Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) fórum

NuvaRing hüvelygyűrű (fogamzásgátló) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2434. 342402de6d (válaszként erre: 2433. - Gentleman)
2013. okt. 16. 18:24

Ezt a kérdést már én is feltettem egyszer:)

csak rövidebben,állítólag ugyanolyan ízű és illatú,amit kizártnak tartok,mert aki fogamzásgátlót szed,sokaknak csökken a libidójuk,ebben is hormon van,igaz kevesebb,de akkor is hatással van mindenre...

2433. Gentleman
2013. okt. 16. 14:26
Üdv Mindenkinek! Egy olyan, bizonyára többeket érintő dilemmával fordulnék a T. Hozzászólókhoz, amit tudomásom szerint fórumokon eddig még sehol nem tárgyaltak nyilvánosan. Előzetesként: több mint öt éve tartó, meghitt romantikus szerelmi kapcsolatban élek 27 éves menyasszonyommal, aki egy rendkívül vonzó, csinos és jól ápolt hölgy. Őszintén kimondva, testi kapcsolatunk kezdetétől fogva valósággal rajongok a kedvesem „P”…ért, mivel az illető intim testrésze -szerintem- nemcsak esztétikusan szép, hanem egyúttal kellemes illatú sőt jóízű is. Ebből kifolyólag szexuális aktusaink előjátéka során OTT csókolgatom, illetve nyalom-falom, ahogy csak érem. Ez a mindkettőnk számára kimagasló élvezetet nyújtó orális hancúr ezidáig gond és rizikó nélkül ment, mivel fogamzásgátló tablettát szedett. Mostantól viszont a védekezés terén szeretne áttérni a hüvelygyűrűre, ami a tablettákkal szembeni számos előnye mellett egyúttal felvet egy igencsak elgondolkoztató kérdést! A hüvelygyűrűről tudni lehet, hogy a behelyezés utáni 21 nap során mindvégig egyenletes mennyiségben és folyamatosan engedi ki magából a fogamzást gátló hormontartalmú vegyületeket. A gond itt kezdődik és a kérdés ezek után nyilván már adja is magát: Azok a férfiak (velem együtt), akik szeretik orálisan kényeztetni párjukat vajon nem teszik-e ki magukat annak a veszélynek, hogy „nyalogatás” közben a szájon keresztül folyamatosan magukba szívott, viszont kifejezetten nők számára kifejlesztett fogamzásgátló hormontartalmú vegyületek esetleg a férfiak nemzőképességére (vagy más egyéb férfi belsőszervi működésre) a későbbiekben káros hatással lehetnek?? Ezekről a nyilvánvaló rizikófaktorokról valamiért minden szakirodalom szemérmesen hallgat, pedig az orális szexuális játékok manapság már nem tartoznak az extrémitások közé. Ugyanez a rizikófaktor vonatkozik persze az egyszer használatos hüvelytablettákra is, ahol szintén nem esik szó arról, hogy mi van akkor ha a kérdéses hatóanyag az aktus során szájon át kerül valahogy a partner szervezetébe. Nagyon kíváncsi lennék tehát a következőkre: 1. A felhelyezett hüvelygyűrűből folyamatosan kiáramló hatóanyagok vajon érzékelhetően megváltoztatják-e a hüvely amúgy természetes ízét, vagy illatát? 2. Orális aktus esetén a hüvelygyűrű hatóanyagának szájon át a szervezetbe történő akaratlan bevitele hosszútávon vajon mennyire fejthet ki káros hatást a partnerre nézve ??
2432. nojni (válaszként erre: 2427. - SilviaRemetei)
2013. okt. 14. 09:11

Szia! Én évekig (7 évig) használtam. Sokáig nagyon szerettem, biztos te is fogod. De évek múltán kezdett idegesíteni, hogy "ott" állandóan van valami, tampont azóta sem használok, közben sem használtam, örültem/örülök, hogy "üres"...

Azt írja a könyvecskéje, hogy három órára ki lehet venni, de én ezt soha nem tettem. 21 napig bent volt, 7 napig kint, két év után 28 napig hagytam bent. Minden tolódott egy hetet, de így is működött.

Nem zavart soha az együttlétekben, de azt tudnod kell, hogy nem marad soha a helyén. Mondhatni vándorol. Néha lent van, néha fent, de nyugi. Nem esik ki, nem ragad be, és a tágulásra ne úgy gondolj, hogy duplájára nő majd...

És a férjemnek soha nem volt kényelmetlen. Azt mondta, csak ritkán érezte, és nem volt zavaró.

2431. Vikinca (válaszként erre: 2430. - -Pöttömke-)
2013. okt. 14. 08:40
Szia, szerintem a hormonok kavarognak benned. 3 éve használom, csak az elején voltam érzékeny a fertőzésekre utána beállt,és azóta sem kaptam el semmit.Nekem a fejem szokott fájdogálni, pont berakásnál és kivételnél,de ez is csak ritkán.Szóval legyél még egy kicsit türelmes, mert szerintem ez a legkényelmesebb fogamzásgátló a piacon.
2013. okt. 13. 19:30

Sziasztok!


Tapasztalt valaki olyat a gyűrűvel kapcsolatban, hogy amikor felrakom, 2 napig semmi, utána 1-2 napig émelyeg a gyomrom, illetve amikor kiveszem, szintén. A másik tapasztalatom, hogy most használom a harmadikat és olyat is észrevetem, hogy az emésztésem sem olyan könnyű (ritkábban tudok wc-re menni).

A másik kérdésem pedig az, hogy létezik, hogy érzékenyebb lettem fertőzésekre, hogy könnyebben összeszedem amióta használom a gyűrűt?

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

2429. Silver05
2013. okt. 9. 13:06
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek az antibiotikum csökkenti a védekező képességet? Azt tudom h a fogamzásgátlónál kellett kiegészítő védekezést alkalmazni antibiotikum használatakor, de vajon ennél is kell? Előre is köszi a válaszokat!
2428. T.Zsuzska (válaszként erre: 2427. - SilviaRemetei)
2013. okt. 9. 10:11

Ennél szerintem nincs kényelmesebb fogamzásgátló. Nekem is voltak fenntartásaim mikor megvettem de nagyon kellemes csalódás volt, ez olyan szinten észrevehetetlen hogy az első időben,pisilés után megkellett néznem tényleg megvan -e még :))

Kétszer kell foglalkoznod vele mikor felrakod és mikor 21 nap után leveszed!

(nekem most menzi problémákat okozott de remélem az is rendeződik majd)

Amúgy ha a barátodat zavarja, a tájékoztatón is rajta van hogy max 3 órát ki lehet venni, így aktus közben nem feltétlen kell bent lennie:)

2013. okt. 7. 16:21

Hello,


most fogom majd elkezdeni használni, kissé mellbe vágott az ára, 10600 ft 3 havi adag,(de ha leosztom 3 hónapra a symicia se volt olcsóbb, és attól minden bajom volt) elég nagynak tűnik a csomagolásból itélve, kissé félek, hogy útban lesz. a tablettától mindenféle fertőzést kaptam el, még bőrbetegségeket is...remélem ettől már nem lesz ilyen, csak az érdekel, hogy ha pl menstuálok és hüvelyöblítő tablettát használok az nem teszi tönkre/nem csökkenti majd a hatását? nem zárja el túlságosan ott a helyet a 'dolgok' elől??! valahogy nem hiszem el, hogy nem fog beakadni szegény barátomba... :D nem fog ott 'berohadni'!!?! nem túl szép kifejezés, de így tudom megfogalmazni a kérdésem :D azt írják, hogy felmelegszik és kitágul, namost ha kitágul és odabent nincs túl sok hely, mégis hogy fog ott elférni a tampon, vagy a barátom?!?! :)

egyenlőre ennyi.

2426. T.Zsuzska (válaszként erre: 2423. - Ancsinéni)
2013. okt. 6. 22:24

Woooow !!!!!!!!!!

De örülök :) mondhatnám hogy én megmondtam :D

2425. Vikinca (válaszként erre: 2424. - Ancsinéni)
2013. okt. 4. 11:52

Szia! örülök, hogy megjött és megnyugodhatsz!

Jó (nyugis) hétvégét!

2424. Ancsinéni (válaszként erre: 2412. - Vikinca)
2013. okt. 3. 18:44

Szia! Ma megjött! Igazad volt, hogy csak a hormonok játszottak velem! Már azt hittem hogy soha nem jön el ez a nap!

Köszönöm szépen a biztatás!

Legyen nagyon szép napod és napotok!!!!

2013. okt. 3. 18:41

Sziasztok! Legfőképpen T.Zsuzska nem kell mennem az orvoshoz mert ma du. megjött a mensesem ! Nagy kő esett le a szívemről! Kicsit fáj a hasam alatt de nem lényeg!

Nem vagyok terhes!!!

Köszönöm nektek , hogy tartottátok bennem a lelket! Jó hétvégét legyen nagyon szép napotok! Sziasztok!!!!!!!

Ui.: majd még jelentkezem!

2422. Ancsinéni (válaszként erre: 2421. - T.Zsuzska)
2013. okt. 2. 18:33

Szia! Igen muszáj mert nekem magán dokim van meg én napközben dolgozok és a munkahelyemen nem kedvelik a hiányzást! Ma is csináltam egy negatív tesztet szóval már nem vagyok annyira ideges mert már azért sok idő eltelt és már régen kimutatta volna a teszt ha terhes lennék! Persze, hogy jelzek minden féle képen, hogy mi a helyzet de szerintem sem lehetek terhes de a megnyugtatásom kedvéért azért elmegyek!!!!!!!!! Nem szeretnék több ilyen típusú fogamzásgátlót amikor voltam a dokinál hogy mi a helyzet felírta a legelsőnek használt gyógyszert! Azt meg azért hagytam abba mert magas volt a vérnyomásom! Utána meg kiderült,hogy agyi alapon működő magas vérnyomásom van ami a kisfiam cukorbetegségéből ered! Én így dolgozom fel a tragédiát,hogy a vérnyomásommal baj van! A véreredményeim nem mutattak semmit ezért visszatértünk vagyis visszatérnék a régi fogamzásgátlóra ha egyszer megjönne! Na mindegy majd tájékoztatlak, mindenről mit mond a doki! Mához 1 hétre megyek! Köszönök addig is mindent!

Legyen nagyon szép napod és napotok! Jó éjszakát!!!

2421. T.Zsuzska (válaszként erre: 2420. - Ancsinéni)
2013. okt. 1. 22:32

Muszáj időpontra menned? Nem lehet csak úgy végig várni a sorodat mondjuk holnap?? Ez nagyon kiborító lehet, én 1 nap után lementem a épp rendelő dokihoz mert nem bírtam volna heteket várakozni. Az sztk.-ba kötelesek megnézni, mondjuk ha van magándokid akkor persze más!

Ez a rosszulléted elég rosszul hangzik :/ szerintem felejtsd is el a Nuvaringet ha ennyire kivagy tőle.

Nagyon drukkolok és mindenképp jelezz vissza mit mondtak, és hogy vagy !! szerintem 99% hogy te sem vagy terhes, annyi negatív tesztet csináltál hogy biztos lehetsz az eredményben!!

Kitartás !!

2420. Ancsinéni (válaszként erre: 2418. - T.Zsuzska)
2013. okt. 1. 18:37

Szia! Köszi a választ! Én nagyon rosszul lettem a gyűrűtől azt hittem hogy infarktusom lesz! Felment a vérnyomásom remegtem szakadt rólam a víz nem kaptam levegőt, légszomjam volt! Mondta a párom, hogy vegyem ki! Kivettem és nem telt bele 2 óra semmi bajom! Másnap visszatettem és ugyan úgy rosszul lettem tőle! Azóta nem volt semmi bajom! Csak nem akar megjönni! Nagyon sok tesztet csináltam és mind negatív lett! Azt olvastam, hogy akár menstruáció kimaradást is okozhat de nekem nem volt fent 2 hétnél tovább! Akkor is kimaradhat a menses? Én ezért vagyok ideges! Védekeztünk és még meg is szakítottuk de kérdezem akkor miért nem jön meg! Én jövőhéten megyek a dokihoz és nagyon remélem, hogy nincsen semmi baj! Bár ha baj lenne akkor a teszt már úgyis kimutatta volna főleg a reggeli vizeletből! Az meg amit írtál teljesen igazad van akkor ha te is hajlamos vagy a menses kimaradásra akkor neked sem fog megjönni?! Akkor mi értelme van!? Én amondó vagyok, hogy a természet azt akarja, hogy a nőknek legyen minden hónapban ciklusa így teljesen megakadályozza a természetet a hormon tartalmú fogamzásgátló!!!!!!

Annak meg nagyon örülök, hogy te már tudod a diagnózist, hogy csak a hormonok játszanak veled! Én nekem még egy teljes hét van addig meg megőrülök az idegtől! Napról napra idegesebb vagyok és türelmetlen!!!!! Na mindegy köszönöm a leveleket várom válaszod! Jó éjszakát!!! Legyen nyugodt szép napod vagy napotok!!!!!!!!!!

2419. T.Zsuzska (válaszként erre: 2417. - Ancsinéni)
2013. okt. 1. 11:10
Negatív :))) Nem vagyok terhes, csinált hüvelyi uh-t és azt mondta használjam tovább a gyűrűt, még van 2 hónapra való ha ez idő alatt sem jönne meg akkor váltunk fogamzásgátlót!
2418. T.Zsuzska (válaszként erre: 2417. - Ancsinéni)
2013. szept. 30. 21:25

Háát ez szívás! Mármint a rosszullét a gyűrűtől, de én is azon gondolkodom mit tegyek mert esténként olyan furákat produkálok :( Sokat fáj a fejem mióta fent van, émelygés, rosszullét(amikor gyógyszert szedtem ugyanez volt)de nekem is ott figyel két bontatlan csomag a hűtőben :/

Én nem vettem ki,... még....

Holnap referálok mi volt a dokinál!

Amúgy az én dokim szerint teljesen normális ha nem jön meg, valószínű a hormonok játszanak velünk !

De akkor kérdem én , ezek után már sosem lesz meg??

Ja és én ráadásul pajzsmirigy beteg is vagyok, arra is hormon készítményt szedek, lehet a két hormon kicsit betett a szervezetemnek!

Na majd holnap!!! Addig is nyugodj meg(könnyű ezt mondani).

2417. Ancsinéni (válaszként erre: 2414. - T.Zsuzska)
2013. szept. 30. 18:31
Szia! Legalább neked volt valami barnázás nekem még az sem! Szerinted én mit élhetek át! Eddig 10 tesztet csináltam és mind a 10 negatív lett! Én jövőhéten megyek vissza a dokihoz remélem, hogy nem vagyok terhes! Mi is védekeztünk és meg is szakítottuk! Ha terhes lennék akkor a tesz és a doki is szerintem megmondta volna! Nagyon hosszú napokat élek át! Nekem még mindig semmi! Szerintem ha meg akarsz nyugodni akkor csináljál tesztet! De megmondom az őszintét én még most sem vagyok nyugodt!!!!!!! De ez ÉN vagyok! Jövőhéten minden kiderül nálam! Majd jelentkezek és ha tudsz valamit az állapotodról akkor jelentkezzél kérlek! Ui.: én azért vettem ki mert rosszul lettem a gyűrűtől! Sajna nekem nem vállt be és most 2 ott van a hűtőben fölöslegesen vettem meg a 3 havit! Jó éjszakát legyen nagyon szép napod!
2416. T.Zsuzska
2013. szept. 30. 16:35
Köszi , de a következő gyűrű már bent van, holnap doki, remélem semmi komoly :/
2415. e584b61b26 (válaszként erre: 2414. - T.Zsuzska)
2013. szept. 30. 14:20

Szerintem igen,még mielőtt feltennéd a következőt!

Nekem Nuvaringgel mindig megjött,de szinte mindegyik közben terhességi tüneteim vannak!

Gyógyszernél volt egyszer,hogy ki maradt,teszteltem és negatív volt.

2414. T.Zsuzska
2013. szept. 30. 12:41

Hát lányok , legfőképp Ancsinéni :) a 7 napos Nuvaring szünet alatt nekem sem jött meg :/

Nagyon remélem hogy nem vagyok terhes (3 gyerekes anyuka vagyok), valami kis barnázgatás volt de semmi komolyabb , a dokim azt mondta ha biztos vagyok benne hogy nem vagyok terhes akkor tegyem fel nyugodtan a következő gyűrűt és ha van időm nézzek be hozzá egy ultrahangra !

Mi is védekezdtünk mellette, mert az első gyűrűnél még ajánlott , azért ez nem túl természetes hogy kimaradozik :(

Remélem a következő menzinél minden rendben lesz.

Szerintetek én is csináltassak tesztet ??

2413. Ancsinéni (válaszként erre: 2412. - Vikinca)
2013. szept. 26. 19:44
Köszönöm! Ma is csináltam és negatív lett!!! Várok és majd jelzek hogy mi újság van nálam!!!! Köszönöm a biztatást!!! Legyen nagyon szép napod!!!! Szia
2412. Vikinca (válaszként erre: 2411. - Ancsinéni)
2013. szept. 26. 09:03

Nyugi,tuti csak a hormonok kavarnak benned!jók ezek a tesztek!ha megnyugtat vegyél nyugodtan, de nem lehetsz terhes ilyen extra biztonsággal!

Nehéz ilyen szituban, de várj türelmesen, meg fog jönni.... ami késik nem múlik :)

2411. Ancsinéni (válaszként erre: 2410. - Vikinca)
2013. szept. 25. 19:30

Köszönöm a választ!! Úgy döntöttem hogy megvárom a következő időpontot hogy megjöjjön a ciklusom valamikor ha kövvetkező hónapban sem jön meg megyek a dokihoz!!!!!!!!!!!!!! Remélem hogy nincs baj! Nagyon odafigyeltünk a védekezéssel és nem is szakadt ki a gumi meg úgy nem engedtem meg a páromnak hogy gumi nélkül kezdjük el a szexet!!!! Végig gumival voltunk utoljára meg ki is vettem mielőtt... tudod!!!!!!!! Majd jövőhéten veszek még egy tesztet de szerintem azt már kimutatta volna a 2 teszt amit már doki óta csináltam és doki is megmondta volna ha lenne valami!!!! Szerinted?????

Köszönöm eddig is a válaszokat! Várom válaszod!!Legyen nagyon szép napot!!!!! És jó éjszakát neked vagy nektek!!!!!!!!!!!:-)

2410. Vikinca (válaszként erre: 2409. - Ancsinéni)
2013. szept. 25. 14:04

Szerintem ne aggódj! van, hogy egyáltalán meg se jön csak a következőre. Nekem van olyan ismerősöm, aki abbahagyta (tablettás hormonálist, nem nuvaringet) és 4 hónapig nem jött meg neki. A dokija adott neki egy gyógyszert amitől " mesterségesen" megjött és utána állt vissza a ciklusa.

Szóval ne izgulj! fölösleges, de ha megnyugtat vegyél még teszteket azzal nem ártassz! :)

Neked is szép, nyugodt napot!

2409. Ancsinéni (válaszként erre: 2408. - Vikinca)
2013. szept. 24. 17:20
Nagyon köszönöm neked, hogy válaszoltál nekem de még mindig semmi!! Nem jött meg! Szerinted meddig fog ez tartani, hogy nem jön meg? Már azóta 2 terhességi tesztet is vettem és mind a kettő negatív lett!!!!!!! Nagyon ideges típus vagyok és szerintem ez is befolyásolja a havi vérzésemet! Kérlek válaszolj!!! Köszönöm szia és nagyon szép napot neked!!!!!!!
2408. Vikinca (válaszként erre: 2406. - Ancsinéni)
2013. szept. 24. 09:05
Szia! szerintem csak a hormonok bekevartak! nem lehetsz terhes, pláne ha a doki is ezt mondta!
2013. szept. 23. 18:35
Kérlek benneteket válaszoljatok a kérdésemre mert azóta sem jött meg!!! Szeptember 21.-én küldtem üzenetet Ancsinéni címszó alatt!!! Köszönöm nektek!!!!!!!!!!
2013. szept. 21. 18:48
Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni! Nuvaringet írt fel az orvosom kb. 2 hónapja ugye a mensi 5 napján kellet feltennem.Nagyon jó érzés volt, hogy végre nem kell gyógyszert szednem minden nap. Kb. 1 hét elteltével rosszul lettem tőle felment a vérnyomásom szúrt a mellkasom, légszomjam volt. Azonnal kivettem és rá 2 órára semmi bajom nem volt! Az 1 hét gyűrűs időszakomból 3-szor voltunk együtt a párommal mind a három alkalommal óvszert használtunk utána a gyűrű mentes időszakomban 1-szer óvszerrel voltunk együtt! Voltam dokinál azt mondta hogy minden rendben van az ultrahang sem mutatott ki semmit de ma 21.-én kellene hogy megjöjjön és még semmi! Szerintetek mi lehet a gond? Még mindig a gyűrű hatása lehet vagy tán terhes lennék??????? Kérlek segítsetek! Köszönöm nektek!!!!!!!!!
2405. csajreni
2013. szept. 11. 11:14

Szasztok!


3 éve használok hüvelygyűrűt, a következő 1 hetes szünet után szeretném abbahagyni. (Az okok: libidócsökkenés és szárazság.) Olvastam, hogy ilyenkor érdemes méregtelenítő kúrát csinálni, viszont szinte semmilyen tapasztalaom nincs ezen a téren. Tudnátok adni pár tippet rá?

Előre is köszönöm a válaszokat!

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook