Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon félek a fogászaton. Szédülés, sírógörcs..stb. Mit csináljak? Ideje lenne elmennem fogat húzatni. fórum

Nagyon félek a fogászaton. Szédülés, sírógörcs..stb. Mit csináljak? Ideje lenne elmennem fogat húzatni. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
102. Zsana81
2013. dec. 12. 11:26
Sziasztok !Nem gondolkoztatok még az altatáson vagy az éber szedáción ? Nem hülyeség ... nekem altatásos fogászati beavatkozás volt ,nem bántam meg (: !
2013. dec. 12. 07:51
a fogorvostol mindenki fel szinte,vegyel be nyugtatot mielott elmesz egyhez.
100. odorne
2013. dec. 11. 14:40
Sziasztok!Elég régi a téma,de én is ebben a cipőben járok :(Rettegek a fogászatttól-fogorvostól-attól hogy a számba túrkálnak!!!Holnap magánorvoshoz megyek,mert eddig az sztk-ba jártam.Eddig húztam halogattam,de nem lehet tovább.Az első fogam amit 2-szer tömtek,félbe repedt,és már kitörött egy darabka belőle.Rémes ez az érzés,pedig már 36emúltam,2 van 2 gyerköcöm.
99. Hannah87 (válaszként erre: 50. - 15defe00af)
2010. szept. 2. 00:28

Azt hittem hogy ez az öklendezés csak nekem probléma. Legalább is a fogorvosom úgy leteremtett hogy nem szabad ilyen kényesnek lenni, hogy hajaj, azt hittem én ilyen különösen nyafogós vagyok, de ezek szerint másnak is probléma.

Még a fájdalmat is jobban bírom, mint a hányingert. :$


Fogmosás: gyerekfogkefével, lassan, óvatosan, gyakran kiköpve a habot, valami finom, citromízű fogkrémmel. De így is gyakran rámtör az öklendezés.

98. Eda77
2010. szept. 1. 20:08

Szia Nem tudom elmentél e már de É is megpróbálok beléd lelket önteni, elmesélem mi van velem ha van kedved elolvasod, de ajánlom mert ugyanabban a cipőben járunk.

8 éve iskola fogászatra mentünk nem szóltak h menni kell és jó gyerek révén nem ettem, fogat tömni mentem megkaptam a "szurit" és ki küldtek h várjam meg míg hatni fog igen de elájultam és szó szerint pofára estem a székből arra keltem fel h benn ülök a székben és körülöttem sokan borogatnak ébrezgetnek.

A felső fogsoromban sok fog volt és az eséstől a sor elé csúszott 1 fog ráadásul el is tört, mit ne mondjak csúnya látvány visszamentem és nem segítettek azóta nem voltam. Féltem visszamenni

Most már lassan 2 hónapja tudom h lyukas az egyik fogam és fájt is egyszer elmentem egy magán dokihoz akit mindenki javasolt tányleg jó fej végül esztékára megcsinálja a fogam és ez nagyon jó DE

a félelem még itt van bennem. Elmeséltem mi történ és azt javasolta minden alkalom előtt (mert kiderült h több fogtömés kell mint ahogy én hittem) vegyek be EGY SZEM NYUGTATÓT és mindig egyek előtte mert ÉHGYOMORRA NEM SZABAD MENNI. És most itt tartok van még hátra 5 kezelés és csak egyen vagyok túl holnap reggel jelenésem van 8 órára, de nyugtatót azt szedem nem szeretnék még egyszer pofára esni :)

Bocsi kicsit hosszúra sikerült de talán segít ez a történet meg a nyugtató :) De ne erőset pl frontint lehet szedni

2009. febr. 25. 11:13
Én ma megyek. De retenetesen félek, és sajnos egyre inkább attól tartok,hogy kihúzzák.Nyáron elvileg ezt a fogad betömték csak olyan rosszul hog utána 3 héttel kiesett a tömés amikor kiesett akkor nem is fájt azt mot 4 nappal ezeleőtt kezdett fájni. Ezért egész éjjel nem aludtam suliba se tudok majd figyelni.Így csak az a választás maradt , hogy elmegyek fogorvoshoz.
2009. jan. 18. 18:46
én a minap 18 helyen kaptam szurit. szép, nem?
95. 1eb84e4bad (válaszként erre: 90. - Sziszikeccs)
2009. jan. 18. 18:45
Igen, tudom mi az. De én nem ott érzem a szurit. Hanem az egész fejemben.
94. 2104cc91e8 (válaszként erre: 93. - Cikicakk)
2009. jan. 18. 17:25
Orsókának is azért kéne mielőbb rendbetenni a fogait, mert ha esetleg szülne még Babát csak romlik a helyzet! Az Én Édesanyám 3 gyereket szült és 3 fogat vesztett el! Na persze a 40-es, 50-es években nem volt ennyi lehetőség a fogászatra menni! A mai világban pedig talán olcsóbb a fogkövet időben leszedetni, mint megvárni, hogy alatta kilyukadjon a fog!!!
93. cikicakk (válaszként erre: 91. - 2104cc91e8)
2009. jan. 18. 17:18
Az biztos, hogy a terhesség nagyon be tesz a fogaknak.nekem is akkor kezdtek el romlani a fogaim, addig soha semmi baj nem volt velük.
92. 2104cc91e8 (válaszként erre: 90. - Sziszikeccs)
2009. jan. 18. 17:16
Igen, ott fáj és csak az első szuri!!!
91. 2104cc91e8 (válaszként erre: 89. - Cikicakk)
2009. jan. 18. 17:16
Igen, sajnos a fogászat olyan, hogy azt nem lehet otthon "barkácsolni" háziszerrel kezelni! A férjem 1/4 db. fájdalomcsillapítót dugott a lyukas fogába és mégsem tudta megúszni a fogorvost, mint ahogy Te sem! Sajnos nekünk nőknek, anyáknak több esélyünk van a fogromlásra a szülések miatt! Ezért gondoltam, hogy Orsóka kapott jó kis lelki támogatásokat, mert ahol kisgyerek van ott példát is kéne mutatni!!!
90. sziszikeccs (válaszként erre: 85. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 18. 17:12
A lidocain is egy érzéstelenítő, tehát szuri előtt már lezsibbasztja az ínyemet. Én a szurit ott érzem, ahová adják, a szúrás ott fáj...
2009. jan. 18. 17:06

Én is nagyon féltem a fogorvostól.Ez egy régi történet, ha van kedvetek elolvassátok. Még kb 1979-ben egy éjszaka nagyon fájt a fogam.Péntek éjszaka volt.Másnap reggel még jobban, de akkor már majd megőrültem a fájdalomtól.Akkor még nem volt szabad szombat, a férjem dolgozott. Az akkor kétéves kisfiamat lefektettem aludni, és egy rozsdás laposfogóval próbáltam a saját fogam kihúzni.Persze nem sikerült.Akkor jutott eszembe, hogy a pálinka mennyire jó fájdalomcsillapító és fertőtlenítő.Úgy voltam vele, hogy még a gyerek alszik addig jó lesz az is aztán majd megyek a fogászatra ha felébredt.

Meghúztam az üveget, (jó házi pálinka volt)rajta tartottam a fájós fogamon, és véletlen lenyeltem

Jó is volt vagy 10 percig, de aztán megint elkezdett fájni kegyetlenül.Nem ragozom tovább, elég illuminált állapotban kötöttem ki a dokinál.Mivel megjegyezte, hogy én már kellően elzsibbasztottam magam még érzéstelenítőt sem adott.Egy mozdulattal kirántotta a fogam.

A lényeg az egészből az akart lenni,hogy a pálinka jó érzéstelenítő, és bátorságot adó.Azóta már voltam fogászaton sajnos, de ezt a módszert többet nem alkalmaztam,mert a férjem nagyon lekapott a tíz körmömről eme bátorságerősítő megoldás láttán.

88. 2104cc91e8 (válaszként erre: 87. - Orsóka23)
2009. jan. 18. 17:04

Azért próbálunk erőt és lelket önteni Beléd,

ki-ki tudása szerint ! Azt hittem, hogy a sok pozitív példa (kb. 2 hétig) elég lesz hozzá!

Akkor Én (most utóljára) elmondom még a férjem történetét: Ő (is) annyira félt a fogorvostól, hogy azt hitte megoldható fájdalomcsillapítókkal, de sajnos a nászéjszakánkon kellett menni a rettegett fogászati ügyeletre éjszakai foghúzásra!

Gondolom Te nem akarsz éppen valami nyaralás, vagy netán külföldi utazás alatt fogorvoshoz menni??

2009. jan. 18. 16:37
Nem tojok rátok, csak nincs mindig időm itt ülni. Itt mind nagyon bátrak vagytok, én nem vagyok az. Nekem sajnos sok időre van szükségem, hogy rávegyem magam a fogorvosi kezelésre.
2009. jan. 17. 14:26
A helyzet az, hogy Mi itten "rágjuk a gittet" Orsóka meg tojik Ránk :( Már jópár ötletünk, javaslatunk volt és Ő még mindíg vacillál! Tehát innentől azt hiszem, hiába beszélünk (legalábbis Én)! Pá Mindenkinek :) :)
2009. jan. 17. 12:27
Nem értem, hogy lehet, hogy egy spré elveszi a fájdlamat, amit a szuri csinál? (na de szépen fogalmazta). Merthogy a lidocain csak ott hat, ahova fújják, nem? Ugyanis és a szurit sosem ott érzem, hol belém szúrja Hanem az agyamban, az orromban, a szememben stb.. Szóval amerre a fájdalomcsillapító anyag megy a tűből.
2009. jan. 16. 19:06

Szia! Én épp ma voltam fogászaton. szerintem minden a fogorvoson múlik. Én most váltottam dokit, és akihez most járok egy isten:) injekció előtt lidokain, hogy azt se érezzem, utána jön a szuri és aztán már azt csinál velem, amit csak akar, mert semmit nem érzek. Most persze már fáj a fogam (helye), mert kezd elmúlni az érzéstelenítő hatása.

Ne félj, hidd el jobban megéri ha fáj ott 5 percig, mintha otthon szenvednél órákig!

83. Anyagi
2009. jan. 16. 19:04
A homeopátiát javaslom Neked! Mindenre tud megoldást, még a vizsgadrukkra is!
82. 1eb84e4bad (válaszként erre: 81. - Orsóka23)
2009. jan. 16. 18:37
Ja, ez ilyen. Igazából a megoldás a jó doki, és innentől rajtad múlik. Senki nem fog tudni meggyőzni, csak te magad.
2009. jan. 16. 13:56
Dehogy nem. Amikor feldagad, mindig mondom hogy ha lemegy megyek a dokihoz. Aztán lemegy, és nem jutok el oda. Tudom hogy az én hibám. De...
80. 1eb84e4bad (válaszként erre: 79. - Orsóka23)
2009. jan. 16. 13:30
húha, az viszont sürgős lenne akkor. Nem félsz, hogy nagy galiba lesz belőle?
79. Orsóka23 (válaszként erre: 77. - Pocy88)
2009. jan. 16. 10:02
Nem igazán szokott fájni, csak időnként feldagad az arcom tőle, és akkor kicsit érzékenyebb.
78. Orsóka23 (válaszként erre: 75. - 2104cc91e8)
2009. jan. 16. 10:01
Nem mentem el, még mindig megvannak azok a fránya rossz fogak. De úgy érzem, hogy lassan már összeszedem magam.
77. Pocy88
2009. jan. 15. 20:06
De ha úgy mész fogorvoshoz már nagyon fáj, akkor nem használ az érzéstelenítő!!! Addig menj, míg nem fáj, különben tényleg szenvedni fogsz
76. Pocy88
2009. jan. 15. 20:05
Én is félős vagyok. Egyik ismerősömhöz járok. Mindig megkérem, hogy érzéstelenítse el még az injekció előtt az ínyemet, ahova beadja, így azt sem érzem már. Most húzták múlt héten a fogam, be voltam tojva, de semmit nem éreztem. Másnap és harmadnap voltak fájdalmaim, de ezerszer az, mint a fogorvos, nemde? =) Semmi baj nem lesz, kérj Te is ilyet.
2009. jan. 15. 20:03
Mi újság Orsóka?? Túl vagy már a fogorvoson??
74. 1eb84e4bad (válaszként erre: 71. - Orsóka23)
2009. jan. 13. 22:30
Én is így kezdtem, és én sem hittem el, hogy egyszer idig eljutok!
2009. jan. 13. 22:05

Én szintén félős vagyok a fogorvostól.

Ami nekem segített, hogy a kerületünkben találtam egy dokibácsit, aki addig dumált nekem, amíg úgy ültem be a székébe fogat húzatni, mintha valami barátomhoz mennék csevegni.

Szerintem nagyon sok múlik a doki hozzáállásán!

Jártam olyan dokinál, aki közölte, hogy fogköves a fogam gyulladt az ínyem, addíg ő hozzá nem nyúl, amíg ezek a szájamban vannak.

Hát nem is mentem vissza hozzá!!!!

Mindezt nem kevés pénzért úgy megjegyezném....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook