Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) fórum

NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2464. Vikinca (válaszként erre: 2463. - Bipolaris)
2014. jan. 13. 08:39

Szia!

Én már több mint 3 éve ezt hasnálom, és nagyon meg vagyok vele elégedve!

Hemangiómák vannak a májam körül (érdaganat), így csak ezt a hormonális gófog.gátlót haszálhatom.Előnye az hogy a nyálkahártyán keresztül, egyenletesen szívódik fel.

Használata miatt nem kell aggódni, megtalálja a helyér, nem csúszik le és ami a lényeg megfelelő védelmet nyújt- amióta használom azóta fórumozok é s nem olvastam terhességről! :)

Sőt én 4 hétig hagyom fönn, és azután hagyom a gyűrűmentes 7 napot. (betegtájékoztató szerint: elfelejtette eltávolítani a gyűrűt?

- Ha a gyűrű a harmadik és a negyedik hét között maradt a helyén, továbbra is védelmet nyújt a terhességgel szemben. Tartsa meg a szokásos egyhetes gyűrűmentes időszakot, majd helyezzen fel egy új gyűrűt!)

2463. Bipolaris
2014. jan. 9. 07:45

Sziasztok. Most ,januàr végén kezdeném el hasznàlni a gyürűt. Én kb 8 éve semmi fogamzàsgàtlót nem szedek.

Nekem az orvos azt mondta-a hsz-ek olvasva màr értem miért-, hogy a menzesz 3. napja körül tegyem fel amikor màr kevesebb a vérzés, és 16. nap utàn nyùjt màr védelmet. Gondolom azért mert én semmi hormonàlis fog.gàtlót nem szedtem.

Kérdés: mennyire biztonsàgos? Konkrétan a" gyűrű mellett

terhes lettem "

dolog érdekel. Bipollàris zavarom van, és rettegek a terhességtől- gondolom érthető az alap betegség miatt

szedendő renget féle antideresszànsok miatt, nem is

kivànnàm részletezni. Viszont nem szertnék magamnak egy

újabb " örületet" hogy azt lessem, elcsùszott e, meg van e, véd e.


Ami miatt kell, hogy bàr lassa 40 leszek, olyan komoly menst-os fàjdalmaim vannak, hogy valamit ki kell rà talàlni. A fàjdalom csillapitò nem megodàs mert a màjam nem bìrja. Az orvost ezt ajànlotta.

A vàlaszokat előre is köszönöm.

2462. vkatka (válaszként erre: 2461. - Fanny44)
2014. jan. 7. 11:46
Nekem gyönyörű lett tőle a bőröm! És a hajam is. De amint abbahagytam, minden visszajött...
2461. Fanny44
2014. jan. 6. 10:57
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van olyan, akinél a gyűrű használata változást hozott a bőrtípusában? Most kezdtem használni, korábban semmilyen hormontartalmú készítményt nem szedtem és a bőröm nagyon nagyon zsírosból egyszer csak normál, kicsit száraz lett. De még a hajas fejbőröm faggyútermelése is normalizálódni látszik, mikor mindig is zsíros hajam volt és soha semmilyen praktika nem használt ellene.
2460. Laszti
2013. dec. 29. 16:09
En most hagytam abba a nuvaringet,februarban csereltem le a tablettat erre. Elvileg jo lett volna hormon mert 2011 ben petefeszekcisztaval mutottek. Kenytelen voltam abbahagyni mert 6 honapja migrenem volt,mar az utobbi idöben kettös latasom is emellett zsibbat a bal karom eleg surun es a gyuruszunet elötti napokban elviselhetetlen voltam arrol nem beszelve hogy pajzsmirigytulmödesem lett. Es nemreg olvastam egy szörnyu cikket is mi törtent azokkal akik ezt hasznaltak. Es nem dohanyzom.
2459. vkatka (válaszként erre: 2458. - Balabad)
2013. dec. 27. 17:25
Nekem is ez volt. Egyre később jött meg, aztán később ki is maradt. És ezzel úgy bekavart, hogy hónap közepén megjött, pedig fent volt a gyűrű.
2458. balabad
2013. dec. 26. 19:21
sziasztok, most járt le a második hónap mióta használom a nuvaringet. Az a problémám, hogy 4. napja nem jött meg a mensim.Az első hónap után is késett 2-3 napot, de most már a negyediken se jött meg és aggódok:S volt már másnak is ilyen problémája?
2457. anyuccci
2013. dec. 23. 17:18

Én kétszer próbálkoztam vele,nem ment...

Állandóan köztes vérzésem volt,görcsöltem.

Akkor döntöttem úgy hogy elég amikor 2 hétig meg volt és nem kicsit.

Elmentem a dokimhoz és megmondtam Neki hogy nem akarom többet.

Kivettem és egy év kellett mire rendeződtem....

Azt kell hogy mondjam nem bántam meg hogy abba hagytam.

A cikk meg csak megerősített abban hogy jól döntöttem.

Arról nem is beszélve hogy az én férjemet kifejezetten zavarta....

2456. lexi018
2013. dec. 23. 14:48
Sziasztok!a kerdesem az volna hogy volt mar valakinek olyan hogy meg fent volt a gyuru es elkrzdett verezni?nekem szerdan kellene levennem es tegnap ota verezgetek.Ez normalis???
2013. dec. 22. 22:29

Sziasztok!

Ma helyeztem fel az első gyűrűt... Viszont olvastam a cikket és félek. :(

2013. dec. 22. 00:08

Nem fórumozom gyakran, lemaradt a mondatom vége.

Szóval ráadásul ez a Nuvaring nem is túl kényelmes, és az ember egészsége mindennél többet ér!!!!!!!!

2013. dec. 22. 00:01

EZt a cikket én is olvastam, nagyon elgondolkodtam a további használaton. AZ is volt még benne, hogy összesen 3500 peres ügy van a nuvaring ellen amerikában, egészségügyi problémák miatt.......

Szerintem minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, főleg ha fogamzásgátlóról van szó, sajnos a kényelmes szexuális életnek ára van.

2452. inkipinki
2013. dec. 21. 23:37

Szívesen leírom, bár én nem ott olvastam, hanem a bezzeganyán, érdekes módon onnan is eltávolították még aznap:

(Úgy rémlik) Amerikában meghalt egy 24 éves joghallgató lány, mert két infarktust kapott a Nuvaringtól. Angliában pedig egy (úgy rémlik) 38 éves nő pereskedik most, mert az ügyvédei szerint a Nuvaringtól tüdőembóliát kapott.


Úgy látszik a gyógyszercégeknek rendkívül hosszú a keze.


Amúgy a hírt csak megerősíteni tudom. 31 vagyok, nincs gyerekem. Kb. másfél évig használtam Nuvaringet. Augusztusban aztán kétoldali tüdőembóliával és mélyvénás trombozissal kerültem kórházba. Azóta semmi hormon.


Én senkit nem akarok lebeszélni a Nuvarigről, de szerintem ennyit nem ér.

2451. zsuzsy12
2013. dec. 20. 16:15
sajnos eltávolították a cikket.. nem tudsz adni egy másik linket? mert engem is érdekelne mit írtak róla, mivel én is ilyet használok. Köszi!
2013. dec. 18. 16:00

[link]

szerintem ehhez nem kell kommentár, én a hét végén már vissza se teszem.

2449. Luca
2013. dec. 17. 12:29

Sziasztok

Most találtam ezt a forumot , és sok érddekes dolgot olvastam . és ma olvastam a Nuvaringról egy cikket hogy angliába hányan kaptak trombozist /lehet nem ettől / de egy kicsit meg ijedtem. Én 5 honapja használom , de én elsősorba azért irattam fel mert el kezzdtem klimaxolni és gondoltam egy kicsit ki huzom az időt ezzel . azota el multak a hevüléseim és minden honapba rendesen meg jön , semmi gondom nincs , csak egy kicsit most meg ijedtem a cikket olvasván főleg én sajnos cigizem is . valakinek ezen a téren tapasztalata ?

2448. vkatka (válaszként erre: 2446. - Sliemma)
2013. dec. 13. 09:43
Én is azért hagytam abba végül mert összevissza vérezgettem mellette. De nekem rendesen meg is jött, kb félidőben. A doki azt mondta hogy ne foglalkozzak vele, átmeneti hormonzavar. Következő hónapban ugyanígy megismétlődött, aztán meguntam az egészet és abbahagytam. Utána fél évig kéthetente jött meg, aztán meg havonta két-három napig csak maszatolt... Több mint egy év kellett, mire helyreállt a rend. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy kizárólag a Nuvaring lett volna a hibás, mert egyébként nagyon szerettem, elégedett voltam vele és még tervezem is hogy egyszer visszatérek hozzá, inkább az előtte szedett Cypromix lehetett a fő bűnös. Jelenleg óvszerrel védekezek, alkalmanként előkerül a Lea contraceptivum.
2447. nojni (válaszként erre: 2446. - Sliemma)
2013. dec. 12. 12:10
Szia! Én többek között a vérezgetés-barnázgatás miatt hagytam abba. A doki azt mondta nyugi, mert a gyűrű mellékhatása. Írt fel gyógyszert, amit ugyan én kértem, mert nagyon untam már, hogy "ott" mindig van valami. A gyógyszer (milligest) bevált. Igaz már nem szedem, abbahagytam nyáron, mert babát szerettünk volna. Aki áprilisban érkezik!
2446. Sliemma
2013. dec. 8. 11:06

Sziasztok! Én több mint másfél éve használom a gyűrűt, csak az első hónapban volt barna folyásom, ami ugye mellékhatás. Viszont most kb a huszadik gyűrűnél a ciklusom közepén tartok és újra jelentkezett a barna folyás és a menstruációhoz hasonlító alhasi fájdalmak. Valaki tapasztalt ilyet? A régebbi használók között akad, akinek hasonló problémái voltak? És aki abbahagyta a gyűrű használatát milyen okból döntött így és milyen fogamzásgátló módszert használ most??

Köszi előre is a választ! :)

2445. Pityu28
2013. nov. 26. 20:52

Hali!

Az túlzás, hogy szinte alig van hormontartalma, mert a barátnőm rendesen rosszul volt tőle. Hányingere volt, stb. Szal abba is hagyta, az első hónap után, csak az a gáz, hogy 3 havi adagot vettünk.

2444. russodebby (válaszként erre: 2443. - SilviaRemetei)
2013. nov. 15. 14:04

Szia!

Nekem most van fent a második, az első hónapot végig vérezgettem, a hasam is görcsölt szinte végig. Most nincs ilyen problémám.

2013. nov. 14. 09:47

hello,

szóval 1 hónap után még élek, egyetlen egyszer esett ki kb 4 percet töltött kint, nameg amikor néha lemosom. elszineződhet a gyűrű?

ja igen: folyamatosan fáj a hasam a gyűrűtől, (mintha megjönne) néha iszonyatosan feszül a hasam... najó nagyjából mindig- elolvasgatom minden este a kis füzetkét, de attól nem leszek boldogabb, hogy leírják milyen mellékhatások lehetnek, mert nekem olyan is van ami nincs is felsorolva. orvoshoz rohangálni ugye nem olyan egyszerű minden tünettel. elmúlnak vajon ezek a mellékhatások a 3. hónap végére?


köszi :)

2013. nov. 11. 17:21
Sziasztok! Van köztetek olyan, aki nem várta meg a 21 napot, és előbb abbahagyta végleg? Laparoszkópiás műtétem miatt orvosi utasításra 1 nappal a műtét előtt, a 8. napon kellett abbahagynom. A műtét után véreztem természetesen, (a hüvelyem és végbelem közti csomó eltávolításákor keletkezett nagy seb miatt természetes), de azt, hogy ez akkor egyben a megvonásos vérzés is, és innentől kezdve lesz a 28 nap, azt az orvosom sem tudta megmondani. Valakinek van valami hasonló tapasztalata, hog ilyenkor hogy rendeződik a ciklus?
2441. vivike91
2013. okt. 31. 22:00

Sziasztok!

Most kezdtem el hasznalni a masodik havi hüvelygyűrűm. Viszont azt tapasztaltam, hogy éhségérzetem van tőle és habár ugyanannyit eszek,mégis hiztam majdnem 4kilot... Elotte hozzateszem 5évig orálisan szedhető fog.gatlot hasznaltam... Nem tudom mi legyen, abbahagyjam? Vagy ez fog rendeződni?? Miért van ez?

Koszonom elore is a valaszotok!!

2013. okt. 22. 11:15

Sziasztok!

20-án raktam fel az első gyűrűt, 5napig volt normális vérzés, azóta meg barnázok. Péntek este a derekamon kijöttek apró piros pöttyök viszket mindenhol,azóta a hasamon is végig (ma megyek bőrgyógyászhoz). Volt valakinél esetleg hasonló probléma?

2439. nojni (válaszként erre: 2437. - Alice222)
2013. okt. 21. 08:49

Szia! Nekem többször volt hasonló tapasztalatom, soha nem lett gond belőle. Nyugi!

Elvileg -a természetes fogamzásgátlást alapul véve- menstruáció után 2-3 napig egyébként is nagyon kicsi, csak pár százalék az esélye a teherbeesésnek. Nem lesz gond!

2013. okt. 19. 20:04

sziasztok!! erdeklodni szeretnek h kozuletek valaki tapasztakt hizast a gyuru mellett???


tovabbi szep estet!!

2437. Alice222
2013. okt. 17. 14:39

Sziasztok! Már két éve használok Nuvaringet és most elfelejtettem az egy hét kihagyás után azonnal újat felrakni. 10-12 órával később történt csak ez meg. A felhelyezés után 12 órával szeretkeztem a barátommal és bennem ment el, bár nem így terveztük... Kéne aggódnóm, hogy teherbe estem?

Szerintem elég kis időt csúsztam, persze tudom, hogy az útmutatóban max. 3 óra szerepel...

2436. nojni (válaszként erre: 2433. - Gentleman)
2013. okt. 17. 09:19

1.: Megkérdeztem a férjemet. Nem vett észre változást. Semmit. Annyit jegyzett meg, hogy a keze, vagy a nyelve olykor érezte, mert már írtam, nem marad ugyanazon a helyen a gyűrű. Ez neki nem volt zavaró. De ez is kiküszöbölhető, ha a kedvesed kiveszi az aktus időtartamára. Gondolom ez ritkán hosszabb 3 óránál... Csak ne felejtse el visszahelyezni!

2.: A férjem sem nőies, sem impotens nem lett, és ugyanannyiszor ugyanannyi szőrt borotvál le magáról, mint azelőtt...

7 évig használtam, közben gyerekünk is született, szülés után ismét nuvaringet használtam úgyhogy azt hiszem kellő tapasztalat birtokában válaszoltam meg kérdéseidet.

2435. Vikinca (válaszként erre: 2433. - Gentleman)
2013. okt. 17. 09:18

Szia! Szerintem egy szakembert kellene erről megkérdezned,de mivel nyálkahártyán szívódik fel, így biztosan neked is "jut" belőle.

Nagyon sok helyen lehet hallani az ivóviz "hormonális tisztaságáról", engem ez jobban izgatna....

Az ízről meg szerintem :a puding próbája az evés...

:)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook