Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » NA BUMM :( 0ft os gyerek tartás?!! TANÁCS? TIPP? fórum

NA BUMM :( 0ft os gyerek tartás?!! TANÁCS? TIPP? (beszélgetős fórum)

20. hamyka
2012. jún. 21. 23:15

sziasztook!!


Érdekelne hogy hogy is van ez a gyerektartási dolog :D :D


26 éves srác vagyok, bár már mindenki ismer itt a hoxán :D :D


A lényeg:


Még nincs gyerekem, se barátnöm, de ha jol értelmezem a dolgot csak akkor kell fizetni gyerektartást ha mondjuk én szakítanék a barátnömmel és megvan a gyerek, ha én hagyom ott öket akkor ugye nekem kell fizetni a gyerektartást, ha pedig a csajszi hagy el akkor pedig neki kell a gyerektartást fizetni ugye jol értelmezem? :D :D


ui: de javítson ki valaki ha rosszul értelmezem :D :D

19. Szilvóca (válaszként erre: 18. - Tina87)
2010. szept. 13. 15:23
Ha választani lehetne a pénze,meg a között,hogy nyugtunk legyen tőle,én is az utóbbit választanám.
18. Tina87
2010. szept. 12. 22:53

nekem azt mondta ügyvéd anno hogy nálunk is apuka feketézik de a minimum amit állam megálapítana 8 ezer forint ilyenkor is.

de nálunk bonyolult és én inkább nem keresem őt ő se minket nem kell a pénze se...majd egyszer megoldjuk ezt is, modt nyugi van nekem ez a lényeg.

17. cb53e790b2 (válaszként erre: 15. - Ff36256613)
2010. szept. 12. 21:04
IGEN :) MERT Ö MÁR AKKOR LÁTTA HOGY MEKKORA link ALAK
16. cb53e790b2 (válaszként erre: 15. - Ff36256613)
2010. szept. 12. 20:49
hát naggggyon remélem :( bár már több ügyvéd - től is utánna érdeklödtünk és azt mondták ők is ha meg feszűl akkor sem jár neki egy huncut fillér sem mivel 13 éve még csak hivatalos papírja sincs tehát ő miből pótólt volna a ház vásárlásban de ez a adás vételi szerződésbe is benne van apum a vásárló haszon élvező én a tulaj :))
15. ff36256613 (válaszként erre: 12. - Cb53e790b2)
2010. szept. 12. 20:11

Akkor legalább ezzel nem lesz gond a váláskor. Neki abból valóban nem jár semmi!!

Szerencsédre, apud ezt jól megoldotta...

14. cb53e790b2 (válaszként erre: 11. - Szkatica30)
2010. szept. 12. 20:09
UGYEEEEEEEEEEEE :)))))))))) NA OT TUTI KEZELELNÉK A BETEG FEJIT :))) LEGFEJEBB LÁNYKÉNT JÖNNE KI :D
2010. szept. 12. 20:02

Az első tárgyalás után,még minimum 1 hónap,mire meglesz a második,mivel gyerekelhelyezés is van.A minimum,amit megállapít a bíróság,mint gyerektartás,ha van keresete,ha nincs,az a mindenkori minimálbér 20%-a,ami 14000.- jelenleg azt hiszem,ha van munkája,ha nincs.Már komolyabban veszik a gyerektartás nem fizetését,valóban lecsukhatják.De sajna,míg a bíróság nem állapította meg a gyerektartást,szerintem nem tudsz semmit tenni.

Nálunk a bíró kihangsúlyozta,hogy olyan nincs,hogy nem fizet,hogy ha a saját létfenttartását veszélyezteti,akkor is fizetnie kell.

12. cb53e790b2 (válaszként erre: 7. - Ff36256613)
2010. szept. 12. 20:01
igen ezt tudon csak ő nem fogja föl a valós igasságot !! sőt mostmár ott tartunk hogy a házat is el akarja perelni mert ugye már nincs kéz közelben a pénztárcám amit meg tudna pumpolni a gépezéshez tehát a ház 50 % a is kellene már neki hogy tudjon mit el gépezni 13 éve nincs hivatalos munka helye ezt a házat apum vette 8 évvel ezelőtt nekünk egy fillért sem kellett fizetni bele sőt 1/1 es tehát az én nevemen van a ház és haszon élvezeti jog van apu részéről ezen a házon :( hihi :) ugyhogy több ugyvédtől utánna néztünk már neki meg cumi van :))
2010. szept. 12. 19:58
Álom egy pasi!Megérdemli az ilyen,hogy tényleg lecsukják!
10. cb53e790b2 (válaszként erre: 9. - Tina68)
2010. szept. 12. 19:53
azzal is tisztában van hogy már ezt én mondtam neki hogy mivel nem tudja fizetni az államtól fogom igényelni azaz az ügyvédnőm mondta hogy oda fogja irányítani a gyemek tartási igényt de ez sem érdekli mióta be pasiztam :( de viszont az a .... szott 10 e ft igen jól jonne most amit eddig nagy nehezen el tudtam töll könyörögni :( mostmár ezt sem adja ide ez biztos ma jelentette ezt ki :( bocs hogy nem válaszolok azonnal de közben fürdettem - feketettem a gyerekeket :)
2010. szept. 12. 19:38

Ha nem teljesíti ilyen módon apai kötelességét, azt a bíróság ez év tavaszától szigorúbban veszi:)

Azaz, ha nem fizet gyerek tartást, és nem is szándékozik, és te ezt be tudod bizonyítani, akkor egyrészt behajtják rajta, másrészt és itt a szigorítás. lecsukják!!!!


Tudom, mert az ügyvédem mondta! Én is válok, és két és fél éve nem fizet a gyermekeim apja semmit!

2010. szept. 12. 19:33
5 hónapja külön élünk még nagyon kezdetleges a vállásunk be van adva a válló per ez tuti !!!! de még smmi nem történt aztóta pedig már nagyon várom az első tárgyalás idő pontját :( egy oltári nagy pontot akarok már a végére tenni :( ha lehetne most azonnal :((
7. ff36256613 (válaszként erre: 5. - Cb53e790b2)
2010. szept. 12. 19:32

Hát, akkor nem akarlak elkeseríteni, de nehéz menet lesz!!

Az állam előlegezi meg ilyenkor neked a gyerektartást. Még, ha elmaradása is van, akár több hónapra is visszamenőleg.

Hiába van párod, neki a te gyerekedhez ebben az esetben csúnyán fogalmazva "nincs köze"

A volt pasidnak/férjednek kell utána fizetni, amíg a gyermek nappali tagozaton tanul, max. 23 éves koráig) Sőt, ha nem fizet, akkor le is csukhatják...

2010. szept. 12. 19:32
Az a gond, ha nincs keresete nem tudnak miből letiltani.
2010. szept. 12. 19:29
nincs fizetése évek óta feketén dolgozik és szinte nindent el játék gépezik gépezik
4. ff36256613 (válaszként erre: 3. - Liza40)
2010. szept. 12. 19:23

Ja, ez a legegyszerűbb, és hivatalos is. Ha van rendes bejelentett fizuja, ne is menj bele másba!!

(Ezt a fórum inditónak szántam!!)

Ne menj bele olyasmibe, hogy kézből-kézbe, erre itt már többen ráfizettek...

Amit a bíróság megállapít, azt tiltassa le, ez így a legjobb szerintem.

2010. szept. 12. 19:20
A válóperen ezt el kell mondani, le fogják a fizetéséből tiltani. Úgy tudom.
2010. szept. 12. 19:20

Szia.

Ha írsz a bírónak, kérd a tartásdíj azonnali megállapítását, és a fizetéséből a letiltást. Ha nem fizet, az állam megelőlegezi, rajta meg behajtják utólag.

2010. szept. 12. 19:17
mit tehetek ??????? az exem ki jelentette hogy nem adja még azt a csekéjke ki gyerek tartásnak nevezett pénzt sem amit eddig adogatot 10e ft 3 részletben :( SEM !!!! Minel van egy újj kapcsolatom a valakivel szó szerint azt mondta mostmár itt van ö tartsa el öket Ő:(( Viszont a válló per még folyamatban van !!!! tehát nem tudom mit tehetnék viszont a szükségünk lenne arra a pénzre :( TIPP ??????? TANÁCS ????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook