyetértek:

[link]

481. 55Judit (válaszként erre: 480. - Szegfűrózsa)
2022. júl. 24. 19:28
Hát az. Mire megvénülünk, pontosan tudjuk hogy mikor mit hogyan kellett volna csinálni hogy ne ez, hanem az legyen az eredmény. Az élet iskoláját járjuk, de mikorra kijárjuk, már nem tudjuk hasznosítani a tanultakat.
480. Szegfűrózsa (válaszként erre: 479. - 55Judit)
2022. júl. 24. 18:47

Vannak, akik a mostoha gyerekkor után -iránymutatás hiánya miatt- rossz, de befogadó társaságba keverednek és mennek a lejtőn...

Sokan vannak, akik a gyerekkori "megküzdésekből" életrevaló szisztémákat szereznek, gyakorolnak és azzal boldogulnak. (Pl elvált anya tivornyás "családi életében" sörért fogadott boldog-boldogtalant a gyereke jelenlétében és a gyerek -mihelyt tehette- önálló útra tért és vitte sokra az saját életét.)

Vannak, akiket gondoskodó szeretetben neveltek föl és a "zord" életbe kilépve nem sikerül maguk mögé dobni, legyőzni a rúgásokat... Belefáradnak, megkeserednek, folyamatosan átverik őket - és az okozza a kudarcukat.

A legszebb, amikor már a szülői házban odaadó figyelemmel, okossággal nő fel valaki és bölcs, sikerre vezető útmutatásokat kap és azt EL IS FOGADJA, komolyan veszi a tapasztalatokat.

Milliószor gondolok arra, hogy bár csak ilyen utóbb említett szüleim lettek volna! Mire megtanultam, hogy sok esetben mit, hogyan kellett VOLNA tennem, próbálnom, addigra itt vagyok hatvan és a halál közt. 😢 Persze utólag legtöbbször okosabb az ember, de jó szülőkkel könnyebb lett volna...

Vannak ismerőseim, akik jó szülők voltak, anyait-apait beletettek a gyereknevelésbe, de azok mihelyt tehették - mentek a maguk feje után és jutottak zsákutcákba.

Egy-egy váratlan kanyar is boríthat MINDENT.

Kötéltánc ez az egész élet.

479. 55Judit (válaszként erre: 478. - Szegfűrózsa)
2022. júl. 24. 15:47
Bár kimagasló sikereket nem tudhatok magaménak, de annak ellenére hogy nem kívánt gyerekként születtem amiért én voltam hibáztatva és ütve-vágva míg fel nem nőttem, szerin tem egész normális felnőtt vált belőlem. Nem lettem se drogos, se piás. Nem igaz az hogy azért züllik el valaki mert nem nevelték. Engem se. Mégse züllöttem el. Mindenki felelős a saját életéért.
2022. júl. 24. 12:25

Igaz a mondás: kis gyerek: kis gond, nagy gyerek: nagy gond.

Nincs recept a gyereknevelésben. Elhanyagolt gyerekek is lehetnek sikeresek és gondosan neveltek is lehetnek vesztesek.

Ti ismertek ilyen eseteket?

477. Szegfűrózsa (válaszként erre: 476. - 55Judit)
2022. júl. 20. 18:59

😍

Váljék egészségedre!

Nekem meg sült krumplival fog indulni a nap..., tovább nem tudom nélkülözni. Joghurttal, mustárral, kovászos uborkával. (Helytelen, de így lesz.)

😍

476. 55Judit
2022. júl. 20. 17:28
A holnapi lángossütés miatt máris bűntudatom van. De ettől még megeszem.😀
475. Szegfűrózsa (válaszként erre: 473. - Papája)
2022. júl. 18. 13:37

Van, aki alufóliával védi a tűzhelye tetejét. Csak a gázrózsákat hagyják szabadon. Nem próbáltam még.

Ami nálam sok esetben bevált: makacs leégések, zsíros foltok takarításában segít a töményebb/hígabb vízlágyítós oldat. Nagyhatalmas főzések után előszeretettel használom mosogatáskor is.

Talán nem roncsolja a különböző felületeket, konyharuhák áztatás után nem bomlanak atomjaikra.

[link]

474. Szegfűrózsa (válaszként erre: 471. - 55Judit)
2022. júl. 18. 13:18

BETO Floor pump - ez a neve.

Kerékpár-szervízben kínálták és ott vettem 5ezer ft-ért.

Létezik -több pénzért- olyan, amire mérőóra van szerelve. (Még most sem tudom a mennyiség/mértékegységet és az ideális atmoszférát..., de számoltam: 25-öt körüli pumpálás elegendő.)

[link]

473. papája
2022. júl. 18. 08:16

Ezt az ötlet itt is el kell mondanom !


Van egy jó nagy fazekam, ebben főzöm a lekvárt, dunsztolok, és disznóvágásnál is hasznos.


A baj az, hogy a lecsapódó pára miatt a zománcos gáztűzhelyem csúnyán leég. Eddig elég nehezen tudtam letakarítani, de azért sikerült.


Most is jól leégett és épp kéznél volt más ok miatt a 90 gr/l-es ipari Hypó amit töményen használtam. Fogkefével felvittem a leégett részre.


Ekkor jött a meglepetés. Szinte azonnal tökéletesen tiszta, hófehér lett a gáztűzhelyem.


Tudom, ipari Hypó nincs a háztartásokban, de talán a 3gr/l-es háztartási is megteszi, legfeljebb lassabban.

2022. júl. 18. 07:31
Juditka kedves!, ,mi a kertitavadban lévő növényeid neve,nevük?
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook