Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Azt hallottam, hogy az allergia után is jár adókedvezmény.A szakorvosnak kell valami papírt kitölteni hozzá.Tudtok erről valamit? fórum

Azt hallottam, hogy az allergia után is jár adókedvezmény.A szakorvosnak kell valami papírt kitölteni hozzá.Tudtok erről valamit? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. márc. 5. 17:50

Már bocsánat,de a Jonnsons termékei egy nagy rakás kaki.Drága is és nagyon irritáló a börre,szóval ha valakinek nem vóltak kiütései e termék használata után biztos lesznek.Egyedül a baba samponja ér valamit.Persze ez csak az én véleményem és tapasztalatom.

Lina aki nem engedi ,hogy segíts azt hagyd a csudába,majd az életben hosszabtávon megtapasztalja.

2008. szept. 1. 20:57
Ha nem teszel meg magadért semmit, és mindenre azt mondod hogy nem jó, akkor ne is várd hogy emelt családi pótlékot kapj...
45. d9d8721118 (válaszként erre: 42. - Wickucy)
2008. szept. 1. 20:53

Hát jó, engem aztán nem érdekel hogy mi lesz veled. Én bőrgyógyászaton dolgozok, gondoltam adok pár tanácsot, ha nem akarod nem fogadod meg. Felőlem egész életeden át kenegetheted magad, és növesztheted a kiütéseidet. Mit bánom én.

Majd meglátod idősebb korodra hogy nem ezt a pályát kellett volna választanod, és mennyire tönkreteszi a bőrődet. De engem ez sem érdekel, felőlem aztán ki is fekélyesedhetsz...


Szerintem aki tanácsot, ad nem ilyen módon kell leragálni.

Szerintem neked nemcsak a bőrődre hat ki az atópiád...

2008. aug. 31. 16:50
na ez az, hogy az a fürdő kenőcs is jóóóó zsíros, hogy lehet azzal fürödni? kipróbáltam, szerintem rémes! fürdöhetnék sima vízzel is! az csak kenőcs!
2008. aug. 31. 16:38

Mi a gyerkööknek nem is használunk márkás tusfürdöket, pláne nem Jonnsont! Ettől tuti kiütés volt anno.

Csak gyogyszertári kevert kenőcsöt.

Probáljátok ki a Linola fett termékeket. Nagyon jok. Nekik ez hozta helyre a börüket!

Testápolásra szintén jo a Lipobase, jo zsirozó.

42. Wickucy (válaszként erre: 39. - D9d8721118)
2008. aug. 31. 16:11
és akkor mit csináljak az elhalt bőrökkel? sima fürdéstől tiszta bőrdarabka maradok. amúgy a baba tusfürdőtől is csúnya a bőröm, ezért én a szappanban pláne nem hiszek!
41. Wickucy (válaszként erre: 40. - D9d8721118)
2008. aug. 31. 16:08
engem nem érdekel, az az ember vagyok akit az ég világon semmi más szakma nem érdekel. nem is akarták a szüleim se, hogy az legyek, ezért fogok csak most végezni. szerintem semmi bajom nem lesz, mivel csak a kezemhez érhet hozzá és azt is a remek krémemmel kenem. vagy esetleg kihat a kezemen át mindenre? amúgy semmiféle tüneteim nincsenek, csak csúnya pattanásos a bőröm, ezt nem tudom minek köszönhetem és a fürdés utáni kiütések, azok sem tudom mitől vannak. hát a fodrászat általi "tünetek" az egyetlenek amik nem érdekelnek. nem strandolok, arról is lemondtam. a szaunában pedig egyenesen megfulladok 2 perc alatt! :)
2008. aug. 31. 12:55

A szoli tönkreteszi a bőrt, a napfény "egészségesebb", és a szauna is jót tesz az atópiás bőrnek.

Látom, fodrász leszel. Hát jaaa. Az tuti hogy nem egy jó szakma egy atópiásnak. Lehet hogy az állandó írritálás miatt is rosszabbodnak a tüneteid. ( Az hogy kesztyűben dolgozol, nem jelent semmit )

39. d9d8721118 (válaszként erre: 38. - Wickucy)
2008. aug. 31. 12:51

A babaszappan nem szárít, azért babaszappan. A dörzsölös izé meg csak az amúgy is rossz bőrődnek tesz rosszat.

De te tudod...

38. Wickucy (válaszként erre: 37. - D9d8721118)
2008. aug. 31. 11:38
a szappan szárítja a bőrt! legalábbis az enyémet! különben azzal a füdrő pamaccsal fürdök, ami sok habot csinál és jól le tudom vele súrolni a bőröm, anélkül már nem is tudnék fürödni, úgy érezném, hogy rajtam maradtak az elhalt bőreim, amiket aztán maszatolhatok a törölközővel! :)
37. d9d8721118 (válaszként erre: 36. - Wickucy)
2008. aug. 31. 10:49
Babaszappant használhatsz, azt nálunk is szokták javasolni.
36. Wickucy (válaszként erre: 30. - D9d8721118)
2008. aug. 31. 00:33
hűű, köszönöm, én simán ekcémáról tudtam, ilyen szakszavakat nem ismerek! :) köszönöm a tanácsot a krémmel kapcsolatban, próbáltam már krémmel fürdeni, részemről lehetetlen, azt a nehezen kenhető valamit tologatom magamon... rémes, nem éreztem magam tisztának. igaz, hogy fürdés után, a tusfürdőtől is (amúgy johnsosns- t használok) meg simán a víztől is kiütéses leszek, nem tudom, hogy ez az ekcéma, vagy az allergia, de elég rossz, hogy mielőtt megyek valahova jó pár órával előbb kell zuhanyoznom. no mind1! krémmel nem fürdök! :) még egyszer köszönöm, de nekem már eszem ágában sincs krémet váltani, ez 10 éve használ, kerül amibe kerül, csak maradjon így! és sajna a büdös krém nevére már nem emlékszem, nagyon kicsi voltam és a neve nem, csak a jellegzetességei fogtak meg! :)
35. encike 2 (válaszként erre: 34. - D9d8721118)
2008. aug. 30. 18:04
nem te, hanem maga a cim.
34. d9d8721118 (válaszként erre: 32. - Encike 2)
2008. aug. 30. 17:59
Én nem is írtam hogy adókedvezmény. Olyan nincs.
33. encike 2 (válaszként erre: 29. - Ea9bff1b44)
2008. aug. 30. 17:55

Mi ekcémára kapjuk az emelt családit, de mivel a nagyobbik lánymak szép a bőre i8gy már nem jár. De mivel az ekcémával összefüggésben van az allergiája, ezért tanácsolta a bőrgyogyász, hogy probáljuk meg az allergiás dokitol, hogy adja meg az emeltet.

Majd kiderül.

32. encike 2 (válaszként erre: 28. - D9d8721118)
2008. aug. 30. 17:53
Ezzel tisztában vagyok, de kkor se adokedv, mint ahogy az elején fogalmazták.
31. d9d8721118 (válaszként erre: 29. - Ea9bff1b44)
2008. aug. 30. 17:31
Na igen, én bőrgyógyászaton dolgozom, és igy megy.
30. d9d8721118 (válaszként erre: 20. - Wickucy)
2008. aug. 30. 17:30

A büdös fos színű krém neve Dhitranol volt nem? Azt viszont nem lehet venni csak receptre adják.

Szerintem neked atópiás dermatitised van, ahogy leírod.

Fürdéshez Hydrophil non-ionicumot kell használni, utána testápolónak is. Lehet még karbamidos kenőcsöt is használni, az is jó.

29. ea9bff1b44 (válaszként erre: 27. - D9d8721118)
2008. aug. 30. 17:28
Igen, ez szerintem is mindenhol így működik. Asztmás allergiás- vagyok, a parlagfű miatt most nagyon nehéz napokat élek át. Ám semmiylen kedvezményt nem kapok, csak annyit, hogy a szakorvos által szakvéleményen javasolt gyógyszereimet eü. térköteles megjelöléssel kapom, és nem általánosan felírtként.
2008. aug. 30. 17:25
Immnunológiai illetve tartós betegség miatt jár csak az emelt családi.
2008. aug. 30. 17:24

A kedvezmény a gyógyszer felírásra van. Adókedvezmény nincs. Valamit félrehallottál.


Ha az orvos igazolja az allergiát, akkor ő kedvezményesen tud felírni gyógyszert, fél évig a háziorovs írhatja kedvezménnyel. Ha lejárt a fél év akkor újra el kell menni az orvoshoz meghosszabítani a javaslatot.

Nálunk így működik, de gondolom mindenhol.


Adókevezmény??? És mégis hogyan?

2008. aug. 30. 16:09
Egyébként mi a gyerekekre kapjuk az emelt családit meg közgyogyot is,de néha felesleges, mert ami kenőcs jo erre a száraz bőrre, azt nem támogatják. Igy is meg kell vennem, mert nekem fontos, hogy szép legyen a bőre.
2008. aug. 30. 11:26
Nem volna rossz...de akkor éenne még pár száz hasonló feltétel, hogy kinek jár még.
24. Wickucy (válaszként erre: 21. - Sereva)
2008. aug. 30. 11:23
nem feltétlenül átmeneti! pl. por van télen nyáron, mindenhol a világon! :D költő leszek! :)
23. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 22. - Supin)
2008. aug. 30. 10:58
Miért lenne természtes, hogy csak a bérből élőknek? Aki tisztességesen fizeti a közterheket és járulékokat, ugyanolyan állampolgár ugyanolyan jogokkal és kötelezettségekkel mint a bérből és fizetésből élők. Hidd el, hogy vannak ilyenek is.
22. supin (válaszként erre: 4. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 30. 09:03
De azért nem is lenne rossz!! Mindenkinek járhatna valami oknál fogva. Természetesen csak a bérből éőknek!!Szavaznám!!
21. sereva
2008. aug. 30. 08:57
Én csak acukorbetegegnek tudom,hogy adókrdvezményük lenne.Mivel az allergia többnyire átmeneti jellegű,nem hiszem,hogy járna utána.A területileg illetékes tüdőgondozó valószínüleg meg tudja mondani.
20. Wickucy (válaszként erre: 19. - Encike 2)
2008. aug. 29. 23:10

gondoltam, ez csak egy szellemes kérdés volt, mert akár igen is lehetett volna a válasz! :)

hűűű, nem tudom elmondani mivel kenem magam, anyu egyik ismerősének a fia volt ekcémás a tenyerén és a talpán, neki a természetgyógyász írta ezt fel. ajánlották, hogy próbáljam ki, mivel már az ég világon mindent kentem magamra, még fos színű büdös krémem is volt (halál komolyan!), így gondoltam nincs mit vesztenem. már az első alkalom után látni a változást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! igaz lassan 10 éve volt az első alkalom, de emlékszem. azóta minden fürdés után kenem magam. rémes tortúra, de, ha ez az ára, hát nincs más. nagyon nehezen is kenhető, de megéri. pár éve megpróáltam abbahagyni, pár nap múlva kezdett megjelenni a kéz hajlatomba, azóta nem próbálkoztam, de szerintem már nem is bírnám ki e nélkül a fura rutin nélkül. száraznak érezném a bőröm krém nélkül. :)

19. encike 2 (válaszként erre: 18. - Wickucy)
2008. aug. 29. 11:06

Mivel te 21 éves vagy, nem hiszem, hogy jár, mert nekem 3 és 5 évesek a csajok akikre emelt családit kapok.

Esetleg a közgyogynak járj utána azt lehet megkapod. Igaz ami jo kenőcs azt nem támogatják.

Mivel kened magad?

2008. aug. 28. 23:02
ohh, ez pech, én nagyon durván ekcémás voltam, tetőtől talpig, kis koromban le voltam kötözve a kórházba, hogy ne vakarjam, allergiás is vagyok az ég világon mindenre (ételeket kivéve) és mi sose kaptunk erre pénzt! 21 évesen is igényelhetem? mert az ekcáma krémem pl. elég drága, de hat, már hosszú évek óta, így megér ennyit.. de nem hagyhatom abba, mert visszajön, megpróbáltam már. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook