Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) fórum

NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2554. barbidu76 (válaszként erre: 2548. - PonAscun)
2015. ápr. 4. 20:32
közben megoldódott, minden oké. :)
2553. Gitta83 (válaszként erre: 2552. - Vikinca)
2015. ápr. 2. 09:46
Köszi!
2552. Vikinca (válaszként erre: 2550. - Gitta83)
2015. ápr. 2. 08:41
Szerintem használhatod én 2 éve flabelosozok (az is vibrációs tréner),de ha nem vagy benne biztos kérdezd meg a nőgyógyászod....egy telefont megér.
2551. Vikinca (válaszként erre: 2549. - Barbi93x)
2015. ápr. 2. 08:39
Szia, én 4 éve használom, és az első pár hónap után áttértem a 4 hetes "bennhagyásra". Semmi gondot nem okozott, de nekem sose volt rendszeres a mensim (kivizsgáltak-minden rendben-ilyen a szervezetem) így nem is kavart be.....szóval nekem nagyon bevált.
2550. Gitta83
2015. ápr. 1. 15:05
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy Nuvaring mellett használhatom a Crazy fit massage vibrációs trénert? Sehol nem találok erről semmit, azt tudom, hogy spirál mellett nem lehet.
2549. barbi93x
2015. márc. 31. 16:53
Sziasztok, régebben már olvastam, hogy vannak olyanok köztetek, akik rendszeresen 4 hétig hagyják fent a gyűrűt! Én is gondolkodom rajta, és azt szeretném kérdezni, hogy ez így rendben van? Nem csökken a hatása? Mármint ha nem csak 1szer, hanem tényleg mindig 4 hétig hagyom.... Ti mit gondoltok erről?
2548. PonAscun (válaszként erre: 2547. - Barbidu76)
2015. márc. 29. 00:32

Szia!


Szerintem a NuvaRingnél normális. Az első felhelyezéskor 2 hétig véreztem tőle, aztán ki kellett vennem egészségügyi okok miatt, nem a vérzésből kifolyólag. Azóta (február vége) 2 hetente megjön a menzeszem, elég kellemetlen.

2547. barbidu76
2015. márc. 26. 00:44

Sziasztok!

Pár napja van fent a gyűrű, a menses 4. napján tettem fel, 2 éve szültem.

Azóta nem múlik el a vérzés, pedig ez már a 9. nap.

Normális ez?

2546. B5B5I5
2015. márc. 19. 15:59
Sziasztok nekem tegnap kellett levennem a gyűrűt két hónap alatt 5kg híztam szinte zabálni tudttam volna,hangulatváltozásaim voltak szinte állandó depi a melleim rettenetesen feszűltek sajnos nekem nem jött be pedig adttam neki esélyt!Vizesedttem is rendessen tőle.
2545. swingsy
2015. márc. 19. 00:36

Sziasztok!

Én 2éve használom a Nuvaringet,nagyon tetszett mert praktikusnak tartom es több okból sem szerettem volna gyógyszert szedni.

Sajnos első évben felszedtem 8kg-t,amit rettentő nehez volt ledolgozni,valamint nálam nagy mértékű hüvelyszárazságot okozott,ami fajdalmassá tette a szeretkezést.

Mostanáig győzködtem magam,hogy majd jobb lesz a dolog es az orvosom sem mondta hogy az állandó hüvely-érzékenységem talán emiatt lehet...a libidom ugyan nem csökkent,de mivel annyira szaraz vagyok,hogy meg a síkositok is csípnek,igy kb masfel hetente tudok nemi életet élni (mert annyi mire nagy szenvedés árán regenerálódik),igy sok értelme nincs...

Holnap elmegyek egy új orvoshoz,hátha tud valami okosat...en örülnék ha ugy születne megoldás,hogy maradhatna a nuvaring is,mert ennek ellenére nekem meg mindig ez a legszimpatikusabb módszer.


Ha valakinek volt mar hasonló tapasztalata kérlek irjatok le! Koszi :)

2544. Vikinca (válaszként erre: 2543. - Mókuska11)
2015. márc. 17. 15:00
Szia! Gondolom már túl vagy rajta,de nyugodtan fölrakhatod hamarabb, abból nem lehet baj!
2015. márc. 16. 18:38
vagy elvigyem magammal suliba, de ott fél 8-tól fél 2-ig nem lenne hűtőben...
2015. márc. 16. 08:18
Ha kedden fél 2-kor kellene felhelyeznem, de én aznap iskolában vagyok már 8-tól, akkor lehet előbb felhelyezni? Tehát reggel 7-kor a délután fél 2-helyett. Nem csak most raknám fel előbb, hanem ezután mindig 7 óra lenne a kivétel és felhelyezés időpontja.
2541. mókuska11 (válaszként erre: 2540. - Klucsi)
2015. márc. 1. 11:24

Klucsi! Az én orvosom sajnos erre nem hívta fel a figyelmemet, pedig nagyon jó orvos. Régebben szedtem tablettát, de akkor nem pecsételtem, azért is lepődtem meg most. A tablettától 1,5év szedés után közti vérzésem volt, azt azért hagytam abba.

Febr.17.óta fent van a gyűrű, semmi mellékhatást nem tapasztaltam, kivéve a pecsételést.

Egyelőre még nem zavar annyira, hogy a kivételen/abbahagyáson gondolkodjam. Olvastam közbe már más fórumon is, hogy előfordulhat a pecsételés, főleg azoknál, akik még nem használtak hormontartalmút fog.gátlót, vagy nagyon régen.

Türelmesen várjuk a 2.gyűrű felhelyezését, addig sajnos a szex is várat magára...

2540. Klucsi (válaszként erre: 2529. - Mókuska11)
2015. febr. 28. 11:34
mókuska11! Nem rontottál el semmit! Az orvosom használat előtt felhívta a figyelmemet a pecsételő vérzésre és valóban tapasztaltam is. Nem tudom meddig tarthat, mert 1,5 hét használat után kivettem a gyűrűt mellékhatás miatt. Ha nem tapasztalsz semmilyen mellékhatást, eddig soha nem tapasztalt tünetet, akkor legyél türelmes és használd nyugodtan. Ha sokáig tart a pecsételés vagy zavar, beszélj a nőgyógyászoddal!
2539. Klucsi (válaszként erre: 2538. - PonAscun)
2015. febr. 28. 11:26
Én korábban fogamzásgátló tablettát használtam, azzal nem volt semmi gondom. A gyűrű az alacsony hormon miatt jött számításba, de most már kilőve. Minden készítménynek van mellékahtása, de sajnos csak használat közben derül ki, hogy beválik-e vagy sem, okoz-e bármilyen problémát.Elég aggasztó, hogy kísérleteznie kell a nőnek a saját szervezetével, hogy megtalája a megfelelő fogamzásgátló módszert.
2538. PonAscun (válaszként erre: 2536. - Klucsi)
2015. febr. 26. 22:43
Nem használtam más hormonális fogamzásgátlót, ezért nincs tapasztalatom, de úgy tudom, a tabletták még károsabbak a szívre és az érrendszerre, aki arra hajlamos.
2537. Klucsi (válaszként erre: 2531. - Acsria)
2015. febr. 26. 22:05

Ne vedd félvállról a vérnyomás növekedést. Olvashatsz itt több történetet- köztük az enyémet is- amely arról szól, hogy a Nuvaring milyen rövid időn belül képes a vérnyomást megemelni.Olvasd el ezeket a hozzászólásokat!

Én sajnálom, hogy nekem nem vált be, nagy reményeket fűztem hozzá. Alacsony hormontartalom, saját magam tudom alkalmazni és sorolhatnám.

Azt javaslom, hogy tarts szünetet és figyeld a vérnyomásodat, hogyan alakul.

2536. Klucsi (válaszként erre: 2535. - PonAscun)
2015. febr. 26. 21:52

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat! Ilyen információk birtokában, biztos, hogy a gyűrű a felelős a vérnyomásomért. A labor, nőgyógyászati vizsgálat nekem még ezután jön. Egy napja vettem ki a gyűrűt, a tegnapi 165/100-as vérnyomásom most este már 151/96-ra csökkent. Úgy látom, szépen halad lefelé.

Én biztosan nem próbálkozok többet a hüvelygyűrűvel!Semmilyen készítménytől nem tapasztaltam még soha sem magamon mellékhatást, ez most nagyon durva volt.

Ha a végére jártam ennek a történetnek, mindenképpen megosztom az eredményt, hogy másoknak is segítsek, akiknek szintén problémát okoz ez a gyűrű.

2535. PonAscun (válaszként erre: 2534. - Klucsi)
2015. febr. 26. 13:06

Szia! Én 26 éves vagyok; két héttel ezelőtt kezdtem el NuvaRinget használni. A 4. napon éreztem, hogy magas a vérnyomásom, a 7.-en sürgősségire kerültem a szó szerint 200-as vérnyomásommal és a 150-es pulzusommal. Azonnal kivetették velem a gyűrűt. Azóta már jobban vagyok, kb. 1 hét alatt regenerálódgam, de járnom kell endokrinológiai és kardiológiai vizsgálatokra emiatt. Aki egy kicsit is is hajlamos magas vérnyomásra, annak nem ajánlott hormonális fogamzásgátlót szednie.

Szerintem neked is ki kellene vizsgáltatnod magad a gyűrű hosszabb távú használata előtt, nehogy bajt okozzon. A szédülés és a fejfájás lehet hormonális tünet, méghozzá a megemelkedett ösztrogénszint miatt.

Nekem most mindenképp abba kellett hagynom a használatát, de amint pontosan kiderül, mennyire vagyok veszélyeztetett, lehet, hogy újra elkezdhetem vérnyomáscsökkentő szedése mellett. Az is lehet, hogy teljesen eltiltanak tőle.

2534. Klucsi (válaszként erre: 2515. - Kisanna02)
2015. febr. 26. 11:51
37 éves vagyok, most próbáltam ki először a Nuvaringet. Alig két hete használom, ezalatt az idő alatt 37-re emelkedett a testhőmérsékletem, enyhén fáj a fejem és szédelgek. 2-szer voltam a háziorvosnál a tünetekkel, mert influenzára gyanakodtunk, bár klasszikus tüneteim ( nátha, torokfájás, köhögés) nincsenek. Tegnap megmérte a háziorvos a vérnyomásomat is és 165/100 körülit mért. Nem hittem a szememnek. A gyűrű felhelyezése után 3 nappal tapasztaltam ezeket a tüneteket és az orvos azt mondja, hormonkészítmény megemelheti a vérnyomást. Itthon a gyűrű tájékoztatójában megtaláltam a vérnyomás-emelkedést!!!! Azonnal kivettem a gyűrűt, most várom a hatást. Ezzel párhuzamos persze mérem a vérnyomásomat és megyek laborvizsgálatra. Soha nem volt ilyen jellegű panaszom, 100% biztosan nem tudom még, hogy a gyűrű okozta, de a tünetek megjelenése és a gyűrű alkalmazása időben egbe vág.
2533. PonAscun (válaszként erre: 2532. - Barbi93x)
2015. febr. 25. 19:46
Nekem pl. ösztrogéndominencia kezelésére írták fel, nem elsősorban a fogamzásgátló hatása miatt.
2532. barbi93x (válaszként erre: 2530. - Acsria)
2015. febr. 25. 16:43
Bocsi, nem kötekedni akarok, hanem komolyan érdekel, hogy ha nincs párkapcsolatod meg szexuális életed, akkor te miért használod? Ilyenről még nem is hallottam, azért kérdezem.... Elvégre ez egy fogamzásgátló, vagy más okból is alkalmazható?
2531. acsria (válaszként erre: 2530. - Acsria)
2015. febr. 23. 14:33
a vrényomásom kicsit magas, de nem tuodm, hogy cask azóta-e amiota nuvaringe-t használok, illetve elég kemény a stressz az életemben, úgyhogy nem gondolnám, hogy csak a nuvaringe-t kén eérte okolnom.. de bizotsat ez ugyben nem tudok
2530. acsria
2015. febr. 23. 14:31
Sziastzok, mindig olvasom itt a sok rosszat, nem tuodm én vagyok az egyetlen, aki nagyszeru találmányok tartom? Mellékhatás tekintetében godnolom az osszes tobbi hasonloan hat, tehát ha már hormontabletta akkor teljesen mindegy.. ez viszotn legalább nem az emésztorendszeren keresztul szivodik fel, így egy kis hasmenés nem okozhat gondot, arrol nem beszélve, hogy csak havi 1x kell rá gondolni a kivételnél, a felrakás egyértelmu menzesz után.... én csak dicésrni tudom, akármi is lesz a jovoben a kovetkezménye, egy éve lassan, hogy alkalmazom, nekem kényelmes nem érzem, hogy benn volna, párkapcsolatom nincs, így azt nem tudom, hogy hat a szexuális éeltemre :D
2015. febr. 23. 09:27
Sziasztok! 7.napja már, hogy a menstruáció 1.napján felhelyeztem az első gyűrűt. A menzeszem mindig 5napig tart, de most már 3 napja pecsételek. Legkisebb tampon sok, de a tisztasági kevés. Suliba járok, így muszáj tampont raknom, de itthonra tisztaságit teszek. Normális ez a pecsételés, vagy én rontottam el valamit? Meddig fog tartani?
2528. Laszti
2015. febr. 21. 21:05

Nekem mikor használtam, minden szexnél ki kellett venni mert kellemetlen volt, nekem is meg a páromnak is.

Számomra rémes volt az egész, a mellékhatásaival együtt.

2527. PonAscun (válaszként erre: 2526. - Barbi93x)
2015. febr. 21. 19:21

Szia! Szerintem jelentősen túlparázod a dolgot, nem lesz a gyűrűnek semmi baja, strapabíró anyagból van.

Fölösleges minden nap kivenned a gyűrűt még menzesz közben is, ugyanis a hüvelyflóra öntisztító dolog. Kiöli a káros (de nem túl káros) bacikat. Viszont minél többször veszed ki, annál valószínűbb, hogy olyan bacik kerülnek beléd, amelyekkel nem tud elbánni.

2526. barbi93x
2015. febr. 21. 13:21

Köszi! Amugy ha valamilyen sérülés keletkezik a felületén a későbbiekben (pl az ember megkarmolja, felsérti, vagy "megtörik" kicsit), erről tudtok valamit? Felületi sérülések, repedés, karc, stb ilyenről nem ir a betegtájékoztató semmit, jó lenne tudni, csökken-e a hatása ezekben az esetekben.


Más kérdés: az baj, ha gyakran leöblitem? Ha elmúlott a menstruációm, akkor már nem fogom, de amig vérzek, egyszerüen nem birom ki, hogy egy nap legalább egyszer ne mossam le, annyira zavar a gondolat, hogy ott van benn véresen.... Ettől nem csökken a hatása ugye? Nagyon görcsölök mióta benn van, de hát számitottam rá, hogy lesznek mellékhatások, remélem el fog múlni :(

2525. pkatuuus (válaszként erre: 2523. - Barbi93x)
2015. febr. 20. 23:01
Szia! Szerintem a gyűrűdnek nincs semmi baja. Legalábbis az enyém is így szokott kinézni. Az az összeillesztési pont gondolom. Ha eltörik, akkor kell csak újat használnod, amúgy ne aggódj :)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook