Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi értelme, ha a pénztárgépekbe be kell építeni egy online kapcsolatot a NAV felé? fórum

Mi értelme, ha a pénztárgépekbe be kell építeni egy online kapcsolatot a NAV felé? (tudásbázis kérdés)


18. Cilumiluci (válaszként erre: 17. - Regin_a)
2013. nov. 27. 20:26
Igen :(
17. Regin_a (válaszként erre: 14. - József55)
2013. nov. 27. 20:14

Aha

Aki korábban befizettet online pénztárgépbe, de gyártó engedélyét visszavonták, az bukta a pénzét és ujra regisztrálhat és vehet

Közben az időböl meg kifut, NAV persze szigorúan ellenőrizni fogja

16. Cilumiluci (válaszként erre: 14. - József55)
2013. nov. 27. 19:39
Szuper!
2013. nov. 27. 19:16
Szerintem nem csak az ellenőrzés miatt kötik be. A folyamatosan látható adatokból költségvetést érintően kalkulálni is tudnak. (Pl. mennyi Áfa befizetésre számíthatnak stb.)
2013. nov. 27. 19:10

Örüljünk, holnaptól ismét lesz 100.000,- Ft-ért online pénztárgép


[link]

13. petrikek (válaszként erre: 12. - Regin_a)
2013. febr. 18. 10:11

nem ez a kérdés, de ha már felhoztad, akkor ezek szerint te nem kereskedelemben dolgozol... bizony, manapság van olyan egy kisvárosi divatáru üzletben (szerintem egy műszakiban is van ilyen), hogy egész nap nincs vevő... ha hiszed-ha nem...

Ja és attól mert be van kötve az apehhoz, attól majd beüti az ismerős? Dehogy üti....

2013. febr. 18. 08:51

Hiába irkáljátok hogy mi van ha nincs vevő

HA egy régiségboltban nincs vevő nem gyanus, ha egy élelmiszer boltban, műszaki boltban az igen

A NAV majd nézegeti a pénztárgépeket a fotelböl és szépen megjelenik vevőként egy ellenőrzésre


Nem egy üzletben jártam ahol látásbol ismertek, biza nem ütötték a pénztárgépet

2013. febr. 18. 07:55
Ha egész héten szinte semmi forgalom , csak hétvégeken ? Ha egész napi forgalmad egyetlen képeslap ? Akkor ?
10. petrikek (válaszként erre: 6. - 9d7907a17a)
2013. febr. 18. 04:48
Erre mondta apukám tegnap: ha pénteken beült volna hozzám egy nav-os, az egész bevételt elvihette volna saját magának is (egy vevő sem volt)... olyankor mi lesz, ha tényleg nem ütsz be egész nap semmit, mert nincs vevő????? Nyakadra járnak majd?
9. 9d7907a17a (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2012. nov. 9. 14:11

Amikor a feketekereskedelem kiszorítása miatt felvetették, hogy naponta kellene standolni a vendéglátó egységeknek, akkor pont a kamara kampányolt, hgy milyen felháborító és mekkora teher.


Dolgoztam vendéglátásban és tudom, hogy ha normálisan el akarsz számolni vagy el akarod számoltatni a dolgozódat, akkor így is úgy is standolsz, szóval ez csak duma. A Balatonon, naponta standoltuk a több száz tételt és tudom, hogy pár nap után, az embernek olyan rutinja van, hogy max. fél óra alatt mindennel végzel.


Ez lett volna a legegyszerűbb módja, hogy valóban megtudják fogni a fekete árut, hiszen az előző napi standnak ott kell lenni. Az ellenőr leolvassa a pénztárgépet, leszámoltatja a kasszát és ennyi.

2012. nov. 9. 10:02

Nem jól látjátok, mert a feketekereskedelem elég magas Mo-gon

Ugyankkor igaz, hogy ez nem fog nagy bevételt hozni különösen a befektetett energiához/pénzhez képest


Mert azért nem semmi technikai és szoftveres háttér kell, ami januárig bizonyára nem épül ki, + a tesztelés időszaka, mire megbizhatóan működik


De vajon hogy kötik be a hálózatba a vidéki kisboltokat ahol nincs internet?

Kötelezik úgy a szolgáltatót mint a vállalkozót hogy épitsen ki vonalat?


Rendben van, ellenőrizni kell

Ha egy boltban napi 1 tételt ütnek be, az több mint gyanús, ugyanez egy ékszerboltban már nem


De mi a helyzet a NAV szeme elött levő "nem egyenes szemű" kereskedőinkkel?

Egy egész város épült rájuk, ömlik az árú befelé, kifelé meg semmi pénz

Kimegy a NAV az ázsia piacra és kiröhögik őket egyszerűen. Nem tudjuk kié az árú, mondják és elszaladnak egyszerűen.

Kínai piacon egy esetben láttam pénztárgépet, azt is csak a pénzfiók miatt tartotta és nem ütött bele semmit

Évtizedek óta ez megy


Nem kellene düdörögni az ellenőrzés miatt/persze ha nem úgy folyna az klts.vetés ahogy folyik/


Már Jézus is azt mondta "add meg ami a császáré és add meg ami az Istené"

7. Cilumiluci (válaszként erre: 6. - 9d7907a17a)
2012. nov. 9. 09:33
Nen a kicsiket kene megint b...ogatni,korulnezhetnenek mar vegre magasabb szinteken is!
2012. nov. 9. 08:58

Elvileg azt szeretnék, ha azonnal online figyelhető lenne a forgalom. Gondolom, hogy a NAV olyan programokban gondolkodik, ami jelzi, kigyűjti ha szerinte nem elég gyakran kerül tétel beütésre, illetve túl kevés vagy egy összegben túl magas a beütött tétel.

Nekem a legnagyobb bajom ezzel a történettel, hogy itt megint a csókos mozgóárusok járnak jól, mert ott nem lesz megvalósítható a valós idejű figyelés.

Ők járnak jól a HACCP előírásoknál is, meg még sorolhatnám. Jó lenne ha végre valaki felébredne, mert különben nem igen marad majd hagyományos értelemben vett kiskereskedő.

5. Cilumiluci (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2012. nov. 9. 08:31
Lehetseges.XD
2012. nov. 9. 08:30
Ha ez nem jön be, a következő az lesz, hogy bekameráztatják az üzleteket a NAV felé, és nézik, hogy ki hol mit nem üt be?
2012. nov. 9. 08:23
Semmi.
2012. nov. 9. 08:22
Annak mi értelme?
2012. nov. 9. 08:22
Ha a pénztárgépekbe be kell építeni egy online kapcsolatot a NAV felé

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook