Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem szeretnék találkozni a mostohaapámmal, mit tegyek? fórum

Nem szeretnék találkozni a mostohaapámmal, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. febr. 8. 07:43
szimuljal valami elhihetot/hasmenes pl/.
51. kriszta773 (válaszként erre: 50. - C622ea64f4)
2014. nov. 13. 18:40

ha józanul belegondolsz, akkor nyilvánvaló, hogy itt nem anyukád férjével van igazán probléma, hanem anyukáddal, méghozzá szerintem elég nagy. valószínűleg te még nem vagy anya, de akár elméletben is elképzelheted, hogy ha a gyereked látni szeretne, veled lenni, nem lehetne erre semmi ilyen gyatra kifogás, hogy akkor józsika bedurcizik. előbb rúgnád le józsika tökeit vagy üvöltenéd le a fejét, minthogy te ne tölthess időt a gyerekeddel


nekem a pasi sem tűnik a leírásodból se agresszívnek, se lelki terrorosnak, azokra nem jellemző, hogy nyalnák-falnák a másikat, és az lenne a "büntijük", hogy később jönnek haza a munkából és egy darabig nem szólnak a másikhoz :) sokkal valószínűbb, hogy anyukádnak van ilyen torz megfelelési kényszere, és ő gondolja úgy, hogy a férje biztos ki akarja sajátítani, ezért a gyerekétől is távol marad. pedig mi lenne a következménye, ha mégis veled lenne? hogy később megy haza és nem szól hozzá :) ennél azért milliószor nagyobb áldozatot vállalnak nap mint nap az anyák a gyerekeikért

50. c622ea64f4 (válaszként erre: 48. - Kriszta773)
2014. nov. 13. 11:51

Á de igazad van...ezen még nem is gondolkoztam.

Ez hihetetlen, nem is értem. Engem ha valaki bántott, otthagytam.

49. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - C622ea64f4)
2014. nov. 13. 11:12
Ha nekik jó így...?
48. kriszta773 (válaszként erre: 43. - C622ea64f4)
2014. nov. 12. 20:58

akkor bizonyára simán válna és hozzátok költözne, ha ilyen jól megvagytok és hiányoztok is neki :) ennek őszintén szólva mi lenne az akadálya?


vannak ilyen nők, akik szeretnek szenvedni és az áldozat szerepében tetszelegni. hülyén hangzik, de így van. ha nem így lenne, már az apádtól sem tűrte volna el a bántásokat, ha meg így is nőtt fel, gyakori, hogy ezt követi, és direkte olyan embereket is választ párjául, akik mellett szenvedhet és szarul érezheti magát, mert ezt szokta meg, számára ez a biztonság


az már egy kapcsolat elején kiderül, hogy milyen a másik ember, el sem jutottak volna a házasságig, ha nem ilyet akarna. attól még panaszkodik és rossz neki, de hát ő választott ilyet, és senki sem akadályozná meg abban, hogy elváljon, ha rossz neki, nem?

2014. nov. 12. 20:55

Ilyen fiatalon nem ásnám el magam.

Anyukád gyenge, nem mer változtatni, fél a jövôtôl, kapcsolatfüggô...

46. gkreka (válaszként erre: 45. - C622ea64f4)
2014. nov. 12. 20:55
Hány éves vagy? Olyan éretlennek tűnik a gondolkodásod.
45. c622ea64f4 (válaszként erre: 44. - 4c3a5e5783)
2014. nov. 12. 20:51

Én is attól tartok.

Mondtam neki, hogy ha bármi rossz történne, mi itt leszünk neki, nem lesz egyedül, üljön vonatra és jöjjön hozzánk. Egyébként is jó lenne hármasban lakni :)

Nagyon sokat beszélünk telefonon, a problémákról is, általában nem mondok inkább se jót, se rosszat, nem akarom befolyásolni.

2014. nov. 12. 20:46
Amennyiben anyukád ragaszkodik a rosszhoz, nincs mit tenni :(
43. c622ea64f4 (válaszként erre: 42. - Kriszta773)
2014. nov. 12. 20:39
De falhoz vágja, mert az égvilágon senkije sincs rajtam és a férjén kívül. Annyi bántást kapott, apámtól, és a szüleitől, tényleg nagyon durva dolgokat amiket le sem merek írni, hogy megértem, ha nyugalmat akar.
42. kriszta773 (válaszként erre: 41. - C622ea64f4)
2014. nov. 12. 20:35
én őszintén szólva nem értem :) megérteném talán, ha 70 lenne. nők vagytok mindketten, kéne, hogy legyen bennetek annyi rafkóság, hogy akár a pali háta mögött megoldjátok a találkákat. de számomra hiteltelennek tűnik anyukád magyarázkodása, mert ha nekik eleve szar a házasságuk, és anyukádnak ez nyűg, nem hiszem, hogy annyira falhoz vágná a férje "büntije", hogy később jön haza és nem beszél vele :) ha szar házasságban élnék, még inkább eljárnék azokhoz, akiket szeretek, és marhára nem zavarna, sőt örülnék, ha a férjem, akit nem szeretek, amiatt később jönne haza vagy nem szólna hozzám :)))))))))))))
2014. nov. 12. 20:30
Azért sajnálom hogy ilyen fiatalon (41), így beletörődik a dolgokba...de megértem.
40. kriszta773 (válaszként erre: 38. - C622ea64f4)
2014. nov. 12. 20:13
pedig lehet, hogy ha rákérdeznél, akkor leszokna róla :)))))
39. kriszta773 (válaszként erre: 36. - C622ea64f4)
2014. nov. 12. 20:12
egyébként értem, hogy te többet szeretnél az anyukáddal lenni, és nem tudsz az ellen tenni, hogy ő nem akar/mer utazni hozzád, de ha még te sem vagy hajlandó lépést tenni azért, hogy láthasd, akkor arra nem lehet mit mondani. értem én, hogy idegesít a pasi, de ha annyira szereted anyukádat, és annyira szeretnéd látni, beleférne időnként ez is. legalábbis nekem simán
38. c622ea64f4 (válaszként erre: 37. - Kriszta773)
2014. nov. 12. 20:11

Hidd el hogy szar, minden apró részletet tudok.

Anyum valamiért ragaszkodik hozzá, sokszor mondta hogy ha elválnak, nem akar már új életet kezdeni...nagyon sokat szenvedett, kezdve a gyermekkorától. Megértem, ezért is nem csinálom a fesztivált.


Egyébként még eszembe sem jutott hogy erre rákérdezzek olyankor, szerintem meglepődne :'D

37. kriszta773 (válaszként erre: 36. - C622ea64f4)
2014. nov. 12. 20:06

megint csak azt tudom kérdezni, hogy te komolyan elhiszed, hogy anyukádnak ez az egész házasság milyen szar, de inkább elviseli és lemond arról, hogy veled, a lányával, a családjával legyen? eleinte még azt írtad, hogy szeretik egymást, most már nincsenek is jóban, csak színjáték?


összefoglalva, te azt szeretnéd, hogy anyukád gyakrabban utazzon hozzád, a férje nélkül, anyukád viszont nem akar menni, hivatkozva arra, hogy a férje ezért megbünteti, nem jön időben haza és nem szól hozzá. miközben amúgy is szar a kapcsolatuk. ha anyukád nem akar hozzád menni, te nem akarsz hozzá menni, akkor patthelyzet, nem tudsz tenni semmit, mint leválni anyuciról, és élni a saját életedet, és örülni, ha együtt vagytok ünnepeken, a pasi miatt meg nem idegeskedni, merthogy nyalásfalás közben néz. kérdezz rá egyszer, hogy miért nézel így :))))

36. c622ea64f4 (válaszként erre: 34. - Kriszta773)
2014. nov. 12. 20:02

De megtehetné. És az egyenlő a válással.

Ha egyedül vannak otthon, egyik a konyhában, másik a szobában. Csak a közönség előtt megy a perverzkedés.

A telefonvonal is csak akkor égett mikor nálunk volt.

Szerinted mi értelme lenne nekem menni hozzá? Hogy ugyanazt végignézzem ami nálunk szokott lenni?

Na, hagyjuk.

2014. nov. 12. 19:59

Ne haragudj, de az az anyud férje nem a mostohaapád...

felnôttél, férjed van... Két nô azért összefoghatna és helyretehetné az úr egoját! Vagy neki többet ér a pasi *a, mint a lánya???

34. kriszta773 (válaszként erre: 33. - C622ea64f4)
2014. nov. 12. 19:58

azt te sem gondolod komolyan, hogy ha anyukád nyűgnek tartaná az egészet, és többet szeretne veled lenni, nem tehetné meg bármikor :) hiszen írtad, hogy a munkájuk miatt alig vannak együtt, gondolom ha együtt vannak, azért megy a nyalás-falás, és ha külön, azért a sok telefon. anyukád bármikor mehetne hozzátok, azt sem kéne megmondani a pasinak, hogy hol van :)

de még egyszer megkérdezem, ha annyira együtt akarsz vele lenni, miért nem utazgatsz többet te őhozzá? együtt töltenétek a napot, ha annyira terrorizálva lenne, a pasinak meg sem kéne tudnia, hogy míg ő dolgozik, ti együtt moziztok vagy kávéztok :)

33. c622ea64f4 (válaszként erre: 32. - Kriszta773)
2014. nov. 12. 19:54

Te nem érted hogy anyum ugyanígy látja a dolgot? Csak nem tud mit csinálni.

Jahh, és ezt a telefon témát ne kéjes csevegésnek képzeld már el, hanem nyűgnek, és ezt nem én mondom.

32. kriszta773 (válaszként erre: 31. - C622ea64f4)
2014. nov. 12. 19:51

hát nekem inkább tűnik úgy, hogy féltékeny vagy, mert hát felnőtt ember vagy saját családdal, miért kéne anyukádnak ott lógnia, utaznia sokat, mikor te is megtehetnéd :)


szerintem normális vagyok, nem látok abban semmi rosszat, ha két ember szereti egymást, és a telefonon lógnak, ha távol vannak egymástól :) sőt jó, hogy ennyire nem bírnak magukkal :)

31. c622ea64f4 (válaszként erre: 29. - Kriszta773)
2014. nov. 12. 19:49

Ez egyszer fordult elő, hogy eljött hozzánk 2 napra. A többi alkalom sajnos kivétel nélkül négyesben történik.

Semmi rosszat nem látsz abban hogy hívogatta? Ne haragudj, de te normális vagy? 5 év alatt egyszer eljön hozzám az anyám, és akkor is a telefonon kell lógnia, mert ő nem bír magával?

Az pedig egy külön történet, hogy mennyire szereti és hogy hogyan bánik vele. De ebbe én nem akarok beleszólni.

30. kriszta773 (válaszként erre: 28. - C622ea64f4)
2014. nov. 12. 19:48

nézd, ez sokkal inkább anyukádon múlik, mint a pasin. olyat még nem hallottam, hogy egy pasi a felesége messze élő, alig látott lányára legyen féltékeny, de olyat igen, hogy egy nő, ha szerelmes, bármit-bárkit felad, hogy minél többet a pasival lehessen


nem tudsz mit csinálni, ha anyukád nem akar több időt veled tölteni, ez az ő döntése, nem a pasi kényszerítése. te is elmehetsz hozzájuk, ha látni szeretnéd többet :)

29. kriszta773 (válaszként erre: 26. - C622ea64f4)
2014. nov. 12. 19:46

akkor meg végképp nem értelek. egyrészt azt mondod, messze laktok, alig találkozhattok, másrészt meg azt, hogy a pasi nem engedi. de azt is írod, mégis találkoztok, speciel én abban semmi rosszat nem látok, hogy mikor anyukád nálatok volt 2 napig, a pasi hívogatta :) gondolom nem azért, hogy azonnal gyere haza, nem? :)


ha egyébként jól bánik anyukáddal, szereti, akkor még jó is, hogy ha messze laktok, mégsincs egyedül, és van aki szereti és vigyáz rá

28. c622ea64f4 (válaszként erre: 27. - Kriszta773)
2014. nov. 12. 19:45

Igen, ez lenne a normális.

De most én mit csináljak?

Ha ezt így megmondaná neki, persze, biztos eljöhetne, aztán megkapná a magáét. Anyum meg nem akar cirkuszt.

27. kriszta773 (válaszként erre: 24. - C622ea64f4)
2014. nov. 12. 19:42

úgy értettem, mielőbb besértődnél, hogy egy kiegyensúlyozott, karakán nő az simán megmondaná a pasijának, hogy ne viccelj, akkor megyek a lányomhoz, amikor akarok. ha egy nőci bizonytalan és fosós (családi vonás? :))))), akkor bizony képes alárendelni magát így egy pasinak, és mindenki másnak úgy tálalni, hogy a pasi várja ezt el tőle.


mégis hogyan várná el, amikor nincs is otthon többnyire? :)

26. c622ea64f4 (válaszként erre: 25. - Kriszta773)
2014. nov. 12. 19:42
Az ország 2 végében lakunk.
25. kriszta773 (válaszként erre: 24. - C622ea64f4)
2014. nov. 12. 19:40

már ne haragudj, de ahogy lefested anyukád jellemét, én inkább gondolnám, hogy ő akar mindent megtenni a pasinak, minthogy a pasi játszaná a sértődött gyereket, csak mert meglátogatja a lányát :) mikor a munkájuk miatt alig találkoznak :)

ha ilyen gyerekterrorban tartaná, anyukád akkor is simán bármikor találkozhatna veled, úgysem tudná meg a pasi, ennyiket erről :)

24. c622ea64f4 (válaszként erre: 23. - Kriszta773)
2014. nov. 12. 19:38

Kriszta...ne csináld :)

Onnan tudom, hogy anyummal mindent megbeszélünk, ezeket a dolgokat ő mondta nekem.

És réges-régen nincs náluk rózsaszín köd.

Szinte nem is találkoznak a munkájuk miatt.

De ha anyum pl. szabin van, akkor is otthon kell lennie egyedül.

23. kriszta773 (válaszként erre: 19. - C622ea64f4)
2014. nov. 12. 19:34

de ha nem utálod, mitől borulsz ki annyira, hogy a slozin töltöd az időt? :) bocsi, de nekem ez furcsa.


az is, hogy azzal "bünteti" anyukádat, ha veled találkozna, hogy nem jár haza időben, nem szól hozzá. ezeket te honnan tudod, hogy így van és ezért van? én egy közös programon simán invitálnám anyukámat, menjünk el együtt moziba, vásárolni, akárhová, mert olyan ritkán vagyunk kettesben.


biztos vagy abban, hogy a pasi neheztelne, és nem arról van szó, hogy anyukád most rózsaszín ködökben van, és a pasijával akar lenni sokat? felnőtt emberek vagytok mindketten, saját párral :) az új pasit sem hiszem, hogy úgy venné, hogy most annyira családozni kéne együtt, hiszen már nem vagy gyerek. éppen ezért simán őszintén meg kéne mondani azt, amit akarsz. gondolod, hogy ebből bármilyen probléma születhetne?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook