Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Női fecsegő - a la Smokey fórum

Női fecsegő - a la Smokey (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1968. zazuka
2004. jún. 7. 14:55
Persze, kinek mi a jó. Én tudom magamról, hogy ha csak azért nem tornázok, mert lusta vagyok és kifogásokat kreálok, hogy miért nem mozgok, akkor utólag utálom és szégyellem magam. Olyankor az önbizalmam a béka segge alatt van, mert hogyan akarok én bármit elérni, ha arra sem vagyok képes, hogy tegyek magamért.
2004. jún. 7. 14:48

Persze, nem lehet kategórikusan kijelenti semmit, a sportban főként, mindenkinek más jön be.

És a mennyiség is változó, nekem sokszor elég csak 1 órás aktív kimerítő súlyzózás, aztán van úgy, hogy csak futok.

1966. 7e433abb8e (válaszként erre: 1962. - Habóka)
2004. jún. 7. 14:46

A baj, hogy reggel nem vagyok éhes.


Igen, ez a baj, próbáld meg áttenni a nagyobb étkezést 12 óra elé.

1965. vangogh
2004. jún. 7. 14:46
Nálam a mozgással úgy van, hogy az alatt az idő alatt amíg a kilóim java (80%) lement, nem mozogtam egy centit sem. Aztán elkeztdtem aerobikozni és szobabicajozni, és nem megy le semmi. A fogyós időszakhoz képest szigorítottam is a diétán, mégsem változott a dolog. Az egyetlen hasznos és hatékony mozgás az én részemre a az intenzív gyaloglás. A Gellért hegy megmászása után leugrott 1 kg. A Margitsziget körbesétálása után is ugyanennyi. Teljesen egyénre szabott mi jó és hasznos. Nincs általános recept.
1964. zazuka (válaszként erre: 1963. - 189e7a0266)
2004. jún. 7. 14:39

Igen, az érzés ismerős.

De

Volt már úgy, hogy ilyenkor mégis megerőltetted magad és vetted a fáratságot egy kis mozgásra?

Én igen, és végtelen elégedettség lesz úrrá rajtam, hogy én csakazértis tornáztam és hiszem, hogy sokkal többet számít, mint az a mozgás, amit az energiatúltengéskor csinálsz!

1963. 189e7a0266 (válaszként erre: 1961. - 7e433abb8e)
2004. jún. 7. 14:22

MONCHA!


Hasonló véleményen vagyunk.

De! Nem lehet mindenkinél diktatórikusan kijelenteni, hogy heti x nap mozgás. Ez egyéntől is függ. Nekem volt olyan nap, amikor egy nap kétszer is tornáztam, mert teli voltam feszültséggel. Máskor meg egy csepp erőm sem volt, még a levegővétel is nehezen ment. Ezeken a napokon nem erőltettem a mozgást.



1962. habóka
2004. jún. 7. 14:15

Szia Moncha!

Tornázok is minden este. Lehet, hogy este nem szabadna 6-7 óra körül már rántottát ennem?

A baj, hogy reggel nem vagyok éhes.

2004. jún. 7. 14:09

Drágáim.

Én már leírtam vagy 10x, de megteszem újra.

Nem a diétától kell csodát várni. Nagy hülyeség!!!

Heti 4-5 alkalommal kell mozogni, ami jól esik, jobban megdolgoztatni azokat a testrészeket, amelyeken több a felesleg, és MELLETTE DIÉTÁZNI.

Nem tévesztednő össze a sorrend!!!



Az én titkom:

reggel zabálás és utána csökkentem folyamatosan a ch adagot estefelé.

Na most, szépen meg kell nézni mennyi a folyadékszükséglet, ez kb. 1 hét kikalkulálni, és onnantól naponta annyi folyadékot bevinni.

A másik: én még egyszer sem bűnöztem a diéta alatt, pedig ott állt jó pasi mellettem, és fagyizott volna velem...

De hogy szépen fogalmazzak: én már olyat nem nyalok :))

1960. 189e7a0266 (válaszként erre: 1959. - Habóka)
2004. jún. 7. 13:53

Habóka!


Abban a kávésizében biztos, hogy nincs ch?!


Én egy hete csinálom a kúrát. Mérlegre még nem mertem állni, de érezhetően mentek le cenitméterek. :)Sajnos én imádom a zöldségeket, és nagyon nehezen tudok róluk lemondani.


Az én e heti menüm (remélem, segít):


1. nap:

r: 1 főtt tojás, 1 paradicsom, 1 medve sajt, 4 vastagabb szelet sonka, tea

e: 1 csomag füstli, 10 dkg ubi, 1 kicsi újhagyma, 2 vékony szelet pannónia sajt

v: 3 tojásos omlett(paprikával), kevés párizsival


2. nap:

r: 3 szelet párizsi megsütve, 1 paradicsom, pici paprika, 1 medve sajt

e: 5 db sonka tekercs ( 5 szelet sonka megtöltve medvesajttal, feltekerve) 8 dkg ubi

v: 2 tojásos omlett, szalonnával, pici ubival


3. nap:

r: tojáskrém (2 tojás megfőzve, pici vaj, pirospaprika, bors, só, pici mustár vagy majonéz, egy kevés apróra vágott újhagyma) Ezeket villával összetöröd, összekevered, majd 3 szelesült párizsira ráhalmozod, hozzá kevés ubi

e: 4 db virsli, 1/2 paradicsom

V: egy sült csirke felső comb, a paradicsom másik felével


4. nap:

r: 8 dkg sonka, 8 dkg uborka, 1-2 medve sajt

E: 15 dkg sült csirkemell, savanyú káposztával

v: 3 tojásos omlett, párizsi, 1 paradicsom


5. nap:

r: tojáskrém, felvágott, ubi

e: 2 csirkeszárny sütve, 1 paradicsom, pici kovászos ubi, medve sajt

v: 4 virsli, 2 szelet pannónia sajt, 8 dkg uborka


itt tartok, remélem, tudtam segíteni!


Én zöld jázmin teát szoktam inni. Előző este megfőzök két liternyit, és egy ásványvizes palackban viszem magammal a munkahelyemre, és azt szürcsölöm egész nap.


Próbáld ki, hátha segít, és szerintem, ne igyál kávét. Teázz! Mondjuk, csinálj erős teát (1/2 liter vízbe két filter teát áztass.) Nekem segít.



1959. habóka
2004. jún. 7. 13:47

Sziasztok!


Még mindig ugyanazt a nótát fújom. 10 napja mindent betartok, napi 3,5 l vizet megiszom.

Ma Zazuka jóvoltából megérkezett a csíkom is, persze semmit nem mutat. Remélem a reggeli fog. Már nem tudom mit csinálok rosszul, de nagyon el vagyok kenődve, 1 dkg-ot sem fogytam. Kávémix nevű készítményt iszok egy kis tejszínnel reggel és délbe, 0,9 % koffenintartalommal. Ez is nagy bűn, vagy ez a minimális koffein is árthat. Már csak ezt tudom elhagyni, mert mindent a nagykönyv szerint csinálok. Azelőtt normális koffeines kv-t ittam. Ez az egy élvezetem maradt és finom is.

Segítsetek!!!!!!

1958. 189e7a0266 (válaszként erre: 1957. - 7e433abb8e)
2004. jún. 7. 13:37

Köszi MONCHA!


Sok sikert mindenkinek!


Ha már itt vagyok: Keton csíkot hol lehet venni? Mi a pontos neve?

1957. 7e433abb8e (válaszként erre: 1956. - 189e7a0266)
2004. jún. 7. 13:33

Első szakaszban paradicsomot mérsékelten egyél 100 g-ban 4,00 ch van. Tehát ne vidd túlzásba, inkább zöldnövényeket legelj...ahogy illik.

Húst lehet enni bőven, arra nincs korlátozás.

www.kcal.hu nézd át a húsokat ;)


Teához nem tudok hozzászólni, mert én vizes vagyok.

Süssina pedig kiváló, én is azt használok.


Sok sikert!

2004. jún. 7. 13:25

Sziasztok!


Én egy hete csinálom a diétát, és eddig minden rendben. Mivel félek, hogy elrontom, lenne pár kérdésem:


A paradicsomról nem seki szó sehol. Ettől még lehet enni?


Egy étkezéskor mennyi a maximális húsmennyiség, amit meg lehet enni.


Én napi 2,5-3 liter zöld teát iszok. Néha észreveszem, hogy a vizeletem kicsit zöldes, és szintelen. Miért?


Ehhez kapcsolódik, hogy én a Süssina nevű édesítőt használom. Ezt lehet használni?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


Vikus

2004. jún. 7. 13:09
Lehet, hogy tanulnunk kellene Orsóséktól vagy Kalányoséktól..hogy nekik miért megy minden olyan flottul?:))
1954. 7e433abb8e (válaszként erre: 1952. - Vangogh)
2004. jún. 7. 13:00

Az persze teljesen más!

Igen, sokszor a baba miatt írnak elő diétát, de azt kórházban szokták kivitelezni, és elég veszélyes dolog!!!

Szóval a diéta + terhesség/baba-szopi/tervezés

meggondolandó dolog.


1953. Tacsi (válaszként erre: 1950. - 7e433abb8e)
2004. jún. 7. 12:01
Lehet úgy diétázni (nem fogyókúra), hogy a baba és a mama is megkap minden tápanyagot, vitamint.
1952. vangogh
2004. jún. 7. 11:40
Egyébként nekem diétázni kellett a terhesség 20. hetétől amikor kiderült, hogy terhességi diabétesz alakult ki nálam. De akkor messze nem ennyi ch volt az engedélyezett. Minden egyes étkezésnél 20-40 gr volt az előírt. Ja és 7x kellett enni egy nap. Tehát napi 140-280 gr közötti ch-t vehettem magamhoz. Mindezt orvosi felügyelet mellett, napi többszöri vérvétellel spékelve. A szülés napján, 1 kg-al kevesebb voltam, mint mikor teherbe estem.
1951. vangogh (válaszként erre: 1950. - 7e433abb8e)
2004. jún. 7. 11:34
100%-ig egyetértek Moncha. A cigiről se feledkezzünk meg!
1950. 7e433abb8e (válaszként erre: 1949. - 497f15547f)
2004. jún. 7. 10:31

Nem gondoltam senkire, csak egy intő figyelmeztetés.

Úgyis többen olvassák a forumot, mint azt gondoljuk!!!

Csak vannak emberek, akiknek fontosabb a külsejük. :((


És azt gondolom, hogy a teherbe esésnél is fontosak ezek a dolgok, szóval, ha babát akar valaki felejtse el ezeket, de erősen!!


Valakinél olvastam: pecsétes közti vérzés.

Fogamzásgátló szedésénél előfordulhat.

Ha nem szed semmit, akkor is, viszont akkor érdemes nőgyógyászhoz menni.


Ha többször van, akkor mindenképp javaslom, de egy esetében nem kell kétségbe esni ;)



1949. 497f15547f (válaszként erre: 1948. - 7e433abb8e)
2004. jún. 7. 10:25
Kire gondoltál? Van kismama közöttünk?Nem is tudtam!
2004. jún. 7. 10:22

Hello!

Már többször olvastam a baba melletti diétáról, sőt olyat is, hogy állapotosan!!!

Szomorú a tény!!!!

Ha valaki szoptat könyörgöm ne diétázzon!!!!

Nem akarom elhinni, hogy az a fontosabb :(((

Ne csináljátok ezt!!!!!!

Kérlek szépen!!!!!

1947. 497f15547f (válaszként erre: 1938. - Molntak)
2004. jún. 7. 10:08
Szia!Annyit még ehhez a témához, hogy én szedtem vitamint, teljesen jó kismama voltam.Az orvosom azt mondta, hogy ritkán látni ilyen jó vérképpel kismamát.Minden rendben volt a terhességgel, és mégis idő előtt jött a baba.Tudod meséltem, hogy jött vele együtt a sárgaság és a tüdőgyulladás.2 hétig kórházban volt a gyerek, nem kívánom senkinek azt az időszakot, amikor meg kellett küzdenem azért, hogy a kis ébrenléteiben cumizni tudjon.Hála Istennek jó tejem volt, a gyerek egyáltalán nem beteges.Ha sikerül benyalnia valamit, akkor is hamar gyógyul.Szóval nem éri meg kockáztatni!
1946. Gabesz
2004. jún. 7. 09:32
Nekem soha nem volt problémám a havimmal, és amikor elkezdtem a diétát az első hónapban össze vissza pecsételtem, a második meg 3 hetet késett, már tesztet is csináltam , de utána megjött.Kiváncsi lennék, hogy öszzefüggésbe van-e a diétával?
1945. Lány
2004. jún. 7. 08:11
Hú, pont a haviról akartam én is kérdezni benneteket. Ugynis tegnapelőtt olyan érzésem volt, mielőtt megjön. Pedig még csak bő 2 hét múlva kellene neki. És tegnap egy kicsit vérezgettem. Ma pedig semmi. Nagyon meg vagyok ilyedve, hogy ez mitől lehet. Soha ilyen még nem volt. De ha nem a diéta, akkor mi? Volt már valaki így köztetek?
2004. jún. 7. 07:25

Sziasztok!


Kérdeznék valamit. Milyen multivitamint szedtek? Béres kizárva nálam, mert attól farkaséhes leszek.


Válaszotokat előre is köszi.


A másik, most olvasom, hogy a havi ciklust is felborítja a diéta?! Úh, komolyan? Mindenkinél, vagy egyede válogatja?


Hát ezt is köszi :-)


Li

1943. Kiscsikó (válaszként erre: 1936. - Molntak)
2004. jún. 6. 20:32

Szia!


Ha babát szeretnél elsősorban a cigit tedd le.Rettenetesen befolyásolja a ciklust,a fogantatást és a babóka fejlődését.Az első 9 hétben fejlődnek ki a létfontosságú szervek,az agy.Ráadásul az első 2-3 hét úgy teleik el,hogy nem is tudod,áldott állapotban vagy.Nagyon sokat árthatsz magadnak,és születendő gyermekednek azzal,hogy füstölsz.Black Mamba-nak igaza van a magzatvédő vitaminnal kapcsolatban.Én is az Elevitet ajánlom.A gyermekvállalás nem ott kezdődik,hogy a picurka megfogan,hanem a döntéssel,ami a te kezedben van!Felelősséggel tartozol érte,már a fogantatása előtt!Sok sikert Neked!


Pusz!

1942. vangogh (válaszként erre: 1938. - Molntak)
2004. jún. 6. 20:12
Az már késő ha akkor teszed le mikor a pocakodban van. Az első hetekben a létfontosságú szervek már kialakulóban vannak és károsítod Őt. Te még észre sem veszed, hogy ott van, mikor Ő már majdnem kész!!!!! Akarat kell hozzá, és Te erős vagy, mindent meg kell tenned, hogy egyenlő eséllyel indulhasson a többiekkel az életben. Később már nem lehet helyrehozni a hibákat, nem lehet szervizbe vinni, vagy kicserélni. Ne haragudj, a felindulásomért, de én már anya vagyok és tudom mit jelent.
1941. gyöngyi
2004. jún. 6. 19:08

Képzeljétek, nagyon rumlis hetem volt, nem nagyon értem rá figyelni, hogy mit és mennyit eszem-iszom és mégsem jött vissza semmmi! Hurrá!

Na jó nem ettem olyasmit, amit nem szabad, de sokat és rendszertelenül ettem. Még epret is, most ez lett a gyöngém...De úgy örülök, ezek szerint előbb utóbb beállunk valami normális evési módra és nem kell majd folyton számolgatni??

Gyöngyi

1940. 497f15547f (válaszként erre: 1938. - Molntak)
2004. jún. 6. 15:28
Ja! És minek az a fránya cigi.Én is kipróbáltam, aztán egyik nap cigizés közben ránéztem és frankón megundorodtam tőle, kérdeztem magatól, hogy minek szívok ilyen papírba préselt valamit.És letettem.Azóta semmi.Igaz nem voltam nagy dohányos.
1939. 497f15547f (válaszként erre: 1938. - Molntak)
2004. jún. 6. 15:26
Ha nem teszed le a cigit, akkor legalább egyél magzatvédő vitamint.Én Elevitet ettem, a doki szerint a Maternatól nagy babák születnek.Elég megszülni egy 3 kg-at is, majd megnő ha kinnt lesz!
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook