Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Norbi Update diéta 2010. október 5-től! Csatlakozik valaki? fórum

Norbi Update diéta 2010. október 5-től! Csatlakozik valaki? (beszélgetős fórum)


2010. okt. 9. 15:04

Alapvetően nem terveztem, hogy annyira követem bármelyik diéta étkezési utasításait..

Végig gondolva, hogy mi rossz az étkezésemben: kevés alkalommal eszek sokat, akkor is kenyeret, tésztát.

Átalakítva az étrendet, már nem eszek kenyeret (abonett, ham-let helyette), tésztát sem, 1 után meg csak gyümölcsöt, esetleg zöldséget. Nem update, de azt hiszem nekem ez bírható, és nem kell figyelnem a kalóriákat sem..

30. Macika71 (válaszként erre: 28. - Orsi86)
2010. okt. 9. 15:04
En eleg ritkan jutok ilyen kajakhoz, de azt hiszem Norbi elmeletet minden orszagban minden körülmenyek között be lehet tartani. Persze minden mindig a fejben döl el..... papolom en, aki nem valami kitarto.
29. Dinn
2010. okt. 9. 14:09
Sziasztok! megmértem reggel Magam és 73,6kg-ról indulok. Én is az étkezésre fogok tudni jobban odafigyelni, de azt olvasom hogy sokan tornáznak Rubint Réka 20 perces tornáira, az meg is van Nekem, és 20 perc naponta azt hiszem bele fog férni! :)
28. Orsi86
2010. okt. 9. 13:26
Sziasztok! Én is most kezdtem fogyózni vagy inkább életmódot váltani. 10kilótól szeretnék megszabadulni. Nem a Norbi félét csinálom, de szoktam enni norbi kajákat. A pékségben kapható sütiknek a kalória tartalmára lennék kiváncsi. ol: rácsos meggyes, csokis csiga.... :)
2010. okt. 9. 13:14
Nekem is van Norbi DVD-m, de nem nagyon csinalom. nekem egyszerüen nem tetszik, hianyzik belöle nekem a rendes bemelegites es en igazan el sem faradok. Persze lehet hogy azert van mert evtizedekig versenyszerüen sportoltam. Nem tudom. En most inkabb a kajara vigyazok, hogy del utan mar semmi nagyon dagitot ne egyek.
26. smukky (válaszként erre: 24. - Animorf)
2010. okt. 9. 12:19

Animorf! Szerintem keresd meg a kódtáblázatot, és nézd át párszor főként az 1es kódúakat. Hamar rögzülni fognak ám! Délelőtt mehet egy kis 2es is, de ebédtől már csak 1es. Én legalábbis igy csinálom, és érzem, hogy jó!

Amúgy paramétereket illetően hasonló cipőben járok :)

25. smukky (válaszként erre: 22. - Dinn)
2010. okt. 9. 12:16

Én is igy vagyok a mozgással. A napi 2-3 óra séta megvan a gyerekkel, de gondoltam kellene tornázni is. Szerintem a Ducitorna jó kezdésnek, és ha már ügyesebb az ember, akkor pedig az Aerobzóna a tuti!

Lehet, hogy hétfőtől ráveszem magam :)

2010. okt. 9. 11:08

Sziasztok!

Én nem igazán tudom az ételek update kódjait, viszont Norbi tornát csinálok minden nap, úgyhogy a fél lábam betenném ide a fórumba.. :)

Most épp 83,7 kiló vagyok, legalább 20at szeretnék fogyni, de jobb lenne 25-28.

2010. okt. 9. 07:56
szio dinn
22. Dinn (válaszként erre: 21. - Smukky)
2010. okt. 8. 21:31

Dejó! Akkor már nem vagyok egyedül! :)

Szeretenék mozogni is, de csak itthoni tornára lenne időm, csak nem tudom mi az amire érdemes?!

21. smukky
2010. okt. 8. 21:23
Naná :) Üdv köztünk!
20. Dinn
2010. okt. 8. 21:16
sziasztok. én keresem a megflelő módszert a fogyásomhoz. már csatlakoztam egy fórumhoz de ez is szimpatikus. jöhetek Én is? :)
19. smukky
2010. okt. 8. 19:35

Sziasztok! Tök örülök, hogy beindult a fórum, és hogy vannak csatlakozók :)

Én úgy kezdtem el kedden az update fogyókúrát, hogy kinyomtattam a listát az 1es kódú élelmiszerektől. Jó alaposan átbújtam, és próbáltam memorizálni. Lisztet, cukrot olajat és zsirt abszolut kiiktattam, helyettük zabkorpát, zabpelyhet ill. oliva olajat és édesitőt használok. A reggelit leszámitva csak 1es kódú kajákat eszek. Reggelire joghurtot műzlivel szoktam enni, vagy egy szelet magvas barna kenyeret(L.dl-öset) felvágottal, zöldséggel.

Ma ebédre megcsináltam a borzas csirkét, nagggyon finom lett! Ha kell leirom a receptet!

kicsibéka! Pécs mellett lakom, Pécsváradon. Paraméterek a mérlegelőmön.

Remélem, hogy még leszünk egy páran ezen a fórumon :)

2010. okt. 8. 14:56
Amugy ha mar egy fogyis forumon vagyunk, akkor megkerdezem, hogy kinek mik a parameterei es mi lenne az alomsuly? :)
17. kicsibéka (válaszként erre: 15. - Macika71)
2010. okt. 8. 14:51

Irigyellek azert, hogy nem vagy nassolos!

En sajnos nagyon!

Bar miota norbi szerint kajalok nem esik le a vercukrom es igy konnyebb!

Meg szedek biokromot, az is a szenhidratanyagcseret segiti, meg lekuzdeni a edesseg utani vagyat!

Azert egy kis tortarol meg sokszor fanazialok, de mar ellen tudok allni a kisertesnek!

A mozgasra is nehezen veszem ra magam, pedig tudom, hogy utana mindig olyan kellemesen faradt vagyok megis tok friss,szoval olyan jo erzes!

Majd szepen sorban mindent! :)

2010. okt. 8. 14:47
csatlakozom
15. Macika71 (válaszként erre: 13. - Kicsibéka)
2010. okt. 8. 14:36
Nekem nem is az evessel van a problemam, amugy sem eszek sok "dagitot", edesseget szinte soha, neha egy egy fagyi lecsuszik nyaron, de nem nassolok stb... Nalam inkabb a mozgas hianyaval van a baj. Szinte alig mozgok. Jobban mondva mozgok en csak nem eleg intenziven, na ezen kellene valtoztatnom!
2010. okt. 8. 14:35
mindent at fogok nezni,amint lesz egy kis idöm magamra..addigis üdv.
13. kicsibéka (válaszként erre: 12. - Macika71)
2010. okt. 8. 14:31

Ezt a verziot meg nem is lattam!

Pedig szoktam bongeszni norbieknal is!

Nekem megvan a 2006os zsebkonyve, en asszerit csinalom!

Most mar csak nagyon ritkan kell elovennem, csak ha valami nagyon ujat akarok kiprobalni! :)

12. Macika71 (válaszként erre: 11. - Kicsibéka)
2010. okt. 8. 14:22
A ugy "loptam" le a Norbi oldalrol. Ugy gondolom, igy egy kicsit kezzel foghatobb. (Legalabbis nekem)
11. kicsibéka (válaszként erre: 9. - Macika71)
2010. okt. 8. 14:21
Huhh, asszem te kicsit pontosabban fogalmaztal, mint en! :)
10. kicsibéka (válaszként erre: 7. - Ce53b9ff5e)
2010. okt. 8. 14:19

Szia! (Itt is:))


Dehogy kell allandoan bujni a tablazatot!

Rengeteg 1es kodu kaja van, amit egesz nap lehet enni (sovany husok,sovany tejtermek, virslik, szalamik, zoldsegek,savanyusagok,tojas, light uditok, kave, stb...), ezeket szerintem a mindennapokban is esszuk csak nem szabad koretet enni hozza meg kenyeret!

De szerintem igy is nagyon finom minden, csak meg kell szokni!

Ha valamihez olajat akarsz hasznalni, akkor az lehetoleg olivaolaj legyen.

A kodokat sem olyan bonyolult megjegyezni, csak 3 van!


3-as: reggeli orakban, asszem max 10ig, kis mennyisegben

2-es: delutan kettoig kozepes mennyisegben

1-es: a nap barmely reszeben "szinte" korlatlanul


Szerintem nem nehez betartani, es ha csak 1-eseket eszel, akkor tenyleg hamar van eredmenye!

A lenyeg vegulis, hogy minimalis finomitott szenhidrat, sok feherje!!!

2010. okt. 8. 14:19

Update 1 kód

Fogyasztását egész nap ajánljuk, de normális, kellemes, ésszerű mértékben. Az ételek nem tartalmaznak hozzáadott cukrot, helyette világújdonságként, prebiotikus édesítővel készülnek. A sütemények, nokedlik, tészták update1 95% szénhidrátcsökkentett liszthelyettesítőt használunk. Ez tulajdonképpen növényi proteineket és értékes fehérrostokat jelent. Alacsony glikémiás index jellemzi őket, jóllakottságot okoznak, magas rosttartalomnál fogva tisztítják a beleket és segíthetik a fogyókúrás étrendet, de jól beilleszthetőek a cukorbetegek étrendjébe is.



Aki egész nap 1-es kód alapján étkezik, tapasztalataink szerint eredményes és kellemes fogyást tud elérni. Nálam az 1-es kód megadásához fontos szempont, hogy a hagyományos ételhez képest minimum 50%-al csökkentsük a felszívódó szénhidrátot. (Bizonyos szénhidrát típusok nem képesek az emberi szervezetben cukorrá alakulni, egyszerűen áthaladnak. Ezek a nem felszívódó szénhidrátok.)



Update 2 kód

Megfelelnek az előző követelményeknek, de csak 30%-ban csökkentett szénhidrát tartalmúak. Kis mértékben tartalmazhatnak barna rizst, igazi burgonyát, esetleg teljes őrlésű gabonát, vagy fruktózt. Ebédidőben még beleférnek a kiegyensúlyozott fogyás étrendjébe, de kifejezetten jót tesznek sportolás előtt, vagy fizikai munkavégzés idejére. Teljes értékű, természetes, szénhidrát komponensek. Az Update csak rostokban, vitaminokban és fehérjékben gazdag, csak összetett, természetes szénhidrátokat tartalmazó étrendet preferálja.



Update 3 kód

Olyan zsíros, cukros, lisztes ételek, amelyek gazdagok feldolgozott, finomított szénhidrátokban. Tulajdonképpen egyszerű szénhidrátok. Finomított cukrot, normál lisztet használnak hozzá. Hirtelen emeli a vércukor szintet, a szervezetet többlet inzulintermelésre ösztönzi és ez által állandó éhségérzetet, túlevést generál. Ilyet nem fejleszt az Update.

8. Macika71 (válaszként erre: 7. - Ce53b9ff5e)
2010. okt. 8. 14:13
Nem nagyon kell bujni a tablazatokat. Amugy eleg könnyü -lenne- betartani, persze meg meg mozogni is kellene hozza.
2010. okt. 8. 14:07

EN is gondolkodom ezen a modszeren. Kifejtenetek,h hogyan is van ez a pontozas?Vagy mindig a tablazatot kell bujni?Mik a föszabalyok?Mit igér,stb?

Pécs gyönyörü hely, nagyon szeretem!Kicsibéka sziaaaa;-))

2010. okt. 8. 13:51

Smukky!

Most neztem meg az adatlapod!

Latom te is pecsi vagy! :D

2010. okt. 8. 13:49
En immaron ketszamillimodjara szeretnem elkezdeni. Ugy rendesen hetfötöl, de azert szivesen csatlakoznek hozzatok.
2010. okt. 8. 13:47

Sziasztok!

En is csatlakoznek!!! :)

Mondjuk en 4.en kezdtem, nem gaz?

3. smukky (válaszként erre: 2. - Mimmo33)
2010. okt. 8. 13:41

Tudom :) Én 5.-étől csinálom, de ma gondoltam arra, hogy partnereket keresek:)

Amúgy olvastam én is, hogy nem mindenkinek vált be...Remélem nekem sikerülni fog :)

2. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Smukky)
2010. okt. 8. 13:34

De ma már 8.-a van:D:D

Én csináltam a Norbis diétát, nekem tetszett.Kivéve a pékárus ételek...nem bírta a gyomrom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook