Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem tudunk összeköltözni fórum

Nem tudunk összeköltözni (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. forrest2010 (válaszként erre: 15. - Charlize)
2022. febr. 12. 23:50
... aztán , aki már 1x megszívta ? a következőnek el sem árulta h hol van lakása ? hanem felajánlotta neki h béreljenek együtt valahol , valamit :( aztán ha a másiknak esze ágába se volt hozzájárulni ? semmihez ? nem kellett még 1x végig csinálni azt a tortúrát h megszabaduljon tőle !
83. c9155193c4 (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. febr. 12. 22:24
Így van
82. sanyinak (válaszként erre: 76. - Birebora)
2022. febr. 12. 14:04
Az ingatlan birtoklása, pontosabban megszerzése mindig is kihívás volt annak, aki nem kapott szülőktől.
81. timycat (válaszként erre: 80. - Sanyinak)
2022. febr. 12. 14:03
Ezt csak ő tudhatja.
80. sanyinak (válaszként erre: 79. - Timycat)
2022. febr. 12. 14:02
Es most is tart fent egy egyszobás lakást a csajoknak? 😁
79. timycat (válaszként erre: 76. - Birebora)
2022. febr. 12. 13:58

Régen se volt máshogy. Ha volt pénzed tagadni kellett, különben lapáttal se tudtad elzargatni a szerencsevadászt.


Férjem régen egy nőt se hozott haza, tartott fent egy egyszobás lakást "ilyen" célból.


Már fél éve "összejártunk" mikor először elhozott ide, ahol most is lakunk.

78. globus (válaszként erre: 75. - Birebora)
2022. febr. 12. 13:54

Tegnap dobtam el egy ilyent.

Ki volt töltve a csekk. Nem horrobilis összegre, de mit képzelnek...

77. globus (válaszként erre: 76. - Birebora)
2022. febr. 12. 13:52
Ismerősöm fia le szokta tagadni a lakását 😁 Azt mondja, hogy albérletben lakik. Aranyásók első körben kihullanak.
76. birebora (válaszként erre: 71. - Napsugár8)
2022. febr. 12. 13:45
Hát nagy dolog manapság egy saját tulajdonú ingatlan, az biztos. Én nem akartam elhinni mikor azt mesélték a fiatalok, hogy úgy kezdődik az ismerkedés a szórakozó helyeken, hogy megkérdezik egymástól van-e lakása, autója, fundamentája, lakászkasszája, stb.
75. birebora (válaszként erre: 74. - Napsugár8)
2022. febr. 12. 13:42
Ezzel pontosan igy vagyok én is. Már számtalan szervezetnek adtam de utána jön az előrenyomtatott csekk a pénz összeggel. Pedig lehet, hogy többen adnának.
74. Napsugár8 (válaszként erre: 73. - Tumbo2)
2022. febr. 12. 11:51
No nem úgy! Az egyik egyház tiszteletese, (vagy minek nevezik) osztálytársam volt általánosban is, középsuliba is, csak utána ő tett egy kanyart, és elment a teológiára. Mindig telefonon egyeztettünk, mikor vihetem hozzájuk az adományomat, és miközben bevéste az egyház nagykönyvébe, elbeszélgettünk: hány mikulás/karácsonyi csomagot csinálnak, hiányzik-e még valami. Volt, amikor nem pénzt, hanem 20 cs. vajat, vagy éppen 5 kg. cukrot vittem, mert azokból keveset vettek... a tűzoltóság alapítványa azóta is küldi a csekkeket, hogy adományozzak. A gond csak ott van, hogy előre kitölti a "korábban küldött összeggel"! Ha üres csekket küldene, akkor talán esetenként, néha-néha.
73. tumbo2 (válaszként erre: 72. - Napsugár8)
2022. febr. 12. 11:07
én nem vagyok az ilyennek híve.ki tudja,hova jut,az Erdélyből jött kántor,már a harmadik házat örökli.
72. Napsugár8 (válaszként erre: 70. - Pteri)
2022. febr. 12. 10:35
Szép tőletek! Amíg aktív kereső voltam, én is adtam minden évben, nagycsaládosoknak, rászorulóknak egyházon keresztül, mentősök alapítványának, hasonló helyekre. Egy idő óta a négy számtani alapművelet közül csak szorozni, osztani szoktam.
71. Napsugár8 (válaszként erre: 69. - Tumbo2)
2022. febr. 12. 10:23

Igazad van.

Anno volt egy kolléganőm, jó eszű csaj, szomszédos kis községből járt be minden nap. Csak hát az arca még csak szép volt, de amúgy igazi "nagygazda lánya" beleszületett a gazdasági életbe, járása, tartása, beszéde... és már közel volt a 30-hoz, és kilátásba sem volt egy udvarló sem. Pedig nagyon szeretett volna már családot, gyerekeket, stb.

Mondtam neki: vegyen egy lakást itt bent a városban, akkor nem kell neki naponta ingázni, és maradna több ideje eljárni olyan helyekre, ahol tud ismerkedni.

Kb. másfél évvel később találkoztunk, tolt egy babakocsit. Ahogy megvette a lakást, beköltözött, nem sokkal később már "tiszta véletlenül megismerkedett egy elvált férfivel", összeházasodtak, és most együtt örülnek a babának. És azóta is számtalanszor gondolatban megköszöni a tanácsomat. Jó volt hallani.


Újabb 2 év, a kicsit már maga mellett vezette: elváltak, kiderült, hogy egy durva, erőszakos... volt a férje, és ha nincs észen, még a lakást is elviszi a feje fölül. Észen kell lenni, mert ezek szerint lehet, hogy nem őbelé szeretett az elvált férfi, hanem az ő lakásába!!

70. pteri (válaszként erre: 68. - Napsugár8)
2022. febr. 12. 10:01
Karàcsonykor gyűjtöttünk ajàndékot a helyi hajléktalanszàllóra. Mesélte a szervező, hogy több ember ketült így oda...Örülök, hogy nekem volt miből adni egy kicsit, mert egy rossz döntés és bàrki ilyen helyzetben talàlhatja magàt sajnos.
69. tumbo2 (válaszként erre: 68. - Napsugár8)
2022. febr. 12. 08:59
én azért vagyok híve a házassági szerződésnek.igaz nekünk még nem volt saját lakásunk,mikor elváltunk,a többin könnyen megosztoztunk.mondom ezt annak ellenére,hogy a lányom vőlegénye nem a szegények közé tartozik,a lányom sem,de nincsenek egy súlycsoportban.és ki tudja,mit hoz az élet.
68. Napsugár8 (válaszként erre: 67. - Birebora)
2022. febr. 12. 07:38

Nagyon észen kell lenni a mai világban. Egy perc alatt kiszaladhat a lábunk alól a biztosnak tűnő talaj. Amit valaki 40+ éves korára összehozott értéket, ha elveszik, nem igazán fogja tudni ismét végigcsinálni.


És itt most nem csak a munkahelyről, bankokról beszélek, hanem egyre többet lehet hallani, hogy élettársi kapcsolat során úszik el a különvagyon. Vigyázni kell a biztonságra.

67. birebora (válaszként erre: 65. - Napsugár8)
2022. febr. 12. 06:48
Kérdezett, válaszoltunk. Szerintem tudja ő is, hogy igazunk van. Muszáj a mai világban két lábbal a földön állni.
66. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 22:53
Ép ésszel biztosan nem! Még szerelmesen se!
65. Napsugár8 (válaszként erre: 57. - Birebora)
2022. febr. 11. 10:06

Valóban! Hol van FI?

Visszanéztem, már tegnap sem írt egy sort sem, tegnap előtt este volt az utolsó bejegyzése.

Lehet, hogy nem ilyen lelombozó válaszokat várt tőlünk?

64. tumbo2 (válaszként erre: 63. - Birebora)
2022. febr. 11. 10:05
szomorú,ha egy nőnek ilyenre van szüksége.megállna a saját lábán is.
63. birebora (válaszként erre: 60. - Gabbbicica)
2022. febr. 11. 10:01
Jól tetted:) Vannak ilyen sunyi f.szfejű puhapöcsök. Időben kell felismerni és kiadni az útját.
62. tumbo2 (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
2022. febr. 11. 09:58
ez így is van.nálunk valaki a navos leveleket nem vette át,azt hitte,akkor elfeledkeznek róla.mikor a karácsonyi fizetése talán harmincezer volt a sok levonás miatt,mondom ebből lesz ajándék.szóval a fiukat tán jobban kellett volna fogni,mert ő volt az aki 17 évesen elvitte az apja kocsiját,mindegyik részeg volt,mikor a 16 évesnek a kocsiajtó szinte levágta a fejét.csak azt nem értem mi a jóistenből telik egy ilyen fiatalnak italra.
61. tumbo2 (válaszként erre: 59. - Forrest2010)
2022. febr. 11. 09:49
én aztán senkinek.még a lányomnak sem.nem akarok a híd alatt kikötni.eleget adtam neki a földem ára,a részvényeké,és talán még mindig van hitel azon a lakáson.de hálistennek már nem szorul rám,igaz nem is lenne semmim,de ha eladják a lakást,tán vesznek egy olyat,ami az egyetemekhez közel van,ki tudják adni.mert ez elég rossz helyen van valamit építeni akarnak,tán utat,ami még jobban ellehetetlenítené.
60. gabbbicica (válaszként erre: 57. - Birebora)
2022. febr. 11. 09:41

Volt egy exem, 2 hetente jott a kisfia hozzank. Amikor megismerkedtunk, o is alberletben lakott, en is. Kesobb kerestunk egy kozos albit.


Hat még jo, hogy nagyobb dolgokba, vasarlasokba nem bonyolodtunk egyutt...


Nem volt elég a 2 szobas alberlet, ugyhogy 3 szobas lakast vettunk ki.


De neki az egyik szoba kellett dolgozonak, a masik a gyereknek. Ebbe a 2 szobaba en nem mehettem be, csak takaritani (uristen, de hulye voltam)


Aludni a nappaliban aludtunk, o ott tévezett este, szoval ha mast akartam csinalni, akkor egy 3 szobas lakasban, aminek a berleti dijanak a felet en fizettem, a konyhaasztal volt a helyem 😯😯😯😯😯


Hamarosan dobbantottam....

59. forrest2010 (válaszként erre: 49. - Liliom10)
2022. febr. 11. 09:20
... kezességet ? senkinek ! amíg a kezesség azt jelenti h fizetsz helyette ? ha valamiért ő nem tud/akar ... addig 1 frászt !
58. birebora (válaszként erre: 39. - Dad1f54482)
2022. febr. 11. 08:21
Néztem a lakóparkokat, rengeteg hirdetés van, Budapesten az új épitésűeknek az ára 1 milla/nm. De hallottam olyat, hogy Budán 2 milla/nm. És megveszik, van rá kereslet. Nem tudom, hogy de elkelnek. Veszik fel a fiatalok a csokot, babavárót, első lakás-, stb. kedvezményes? hiteleket.
57. birebora (válaszként erre: 36. - Forrest2010)
2022. febr. 11. 08:16

Hál Istennek fogalmam sincs. De azt hallom az ismerősöktől, kollégáktól, hogy kitolják a futamidőt és már a matematikailag kifizetett ingatlanra még dupla annyi visszafizetendőjük van, mert eddig csak a kamatot fizették.

Pl. felvett 10 éve 10 millát egy új épitésű lakásra, 10 éve fizeti (már a 10 millát beletolta) és most jött ki az elszámolása, hogy még 10 évig fizetnie kell és van még közel 10 milla hitele. Számomra hihetetlen, de ezt mondják és többen is.

Hogy lehet ezt megengedni? Hány hitelkárosult van? Van erről statisztika? És arról, hogy hányan dobták el az életüket elkeseredésükbe? Olyat tudok akitől elvették a lakását, házát és albiban él. A fenn maradó hiteléről nem tudok, remélem ilyenkor nem kell fizetnie, hanem azzal, hogy elvették a tulajdonát vége a fizetésnek és nullán van. De azt is hallottam, hogy ez nem igy van.

Szóval 40 pluszosan 30 milla hitelt felvenni öngyilkosság. Főleg a párom fiáért aki még talán 1-2 évig alszik ott havi egyszer.


Egyébként hol a FI? Mit lehet tudni a pasiról? Mije van?

56. birebora (válaszként erre: 40. - Levarosbukta)
2022. febr. 11. 08:03
Pontosan!
55. Napsugár8 (válaszként erre: 30. - _Berry_)
2022. febr. 10. 14:17

Most olvastam vissza, a pasi gyereke az anyukájával él. Tehát az a bizonyos plusz szoba max. csak a láthatási időszakban lenne használva.

Akkor már sokkal egyszerűbb egy emeletes ágyat berakni a saját gyerkőc szobájába, mint 30, kamattal akár 40 milliós hitelbe beleugrani!!!

Ha ez így a pasinak és gyerkőcének nem felel meg, akkor nyissa ki ő a pénztárcáját, és ne a FI buxájában kotorásszon!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook