Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) fórum

NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2524. krisszi77 (válaszként erre: 2522. - PonAscun)
2015. febr. 20. 10:51
Én 35 elmúltam amikor felírta a doki.Nekem nem jött be.Visszaálltam a tablettára.
2523. barbi93x
2015. febr. 20. 10:29
Sos!!! Ma raktam fel életem elsö nuvaringjét, de félek valami nem stimmel.... A szinének + afelületének egyenletesnek kell lennie???? Én kivettem a csomagolásbol és azt tapasztaltam hogy majdnem az egész ilyen mattfehér, viszont egy kb fél cmes részen teljesen àtlàtszò,tehàt nem ilyen matt hanem mint az üveg.. Valamint ugyezen a részen a felülete sem egyenlete, mintha meg lenne törve vagy nem tudom, ott van benne egy kis mélyedés szoval egyenletlen. De kettétörve nincs vagy ilyesmi.... Ez normális? Ilyennek kell lennie vagy az enyém hibàs???
2522. PonAscun (válaszként erre: 2521. - Luca)
2015. febr. 18. 17:51
A NuvaRing hivatalos leírásában az szerepel, hogy 35 év felett nem ajánlott használni, de gondolom, ez egyénfüggő is lehet. Orvos tudna rá igazán válaszolni.
2521. Luca
2015. febr. 18. 14:34

Sziasztok


Tudna valaki segiteni , hány éves korig alkalmazható a Nuvaringet ? 1 éve használom , semmi gondom nem volt most egy kissé magas lett a vérnyomásom , de szedek rá gyógyszert .

Köszi előre is a választ .

2520. PonAscun (válaszként erre: 2519. - PonAscun)
2015. febr. 18. 13:55

Sziasztok!


Bár nem válaszolt senki, gondoltam, leírom a tapasztalatomat.


Nagyon rosszul lett a szívem a NuvaRingtől, annyira hevesen vert, hogy azt hittem, mindjárt szívrohamot kapok, már-már mentőt is akartam hívni, de aztán mégsem. Beszéltem az orvosommal, azt mondta, azonnal szedjem ki a NuvaRinget (7 nap használat után), mert a szervezetem így reagált a benne lévő ösztrogénre. Szinte percről percre lassult a szívverésem a kiszedés után. Ugyanakkor az orvos azt is mondta, hogy nemcsak NuvaRinget, de semmilyen más hormonális fogamzásgátlót nem szedhetek. Vagyis a probléma nálam nem NuvaRing-specifikus.

Ettől függetlenül, szerintem akinek nem okoz ilyen gondot, annak nagyon kényelmes és praktikus lehet a használata.

2519. PonAscun
2015. febr. 17. 01:31

Sziasztok!


A NuvaRing másnál is okozott már magas vérnyomást?

26 éves vagyok, ösztrogén dominencával diagnosztizáltak pár hete. Az orvosom ajánlására NuvaRinget kezdtem el használni a hormonszintem szabályozása végett, előtte még sosem szedtem hormonális fogamzásgátlót.

Pont 1 hete helyeztem fel először. Amellett, hogy a menzeszem nem akar elmúlni (bár nem is erős), a vérnyomásom elég aggasztóan magas már 4. napja. Jelenleg fokhagymakapszulával kezelem a dolgot. Szerintetek lehet a NuvaRingtől? Mással is előfordult? Elmúlik a hormonháztartás beszabályozásával, vagy hagyjam abba most a használatot?

A tájékoztató szerint csak ritka esetben, de előfordulhat magas vérnyomás a NuvaRing (és minden más kombinált fogamzásgátló) használata esetén. Kicsit félek.

Egyébként erősen túlsúlyos vagyok (pont a betegségem miatt), de stroke- és trombózis nem fordult elő a közeli és távoli családomban. Ennyire magas vérnyomás pedig nem jellemző rám.


Köszi előre is a választ!

2518. Vikinca (válaszként erre: 2517. - Barbi93x)
2015. febr. 10. 08:46
Szia, nem vagyor orvos,de szerintem nem lehet nagy gond, ha lesznek tüneteid akkor is csak átmeneti.Próba szerencse. Én 4 éve használom,nagyon bevált sokkal kényelmesebb mint bármilyen másik hormonális fogamzásgátló.
2517. barbi93x
2015. febr. 7. 14:21

Sziasztok!


Több kérdéssel fordulnék hozzátok. 21 éves vagyok, és már 16 éves korom óta, azaz 5 éve szedem a Diane 35-öt. Ez ugyebár egy nagyon magas hormontartalmú gyógyszer :( Eddig semmi bajom nem volt tőle, de mintha most pár hónapja kezdtem volna produkálni a mellékhatásokat, mint hízás (6 kg), fejfájás, depresszió, hányinger (öklendezés mindentöl). Nem tudom, hogy ilyen létezhet-e, hogy 5 évig semmi bajom, aztán meg hirtelen jönnek a mellékhatások, de amúgy is le akartan már tenni a tablettát, úgyhogy elmentem dokihoz és ő a Nuvaring hüvelygyürüt ajánlotta. 1 hét múlva fogom elkezdeni, de kicsit félek az "átállás" miatt. Szerintetek az, hogy a napi 35 mikrogramm hormonadag napi 15 mikrogrammra csökken, azaz a harmadára, fog valamilyen mellékhatást okozni? Nem lesznek a testemnek "elvonási tünetei"? Hülyén hangzik, de tényleg ettől tartok :) Ti hiztatok a gyürütől? Nem akarok több kilót felszedni, sőt, fogyni akarok.... Szerintetek a gyógyszer után kevésbé kell számitanom mellékhatásokra? (mert ugye eddig sokkal nagyobb adag hormont kaptam, igy nem lesz a szervezetemnek új....) Köszi elöre üdv Barbi

2516. zsoforum
2015. febr. 3. 23:28

Sziasztok!

Csak hogy árnyaljam a képet. két hete használom: hüvelyszárazság, libidócsökkenés, hüvelygomba (ezek nyilván egymásból is adódnak), mellfeszülés és barnás folyás. Adok neki még egy esélyt, de esélyes, hogy nekem sem lesz jó..

2515. kisanna02
2015. jan. 17. 10:16

van egy nagyon fontos info, amiről nem sokan beszélnek, pedig a tájékoztatónak kb a fele erről szól: SZIGORÚAN TILOS használni ilyen hormontartalmú dolgokat, ha egy picit is hajlamos vagy magas vérnyomásra, esetleg stroke-ra! ez azt jelenti, hogy az orvosodnak mindenképpen beszélned kell erről, ha a családban gyakori vagy volt már ezekre a betegségekre példa, mert akkor te is veszélyben lehetsz!! a doki se tudja ezeket magától, neked kell tájékozódnod a családodban, fontos.

elmondom, miért. egy hete használtam a gyűrűt, nem volt vele -látszólag- semmi gond. kicsit véreztem, de azt mondta az orvosom, hogy ez normális. aztán a 7. napon elkezdett furcsán fájni a fejem, a szemem, és mivel hétvége előtt voltam, elmentem a szemészetre, mert a családban volt már hasonló eset, és nem akartam várni. a rendelőben kiderült, hogy majdnem 200 a vérnyomásom, megmérték, mert a fejfájós tünetek erre utaltak (hangsúlyoznám, mindezt a szemészeten). azonnal kaptam egy gyógyszert, ami levitte kicsit, megnézték a szemem is, azzal minden rendben volt. azonnali belgyógyászati kivizsgálást javasoltak, mivel ez az érték nem normális egy 27 éves nőnél, nagyon meg voltam ijedve. estére visszatért a fejfájás, és akkor kezdett gyanús lenni a gyűrű; elolvastam kb. ötödjére is a leírást, és gyakorlatilag a stroke előtti/magas vérnyomás-mellékhatás összes tünetét produkáltam (az orrom is vérzett már napok óta, de azt hittem, csak sokat fújtam...). a gyűrűt azonnal kivettem, azóta visszaállt a vérnyomásom, és keresni fogok egy másik gyógyszert, amit így is szedhetek (természetesen a további kivizsgálások még hátra vannak).


kiderült, hogy a családban több generációra visszavezethető a magas vérnyomás, és különböző szívbetegségek is. hát ez a tanulságom...

2514. Noja78
2014. dec. 28. 11:40

Sziasztok!

Először használom a nuvaringet, be is tettem az első nap, viszont azóta nincs vérzés (tegnap megjött, azután viszont semmi mostanáig). Így akkor most mi lesz gyűrű hatékonyságával? Hagyjam bent és várjak? Vagy mi van ilyenkor?

Köszi

2014. dec. 20. 20:07
Sziasztok,érdeklődéssel olvasom a hozzászólásokat,Én most kezdtem használni két és fél hete!Eddig nem is volt semmi bajom...ám ezen a héten olyan eszeveszett módon elkezdte a szervezetem a vizet megtartani,hogy félelmetes!Aztán ma reggel mindez megszünt...már nem voltam bedagadva...semmi...semmi egyéb gondom nincs vele...ötletek,jó tanácsok???
2512. Luca
2014. nov. 28. 06:45

Sziasztok

Lenne olyan kérdésem hogy én most egy hétig tovább tartanám fent a gyürűt , mivel nem szeretném hogy amikor elutazunk pont akkor vérezzek . van vagy lesz valami mellékhatása ? aztán megint visszatérnék a 3 hétre .

2511. lencsi... (válaszként erre: 2510. - Csinoska2012)
2014. nov. 12. 08:44
Előtte mindenkepp kell egy vizsgalat, venykoteles te tudod felhelyezni magadnak nem nehez egyaltalan! Az ara valtozo en Bp. 10500-12300 kozott talaltam a patikakban a 3 havit.
2014. nov. 11. 14:18
Kell nőgyógyászhoz menni ,a gyűrű felirására, vagy vény nélkül kapható, ill. kell-e előtti vizsgálat.Mennyibe kerül?
2509. Vikinca (válaszként erre: 2508. - Mnikike)
2014. nov. 10. 14:46

Szia!

Nekem szülés után az intimtorna tette a helyére a dolgokat....17 éve.Már évek óta használom a nuvaringet, nagyon bevált.Nekem nem kell mélyebbre tuszkolni, valahogy magától megtalálja a hehyét, szerintem ha kikukucskál akkor valószínű, hogy a hüvely izomzata nem eléggé erős- inkább ezt a tornát kellene kipróbálnod.Nézz utána a neten.

2508. Mnikike
2014. nov. 10. 11:45

Sziasztok!

Most használok először gyűrűt.(Minden mellette szól)

pénteken helyeztem fel(az együttlét közben,után sem volt semmilyen kellemetlen érzésem...sőt!!)

De ma reggel kibújt...nem gond,vissza tettem,de ennél mélyebbre nem tudom...mitől lehet ez??valakinek volt hasonló tapasztalata?2 gyereket szültem(a kicsit 2,5 éve) szerintem(is) elég jól átalakult ott bent minden(tampont sem tudok használni az utolsó baba óta) de a doki szerint minden rendben van bent...ezért érdekes...

2014. okt. 28. 11:38
Sziasztok!Én még nem használtam semmilyen fogamzásgátlót, 43 éves vagyok van 3 gyerekem,a kicsi 2,5 éves még szopizik,mensesem eddig 3x jött meg azóta semmi,viszont több babát nem szeretnék,gyógyszert nem akarok szedni ezen a gyürűn gondolkodom.
2506. Luca
2014. okt. 10. 10:17

Sziasztok


Van valaki aki még 46 évesen is használja a Nuvaringet , vajon meddig célszerű használni ?

Nekem el kezdett ki maradni a menzeszem és voltak klimaxos tüneteim , gondoltam meg probálom a gyűrű használatát és nagyon rendbe tette a menzeszem .

2505. Vikinca (válaszként erre: 2504. - Lencsi...)
2014. okt. 8. 16:02
Igen, a 7. nap után....
2504. lencsi... (válaszként erre: 2503. - Vikinca)
2014. okt. 8. 13:29
Itt is az van leirva hogyha nem hasznaltal az előző honapban hormonalis fogamzásgátlót akkor a ciklus elso napjan felhelyezett gyuru azonnal ved :)
2503. Vikinca (válaszként erre: 2502. - Lencsi...)
2014. okt. 8. 13:25

Szia csak az utolsó mondatodra reagálva:


3.3 Mikor kezdje el az első gyűrű használatát?

- Ha Ön nem használt hormonális fogamzásgátlót az előző hónapban

Helyezze fel a NuvaRinget a természetes ciklusa első napján (azaz a menstruációja első napján)! A NuvaRing rögtön elkezdi kifejteni hatását. Nincs szükség más fogamzásgátló módszer alkalmazására.

Felhelyezheti a NuvaRinget a menstruációja 2. és 5. napja között is, azonban ha a NuvaRing használatának első 7 napja során nemi életet él, akkor feltétlenül használjon kiegészítő fogamzásgátló módszert (például óvszert) is! Ezt a tanácsot csak akkor kell követnie, amikor először használja a NuvaRinget.

- Ha az előző hónapban kombinált fogamzásgátló tablettát szedett


Rövidebben, csak akkor vagy védve az első 7 napban, ha előtte is hormonlis fogamzásgátlót használtál, és arról térsz át erre.

2502. lencsi...
2014. okt. 8. 09:28
Sziasztok csajok! Az első gyűrű mentes hetem van. Nekem nem mozdul el vagy ha igen soha nem erzem, nem jott ki. Felrakni konnyen tudom en elotte hasznaltam pesszariumot es ott megszoktam. Nagyon fajnak a melleim az almaimbol narancsok lettek a pasim legnagyobb örömére. Soha ennyit nem csokolgatta, de hiper erzekenyek. Vasárnap este vettem le de mar hetfon reggel jott a megvonasos verzes de valami eszmeletlen keves. Nekem a masodik hetrn volt attorese verzesem de nem sok igazabol csak aktus utan lehetett eszrevenni meg napkozben nagyon halvany rózsaszínű folyasom volt. Eleinte nem zavart, de aztan rajottem, hogy azert kenyelmetlen, mert neki feszül a hüvely falának es nyom igy kivesszuk. Az en nodokim 1 honap varakozasi idot mondott de en ezt felulbiraltam 4 napra. A ciklus elso napjan raktam fel a tajekoztatobanmeg az van, hogy azonnal ved :-)
2501. marisbali (válaszként erre: 2499. - Vikinca)
2014. okt. 7. 16:44
köszi :)
2500. Hell36
2014. okt. 6. 21:16
Sziasztok! Köszönöm, sokat jelent, hogy elmondjátok mit gondoltok, mert gyötröm magam, hogy rossz ember...anya vagyok. Igyekszem nem magamat hibáztatni, de még is csak én döntöttem a végéről:( Nagyon nehéz most...Igyekszem nem gondolkodni. Családom nem lát ebből a lelki rémálomból semmit, nem mutatom. De belül harcolok.A legszörnyűbb, hogy nem tudok sírni. Csak folytogat szüntelen. Gombóc a torkomban...De nem megy. Üres vagyok...Senki ne éljen át hasonlót, tiszta szívemből kívánom minden nőnek. A héten megyek megnézetni a miómát, hogy nőtt e. Arra azért kiváncsi vagyok, hogy az orvos milyen védekezési módot fog ezek után javasolni nekem...A miómámat valaki kérdezte miért kell műteni, mert sokan élnek vele. Hát rossz helyen van:( és 5 cm felett kiveszik. Lehet a méhem sem marad meg az orvos szerint. Szép estét mindenkinek, üdv: Hell
2499. Vikinca (válaszként erre: 2498. - Marisbali)
2014. okt. 6. 14:01
Szerintem nem befolyásolja.
2498. marisbali
2014. okt. 5. 04:40

Sziasztok!

2éve használom a gyűrűt nem szokott vele baj lenni. Most a 21 gyűrűs nap utolsó felében volt pecsételő vérzésem, de szokott időben vettem le a gyűrűt és most van is megvonásos "mensi" azóta is az oka szerintem hogy becsípődött a derekam és többször voltam intenzív masszázskezelésen, rozmaringolajos kúrával kezelt (elvileg ez okozhat fokozott medencetáji vérbőséget) ... Annyit szeretnék kérdezni hogy szerintetek ez befolyásolja e a védettséget? Előre is köszi!

2497. acsria
2014. okt. 2. 14:31
Hell36.. csak azt tudom mondnai, hogy ilyenkor az ember nem lehet onzo, vagyis jol dontottel, ha úgy láttátok, hogy a +2 már tényleg nem fér bele, akkor nem volt más választás. Elsosorban arra kell gondolni amikor valaki teherbe esik, hogy milyen élete lesz vajon annak a gyereknek.. és, ha úgy látja, hogy nem tudja biztosítani a jót akkor én azt mondom, hogy inkább válassza a másik utat. Másrészt meg ne éld meg ezt tragédianak, gondolj bele, hány ember szeretne kisbabát és nem sikerul nekik vagy sokáig, vagy egyáltlaán.... ilyen szemponbol szerencsés voltál, probáld meg errol az oldalrol megkozelíteni. Kitartás!
2496. Vikinca (válaszként erre: 2495. - Hell36)
2014. szept. 29. 08:29
Szia, nagyon sajnállak a történtek miatt! egy rémálom lehetett végigcsinálni! nincs 100% os védekezés, de ami veled történt elgodolkodtató! szerintem senki nem ítélkezhet feletted negatívan!a myomát muszály kivetetni? nekem is van, de nem okoz panaszt -doki szerint addig ne is foglalkozzak vele.Remélem mihamarabb fel tudod dolgozni a történteket, és kívánok jó egészséget neked és családodnak!
2495. Hell36
2014. szept. 27. 23:07

Sziasztok!

Köszönöm reagálásotokat. Rettenet ami van, volt... Kettő baba, ikrek. Ezt lelkileg nem élem túl az biztos. UH-n voltam kb 5 napja, ekkor közölték. Továbbá azt is, hogy van egy 5 cm myomám is...

Na mit szóltok? Mert én csak álltam, sírtam és azt se tudtam most akkor mi van, hogyan tovább. Szülői segítségünk sehonnan nincs sajnos. Vagy nagyon messze, vagy egyáltalán...Van egy tündéri babyszitterünk, aki hetente kb 2x jön, mert gyes mellett van egy pici üzletem, ami sok munkával jár. A 4 mellé bevállalni egyet sem tudnánk, nem is terveztük, ezért védekeztünk:( Végig gondoltam, hogy ha myoma mellett netán ki is tudtam volna hordani két kisbabát (ami azért kérdéses, mert koraszülést stb okozhat...) akkor is ha megszületnek, míg én egy hétig kórházban vagyok myomát kikapatni, meg még egy hétig igyekszem összevakarni magam, (mert méhkivétel sem kizárt...) KI LESZ A KÉT ÚJSZÜLÖTTEL??? Na és a 4 -el???? Szóval leírni is borzalom: tegnap voltam abortuszon. :((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Nem tudom ezt fel lehet e dolgozni. Hogy ezen túl lehet e lenni. De így döntöttem. Meg ijeszt most, hogy ez visszafordíthatatlan már, de tudom, hogy itt jó döntés nem születhetett, olyan lehetőség nem volt. Ítélkezhet aki szeretne negatívan is. Egy védekezésem: nem felelőtlen ember vagyok. S a gyermekeim a mindeneim. Érzéketlen sem... De a nuvaringet gyűlölöm tiszta szívemből...Hallani nem akarok többet róla. Remélem Ti szerencsésen megússzátok és kívánom, hogy ilyen SOHA ne forduljon senkivel elő!!!!!!!!!!!

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook