Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem tudunk összeköltözni fórum

Nem tudunk összeköltözni (beszélgetős fórum)


1 2 3
24. michelle.r (válaszként erre: 19. - Cirminka)
2022. febr. 9. 21:30

Ez nagyon nem jó ötlet. Az ingatlan most kiszámítható és biztos befektetés. Hiába kapsz 5%-ot, ha a pénz meg romlik, mint tej a napon.


Ráadásul mivel nem az első lakása, ha újra vennie kellene, fizethetné a vagyonszerzési illetéket. Szóval nem, ne adja el!

23. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 9. 21:22

A párod kulon lakasarol nincs szo. Gondolom, nem volt neki, azert koltozott hozzad.


Klasszikusan mas f@aval verni a csalant.


Gondolom, a tiedet el kellene adni, beleforgatni az ujba plusz a rengeteg hitel.


A hitelen kivul a parod mit tud beletenni?


En nem mennék bele, maximum ugy, h a tied megmarad es kiadod alberletbe. Hogy ha megse ugy alakul, legyen hova mennetek a gyerekkel.

22. Cirminka (válaszként erre: 21. - Birebora)
2022. febr. 9. 21:16
Alapból én sem adnám el, de mint írja FI, náluk egy csomó eshetőség ki van zárva. A cél egy nagyobb lakásban élés, a hitelfelvételtől tart. Más megoldás nemigen van, ha a sajátját sem tudja kiadni. Ha a pasit zavarja, hogy a nő nem forgatja be a lakhatásba a saját lakását hanem fele-fele arányban fizetik a lakhatást, máris kitenném a szűrét nehogy már a lakása matt legyen vele. Nem biztos hogy jelenleg az ingatlanbefektetés a legjobb, iszonyat magasan vannak az árak.
21. birebora (válaszként erre: 19. - Cirminka)
2022. febr. 9. 21:02
Én nem adnám el. Legjobb befektetés az ingatlan. De a pasival sem kezdenék ha csak a gatyája van és rám várna, hogy a lakhatását megoldjam. Pénzt fektetni egy albiba kidobott pénz és csak a veszekedés, vita lenne, hogy FI-nak a bankban a pénze, ők meg fizetik a magas bérleti dijat.
20. birebora (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. febr. 9. 20:56
Agyrém amit olvasni, hallani lehet a hitelekről. Elvileg, illetve számtanilag már ki fizette és még van ugyanannyi adóssága.
2022. febr. 9. 20:54
Én a következőt tanácsolom: írod, hogy nincs a kistelepülésen, környéketeken kiadó nagyobbb lakás. Én vagy megpróbálnám kiadni a te lakásodat de ha nincs arra se kereslet akkor eladnám. És most jön a lényeg: a befolyt összeget mind lekötném hosszú távra, most évi legalább 5%-ot adnak rá. Ahhoz nem nyúlnék egyáltalán, el lehet felejteni főleg ha a párodnak nincs semmilyen vagyona. Elköltöznék olyan településre, ahol lehet megfelelő lakást bérelni, a bérleti díjat megosztva fizetnétek. Ha valamiért mégis úgy alakul neadjsten, hogy nem lesztek együtt, még midig ott a pénzed, ami kamatozott időközben, abból tudnál magadnak ismét egy kislakást venni és nem adósítanád el magad idős korodra hitelekkel.
18. birebora (válaszként erre: 16. - Sütikee)
2022. febr. 9. 20:53
Hát ne bizony.
17. Sütikee (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 9. 20:21
Természetesen a szerződés is jó.
16. Sütikee (válaszként erre: 7. - Birebora)
2022. febr. 9. 20:20

Ne forgassa bele a sajátját semmibe se, nehogy a végén ne maradjon semmije. Anno én is gondolkodtam hogy eladom a lakásom, és veszünk egy házat hitelre, de visszaléptem, és milyen jól tettem! El is váltunk, így természetesen maradtam a gyerekkel a saját lakásomban. Nem kívánok rosszat FI-nek, de ki tudja mi lesz a jövőben, nehogy a kéz szék közül a pad alá essen.

Közös hitelt biztos nem vennék fel senkivel, még húsz évesen sem. Párom felvett az exével 30 évre házhitelt, közös tulajdon a ház, és még tíz évig isszuk a levét!

15. Charlize (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 9. 19:41

Szóval, még mindig nincs válasz arra, hogy a párod mit dob be a közösbe a csupasz …-gén kívül.


A volt férjem is így gondolkodott. Ő nem küzd semmiért, nem ad bele egy fillért sem, neki bőven elég abban élni, ami az enyém.

14. birebora (válaszként erre: 9. - Timycat)
2022. febr. 9. 18:58
Ezt mondom én is. Meg kb. mindenki.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Birebora)
2022. febr. 9. 18:56
Ezt szeretném/szerettük volna, de sajnos nincs kiadó nagy lakás se nálunk se a környező településeken.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Birebora)
2022. febr. 9. 18:55
Igen, ezt hívom B tervnek.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Birebora)
2022. febr. 9. 18:53
Igen, enyém a lakás.
10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 9. 18:53

Mekkorát akartok ugrani, ami plusz 30 milla, és mit adna bele a párod? Te a lakásodon kívül hitelt vennél fel. És ő?


Amúgy össze vagytok költözve, ha jól értem.

9. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 9. 18:53

Akkor vállalnám be, ha megmaradna a lakásom. Plusz gondolom nem csupasz popóval van a párod bőven 40 felett, szóval neki is van egy lakása?

Mert a 2-t bérbeadni és beköltözni egy harmadikba, még ilyen sok hitellel is nem olyan hajmeresztő ötlet.

De ha az a szitu, hogy a te lakásodat is bele kell forgatni a közösbe, amibe párod max a lyukas gatyáját, meg a fiát hozza, azt semmiképp.


Ha ezen megsértődik akkor erősen elgondolkodnék, hogy mennyire néz palimadárnak.

2022. febr. 9. 18:53
Kb. egy éve beszéljünk ezt a témát és nézelődünk hol kisebb hol nagyobb elánnal...hátha, de azt látjuk, hogy sorra adják el a 60-70 milliós ingatlanokat (ami még 100nm2 sincs, tök mindegy hogy újépítésű lakópark övezetben van, vagy egy olyan utcába, ahol zsebkendőnyi telekre próbálnak betuszakolni magam sem értem hogy kapott rá engedélyt nagyságű ikerház. És sajna már jóformán nincs különbség használt vagy új között és az újakra még lehet felvenni némi kedvezményes hitelt. Sajna nincs kiadó lakás a környéken, mindent megpróbáltunk, minden irodába bementünk.Széttárják a kezüket és azt mondják tavasztól csak drágább lesz.
2022. febr. 9. 18:49
Egyébként kié a lakás? A tiéd? Az be lenne forgatva? A párodnak van ingatlana vagy tőkéje amit beleinvesztálna? Vagy nincs semmije és veled akar "elindulni" felesbe? Gondolkodj.
6. birebora (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 9. 18:46
Sajnos manapság a negativra kell terv.
2022. febr. 9. 18:45

30 milla nagyon sok. Főleg 40 felett. Bármi történik egyikőtökkel a másik, hogy fizeti? A gyerekekre ne hagyjatok adósságot.

Albiba menni nagyobb lakásba és a tiéteket kiadni? Abból lehetne fedezni a albérletet és ha a gyerekek kirepülnek ti visszamentek a kicsibe. Szerintem ez járható.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 9. 18:44

Éljetek boldogan, de a gyermeked apjával is az volt a szándékod biztos, és elváltak az útjaitok.

Ennyi pénzt nem mernék felvenni, mert Isten útjai kiszámíthatatlanok.


Az nem lehetne opció, hogy csak 1 szobával vennétek nagyobbat, az gondolom nem kerülne annyiba.

Ha a te lakásodban éltek, nem közös, szerződést is kötnék, az ördög nem alszik alapon. Ne később kelljen esetleg bíróságra járni, ha valami történne.

Tudom nem egy pozitív hsz., de ilyen az élet. :/

3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 9. 18:43

Semmiképp.

Nem tudom merre van az a kistelepülés,,de hát nincs olcsóbb ház?

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 9. 18:33

30 milliót még 20 évesen sem mernék felvenni.

22 voltam mikor 5 milliót vettem fel, de egy évet gondolkodtam rajta.

Ha megsértődik ha nem, óriási felelőtlenség lenne ennyi pénzt felvenni!

2022. febr. 9. 18:29

Sziasztok!

Párom egy éve lakik nálunk (egy 13 éves gyerkőcöm van előző házasságból), a páromnak pedig egy 15 éves, aki az anyukájával él. A párommal szerettünk volna egy közös lakást/házat de sajnos nagyon sok hitelt kellene felvennünk (kb. 30 milliót) amit én egyszerűen nem merek a mai világban bevállalni. Ő nálam sokkal bátrabb.(de mivel 40 felett vagyunk jócskán, így valahogy még ez is gátol, meg ugye a futamidő is a korunknál fogva rövidebb lenen, mi már nem tudunk kedvezményes hiteleket fevenni stb. Emiatt elég sok nézeteltérésünk van (kicsit olyan mintha sértve érezné magát mert én nem vagyok bevállalós, bizakodó, hogy úgyis ki tudjuk fizetni) és igazából nagyon tanácstalan vagyok, hogy lesz -e továbblépés a jelenlegi kicsi lakásból.

Nem tudom, hogy köztetek van-e olyan, aki szintén magasabb hitelre adta a fejét, vagy esetleg külön mentek azért mert nem tudták a helyzetet megoldani (pl. a párom fia nem tud hozzánk eljönni, ittaludni az apás hétvégeken, mert nem fér el). Próbálkoztunk esetleg kiadó lakásban is, de egyszerűen nincs kiadó lakás (nem a fővárosban élünk, hanem egy kistelepülésen)

Köszönöm előre is a segítő válaszokat!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook