Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) fórum

NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2584. Silver05
2016. febr. 17. 08:44
Ha 4 hétig van fent, akkor nem megfelelő lesz a ciklus, és állítólag csak 3 heti "anyag" van a gyűrűben... Jobb, ha maradsz az előírtaknál szerintem, 3 hétig fent van, 1 hét pihi, aztán jöhet a következő.
2583. sgrb
2016. febr. 16. 21:59

Sziasztok! :)


Én is most váltok rá, Belara után, mert attól pattanásos lettem (a mellékhatásként), a doki ezt javasolta.

Az asszisztenssel tudtam beszélni, mert a doki ment egy szüléshez. Azt mondta, hogy 4 hétig lehet fent nyugodtan, a lánya is így használja, így olcsóbb megoldás. Ti mit gondoltok erről???

2582. acsria
2016. febr. 8. 12:12
Sziasztok gyurus lányok :d, tavasszal lesz két éve, hogy használom a nuvaringet... elotte olyan 5-6 évig gyogyzsert szedtem, szexuális életem nincs, így azzal akpcsolatban nem tudok nyilatkozni, de mindennap imába foglalom annak a nevét, aki ezt kitalálta :d ha már homron legalább nem roncsolja szét az emésztorendszeremet. Felhelyezés, kivétel szierntem abszolut megoldhato probléma mentesen kb egy tized msáodpercig kellemetlen, aztán ennyi az egész. a magam részérol csak ajánlani tudom mindenkinek.
2581. Dolina77
2016. jan. 18. 08:32

Sziasztok,

látom sok gyakorlott van itt hüvelygyűrű ügyben:). Nekem is most írta fel a doki először, előtte nem használtam hormonális fogamzásgátlót. Az lenne a kérdésem, hogy az első hónapban szükség van egyéb védekezésre? Elolvastam a papírkáját, de nekem nem volt egyértelmű... Köszönöm előre is, ha valaki segít.

2580. 57e437462a (válaszként erre: 2573. - Mulberry)
2015. dec. 23. 17:48

Szia. :)


Nekem most írta fel hétfőn a doki, kicsit tartok tőle, de jó olvasni a pozitív tapasztalataitokat róla. Vérnyomás problémáim miatt adta, mert hiába járok számtalan vizsgálatra, sehol sem derült még ki a probléma forrása. Emiatt a nődoki leállított a tablettáról, merthogy semmiképp sincs jó befolyással a vérnyomás gondjaimra. A tabi mellett szólt, hogy pontos mensi volt, védelmet nyújtott, és kényelmes megoldás (bár mostanság már zavart a gyógyszer használata). Két évig szedtem. Viszont az én libidóm sem valami magas sokszor. Gondoltam is korábban, talán váltani kellene más módszerre, mert ez az állapot nekem sem jó túlzottan. Most egy kicsit tartok ettől a hüvelygyűrű módszertől, viszont a doki szerint is sok nő választja ezt lehetőségként.

2579. Csicsyke
2015. okt. 23. 08:20
Sziasztok.En mar kb.ket eve hasznalom a Nuvaringet,es nekem semmi bajom nem volt vele.Az elofordul,hogy neha elfelejtem vissza tenni:)))De ettöl függetlenul en ajanlom mindenkinek!
2578. Zsofii
2015. okt. 21. 21:22
Én ma váltottam ki, és a gyógyszertáros hűtőből vette ki, és azt mondta ott tároljam, mert ők is hűtve kapják.
2577. Mulberry
2015. okt. 18. 22:34
Én sosem hűtőben hanem az éjjeliszekrényem fiókjában tároltam.
2576. vfannika
2015. okt. 18. 21:11
AZ baj ha én nem hűtőben tároltam? mert azt írja h kiadás után 30 fokon.. akkor ugye ugyan ugy véd h nem hűtőben tároltam?
2575. Zsofii (válaszként erre: 2574. - Mulberry)
2015. okt. 18. 15:56

Szia Mulberry!


Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat. Én jövőhét végén kezdem a gyűrűt, egyenlőre csak egy havit írt ki a dokim, aztán majd kiderül mennyire fog beválni, de bízom benne, hogy az eddig használt 2 tabim után lesz már változás....:)

2574. Mulberry
2015. okt. 18. 09:15
Bocsánat, még mielőtt valaki félreértené azt, hogy "8 évig folyamatosan használtam a hüvelygyűrűt" mondatomat, leírom, hogy nem kell szó szerint érteni, voltak gyűrűmentes napok :D A folyamatos alatt azt értem, hogy nem tartottam egy vagy több hónapos szüneteket.
2573. Mulberry
2015. okt. 18. 09:13

Sziasztok!


Elég sok választ és tapasztalatot elolvastam, ezért gondoltam megosztom veletek az én "élményemet". :)


8 évig használtam folyamatosan a hüvelygyűrűt és most hagytam abba kb 3 hete.

Már nem emlékszem pontosan hogy anno amikor elkezdtem használni akkor okozott-e bármilyen kellemetlenséget nekem a gyűrű, de mivel ennyi ideig használtam, így úgy gondolom hogy nem volt semmi probléma vele akkoriban. Előtte 3 hónapig szedtem a Mercilon tablettát, de abbahagytam, mert a menses előtt és közben a görcseim sokkal brutálisabbak lettek, mint azelőtt. Visszamentem a nődokimhoz aki a gyűrűt ajánlotta. Be is vált, én a mensesem első napján kezdtem el használni és le is rövidültek ezek a napok 7-8-ról 4-5-re. Nekem a gyűrűmentes napok közül minden egyes alkalommal az ötödik vagy hatodik napon jött meg. Sosem maradt ki, napra és napszakra pontosan meg tudtam mondani, hogy mikor fog megjönni. Nem okozott problémát.


Abbahagyásának az oka az volt, hogy az utóbbi 1,5-2 évben a betegtájékoztatóban írt tünetek egyre erősebbek lettek. A menseses napokat egyre nehezebben viseltem. Mielőtt megjött, már egy héttel előtte elkezdett görcsölni a hasam és addig tartott amíg el nem múlt a mensi. A vérzések kitolódtak 1-1,5 hétig. Mensi előtt elviselhetetlen voltam, sokszor már saját magamtól voltam rosszul annyira hisztis voltam. Folyamatosan hangulatingadozásaim voltak, egyik pillanatban sírni tudtam volna, másik pillanatban meg nem bírtam abbahagyni a nevetést. Fáradékonyabb is voltam, egész nap tudtam volna aludni.

Ezek a tünetek kezdtek rámenni a kapcsolatomra, arról nem is beszélve, hogy a libidóm kb. a mínusz 100-al volt egyenlő. Semmi, de tényleg SEMMI nem tudta meghozni a kedvemet. Egyszerűen nem érdekelt. Már azt hittem, hogy bennem van a hiba, hogy én lennék ennyire frigid.

Aztán tavaly januárban elmentem a nőgyógyászomhoz, elmeséltem neki a panaszaimat. Elmondta, hogy sajnos hosszútávon használt fog.gátlóknál előfordul, hogy egy idő után kezd máshogy reagálni rá a szervezet. (Itt megjegyzem, hogy ez is egyénfüggő) Azt mondta, hogy ilyenkor vagy az a teendő hogy másikra váltok, vagy abbahagyom, vagy tűröm tovább a tüneteket és megszokom. Nos.. eddig bírtam :)


Mióta abbahagytam, igaz nem telt el túl sok idő, de egyenlőre túlságosan drasztikus változást még nem észleltem. (Le is kopogom!!) Ami abszolút feltűnő lett, az az, hogy a libidóm az egekben van, aminek kifejezetten örülök. :)


Mivel a gyűrű előtti időszakomban sem voltam kifejezetten az a nagyon pattanásos fajta, ezért attól nem félek, hogy most kijön rajtam egy csomó. Bőr és hajproblémáim (zsíros bőr, zsíros-hulló haj) nem voltak előtte se, remélem most sem lesznek. Mivel tulajdonképpen nem betegség vagy hormonproblémák miatt kezdtem el használni a gyűrűt, ezért összegezve nem félek semmilyen következménytől.

A hangulatom sokkal jobb lett, nem vagyok annyira fáradékony, teljesen más lett szinte a felfogásom is. :)


Bocsánat, ha hosszúra sikerült, ezzel csak annyi mondanivalóm lett volna, hogy akinek az első pár hónapban nem okoz problémát a gyűrű, annak szerintem továbbra sem fog, mellesleg számomra ez volt az egyik legkényelmesebb fog.gátló módszer mind közül. Nem kell minden nap bevenni, a májadat nem károsítja olyan szinten és a használata is könnyű, a párom sem érezte sose.

Amúgy mint minden fog.gátlónak, ennek is vannak mellékhatásai, de akinek nem okoznak gondot ezek, azok abszolút kibírják szerintem és hozzá tudnak szokni. :)


Üdv: Mulberry

2572. Zsofii
2015. okt. 3. 21:36

Sziasztok!


Én 2 éve fogamzásgátló tablettát szedek, ez már a 2. féle amit épp kipróbálok, de a libidóm teljesen oda van, és a szárassággal is erőteljesen küzdök, pedig a 2. fajta tabi már ezekre irányult volna, hogy megoldja,de hát nem sikerült....


Érdeklődnék, hogy akik tabletta után váltottak gyűrűre tapasztaltak-e javulást vagy változást?


Én kicsit félek tőle, hogy nem tudom rendesen felhelyezni vagy kicsúszik bármi baja lesz. Orvossal még nem konzultáltam ez ügyben, gondoltam megkérdezlek titeket, hátha tudtok nekem ezekben segíteni!

Dolci esetleg Te azóta váltottál?


Köszönöm a segítséget!

2571. Silver05
2015. szept. 18. 13:35
Nem kell annyira órára pontosan használni a nuvát. Nekem is előfordul, hogy egy nappal később veszem le, ilyenkor 1-1,5 napot csúszik a ciklus, de a következőt ugyanakkor rakom fel, mint amikor szoktam, egy hét után. Én már több mint két éve használom, és nem volt még bajom vele.
2570. barbidu76
2015. aug. 2. 09:56
Van ilyenkor védettség?
2569. barbidu76
2015. aug. 2. 09:56
Sziasztok! Én meg vagyok elégedve de tegnap este elfelejtettem kivebni este, csak másnap rá 7-8 órára vettem ki. Ilyenkor később fog megjonni, el fog csuszni a ciklus?mi a teendő? Mikor kell a következőt feltettem? És hánykor?
2568. Silver05
2015. júl. 28. 08:58

Sziasztok! Én már két éve használom a nuvát és semmi baj nincs vele. Mindig időben megjön és max öt napig van meg. Egyszer jártam úgy, hogy kicsúszott és sajnos nem vettem észre időben, így lehúztam a budin... van ilyen, de mondom, két év alatt egyszer fordult elő.

Mindenkinek nyugodt szívvel ajánlom, nekem libidó és szárazság gondom sincsen...

2567. Ági790303 (válaszként erre: 2566. - Vikinca)
2015. júl. 8. 18:29
Köszönöm!
2566. Vikinca (válaszként erre: 2565. - Ági790303)
2015. júl. 8. 14:44
Szia! sokan panaszkdnak akik első-második napon rakják föl,hogy a második gyűrűig folyamatos a vérzésük.Jobb lett volna harmadik-negyedik napon kezdeni,de ez már lényegtelen.Szóval normálisnak mondható,ha bírod még várd ki a következőt.
2015. júl. 8. 11:36
Sziasztok! Most próbáltam ki először a gyűrűt. Második hete van bent, a doki azt mondta a ciklus első napján kezdjem használni. Az a gondom, hogy második hete folyamatosan vérzek. Az első héten erős görcseim voltak. Normális ez? Mi történne, ha most így 10 nap után kivenném, mert elegem van ebből.
2564. a360345bdd (válaszként erre: 2562. - Dolci)
2015. jún. 8. 15:19
libidóm rendben, rendesen nedvesedek :D de én 2 hónapja használom megint
2563. Vikinca (válaszként erre: 2562. - Dolci)
2015. jún. 8. 15:15
Szia, minden szervezet más. Nekem a libidómmal nincs gond, de a sivataggal igen.....sikosítóval orvosolható.
2562. dolci
2015. jún. 1. 14:34
Sziasztok! 3 éve szedek gyógyszert és teljesen kiölte a libidómat, sőt a Góbi sivatag hozzám képest egy oázis..:D A gyűrű ilyen téren jobb?:) nektek ilyen téren mik a tapasztalaitok?
2561. Vikinca (válaszként erre: 2560. - Szlilla5)
2015. máj. 22. 16:52

Szia, nyugodj meg! jó helyen van, az a lényeg, hogy benn legyen.Szex után természetes, hogy följebb vándorol, de utána viszza jön a helyére.Ez akkor lényeges, ha majd ki kell venni (ha eljön az ideje),hogy ne kelljen benn kotorászni utána...az nem túl klassz dolog :D

Én már 4 éve használom, és nagyon bevált!

2560. szlilla5
2015. máj. 22. 00:22
Sziasztok! Az első gyűrűm van benn, így elég tapasztalatlan vagyok az elhelyezésében. Néha sikerül ugy feltennem h az ujjaim számára még tapinthato, de ebből napokmulva kimozdul ill mondjuk pisi után mintha mocorogna. A minap viszont együtt voltam párommal és szeretkezésnél benn hagytuk, amit ő ugy feltolt,h először meg is ijedtem,h elveszett,majd kicsit feljebb keresgélve megtaláltam, vízszintes pozícióban. Ekkor abszolut nem éreztem a gyűrűt. A kérdésem: Lehet ekkor volt jó helyen? (Elnézést a megfogalmazásért de másh nem tudnám körülírni) A válaszokat pedig nagyon megköszönném, mert nagyon hadakozok a gyűrű további használatával, de ha ez igy jo akkor lehet kibékülök vele :)
2559. Vivcsy1217 (válaszként erre: 2558. - Barbi93x)
2015. máj. 11. 21:15
Most csutortokon veszem ki. De most van mar pecsetelo verzesem es nagyon gorcsolok :( remelem h nem lesz semmi baj.!
2558. barbi93x
2015. máj. 11. 18:43
Ne aggódj, nem lesz semmi baj! Megjött a menstruációd miután kivetted? Ha igen, akkor egyáltalán nem kell félned, nem lehetsz terhes.
2015. máj. 10. 15:28

Sziasztok! Kérlek titeket, h segítsetek!

Mindjárt 2 éve h használom a gyűrűt eddig semmi baj nem volt mindig 3 hét után vettem ki és raktam vissza 1 het mulva. Nagyon sok a gondjaim közepette elszámoltam magam és 3 hét helyett 2 hétre vettem ki :S Nagyon felek h emiatt a hiba miatt valami baj lesz... volt már veletek ilyen? és szerintetek ettől teherbe eshetek...? most ugy próbálom vissza allitani a normális megszokott állapotba h 4

hétig hagyom fent!

Kérlek titeket ha volt veletek ilyen irjatok le! köszönöm! sziasztok!

2556. barbi93x
2015. máj. 4. 13:17
Sziasztok! 3. Nuvaringemet tettem fel 1 hete és kicsit aggódok, mert azt tapasztalom hogy àllandòn kilóg a vége, az alsó pereme kb 1 centi. Az előző 2 hònapban ilyen nem volt, ott maradt rendesen a helyén most viszont màr 1 hete hiàba tuszkolom vissza mindig amennyire csak tudom, egyböl kibújik újra. Kérdésem hogy volt-e màr valakinek hasonlò illetve hogy szerintetek véd igy rendesen?? Hogy csak kb a 3/4-ed része van folyamatosan hüvelyen belül?
2555. fiabesca
2015. ápr. 16. 09:44

Sziasztok! Nem tudom, volt-e már valaki hasonló helyzetben, nem olvastam végig az összes hozzászólást. Ha igen, bocsi az ismétlés miatt...

A kérdésem a következő:

Régebben is használtam már, de az utóbbi időben kb fél éve kezdtem el ismét használni a nuvaringet. Az első hónapban nagyon rövid ideig tartott a menstruációm (magamhoz képest rövid ideig, 2-3 napig), aztán szépen beállt. Két hónappal ezelőtt egy héttel előbb kivettem (megnyugtatott a doki, hogy nem probléma, a nuvaring ebből a szempontból rugalmas), a következőt pedig ehhez az időponthoz igazítottam. Múlt hónapban már kivétel előtt volt egy kis pecsételés, de ahogy kivettem, rendesen meg is jött. Ebben a hónapban viszont se híre, se hamva...vasárnap vettem ki és eddig max egy-két nappal később megjött. Most viszont eltelt már lassan 4 nap és még pecsételés sincs. Ha szombatig se történik semmi, csinálok tesztet...viszont van egy olyan érzésem, hogy az negatív lesz. Abban az esetben szerintetek vasárnap betegyem a következőt? Vagy előfordulhat esetleg, hogy teherbe estem, csak nem mutatja még ki a teszt? A dokim csak szerdánként rendel, ezért érdeklődök itt, hátha más is járt már így.

Előre is köszönöm, ha válaszoltok!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook