Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Voltatok már olyan állásinterjún, ahol IQ tesztet is kellett kitölteni? fórum

Voltatok már olyan állásinterjún, ahol IQ tesztet is kellett kitölteni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2015. nov. 5. 11:17
Tulajdonképpen nagyon szórakoztató volt kitölteni. Izgalmas. Voltak olyan feladatok, amiket úgy éreztem, hogy életem árán sem tudok megoldani. Ezekről lehet, hogy képernyőmentést kéne csinálni és hagyni magamnak bőven időt, hogy megpróbáljam megoldani. Nagyon szeretném tudni, hogy a típusfeladatok közül melyik mire jó.
2015. nov. 5. 10:50

Az IQ teszt számomra egy jó szórakozás. Szoktam oldogatni.

Az IQ értéke csak egy információ a sok közül az emberről. Akinek magas, annak simogatja a lelkét, büszke lehet rá, de ha nem megfelelő szakmát választ, akkor nem nyújt semmiféle előnyt az életben.

49. Barát.Á. (válaszként erre: 48. - Kilimcs)
2015. nov. 5. 10:42
Ha elméleti fizikus lettem volna izgatna. Így meg bőven sok ami van, ahhoz hogy agyaljak. ;)
48. Kilimcs (válaszként erre: 47. - 0d559006cb)
2015. nov. 5. 09:40
ez nem vigasztalás. Az IQ csak egy dolog. senki se lesz tőle kedvesebb pl;)
47. 0d559006cb (válaszként erre: 45. - Kilimcs)
2015. nov. 5. 06:14

Kedves tőled, hogy vigasztalsz. :)


A 11 éves gyerek kitöltötte a mensa oldalán levő próbatesztet és átlag feletti érték jött ki.


Én is nekiveselkedtem és átlagos érték jött ki.


Nagyon izgi a teszt, mert ha jól válaszolsz, nehezebb, ha nem jól, akkor könnyebb kérdést ad következőre.


Ami engem nagyon zavar: szeretek előre tudni dolgokat, úh. jó lett volna tudni, hogy mindig 6 választási lehetőség van, hogy minden egyes kérdésnél indul a 2 perces számlálás és hogy összesen hány kérdés van (szerintem olyan 20-25 lehet).

46. Barát.Á. (válaszként erre: 45. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 18:36

Én Halak vagyok, és fára még nem akartam mászni. ;)


Viszont ELTE-TTK Fizika szakra és SOTE-ÁOK orvosi szakra adtam be a felvételit anno.

45. Kilimcs (válaszként erre: 44. - 0d559006cb)
2015. nov. 4. 17:39

nem baj ;) nyilván más meg megy :) sokfélék vagyunk. így szép a világ.


biztos ismered a mondást: ha egy halat az alapján próbálunk megítélni, hogy mászik fára, egész életében abban a hitben maradhat, hogy hülye....


Pddig a hal tök jól úszik ;)

44. 0d559006cb (válaszként erre: 37. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 17:11
Az biztos, hogy olyan dolgokat mér, amik nekem nagyon nem mennek.
43. 0d559006cb (válaszként erre: 40. - Jujujo)
2015. nov. 4. 17:11
A mensa honlapján most van egy teszt 17-18 éveseknek. Elkezdtem megcsinálni (elsőre azt sem tudtam, hogy mik a választási lehetőségek), de feladtam. Ameddig eljutottam, csak ilyen ábrák voltak.
2015. nov. 4. 17:05

Hogy ment nekem? Rosszul.

Nem csak IQ volt, hanem műveltség, matematika, fogalmazás írás.

41. Kilimcs (válaszként erre: 40. - Jujujo)
2015. nov. 4. 13:58
ok...
40. jujujo (válaszként erre: 38. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 13:44

Nem most volt, de én teljesen úgy emlékszem, hogy semmi betű nem volt, számok is csak annyi, hogy be voltak sorszámozva az egyes feladatok lehetséges megoldásai, és ezeket kellett megadni egy külön lap táblázatában feltüntetve. Plusz a feladatok is be voltak sorszámozva.

Az nagyon megragadt bennem, hogy magához a teszthez azért nem társul leírás vagy számbeli feladat, mert ezt így bárki képes megoldani, akár egy bozótlakó is. Ez utóbbi tényleg beleivódott az agyamba a tesztírás előtti előadásról. :D

39. Kilimcs (válaszként erre: 36. - Barát.Á.)
2015. nov. 4. 13:43
hát hogy mi a cifra, az csak nézőpont kérdése ;)
38. Kilimcs (válaszként erre: 35. - Jujujo)
2015. nov. 4. 13:42
Ha most azt mondod egyáltalán nem kellett benne olvasni, akkor nagyot pislogtam.. két mensa van vagy mi? :O :D
37. Kilimcs (válaszként erre: 31. - 0d559006cb)
2015. nov. 4. 13:41
persze hogy mutat. alapból talán a műszaki területek késségeihez áll legközelebb a legtöbb iq teszt. Szóval tán ennyit mutat :) de ez csak a személyes megfigyelésem .
36. Barát.Á. (válaszként erre: 33. - Barát.Á.)
2015. nov. 4. 13:40

Én örülök annak, hogy nem akkor a IQ értékem mint amit a mensa teszt megadott.

Olvastam elég rosszat arról az IQ tartományról. Az igen gyakori Asperger-Syndrom-től kezdve sok más cifra dologig.

35. jujujo (válaszként erre: 28. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 13:37
Én csak azt tudom elmesélni, amit láttam és megcsináltam a Mensa hivatalos IQ tesztjén. :)
34. Kilimcs (válaszként erre: 32. - Jujujo)
2015. nov. 4. 13:37

igen, szerintem is.


a magasabb logikai késségű embereket meg úgyis érdekes feladatokkal, és kellő elismeréssel tudják csak bevonzani. szóval halál felesleges kör az egész.

33. Barát.Á. (válaszként erre: 30. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 13:37
Inkább a láb hossza. De igen. ;)
32. jujujo (válaszként erre: 30. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 13:36
Vannak olyan munkakörök, ahol kimondottan a magas IQ-jú embereket keresik, akiknek az átlagnál magasabb a logikai képessége. De az számomra kicsit vicces, mikor egyszerű beosztásokhoz is ezt kérik. Lehetne erre azt mondani, hogy ki akarják szűrni a "legalját", de azt szerintem már egy személyes interjúval is meg tudják csinálni.
31. 0d559006cb (válaszként erre: 30. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 13:31

Hát nem mondom, hogy sokkal intelligensebb lettem iq teszteket illetően, mint voltam.


Most akkor melyik az az iq teszt, ami mutat egyáltalán valamit? Csak az, amit a Mensások csinálnak?

2015. nov. 4. 13:27

Amúgy szerintem tök érdekes az IQ dolog. Én azt látom, hogy leginkább arra jó, hogy snobokat meghökkentsen vele az ember, meg előítéletes embereket leszereljen. :) De erre remekül.


Egy IQ teszttől senki se lesz se jobb se rosszabb szakmailag, nem lesz jobb ember se vagy rosszabb... Se jobb élete nem lesz se rosszabb... szóval nagykaland, olyan mint a lábméret. van ami van, többek kevesebbek nem leszünk tőle

29. 0d559006cb (válaszként erre: 20. - Jujujo)
2015. nov. 4. 13:24
Mint egy bozótban lakó német? :)
28. Kilimcs (válaszként erre: 26. - Jujujo)
2015. nov. 4. 13:23
amiről te beszélsz, az absztrakt képek, az csak egyetlen részféléje az IQ tesztnek. nem ennyi egy teszt. de tény, ez a része mindenhol lehet ugyanaz.
27. Kilimcs (válaszként erre: 25. - Barát.Á.)
2015. nov. 4. 13:22
egyetemi felmérésben vettem én is részt (nem mint sotés, de sotéssal) ott az jött ki, hogy a sotén nem szignifikánsan magasabb az IQ átlag összhallgatói létszámra vetítve. De szerintem egy dokinek nem is ezek a késségei kellenek kiemelkedőek legyenek, ebben elég ha átlag. az IQ meg ugye egy csomó dolgot nem mér.
26. jujujo (válaszként erre: 24. - Jujujo)
2015. nov. 4. 13:21
Bocsánat, rosszul írtam. Volt szám, mert be volt számozva a lehetséges megoldások listája. De ettől megoldható ez ugyanúgy egy bozótlakónak is, ő max rábök a szerinte jó megoldású képre.
25. Barát.Á. (válaszként erre: 19. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 13:19
Igen évfolyamtársakkal poénból. Azt mondták, sokan SOTE-ÁOK-ra csak zsenik járnak. Ennek jártunk utána. ;)
24. jujujo (válaszként erre: 23. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 13:18
Hát, nem tudom. Én arra emlékszem, hogy a papíron egy deka betű nem volt, de szám sem. Ábrák igen, és ennyi. Innentől kezdve szerintem egy iskolázatlan kínai is meg tudja csinálni és egy bozótlakó is. Jó, lehet, hogy annyi magyarázat kell nekik, hogy az üres helyre megoldást vár a teszt. :)
23. Kilimcs (válaszként erre: 21. - Jujujo)
2015. nov. 4. 13:16

olvass utána, hogy csinálják őket ;) minden országra külön vannak. Nemvéletlen. De már a próbatesztjük is kifejezetten adott nyelvre van.


nem lehet ugyanúgy mérni a busmant meg a new yorkit. alapsávokat lehetne max így felállítani, de az 1% os pontosságot, amit a mensa belő, már nem lehet így mérni. ezért kell területenként standardizálni.

22. Kilimcs (válaszként erre: 20. - Jujujo)
2015. nov. 4. 13:14
igy van :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook