Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon félek a szüléstől fórum

Nagyon félek a szüléstől (beszélgetős fórum)


1 2 3
12. russodebby (válaszként erre: 8. - E945905be5)
2009. okt. 11. 20:47
Olvasd el a szülés történeteket!
2009. okt. 11. 20:47
koszi mindenkinek sokszor nagyon szeretnem ,azt hiszem ennyi baratcsagos emberek melet mint ti talan sikerulni fog csak le kell gyozonom a felelmem
10. a6d5a14c21 (válaszként erre: 8. - E945905be5)
2009. okt. 11. 20:46

Én ugyan még nem szültem,jó darabig nem is fogok,de megértem,hogy félsz.Én is félek tőle,pedig nekem nagyon-nagyon távoli terv a szülés,ha lesz is egyáltalán ilyen az életemben.

Viszont rengeteg szüléstörténetet olvashatsz itt és vannak köztük nagyon pozitívak,nagyon nehéz szüléseket bemutató,de mind-mind az végén úgy zárja,hogy már nem is emlékszik igazán a fájdalomra és manapság már nagyon sok módszer van amivel felkészülhetsz rá,hogy könnyebb legyen.Különböző tornák,légzéstechnikák,rengeteg könyv szól arról,hogy lehet kezelni a fájásokat,és manapság már fájdalomcsillapító is kérhető.

És ha még mindezek után is nagyon félsz,akkor még mindig ott van lehetőségkén a császározás lehetősége is,akkor elaltatnak és mire felébredsz van egy babád.Persze az sem fájdalom mentes,de ha konkrétan attól a típusú fájdalomtól félsz amitől én magam is,akkor ez ilyen módon kikerülhető..

9. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - E945905be5)
2009. okt. 11. 20:46

Valójában rosszabbra számít az ember. Angem pl. egyáltalán nem nyugtatott meg, hogy utána elfelejtem, mert a baba ott van és akkor már minden jó lesz. Ez azért nem nyugtatott meg, mert addig még nem gondol az ember, hogy utána mi lesz, hanem hogy közben.

Én csak azt tudom mondani, hogy a hallott történetek alapján sokkal rosszabbra számítottam, pedig nem volt könnyű szülésem az első(20 órát vajúdtam a szülőszobán), a második meg császár lett. de én pl. inkább 2 szülést választanék, mint hogy még egy mandulaműtét.:))

2009. okt. 11. 20:42
Fel nevelni fel tudnam az nem problema a parom is szeretne csak maga szules huuu roszul vagyok sokan el ijesztetek
7. Diandra (válaszként erre: 1. - E945905be5)
2009. okt. 11. 20:41

ne már!

én is féltem, de teljesen felesleges volt:-) az utolsó 2 hétig tiszta para voltam, aztán győzött a kíváncsiság, alig vártam, hogy meglássam a pocilakómat és jól megpuszilgassam:-) ha terhes leszel ez szépen kialakul, dolgoznak a hormonok nyugi. én 26 órát vajúdtam, de így utólag azt mondom nem volt gáz, akkor és ott nagyon fájt, de simán túl lehet élni. emiatt nem vállalni babát butaság. nekem nagyon sokat segített, hogy végig velem volt a férjem és fontosnak tartom a jó dokiválasztást, hogy ezen ne is kelljen agyalni, csak a fájdalmakat kell figyelni és segíteni a babának ahogy csak tudsz, ő is segít neked.

2009. okt. 11. 20:41
Az egyetlen olyan fájdalom aminek értelme van:)) Tudod, hogy azért fáj, hogy nemsokára a kezedben legyen a pici babád. Tényleg kibírható. Inkább, mint egy fogorvos:)
2009. okt. 11. 20:41
Kedves Timi0521 olvasd el a szüléstörténetemet (NOÉMI születése). Én is nagyon féltem. De megérte... :)
2009. okt. 11. 20:39
Szia! Ne félj tőle,nem olyan rossz,mint ahogy mondják! Tény,hogy fáj,de MEGÉRI,és a nagyját el is felejted,ahogy a kezedbe foghatod a babádat.
3. ibuska1990 (válaszként erre: 1. - E945905be5)
2009. okt. 11. 20:39
A szülésen minden nő átesik. Nem egy leányálom de mikor már a kezedben fogod a picid, mindent elfeleted. Sok-sok nő kíbírta akor te miért ne bírnád.
2009. okt. 11. 20:38
Mitől?? Magától a szüléstől, vagy hogy feltudod e majd nevelni, megadni neki ami kell?
2009. okt. 11. 20:37
25 eves vagyok s nem merrek gyereket valalni annyira felek :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook