Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ne az abortuszt válaszd... fórum

Ne az abortuszt válaszd... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ne az abortuszt válaszd...

60. Yaweb (válaszként erre: 55. - Holdem)
2013. aug. 4. 16:56
Azert vetetni el egy gyereket,mert ehezel? De dugni van esz. Hagyjal mar...
2013. aug. 4. 16:53
a cikk írásának időpontjában épp véget ért a szemeszter az egyetemen,és most rózsaszínnek látja a jövőt a cikkíró. véleményem szerint nem gondolt bele, hogy később mi lesz. mi lesz ha vége lesz az egyetemnek, talál-e munkát gyorsan, és nem éveket keresgetve, lehetőleg olyat, ami időbeosztásban és pénzben is jó. fogalma sincs arról mennyit betegeskedik majd az óvodában, és ebből a cikkből nem derül ki, hogy van, aki vigyázzon a gyerekre rajta kívül, bármi gond adódik. nagyszülő, barátnő, az apa, bárki. lakhatás hogy lesz megoldva, de sebaj! bárányka-legelő komplexus. jó dolog az optimizmus, de később is ennie és ruházkodnia kell a gyereknek, meg laknia valahol...
58. CrystalPhoenix (válaszként erre: 48. - Angica0901)
2013. aug. 4. 16:52

És aki elég érett a nemi élethez, védekezik,mégis megfogan egy nem kívánt terhesség? És nincs olyan helyzetben hogy megtartsa?

Örökbe adhatja, persze...... de utána azt a lelki tehert képzeld már el anyának és gyermekének egyaránt, hogy nem tudnak semmit egymásról, sem azt, hogy ki a másik, sem azt,hogy miért is szakadtak el egymástól? Ha egyik keresni szeretné a másikat, vajon a másik akarja e majd látni? A lelki hátterébe belegondoltál?


Hozzáteszem,hogy abortuszon átesett nőként sem könnyű elviselni a tényt,hogy megöltem/megölettem a gyerekem.. Ha örökbe adtam volna pár év múlva lehet átölelhetném.... de ha nem?

Hidd el,egyik oldal sem könnyű, és van aki könnyen dönt ilyen esetben egy gyerek életéről,de van aki az utolsó lehetséges hétig vívódik,hogy mi is legyen, és utána is gyötri a bűntudat..... én a mai napig nem tudom melyik lett volna/volt a helyes megoldás....de hoztam egy döntést... muszáj volt. de egyet tudok.. ha megszületik, én nem tudtam volna neki a kellő anyagi támogatást nyújtani. nem kell a rizsa,hogy a gyerek nem pénzből,hanem szeretetből él... Én a gyermekemet és még sok embert szeretek,de ebből mégsem tudom a gyermekeimet etetni és öltöztetni. Ha neked nincs miből,csupán szeretetért cserébe nagyon ritkán adnak kézzel fogható anyagi javakat,amikből a gyermekedet elláthatod. :)

57. bd55e3f068 (válaszként erre: 48. - Angica0901)
2013. aug. 4. 16:36
Nem véletlen, hogy az Isten/természet nem akarja, hogy egyesek ne szaporodjanak.
56. pzm3 (válaszként erre: 48. - Angica0901)
2013. aug. 4. 16:21
Haggyuk már!!!Szerinted jobb a sok nyavajgó itt a hoxán aki már 15én nem tud mit adni a gyerekeinek enni...Akik nem tudnak húsvétra,karácsonyra ajit venni,akik ebben a rohadt melegben egy gombóc fagyit nem tudnak venni a gyereknek?
55. holdem (válaszként erre: 48. - Angica0901)
2013. aug. 4. 15:52
Na fején találtad a szöget... Erre a gondolkodásra vagyok allergiás! Mert ugye te megtartanád minden körülmények között a gyereket, igaz? Ha megerőszakolnak, ha beteg a gyerek, ha éhezel... Csupa frankó dolog, de te egy hős vagy, igaz??? Annak a szerencsétlen gyereknek, aki hánykódik az életben, vagy nincs mit ennie, annak aztán nagyon jó, hogy megszülték.. A cikkben is kizárólag az zavar, hogy ezt ajánlja mindenkinek. De ez mindenkinek a saját döntése. Teszem hozzá, sosem volt abortuszom, és épp terhes vagyok. De sosem akarnám, hogy a gyermek, akit megszülök, szenvedjen a hülyeségem miatt...
54. 130454e42d (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2013. aug. 4. 15:48
Ja, hogy nem lehet gyermeke. Ez a természetes kiválasztódás, nem való neki ezek szerint.
2013. aug. 4. 15:48
Megkérdezném a cikkírótól,hogy kért-e az ő ISTENÉTŐL gyerektartást?
52. 130454e42d (válaszként erre: 48. - Angica0901)
2013. aug. 4. 15:47
Aki így beszél az számomra mind egy bunkó, aki nem érdemli meg, hogy gyereke legyen. Az a film nem 12 hetes magzatot mutat, de ez ne zavarjon. Más döntéséhez közöd nincs. Az ilyen szöveg azt mutatja, néhány esetben az abortusz lett volna a jobb választás.
51. e28c748947 (válaszként erre: 48. - Angica0901)
2013. aug. 4. 15:32

Pedig vannak olyan élethelyzetek, mikor nincs nagyon más kiút, én nem ítélem el....

Nem mindenki képes örökbeadni. ezt is el kell fogadni, nem pedig lenézni.

Inkább az a szomorú, hogy napjainkban még mindig nem védekeznek megfelelően, v sehogy a fiatalok!

50. f36e266467 (válaszként erre: 48. - Angica0901)
2013. aug. 4. 15:25
Vagy inkább védekezzen, ha még nincs itt az ideje. Ha neked az "abortuszosok" mind gyilkosok, akkor kicsit felületesen ítélkezel a témában.
49. andi6020 (válaszként erre: 48. - Angica0901)
2013. aug. 4. 15:20

Medve anyám...


Mondjuk kb a nyakamat tettem volna rá, hogy nálad is gondok vannak a spontán teherbeeséssel. Tipikus gondolkodásmód ez, valahol meg is értem, csak ne erőltetnéd rá másokra.

2013. aug. 4. 15:13

Gratulálok a bátorságodhoz, és örülök, hogy vannak még olyanok, akik bevállalják egyedül is a gyermeknevelést. Nyilván van segítséged, de akárhogy is, szerintem bizony nagy dolog, hogy ezt az utat választottad.


Akik pedig támadják a cikk íróját, ajánlom figyelmükbe azt a dokumentumfilmet, amelyik mutatja, hogyan menekül a pár hetes magzat a "végzete" elöl. Nekem az abortuszosok mind gyilkosok, és ez alól részemről nem kap felmentést sem szegény, sem fiatal, sem senki. Aki elég érett, hogy nemi életet éljen, az legyen elég érett az esetleges következményeihez is. Adja utána örökbe (rengetegen várnak kisbabákra), de ne ölje meg!!!!!

47. mese habbal (válaszként erre: 45. - Bd55e3f068)
2013. aug. 4. 13:37

persze, hogy nem kizárólag az érzelmek a döntőek, de azok a legfontosabbak...

feltéve, hogy azért van a nőnek rendes állása, ahova várhatóan visszaveszik gyed után,és mondjuk van legalább egy nagyszülő, vagy barát, barátnő, aki elérhető, és képes segíteni hosszabb távon is...


tény, hogy elég nehéz a döntés, ha munkanélküli, vagy senkije sincs.. akkor azért tényleg meggondolandó, de én akkor is azt mondanám, hogy segítséget lehet találni, csak akarni kell! :)

2013. aug. 4. 13:33

gratulálok a cikkírónak!


hasonló cipőben járok, nekem már 3,5 éves a kislányom, és én is nagyon boldog vagyok, hogy így döntöttem :) mondjuk nálunk tartja a gyerek a kapcsolatot az apjával, teljesen normális a viszony, ritkán, de találkoznak, én nem szólok bele, hogy mit csinálnak, bár tény, hogy sokszor bosszant, és jobb lenne-nekem- ha nem lenne...

ettől még azt gondolom, hogy a gyereknek jó az is, hogy legalább ismeri az apját, és az apai nagyszüleivel is jóban vagyunk...


de az is igaz, hogy nem gondolom, hogy akkora tragédia lenne, ha nem ismerné.. valahol egyetértek azzal, hogy az a lényeg, hogy szerető emberek vegyék körül, nem a világvége, ha pont nem a vérszerinti apja van ott...


szerintem rengeteg olyan család van, ahol együtt vannak a szülők, mégis ezer sokkal rosszabb behatás éri a gyerekeket, vagy nem szeretik őket, vagy rettenetes mintákat látnak.. ezekről mégsem beszél senki, mert "teljes a család"...

nem azt mondom, hogy az egyik jobb lenne, mint a másik, de tökéletes család és életkörülmények sincsenek.. higgyétek el, még ott sem, ahol úgy néz ki...:) ha a tökéletes család a cél, akkor lehet, hogy senki nem szülne gyerekeket!

ha az anya boldog, szereti a gyerekét, és jónak látja így az életüket, akkor nem felelőtlenség, és nem hülyeség így megtartani és felnevelni egy gyereket... a gyereknek boldog gyerekkora lehet... kisebb pszichés sérüléseket szerez az apa hiánya miatt, de ekkorákat mindenki szerez, ha épp van apja, akkor más miatt...


szerintem cikk lényege az, hogy amikor döntéshelyzetbe kerülsz, hogy abortusz, vagy megtartsd, akkor ne másokra hallgass, hanem nézz mélyen magadba, hogy vajon Te boldog lennél-e, jó lesz-e így az életetek... tudd, hogy mit szeretnél... csak azért ne vetesd el, mert a környezetedben mindenki magyaráz, hogy nem fogod tudni eltartani, vagy hogy milyen rossz lesz neki apa nélkül stb... TE TUDD, hogy milyen lesz, ne ők mondják meg neked!!!

2013. aug. 4. 12:26
Kizarolag emocionalisan donteni a gyerek vallalasrol vak szerencse. Nagyon szep meg jo, hogy sikertult az egyetemen jol teljesiteni, de biztos, hogy legalabb egy valaki segitett a hatterben, a cikkiro meg veri a sajat mellet, o milyen ugyes.
2013. aug. 4. 12:13
Örülök,hogy jól döntöttél :) Sok boldogságot!
43. f36e266467 (válaszként erre: 42. - Lepke99)
2013. aug. 4. 12:10
1-et értek.
2013. aug. 4. 11:59
Mondjuk az tényleg hülyeség, hogy kizárni az apát, ha akarja sem beengedni az életükbe, ez nem a gyerek érdeke, Neki az az érdeke, hogy akármennyire is utálom esetleg az apát, ne érezzen ebből semmit a gyerekem, és ha szeretné vele tartani a kapcsolatot, akkor azt támogatni, egy gyereknek családra van szüksége. DE azért nem lehet elvetetni egy gyereket, mert előre tudom, hogy nem fogja érdekelni az apját.
41. ranna (válaszként erre: 38. - F36e266467)
2013. aug. 4. 11:57
Én is remélem és sok sikert neki. :)
40. f36e266467 (válaszként erre: 39. - Ranna)
2013. aug. 4. 11:50
Bárhogyan elsülhet még. Nem is más ebben a véleményünk. :)
39. ranna
2013. aug. 4. 11:45
Saját példa. 17 évesen teherbeesés, a fiú nincs még 19. Azt mondtam neki, nélküle is megtartom a gyereket, mert ő nem akarta. Mi volt ez? Később már úgy láttam zsarolás, de akkor nem gondoltam az ő érzéseire. Őt megkérdezve, amikor ezzel tisztában lettem, azt mondta, nem érezte zsarolásnak, és nem maradt volna velem, ha nem szeret. Ennek közel 34 éve, 4 gyerekünk van. Annak idején 1 évet nem adott szinte senki a házasságunknak.
38. f36e266467 (válaszként erre: 37. - Ranna)
2013. aug. 4. 11:43

Vágesz, de jobb, ha ez bogár a fülébe kerül, mintha ajnározzuk azzal, hogy milyen ügyesen csinálta. Mert szerintem messze nem.


Remélem tanul belőle és nem az lesz a tapasztalata, hogy így kell csinálni és a pasik a szemetek :)

37. ranna (válaszként erre: 35. - F36e266467)
2013. aug. 4. 11:33
Pont azt mondom doki, hogy nem láthatunk a jövőbe, szerintem azt te sem tudhatod mi lesz a következmény. Lehet az, amit te gondolsz, de lehet, hogy nem. :)
36. f36e266467 (válaszként erre: 34. - Napfenyahegyen)
2013. aug. 4. 11:30
Hát ez nem így van. Messze nem.
2013. aug. 4. 11:29
( na jó, mégiscsak kicsit kiakadtam, mert tudom ennek a gondolkodásnak a következményét, ami a gyerek életét illeti:))))
34. napfenyahegyen (válaszként erre: 1. - A238313ba1)
2013. aug. 4. 11:28

Gratulálok a kicsihez, az egyetemi sikerekhez és a boldogsághoz is! :)


Hiába, ha van miért vagy kiért, rögtön jobban mennek a dolgok!


A gyereknek amúgy olyan felnőtt(ek)re van szüksége, aki(k) szereti(k). Ha ez csak anya, csak apa, vagy két anya, két apa, de ő szeretetben, kiegyensúlyozottan neveli, annak a gyereknek semmi baja sem lesz attól, hogy nem hagyományos családban él, ma már egyébként is a hagyományos család az egyre ritkább.

33. f36e266467 (válaszként erre: 32. - Ranna)
2013. aug. 4. 11:28
Én nem akadtam ezen ki, csak jeleztem, hogy majd annak idején erről ne feledkezzen meg, mert most nagyon büszkén mondta, hogy nincs az édesapára "szükségünk többet". Értem én, hogy kislány módjára dühből dacból mondja, csak hát ott a gyerek. Ő meg nem tud szólni, hogy anya én nem ezt akarom, amit te, mert éppen dühös vagy és így könnyebb magadat nem hibáztatni.
32. ranna (válaszként erre: 28. - F36e266467)
2013. aug. 4. 11:25
Én azt nem értem, hogy egy ember - főleg egy fiatal - pillanatnyi érzésén minek kell ennyire fennakadni. Lehet, hogy két hét, hónap, x idő után már másképp fogja látni a dolgot. Az is lehet, hogy kibékülnek a gyerek apukájával és boldogan élnek míg meg nem halnak. Ki lát a jövőbe?
31. f36e266467 (válaszként erre: 29. - Yaweb)
2013. aug. 4. 11:19

"Igen, az eletem szep. Boldog vagyok, nem ugy mint itt egyesek..."


"Azt irtam, hogy en boldog vagyok.


Az nem igazan érdekel,hogy ti azok vagytok-e, mar bocs. "


Semmi gond, ha nem érdekel, hát nem érdekel:) Csak úgy tűnt, hogy megítélted, hogy itt egyesek meg vannak keseredve, mert nem ajnároznak egy naív kislányt, aki szült egy gyereket.


Neked is szép napot, azért :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook