Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fütyikérdés: kell tornáztatni? Mikor fog feljönni teljesen? fórum

Fütyikérdés: kell tornáztatni? Mikor fog feljönni teljesen? (tudásbázis kérdés)


26. Judy86 (válaszként erre: 24. - Cac78ceb03)
2011. márc. 21. 14:05
Jobb is ha "még" tornáztatásnak ismeri a gyerek..:DD
25. ancsika72 (válaszként erre: 24. - Cac78ceb03)
2011. márc. 21. 13:46
Akkor csak én vagyok ilyen tudatlan!:-DDD
24. cac78ceb03 (válaszként erre: 3. - Ancsika72)
2011. márc. 21. 13:35
Mi is tornáztatásnak hívjuk :)
23. kohiani (válaszként erre: 15. - Imisz)
2011. márc. 21. 13:32
Egyetértek veled, szerintem sem kell megvárni, míg fájdalmas lesz nekik. Én is húzogattam neki már pár hetes korától, viszont teljesen nem mertem neki, nehogy fájjon. Mikor kb 3 hónapos volt, megmutattam egy másik fiús anyukának, hogy ilyennek kell-e lennie. :) Ő egy határozott mozdulattal meghúzta és simán hátrahúzódott teljesen. Szerintem minden fürdésnél lehet próbálgatni, vagy egy-egy pelenkázáskor.
22. cac78ceb03 (válaszként erre: 15. - Imisz)
2011. márc. 21. 13:30

Lehet, hogy anélkül is rendbe jött volna...Nekem az egyik fiamnak totálisan elmúlt. Egyszer próbálkoztam vele csecsemő korában, és meg is ijedtem a letapadástól. Mondtam a gyerekorvosnak. azt mondta, egyelőre hagyjam. 1 éves koráig. Egy évesen félve próbálkoztam újra. És semmi. Olyan gyönyörűen feljött, hogy én is megijedtem :DDD Azóta is rendben van.

A másiknál, aki nagyobb, még most is mindig tornáztatni kell a vízben. Hol jobb, hol rosszabb. Sajnos, néha el is felejtem...

21. Imisz (válaszként erre: 16. - Judy86)
2011. márc. 21. 13:29

Hát lehet, hogy alapból szerencsés volt a gyerek, nem tudom. Ne add fel a próbálkozást, veszíteni való nincs, a mai felfogás szerint pedig dokihoz ráérsz fordulni. Addig meg hátha sikerül.

Az alig haladás is haladás. Ha már elindult valami, ha csak 1-2 mm is, akkor szerintem nem reménytelen.

20. Hugika75 (válaszként erre: 16. - Judy86)
2011. márc. 21. 13:27
Szerintem jó ahogy csinálod szépen lassan kitágul a bőr és egyszer csak hátra csúszik.Nekem is két fiam van és egyikkel se volt gond.Születése óta minden fürdésnél óvatosan húzogatom.A kicsinek tízhónaposan hátracsúszott a nagynál már nem emlékszem.
19. cac78ceb03 (válaszként erre: 16. - Judy86)
2011. márc. 21. 13:25
Szia Judy!:)) Nekem itt is, otthon is azt mondták, hogy ilyen pici babáknál ezzel jobb, ha nem foglalkozol. Szerintem, ne tornáztasd még...
18. Baby0309 (válaszként erre: 17. - Sandi00)
2011. márc. 21. 13:19
Milyen krémet kapott?
2011. márc. 21. 13:09
Szia! A mi gyermeksebészünk, azt mondta, hogy 2 éves koráig nem kell vele foglalkozni. Utána meg kell nézni, hogy mi a helyzet! balázsnak is le volt tapadva, 6 hétig minden nap picit meghúztuk, bekentük krémmel, amit az orvos írt fel. Mire visszamentünk, már majdnem fel lehetett húzni. Bekente krémmel, fél óra múlva felhúzta rajta bőrt. Szerintem az utána való pisilés, sokkal rosszabb volt, mint maga a művelet. Pár napig kamillázni kellett, és azóta minden rendben van!!!
16. Judy86 (válaszként erre: 15. - Imisz)
2011. márc. 21. 13:07
Én csinálom minden fürdetésnél, de alig haladok, pedig már 7 hónapos, nyáron megyünk haza és megmutatom 1 dokinak, mert itt nem mondanak semmit ez ügyben :(
15. Imisz (válaszként erre: 1. - Judy86)
2011. márc. 21. 13:03

Szia!

Tudom, hogy mostanában az a divat orvosok, védőnők részéről, hogy 1-2 éves korig nem kell vele törődni. De! Nekem (18 éves a fiam) anno azt mondta a védőnő, minden pelenkázáskor egy kicsit próbálkozzak. Ne nyüstöljem, huzigáljam, épp csak próba legyen. Meg fürdetéskor. Kb, 3 hónapos korában elértük, hogy teljesen hátrahúzódott a bőr minden erőfeszítés és fájdalom nélkül! Meg is ijedtem először, kérdeztem párom, ilyennek kell-e lenni? Ki is nevetett, hogy nem láttam még? Persze, de nem 3 hónaposat:))

Azután már csak fürdéskor húztuk hátra, megmostuk, krémeztük. Semmi gondja nem volt azóta sem.


Én minden fiús anyukának csak ajánlani tudom ezt a módszert. Nem értem miért szeretik a dokik megvárni míg fájdalmas módszerekkel, esetleg műtéttel lehet megoldani a dolgot.

14. Nirvi (válaszként erre: 6. - Titati)
2011. márc. 21. 13:01

Szerintem azért másfél évesen még nem húzogatja magának:)

Birizgálja, az biztos, de azért a "szakszerű" mozgatáshoz nem ért még szerintem:):):)

2011. márc. 21. 13:01
Nekem is egyéves kort mondott a védőnő. Hálisten úgy látszik nincs gond, mert szépen pisil, mint a szökőkút.
2011. márc. 21. 12:58
Opsz akkor ma már teljesen más a szitu mint régebben!
11. Judy86 (válaszként erre: 3. - Ancsika72)
2011. márc. 21. 12:57
akkor úgy írom: kell húzgálni, h ne tapadjon le? 7 hónapos.
10. Nirvi
2011. márc. 21. 12:57

Nekünk azt mondta a doki, hogy lehet húzogatni, de 3 éves koráig ő nem nyúl hozzá. Akkor megnézzük mi a helyzet és ha szükség van rá, akkor "beavatkozik"

Egyébként a kisfiam 19 hónapos és neki feljön már teljesen:) Bár nem erőltetjük annyira.

2011. márc. 21. 12:56

Nekünk azt mondta a gyerekorvos amikor fél éves volt a Fiam,hogy fürdésnél már húzogassuk ameddig engedi,tisztítsuk.

Most egy éves múlt,én már mindennap próbálgatom óvatosan,de egyenlőre még ugyanott vagyunk,ahol szinte kezdtük.

2011. márc. 21. 12:56

3 fiú anyukája vagyok!

Szerintem mindenki mást mond!Mi először nem húzogattuk rendszeresen a fütyiüket a gyerkőcök 1 éves koráig!

Amúgy már a legelején látszik,hogy kinek lesznek ezzel gondjai!

A két nagyobb gyerkőccel már voltam ez ügyben dokinál(fitymaszűkülettel)

Többször próbálta fehúzni a doki,de még nem az igazi,csak alakulgat a dolog!

A kicsinél minden ok!

7. 5d58fc17fc (válaszként erre: 1. - Judy86)
2011. márc. 21. 12:56

szia!

nekem a kisfiamat sebészetre kellett vinni, mert egyáltalán nem lehetett neki felhúzni.

egy nagyon elismert sebésznő azt mondta, ha a gyerek 1 éves koráig nem tudják az anyukák normálisan felhúzni, vinni kell őket, én mondtam, hogy nekem a védőnő 2 éves kort mondott, a sebésznő azt mondta, igen tudja, de nem érti miért és nem ért vele egyet, mi majdnem elkéstünk a segítséggel, tudott rajta segíteni, de piszkosul megkínozta a fiam, vele együtt bőgtem, ezért én mindenkinek azt mondom, vigyék egy éves korban, ha nem tudják felhúzni.

2011. márc. 21. 12:54
Nekünk másfél évet mondott a doki....utána meg úgyis magának mozgatja a fiúcska :-))))
5. ancsika72 (válaszként erre: 2. - Judy86)
2011. márc. 21. 12:54

Mennyi idős a gyerkőc??

Óvodás koráig szerintem nem kell bántani még.

2011. márc. 21. 12:53
Nekünk azt mondta a gyerekorvos,h 1 éves korban kellelkezdeni.
2011. márc. 21. 12:53
Tortáztatni????sok mindent hallottam már,ilyet még nem.
2011. márc. 21. 12:53
Olyan tanácstalan vagyok e-téren, kell egyáltalán csinálni?Kell erőltetni?Hogy csináljam?Segítsetek!Köszi :)
2011. márc. 21. 12:51
Fütyikérdés: kell tornáztatni?Mikor fog feljönni teljesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook