Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell helyesen kitölteni a napi pénztárgépjelentést? fórum

Hogyan kell helyesen kitölteni a napi pénztárgépjelentést? (tudásbázis kérdés)


jan. 12. 22:54

Oh igen és nálunk nincs kiadás. Bevétel van csak , jól írta Channa 🥂

A váltópènz marad mindig a kasszába - engem csupán az idegesített leginkább, hogy akik maradtak azok közül az egyik azt mondja a napiforgalomhoz tedd hozzá a másik meg azt, hogy nem, mindegy a végén így is úgy is én leszek valamelyik részen a hibàs

jan. 12. 22:47

Sziasztok

Köszönöm a válaszokat mindenkitől , a bolt nem az enyém, ha az enyém volna így van nem sajnálnàm rá a pénzt.

Sokan mondtak fel egyszerre és ilyen fejetlenség sehol nincs a világon, mint itt, mindenki csak áll és várja a csodàt én megoldást keresek ha már nincs senki akifől lehetne kérdezni, igazatok adok mindenkinek jobb ha egy szakival beszélek.

A pénztárgép add zárójelentèst csak egy kőkorszaki pénztàrgép könyvbe kell külön belefirkantani mi van azon a papiroson. Megjegyezném aki mutatta annak nincs ki a 4 kereke, hàt nekem sincs, de legalàbb én igyekszem ès teszek az ügyért, hogy ezt a boltot ne büntessék meg

11. Channa* (válaszként erre: 8. - Katt2)
jan. 10. 19:15

Szerintem se fogja tudni megcsinálni, ha ennyire nincs fogalma róla.


Sosem dolgoztam bank pénztárban se, de tudom, hogy működik. Igaz, javítani szoktam pénztárhibáka;) és nem arra gondolok, hogy kifogyott a szalag...

10. Channa* (válaszként erre: 9. - Enissa)
jan. 10. 19:14

Persze, sztórnó, simán lehet és az tényleg kiadás.


Én se dolgoztam még boltba.


Egyébként, hamarosan bevezetik a fizetéskérelmet és rögtön lesz a boltokban kp felvétel, azaz kiadás.

9. Enissa (válaszként erre: 6. - Channa*)
jan. 10. 15:14

Szerintem lehet kiadás is, abban a formában, ha a vásárló elfelejtett fizetőeszközt vinni magával, én jártam már így, hogy a pénztárcámat a másik táskámban felejtettem. Vagy ő üt be többet, mint a valós ár, azt is sztornózni kell neki.

Nem voltam pénztáros, csak elméletileg futott át az agyamon.


De nekem az a furcsa, hogy a viharba vállalhat valaki el olyan munkát, amihez nem ért?

jan. 10. 09:41
Én nem értek hozzá, de a párom könyvelő, neki ez nem probléma. Channa jót ír, de nem fogod tudni megcsinálni. Azt javasolja, hogy ne sajnáld rá a pénzt és időt, fordulj egy szakemberhez, mert ha elcseszed, akkor a NAV egy komoly összeggel "megajándékozhat".
7. 8a5caeb182 (válaszként erre: 6. - Channa*)
jan. 10. 05:22
Szerintem az megvan. A kiadás oldallal nem számol, és azért nem egyezik. Olyan, mintha papír alapon kellene felvezetni a napi forgalmat. Ha olyan cég, lehet kp-s kiadása (számlája) is és összesítést kell írnia.
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 9. 23:11

Nem, nem ugyan az!


Tehát, van a napi nyitó egyenleg, ami megegyezik az előző nap záró egyenlegével.

Vannak bevételek, kiadások és záró egyenleg.

Nyitó egyenleg+bevételek-kiadások=záró egyenleg


A napi forgalom=bevétel és a kiadás összege.


Bevétel=befizetések (pozitív összeg)

Kiadás=kifizetések (negatív összeg)


Nem tudom, hogy hol csinálsz pénztár jelentést. Én bankról írok.


A cimletezéssel nem is akarlak megzavarni;)


Egy boltban, csak befizetés van, ha jól gondolom, mert fizetnek az áruért, ahogy egy étteremben is így van. Minden egyes forintnak benne kell lennie a pénztárjelentésben.


Ha bolt, akkor van egy nyitó egyenleged.

Jönnek a vevők és fizetnek neked, azaz bevételed van, ezeket mind hozzá kell adni a nyitó egyenleghez és ez lesz a záró egyenleged, azaz a pénztárjelentés összesenjének meg kell egyeznie a KP-nek+bankkártyás fizetések összesenjével.



Remélem érthető vagyok.


Ha a pénztárgép nem ad pénztár jelentést, akkor ezt, hogyan oldod meg?

Felírod egyenként az összes blokkon szereplő összeget, majd összeadod és hozzá adod a nyitóhoz?

jan. 9. 21:33

Pénztárgép záró állása ( esti zárás végösszege)

Pénztárgép nyitó állása: Előző nap zárási összege

pénztárgép szerinti bevétel: Én úgy gondolom, hogy a váltópénzzel együtt kell hozzá számolni ,hisz az is a kasszában marad, Bk öszzege, és stb) Igy ezt az összeget tenném bele, de ebben nem vagyok biztos.


Bevétel összesen: Nem ugyanaz mint a Napiforgalom és itt hal meg az agyam

jan. 9. 21:27
a napiforgalom összesen és a napibevételek összesen egy és ugyanaz nem?
jan. 9. 21:25

Én is pont ezen nevettem :D milyen ósdi módszer :D

Papír alapon megy a dolog, és minden részletet nekem kell belefirkálnom

2. 8a5caeb182 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 9. 21:09

Papír alapon? Milyen kőkorszaki módszer már :D

Nap végén kinyomtatják a pénztárgépből és ennyi

jan. 9. 21:06

Sziasztok

Valaki tudna nekem segíteni abban, hogyan kellene kitöltenem helyesen egy napi pénztárgép jelentést? Sajnos nincs akitől kérdezhetnék :(

Ha valaki tudd segíteni könyörüljön rajtam, nem leszek hálátlan

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook