Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem kell hogy a szemetesben landoljon, főzz ki valami teljesen mást! fórum

Nem kell hogy a szemetesben landoljon, főzz ki valami teljesen mást! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem kell hogy a szemetesben landoljon, főzz ki valami teljesen mást!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
345. Napsugár8 (válaszként erre: 344. - Napsugár8)
2019. dec. 31. 08:30

Kész a terv:

- ma ebédre s.borsó leves, rizi bizi, amihez sütök tükörtojást, virslit

- vacsorára a bőrös malac sült a rizi-bizivel

- holnap ebédre s.borsó főzelék serpenyős mustáros sertés-karaj.


Most kimegyek a konyhába és sütök-főzök, nem akarok egész nap ott ténykedni. Elkészítek mindent, és majd amikor enni akarom, annyit melegítek belőlük, amennyi zaba-kapacitást érzek. :)

2019. dec. 30. 11:36

Most elmegyek pihibe.

Meg kellene álmodni, hogy holnap délben a leves után mit egyek. A bőrös malacsültet rizi-bizivel vacsorára tervezem.

Ha valaki erre jár, és segít kitalálni, vagy leírja, náluk mi lesz, előre is köszi. :))


Majd úgy 2 óra körül jövök. Ha úgy tisztességgel bele nem alszok, mint a múlt héten, hogy közel 3-kor ébredtem. De idő az van, szerencsére nem hajt a tatár. Kellemes pihit mindenkinek. :)

2019. dec. 30. 10:20

Az idén utoljára voltam boltban. Kenyér, wc.papír, virsli, égő. Kész, apróságok, de nem szeretném az évet bármelyik hiányával zárni-kezdeni.


Napsütéses, csípős idő van, de sokkal jobb szeretem ezt, mint a tegnapit, amikor esett egy kis hó is, egy kis eső is, és egész nap borult, nyirkos... majd ebéd után valamikor ismét erre kanyarodok, talán lesz a régiek-újak közül, akik szintén bekukk. ide (is!) És velem együtt elkezd vissza olvasni. A jó pap is holtig tanul, hát még aki nem pap??? :))

2019. dec. 30. 07:49

Kb. egy évvel ezelőtt mintha elvágták volna ezt a fórumot, pedig (ha visszolvassuk) sok jó okos ötletet lehet találni itt is.


Még a mai napon vissza is olvasom.

Mert igaz, hogy nálam kaja nem landol a kukában (csak igen ritkán!), de még itt van előttünk egy-két roskadásig terülj asztalkám nap. A maradékok felhasználásának ötleteit sorakoztathatjuk!

341. Guruljka (válaszként erre: 340. - 0e40d7eb14)
2018. dec. 24. 02:45

Kitalálam.

Keskeny tepsi, amibe csak akkora fér, hogy kisülés után hosszában kettévágod, majd keresztben felkockázod, és mindenk van széle.


Csak nem vagyok bádogos, hogy meg is csináljam.


A család nem találkozik ilyenkor sem - de nem is nagy. A szomszédokkal nem vagyok kínálgatós viszonyban.

No meg nem is sütök semmit.

340. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 337. - Guruljka)
2018. dec. 21. 07:31
Én sokat.Nagy a család,baráti kör.A szomszédoknak meg egy tányér vegyes sütivel kívánok karácsonyt.És mindegy hogy egy fajtából több tepsivel, vagy ennyi fajtát..És mivel a széleket levágom, így kisebb is lesz az adag.(Bár az almáspitének mi is a szélét szeretjük, az nincs karácsonykor. Egyébként is valaki kitalálhatná, hogyan lehet csak szélét sütni..DD)
339. Guruljka (válaszként erre: 338. - Guruljka)
2018. dec. 20. 20:20
Pitét!!! Nem pitát, az más.
2018. dec. 20. 20:08

Egyik ismerős a találkozókra rendszerint almás pitát süt.

Szerencsére nem vágja le a széleket, legalább hárman a széle-darabokra várunk mindig.

2018. dec. 20. 19:47

Na ezen még matekozok.

Mennyit süttök, hogy a levágott szélekből kitelik x adag desszert?

336. Lávli (válaszként erre: 335. - Birebora)
2018. dec. 20. 18:38
Én is így szoktam :)
335. birebora (válaszként erre: 334. - 0e40d7eb14)
2018. dec. 20. 18:33
..vagy ezeket kisebb tálkákba tenni rá főzött vaníliás puding melegen, ettől felpuhul, magába szívja, rá csokiöntetet, tejszínhabot és kész is az új desszert.
2018. dec. 20. 18:08

Karácsonyra több féle sütit kell sütnöm.Ahhoz, hogy a tányéron szépen mutasson, le kell vágnom a széleket.

Ezeket a levágott darabokat egy edényben összegyűjtöm(mindegy milyen a sütiszél, krémes vagy nem, mákos vagy diós..)és szilveszterkor a már megszáradt darabokat ledarálom és pikáns lekvárral, rummal összedolgozom, ízesítem, golyókat formázok, beleforgatom valami dekoratív szórócukorba, kakaóporba, kókuszba, olvasztott csokiba -kinek mi tetszik-és kész a bulis sütigolyó.

333. cika58 (válaszként erre: 332. - 0e40d7eb14)
2018. dec. 13. 07:16
Én is rántottam ki főtt körmöt tényleg nagyon finom, nem is gondoltam volna.
2018. dec. 13. 06:53

Hahóóó, megint én vagyok.

Kocsonyából kimaradt főtt köröm, csülök kicsontozva, kirántva, krumplipürével isteni finom!

331. 12d083b51b (válaszként erre: 330. - 0e40d7eb14)
2018. nov. 19. 08:19

Szia! Nem tűntünk el, csak ez a hirtelen jött novemberi idő, eléggé lelombozó.

No meg ilyen finom kaját, amiket írsz, bizony csak csorog a nyálam.

Megsütni is egészben fogod tyúkanyót?

2018. nov. 19. 07:17

Mindenki eltűnt?

A tegnap főzött tyúkhúslevesbe egész tyúkot főztem.

Ma a húst alaposan befűszerezve pecsenyét sütök belőle, a benne főtt zöldségekből mártást csinálok hozzá -vadasosan.

329. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 328. - Ab61752c45)
2018. szept. 4. 07:43
Egy kolléganőm hozott egyszer piskótás rétest.A töltelék piskóta volt, a rétestészta pedig nem a lapok, hanem a leveles, tehát tiroli jellegű és nagyon finom, laktató volt.
328. ab61752c45 (válaszként erre: 327. - Guruljka)
2018. aug. 28. 16:24
tényleg jó lenne valami rétest sütni.
327. Guruljka (válaszként erre: 324. - Jucika33)
2018. aug. 28. 16:20

Ó, de jó, hogy szóba hozod!

Még mindig nem szoktam meg, hogy nagyobb a fagyasztórekeszem, mint volt.

Veszek pár leveles tésztát, bármikor jól jöhet, ahogy látom. Nem használtam még, de biztos megszokom. :D

326. Guruljka (válaszként erre: 323. - 12d083b51b)
2018. aug. 28. 16:19

Jó kis történet! :D

Kamra nincs, ketten pedig csak-csak sikerül megegyezni. :D

325. jucika33 (válaszként erre: 322. - 12d083b51b)
2018. aug. 27. 15:57
Érdekesek ezek a tartós tejek. Egyszer találtam egyet a munkahelyen a hűtőben, kibontva. kb. egy hónapja vagy még több ott állt már, gazdája nem jelentkezett. Én ittam meg, a kávémba rakosgattam belőle minden nap. Mégcsak savanyú sem volt, semmi bajom nem lett tőle.
324. jucika33 (válaszként erre: 319. - 12d083b51b)
2018. aug. 27. 15:54
Bár ritkán van rá szükség, de ha túlfőztem magamat párolt zöldségből, abból csinálok pie-t, aminek a teteje leveles tészta, vagy ha krumplipüré marad, abból is ezt, csak nem leveles tésztával, hanem a krumplipürével a tetején. (zöldség, apró vagy darált hús összefőzve, fűszerezve, beletéve a tepsibe, erre jön a tészta vagy kr. püré és így megsütni a sütőben. finom :-)
323. 12d083b51b (válaszként erre: 321. - Guruljka)
2018. aug. 27. 09:11

Kislány koromban hűvös kamránk volt, ott tároltuk a kaja-maradékot, (hűtőszekrény akkor még nuku) de ott volt a krumpli, a zöldség, akármit is.

És persze a kész kocsonyát is oda rakta be édesanyánk.

Egy alkalommal hazamegyek suliból, kamrába be, (édesanyánk dolgozott!), látom, hogy az utolsó tányér kocsonya szélén egy cetli: ennek fele a nagymamáé! Hát akkor nem bántom, jön még haza a tesóm is. Ettem mást. Tesóm is jön, látja a cetlit, no akkor ő is meghagyja a kocsonyát nagymamának! Evett mást!


Édesanyánk hazajön, hát a kocsonyát miért nem ettétek meg? Mondjuk neki, ott a cetli rajta!

Édesanyánk nézi, nézi, majd összecsapta a két tenyerét: hát ő azt a cetlit az elvetni való zsák krumplira tette, csak az ajtó nyitással a huzat röpítette a kocsonyás tányér szélére!

Jót nevettünk, sokáig emlegettük: ennek fele a nagymamáé!


Ti ügyesebbek vagytok, hogy inkább megbeszélitek, mint cetlizzetek!

322. 12d083b51b (válaszként erre: 320. - Guruljka)
2018. aug. 27. 09:02

Nálam a tej még sohasem savanyodott meg, mivel régebben is csak akkor vettem, ha palacsintát akartam sütni. Egyébként meg nem iszom! A többi tejtermék (sajt, túró...) jöhet, de tejet nem.


Most már hogy lehet kapni a csupa egészséges!!! tartós tejet!! :)

No abból van a hűtőmben, mert hogy sokáig eláll, de éppen ezért nem is fog megsavanyodni! Ha! havonta 1x sütnék palacsintát, akkor is elég lenne 3 hónapig!!

Vagyis én arra hiába is várnék, hogy a tejből aludttej legyen! :))

321. Guruljka (válaszként erre: 318. - Jucika33)
2018. aug. 26. 21:50

Igazad van, de nálunk éppen rendszer nincs. Mi sem eszünk másutt, vásárolni megbeszélve szoktunk, de mégsincs rendszer. Nem szeretjük.

Romlott meg jó párszor úgy étel, hogy mindenki a másiknak hagyta volna. Most már rákérdezek másnap, a fiam kéri-e a maradék ezt vagy azt, és megtanulta, hogy ha nem kéri, akkor nem tartogatom tovább.

320. Guruljka (válaszként erre: 317. - 12d083b51b)
2018. aug. 26. 21:47

Ennyi pici elsiklás belefér. :D Szerintem. :D


Lényeg, hogy finom legyen! (És amikor még megsavanyodott a tej, és úgy készült a hamistúrós, nem egyedül voltam ám rá, hanem két kicsi lány, vagy később ugyanők kicsivel idősebben, plusz a férjem... Valódi túróval nem biztos, hogy győztem volna.)

319. 12d083b51b (válaszként erre: 318. - Jucika33)
2018. aug. 26. 08:51

Jól csinálod, valóban kell, hogy csak egy ember tartsa kézben ezeket a dolgokat, különben nem csak az étkezésben, a hűtőszekrényben is lenne akkora káosz, hogy csak no.


Látod, pontosan ezért írtuk itt már össze, hogy az egyes főtt kajákból a maradékot hogyan, miképp lehet átvariálni, ismét hasznosítani, hogy ne romoljon ránk, ne kelljen kidobni.


Egy több tagú családnál még csak-csak elfogy a kis lábaskába rakott maradék, mert valaki nekiül, és bekapja. Ott, ahol 1-2 fős a család, jól jönnek az ilyen ötletek, praktikák.


Várjuk tőled is, hogyan szoktad hasznosítani, ami esetleg mégis megmarad. Tudod, a jó pap is holtig tanul, hát még a kezdő! :))

2018. aug. 26. 08:35
Én nagyon ritkán dobok ki ennivalót és az már mindig romlott, penészes. Azt már újrahasznosítani nem lehet. Szerintem az évek alatt az ember megtanulja a családja étkezési szokásait és pontosan csak azt és annyit vesz, ami el is fogy. Akkora adagot főzök, amiről tudom, hogy megesszük (minden hétre írok menütervet, azt vásárolom. A menüterv is úgy készül, hogy tudom, melyik nap, ki fog itthon enni és olyan ételt főzök, amit pont azok szeretnek.) Persze ez csak olyan családban működik,ahol tervszerűen élnek, senki nem eszik össze-vissza más helyeken, nem vásárolgat mindenki impulzusszerűen, csak egy ember, aki ennek a felelőse.
317. 12d083b51b (válaszként erre: 316. - Guruljka)
2018. aug. 26. 08:25

Így van, ahogy mondod: ezért is van a kajás naplóm 19. szám alatt: Hamis túrógombóc-ként felvésve az, ahogyan én csinálom.


Azt írod:

"A savanyú tejes módszerben a túrót meg lehet spórolni.

Mármint lehetett, mert mai tejek már nem savanyodnak."


Erre írtam én, ha az előre megfőzött tejbegrízből kihagyom a túrót, akkor az már nem túrógombóc, hanem ízesített tejbegríz.

Szerintem nincs itt semmi gond, lehet, hogy egy kicsit "elbeszéltünk" egymás mellett???

316. Guruljka (válaszként erre: 312. - 12d083b51b)
2018. aug. 25. 22:24

Mondod Te, aki kifejezettem a tejbegrízt ízesíti túróval, tejföllel?


Maradjunk annyiban, hogy az enyémban a túró hamis, a Tiedben a gombóctészta. De hamis túrógombóc mindkettő. :D

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook