Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyilatkozat a családi kedvezmény érvényesítéséről... Valaki elmagyarázza hogyan kell kitölteni? fórum

Nyilatkozat a családi kedvezmény érvényesítéséről... Valaki elmagyarázza hogyan kell kitölteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. ápr. 8. 16:05

Szeretnék segítséget kérni.

Ha valaki két 4 órás munkaviszonnyal rendelkezik, 2 gyermek után szeretné a családi adókedvezményt igénybe venni, de egyik helyen sincs annyi a keresete, hogy mind a 2 gyerkőc után megkapja a teljes összeget, van-e arra lehetőség, hogy az egyik munkaviszonyában az egyik gyerek után a másik munkaviszonyában pedig a másik gyerek után igényelje?

30. sajert (válaszként erre: 27. - Farah)
2011. jan. 22. 00:05

I. rész férjed, ő a nyilatkozat tevő, alá is írja I/6


II. rész tied, te vagy a házastárs, aláírod (II/8)


III. rész férjed munkáltatója, aláírja


IV. rész Te munkáltatód, alá is írja

29. sajert
2011. jan. 22. 00:03

Ha hozzáértőt találtok, akkor gratulálok :-)).


Miért gondoljátok, hogy egy másik embertársatok, aki ugyanúgy most látja először ezt a nyomtatványt (adatszolgálatást, nyilatkozatok, bárhogy lehet hívni), kapásból hozzáértő lesz?


Én is - mint bérszámfejtő - csak ma kb. 10 (táppénz alatt, telefonon, mivel a hétfőn már késő lenne nekik) embernek segítettem kitölteni, fogalmam sincs, hogy jól töltettem-e ki, de én el fogom fogadni, és aszerint fogom számfejteni, amilyen szándéka volt a munkavállalónak. A "másik" munkáltató meg majd elmagyarázza hogyan kéri ő a kitöltést.

2011. jan. 20. 18:28

Ahh. Egyetlen megnyugtató, hogy nem feltétlenül vagyok hülye... kifogott rajtam. Én még nem értem. Most annyit elértem, hogy beoltottam a munkáltatót, kérdezzen már meg egy hozzáértőt, hogy mi a helyes mód... Amint lesz valami, megírom...

bár ma kellett nyilatkozni, de könyörgöm, tegnap este kaptam meg....

Bassz uss.

27. farah (válaszként erre: 26. - Sajert)
2011. jan. 20. 14:34
jó, az még rendben lenne, de én melyik részt írjam alá rajta ? És a munkáltatóm ?
26. sajert
2011. jan. 20. 14:17
Írjon be a férjed nullát, hogy annyi gyerekre kéri a kedvezményt.
25. farah
2011. jan. 20. 13:49
Szerintem amit te írsz, az akkor van, ha több gyerek van, és megosztva kérik, de babácánál és nálunk is csak 1 van, és csak egyikünk kéri. De azért most megvilágosodtam, hogy mégiscsak lehet ilyen.
24. farah
2011. jan. 20. 13:33
Szerintem ez így akkor sem jó. Mert azon a nyomtatványon, ahol a férjem van az I-es pontban, nekem értelemszerűen a II-es blokkot kell kitölteni, amin ezt írom alá : tudomásul veszem és elfogadom, hogy házastársam/élettársam az I. Blokkban meghatározott összegű családi kedvezménynek az adóalapjából történő levonását kéri. Mármost ez nem igaz, hiszen én kérem, nem ő, tehát nem jó, ha aláírom. A munkáltatómnak pedig ezt kellene : A II. Blokkban szereplő magánszemély (vagyis én)munkáltatójaként a nyilatkozat tartalmát tudomásul vettem. Az I. Blokkban meghatározott összegű családi kedvezmény összegét a II. Blokkban szereplő magánszemély adóelőlegének megállapítása során nem veszem figyelembe. Ez így megintcsak nem jó. Mostmár tényleg kíváncsi vagyok a többiek véleményére ! A mi bérszámfejtőink szerint úgy jó, ahogy én csináltam.
23. sajert
2011. jan. 20. 12:56

Alapesetben:

Egy családban két nyilatkozat kell, ha van gyerek.


I. nyilatkozat:

Anyuka nyilatkozik a munkahelyén, amit Apuka munkahelye is visszaigazol (Anyuka van az I. pontban)

Apuka nyilatkozik a munkahelyén, amit Anyuka munkahelye is visszaigazol (Apuka van az I. pontban).


Ha Anyuka a munkahelyén leigazolja, hogy ő veszi igénybe x gyerek után a kedvezményt, és nincs több gyerek/megmaradt kedvezmény, attól még Apukának is nyilatkoznia kell, hogy ő se fog gyerekkedvezményt igénybe venni.

Mert nem derül ki, hogy ki - kinek a gyereke, ki van összeházasodva, elválva, egyém gyerek, tied gyerek, közös gyerek stb...


Ez dettó mint a családi pótlékos nyilatkozat volt annó. Ott is mindenki nyilatkozott mindenről.

22. farah
2011. jan. 20. 12:46
És nekem is üzenget, hogy márpedig ezt alá kell írni nekem is, és a munkahelyemnek is.
21. farah
2011. jan. 20. 12:45
Engem is nagyon idegesít. Ráadásul előtte napokat ült rajta, aztán visszaküldte üresen, hogy előbb pecsételje le az én munkáltatóm. Ez megtörtént, aztán ő is lepecsételte, behoztam, megkönnyebbültem. Erre küldi a másikat..Illetve ugyanazt. Már egy kicsit attól is félek, hogy mi van, ha beszámítja a férjem fizujába ? Bár ezt elvileg nem teheti.
2011. jan. 20. 12:29

Olyan jó lenne, ha valaki elmagyarázná... Mert ez így tuti nem jó!

és a könyvelő üzeni:


mindkettőnknek nyilatkozni kell....


Akkor ki tudja elmagyarázni?? Könyörgöm..

19. babáca (válaszként erre: 18. - Farah)
2011. jan. 20. 12:26

Szia szia!!!

jajj, de jó. MÁr azt hittem megkergültem. Itt van előttem a lap, mint ahogyan Te is mondod. kitöltve a férjem adataival, (előre) ott ahol én is nyilatkoztam. Egy gyermek, én már leadtam. Teljesen ugyanez.

18. farah
2011. jan. 20. 12:16
Szia Babáca ! Én értem mit mondasz, mert ugyanúgy jártam, ahogy ti: kitöltöttük (én kérem a kedvezményt, 1 gyerek van csak, mindketten dolgozunk), mindkét munkahely lepecsételte, egyik példányt leadtam hozzánk, a másolatot a férjem munkahelyére, de a könyvelőjük erőlteti, hogy töltsük ki ugyanazt a nyomtatványt, de már a legfölső részbe előre bele van nyomtatva a férjem neve. Én nem írtam alá, és nem is értem, hogy mit akar, de a páromat már elbizonytalanította, kicsit veszekedtünk is miatta. Én úgy értelmezem, hogy 1 nyilatkozat kell csak, vagy ő kéri, vagy én, vagy megosztva, de olyan nincs, hogy nálunk én kérem, náluk meg ő.
17. babáca (válaszként erre: 12. - Garamond)
2011. jan. 20. 12:16
A négyes visszautal a kettesre... Tehát mindkettőt kell.. nem értem sajnos mire gondolsz...
16. babáca (válaszként erre: 15. - Szilvamama)
2011. jan. 20. 12:12
Igen. jó. az rendben van, de ha én igénybe veszem, a férjem nem tudja... Akkor ő miről nyilatkozzon???? Illetve értem hogy miről, de nem alkalmas a lap....
15. Szilvamama (válaszként erre: 6. - Babáca)
2011. jan. 20. 10:22
Igen. Vica-versa kel nyilatkozni.
2011. jan. 20. 09:53

Erre azonban figyeljetek:


[link]


Azaz ma van a benyújtás utolsó napja. Ha ma nem adod le, akkor csak az adóév végén érvényesítheted a cikk szerint.

13. laszlozsu (válaszként erre: 10. - Lara20100617)
2011. jan. 20. 09:50
Ha GYED-en vagy, akkor a férjed tudja kivenni a pótszabit, hiszen Te amúgy is otthon vagy.
2011. jan. 20. 09:37
Összeget mi sem írtunk, csak gyerekszámot. Ha a párodnak nem lenne munkahelye, a II.pontot kéne tölteni, így, hogy van, a IV-t.
11. babáca (válaszként erre: 9. - Garamond)
2011. jan. 20. 09:08

És azt hol tüntetem fel, ha így kitöltöm, mindketten ugyanazt nyilatkozzuk, majd a másik munkáltatójától kapott lapon lemondok róla a hármas pontban.

Ha összeget nem írok, akkor én így értelmezem...

2011. jan. 20. 09:03
én kaptam pótszabis lapot is. és beixeltem, hogy igénylem, erre alatta ott van hogy akiknek nincs munkahelye, ill . gyesen/gyeden van.... most én sem értem, nekem van munkahelyem csak gyeden vagyok, akkor most jól ixeltem? tiszta béna vagyok ezekhez a papírokhoz.
2011. jan. 20. 09:03
Mindketten igénybe tudjátok venni megosztva?
2011. jan. 20. 09:03

Egy gyermekem után igényeltem... Nem összeget írtam be...


nem értem...

2011. jan. 20. 09:01

Nyilatkozat adóelőleg nyilatkozat a 2011. évben a családi kedvezmény érvényesítésértől a munkálatótól származó bevétel adóelőlegének megállapításához.


Azt hiszem melléklet, de nem tudom hányas...

2011. jan. 20. 08:59

Az egyes pontot kitöltöttem. Én nyilatkoztam, a férjem a négyes pontban.

Érvényesítette a munkláltató mindkét helyen...


Azt hittem ennyi. De most a férjem könyvelője küldött, amiben a férjem van az egyes pontban... Én a négyesben ???

2011. jan. 20. 08:58
a 2.sz. mellékletről van szó?
2011. jan. 20. 08:57

A munkáltatóm töltetett velem, a férjem munkahelyén is kitöltettem. Most a férjem könyvelője küldte, hogy ő is nyilatkozik.

Aki ért hozzá segítene nekem?

Én nem ismerem a hátterét. Utána olvasva sem egyértelmű számomra...

2011. jan. 20. 08:56

Mire vagy kíváncsi?


Én is szenvedtem vele:(

2. garamond (válaszként erre: 1. - Babáca)
2011. jan. 20. 08:56
Mit nem értesz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook