Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) fórum

NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2644. 92193c2a77 (válaszként erre: 2643. - Klaudia20)
2016. aug. 14. 19:57

Sajnos egyenlőre még mindenhogy fáj, sehogy se kellemes. Mennyi ideig normális ha fáj? (itt nem a szúró hasi fájdalomra gondolok)

Eddig kb 6 alkalommal voltunk együtt.

2643. Klaudia20 (válaszként erre: 2642. - 92193c2a77)
2016. aug. 14. 12:15

Szerintem nem a gyűrűtől van.

Én már rég elvesztettem a szüzességem, de vannak pózok, amikor belenyilall a hasam aljába. Ez a túl mélyre hatolástól van. Válogassátok meg a pózokat, amik mindkettőtöknek örömet okoznak :)

2016. aug. 14. 10:42

Sziasztok!


Lassan 1 hónapja használok gyűrűt, a hangulatom megjavult, visszakaptam a régi önmagam! És úgy néz ki jobban is nedvesedek! :)

Bár nem akarom elkiabálni, jövőhéten jön a menzesz előtti kritikus időszak, amikor bogyó alatt rámjött a sírás, remélem a gyűrű mellett ez is elkerül.


Egyébként nemrég vesztettem el a szüzességem és azóta múlt héten próbáltuk először úgy, hogy gyűrűvel és igazából a hasam volt 1-2x hogy belenyilallt. Ez amiatt volt, hogy a párom nagyon felnyomta a gyűrűt? Vagy túl mélyre ment volna? Esetleg még nem szoktam meg teljesen az új helyzetet?

2641. Klaudia20 (válaszként erre: 2640. - 92193c2a77)
2016. júl. 28. 09:54

Én jobban érzem magam, amióta áttértem a gyógyszerről a gyűrűre, mind a hangulatom, mind a testem jobban van. Én több mint 6 évig gyógyszert szedtem, nekem megváltás a gyűrű.

Az első 2 hétben folyásom volt tőle, de rendeződött.


Kedden vettem le, most van az egy hetes gyűrű mentes időszakom. Mindig előtte erős víz visszatartasom volt, ami kg emelkedéssel járt, puffadtam, és falasi rohamaim voltam, ja meg sokkos is voltam menzesz előtt. Most semmi...se puffadás, se víz visszatartás, se falasi roham, se idegesség.

Sőt, amióta gyűrűm van, fogytam majdnem 1 kg-ot.


De ahány test annyi féle reakció. Nekem nagyon bevált :)

2016. júl. 27. 15:22

Valaki tapasztalt Nuvaring szedése mellett depressziót? Vagy esetleg hangulatingadozást?


Holnap akarom elkezdeni a gyűrűt, viszont az előző fogamzásgátlómtól enyhe depressziós lettem és nem tudom, hogy a gyűrűtől esetleg elmúlik? Vagy rosszabbodik a helyzet?

Ditinellt szedtem, ami elvileg most a legalacsonyabb hormontartalmú bogyó.

2639. GraceK (válaszként erre: 2638. - Diszkoszné)
2016. júl. 22. 18:43

Szia!

Nekem semmi ilyen panaszom nem volt a gyűrűvel, de ez szerintem mindenkinél más. Mégis elhagyom a gyűrűt én is, mert hiába véd, ha mellette hízok (rám meg ilyen hatással van). Keresek valami mást helyette.:)

2016. júl. 22. 15:58

Sziasztok!

Nekem csak negatív tapasztalatom van.a gyűrűt nem tudtam 4 cm.-nél feljebb rakni,a páromnak se ment,mert már szóltam neki,hogy a végén elhagyom,segítsen :)

ahogy felhelyeztem elkezdett fájni a fejem,görcsölni a méhem,nem nedvesedtem,szó szerint kényelmetlen volt.Felhívtam a nőgyógyászomat,hogy szó szerint rosszul vagyok tőle,ilyenkor mi van.azt mondta,mindenképpen 1 hónapig bent kell maradnia,addig nem vehetem ki.De ha kiveszem se lesz nagy gond,mert nagyon alacsony a hormontartalma....

mivel a falat kapartam annyira rosszul voltam kivettem még 2 hét használat előtt.elkezdtem menstruálni,de úgy,mint még életemben soha,erős darabos vérzésem volt.Gondoltam jól van ki kell ürüljön a szervezetemből,majd jobb lesz...1,5 évig szenvedtem,az éjszakai betét is kevés volt,a tampont fel se bírtam tenni olyan fájdalmaim voltak.Pár hónapja jöttem helyre,azóta 21 napra menstruálok,de most nem fáj semmim,minden visszaállt.Szóval én látni sem bírom ezt.Nemtudom ki találta ki.Jah,és a párom folyamatosan érezte a hüvelyemben amíg fent volt,zavarta,nem is tudtunk rendesen szexelni...

Gondolom nincsen ezzel így mindenki,de én nagyon megszívtam vele..

2637. Klaudia20
2016. júl. 20. 14:07

Nekem egyszer sem csúszott le. Közel van a kijárathoz (vagy bejárathoz😃), de meg se moccan. Pedig 2x is erőlködtem elég durván...

A Férjem abszolút nem érezte, és én sem. Plusz még akkor sem mozdult el semmere sem. Szóval nekem az abszolút győztes a hüvely gyűrű, mint fogamzásgátló.


A nedvesedessel sincsenek gondjaim.

Annyit tapasztaltam az első 2 hétben, hogy erősebb folyásom volt, de már az is rendeződött.

2636. hajni1989 (válaszként erre: 2635. - GraceK)
2016. júl. 8. 16:12
Ez a típus ,pontosan a még nem szült nőknek van kifejlesztve.
2635. GraceK (válaszként erre: 2634. - Hajni1989)
2016. júl. 8. 16:02
Nekem azt mondták eddig a nőgyógyászaim, hogy ilyen méhen belüli fogamzásgátlókat csak olyanok használhatnak, akik már szültek, vagy nagyon tág a méhszájuk.
2634. hajni1989 (válaszként erre: 2622. - 92193c2a77)
2016. júl. 8. 15:09

Szia. Én 4 évig használtam gyűrűt, és pont emiatt váltottam.

Nagyon idegesítő volt számomra ,hogy napközben bővebb váladékot tapasztalok, de este , tusolás után ,mikor dologidő lenne akkor pedig nem nedvesedtem. Akkoriban már elég sok probléma volt a párkapcsolatomban így lelki okokra fogtam.

Később sajnos rájöttem ,hogy ez nem az, mert új kapcsolatban is megmaradt a probléma. Most jaydess-t használok, és minden a legnagyobb rendben. Esete válogatja szerintem.

2633. GraceK (válaszként erre: 2629. - Klaudia20)
2016. júl. 8. 14:42
Helló, nekem sokszor nem hogy 4cm..1-re sincs bent. Amíg a hüvelyben van ugyanolyan hatásos, mindegy, hogy a méhszájnál vagy a hüvely "végében" van.:)
2632. GraceK (válaszként erre: 2630. - Sgrb)
2016. júl. 8. 14:40
Helló, én úgy olvastam(vmi rémlik), hogy 8 hétig lehet tárolni hűtőn kívül is, de én is bent tárolom a hűtőben.
2631. Vikinca (válaszként erre: 2630. - Sgrb)
2016. júl. 7. 09:14
Szia,én csak a hűtőben tarom! használati is ezt írja,és a gyógyszertáros is onnan adja ki.
2630. sgrb
2016. júl. 6. 22:20

Ti hogy tároljátok amúgy? :)

Én most a nagy melegek miatt miután kiváltottam beraktam a hűtőbe, azonban félek hogy a nagyon hideg okoz-e valami kárt benne (nem fagyaszt azért, de jóóó hideg a hűtő most) vagy igazából fagypont felett már nem baj?

Mit gondoltok?

A lakásban nagyon meleg van/volt 30 fok felett tehát ott nem mertem hagyni.

2629. Klaudia20
2016. júl. 6. 12:02

Sziasztok. Én most kezdtem el használni a gyűrűt. És olyan kérdésem lenne, hogy most ugye fent van, nem érzem hogy bent lenne, viszont leellenőriztem többször is, és elég lent helyezkedik el. Benyúlok és kb 4 centire lehet. Ez normális? Vagy próbáljam meg fentebb tolni valahogy?


Köszönöm a válaszokat

2628. Vikinca (válaszként erre: 2626. - 92193c2a77)
2016. jún. 22. 08:45
Nekem van szárazság (6éve használom),de jól olvosolható síkosítóval.Mivel ez egy mellékhatás,embere válogatja,hogy van-e vagy nincs :)nem lehet előre tudni-puding próbája az evés,de nekem kb 3 hónap használat után jelentkezett.
2627. GraceK
2016. jún. 21. 16:38
Szia, szerintem ezt embere válogatja, nekem sosem volt problémám hüvelyszárazsággal mióta használom, sőt..néha pont a hüvelyfolyás(?) a gond, ami indokolatlan. Neked kell döntened, max. 1 havi adagot írass fel és kiderül milyen hatása van.
2016. jún. 21. 14:32

Úgy tervezem, hogy most elszedem a maradék 5 tablettát, ami az első levélből még hátravan, aztán kicsit pihentetem a szervezetem, illetve gumival tervezzük az első együttlétet is, aztán majd valamikor szeptemberben kezdem a hüvelygyűrűt.


Vagy esetleg jobb lenne egyből a tabletta után elkezdeni? Csak félek, hogyha kijön a szárazság a gyűrű miatt is, akkor csúszik az egész együttlétes dolog.

2625. Vikinca (válaszként erre: 2624. - 92193c2a77)
2016. jún. 21. 10:40
Azt nem tudom,de nálam igen.
2624. 92193c2a77 (válaszként erre: 2623. - Vikinca)
2016. jún. 21. 09:44
De mindenkinél kijön ez a mellékhatás?
2623. Vikinca (válaszként erre: 2622. - 92193c2a77)
2016. jún. 21. 08:59
Sajnos ez a gyűrűnél is mellékhatás :(
2016. jún. 21. 08:15

Hüvelygyűrűtől hüvelyszárazság?


Érdeklődnék, hogy mennyire gyakori? Fogamzásgátlót szedtem 1 hónapig és arra lettem figyelmes, hogy nehezebben nedvesedtem (de lehet lelki, bebeszélés szerű gond is) és ha a bogyótól nem nedvesedtem annyira akkor a gyűrűtől se? Vagy az másabb?

Véleményeket, tapasztalatokat tudnátok írni?

2621. pöttömpanna0 (válaszként erre: 2588. - Ani..)
2016. jún. 8. 11:26
Szia Ani! Szerernek kerdezni toled egy ket dolgot ha nem baj. En is most hagytam abba a fogamzasgatlot(nuvaring) mert babat szeretnenk. Nektek az abbahagyas utan mennyi idore jott ossze? Azonnal rendezodott a menstruaciod?voltak kellemetlen tunetedid utana? Nagyon koszonom elore is a valaszokat :)
2620. GraceK (válaszként erre: 2619. - Kiscsirke16)
2016. jún. 1. 11:04

Szia!

35 éves kor felett semmilyen hormon tartalmú fogamzásgátló nem javasolt. Sokkal nagyobb a trombózis veszélye.

A "dolog" hatásos. Ha elolvastad a tájékoztatóját akkor láthatod, hogy 1000 használóból(nem biztos, hogy 1000, lehet 10.000, nem rémlik most) csak 2-3 lesz terhes évente, más fogamzásgátlónál sincsenek jobb számok sőt az óvszernél sem.

A felhelyezés és minden egyéb kérdésedre a válasz a leírásban megtalálható. Beütöd, hogy Nuvaring és kiadja azt a tájékoztatót, ami a dobozban is szerepel a gyűrűk mellett.

A hüvelyed 8-10 cm hosszú, abban azért csak megtalálsz egy 5cm-es gyűrű alakú, szilárd tárgyat. :)

2016. jún. 1. 09:22

Sziasztok! Új vagyok itt. Ilyen fogamzásgátlót még nem használtam. 37 éves vagyok, a nőgyógyászom ajánlotta. Vagy ez vagy a spirál vagy a szuri. Ezt választottam. Kicsit bizonytalan vagyok, félek. Ahogy rákerestem az egyik oldalon kidobta, hogy 35 éves kor felett nem javasolt, meg, hogy trombózis kialakulás... jézusom!

Ti mennyi idősek vagytok?

És mennyire hatásos ez a dolog? Van 2 gyerekem és nem szeretnék többet. Hogyan kell fel helyezni? hogy fogom meg? Tuti jó helyen lesz? És ha nem jól van fenn? Hat? Kivételkor megtalálom? Húúú annyi kérdésem lenne.

2618. Vikinca (válaszként erre: 2617. - GraceK)
2016. máj. 26. 21:02
:D hát én is elolvastam ezerszer! Igazából csak a doki tudott teljesen megnyugtatni.
2617. GraceK (válaszként erre: 2616. - Vikinca)
2016. máj. 26. 20:35

Igazad van, csak olyan szarul van fogalmazva az egész tájékoztató..agyrém..esküszöm akárhányszor újra olvasom, mindig valami újdonságot fedezek fel.

Ez esetben igazad van, elvileg nem lehetsz terhes. Gyakorlatilag meg, majd az idő eldönti:D

2616. Vikinca (válaszként erre: 2614. - GraceK)
2016. máj. 26. 20:28

Nem akarlak győzködi,én amikor bizonytalan voltam a gyűrűvel kapcsolatban,hívtam a dokim. Az a tuti :)

Már 5 éve használom, nekem bevált és terhes se lettem.

2615. Vikinca (válaszként erre: 2614. - GraceK)
2016. máj. 26. 20:22

Szia, erre a mondatra gondolsz?

"elfelejtett új gyűrűt felhelyezni az egyhetes gyűrűmentes időszak után?

Ha a gyűrűmentes időszak hosszabb volt, mint 7 nap, helyezzen fel új gyűrűt, amint eszébe jut! Ha a következő 7 nap során nemi életet él, alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert (például óvszert)!

Ha a gyűrűmentes időszakban nemi életet élt, fennáll a lehetősége annak, hogy Ön terhes. Ebben az esetben azonnal forduljon kezelőorvosához! Minél hosszabb a gyűrűmentes időszak, annál nagyobb a kockázata, hogy teherbe esett."

Ha betartod az utasítást és csak a ciklus utolsó hetére veszed ki, akkor véd abban a hét napban, nincs semmi gond. Ők arra gondolnak, hogy akkor kell kiegészítő védekezést használni egy hétig, ha valamilyen oknál fogva nem rakod be a következő gyűrűt, amikor kell. Tehát 21 napig bent van, majd hét napig kint és a következő nap jön a következő gyűrű ismét 21 napra. Ha így csinálod, akkor véd folyamatosan, ugyanis még van annyi hormon a szervezetedben a rendszeres és folyamatos 21 napos használat miatt, hogy ne ürüljön ki azalatt a hét napos szünet alatt.

Akkor van gáz, hogy ha a 21 napot követő hét napos szünet nem hét napos, hanem több, mert nem rakod be a következő gyűrűt időben, csak késve. Akkor kell egy hétig pluszban védekezni.Remélem érthető...de nekem ezt a doki kicsit tudományosabban magyarázta ;D

De ha belegondolok, a tablettás fogamzásgátlónál is van 7 gyógyszermrntes nap, és akkor is védve van az ember lánya ;)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook