Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi most a gyerektartás összege, és hogyan kell elindítani, ha kapni szeretnék? fórum

Mennyi most a gyerektartás összege, és hogyan kell elindítani, ha kapni szeretnék? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. ápr. 17. 19:48
:( pedig jo lenne vmit intéznem
43. 63f169ae4d (válaszként erre: 42. - ElErIm77)
2010. ápr. 17. 16:51
Hááát, így nagyon nehéz lesz...
2010. ápr. 17. 11:22
ja és természetesen nincs apasági nyilatkozat:(
2010. ápr. 17. 11:10
sziaztok...én be szeretnék menni a biroságra,polgári irodába, h gyt t kérjek,mivel még akkor tünt el az "apa",mikor terhes voltam, s azota se küldött még egy sms t se.tehát a lakcimét most nem tudom,igy is megtehetem a feljelentést?kell érte fizetni?
2010. márc. 31. 07:40
sziasztok! Hát ha tudok segíteni valakinek leírom nálunk hogy ment! Több, mint 1 éve élünk külön. Március 25.-én volt a gyermekelhelyezés és gyermektartási tárgyalás! Fizetési papírokat hozott drága apa, ahol fel volt tüntetve, hogy a havi keresete 165 ezer ft, a bíró kérdésére (mivel neki nem felelt meg a havi 25ezer Ft) hogy mennyi az az összeg amit biztonságosan tudna fizetni a válasz 5 ezer Ft volt! A bíró végül 18%-ot állapitott meg nekem és vissza menőleg 10ezer ft-al kell törlesztenie a 6 havi gyermektartást! Most azzal nem vagyok tisztában, hogy most áprilisban fogom-e már kapni a gyerektartást!? Valaki tudna segíteni?
2009. aug. 24. 20:59

Az én esetem:válás után gyerekelhelyezés nálam és 5-5 ezer ft (3 gyermek)ezt is csak akkor fizette amikor épp volt munkája. Amikor megelégeltem elmentem a végrehajóhoz és ott kértem a gyermekt. behajtását. Ők adták Bíróságra (fizetésmeghagyás)(ugyanis ha a bírósági ítélet van a gytartás fizetésére az nem évül elakárhány évig nem fizetett is az apa)Szóval a végrehajtó behajtja az apá, ha van min PL: fizetés ,vagyon Árverezhet is. Ezt 2x végigcsináltattam, de közben volt, hogy az államtól is kértem a megelőlegzést.

Na de most ott tartunk, hogy büntető eljárás is volt ellene a gytartásdíj nem fizetése miatt(ezt a gyámhatóság indította ellene)onnan fizet rendesen DE az elmaradott gytartást is meg kellett volna fizetnie már. Az akkori határidő 6 hó ez már 8 hónapja letelt, ha most szólok a bíróságnak, h nem fizetett akkor a büntető eljárásban megítélt de felfüggesztett büntetést le kell ülnie. Itt dilemmában vagyok ha feljelentem (ismét) akkor lehet, h a havi tartásdíjtól elesek, és nem biztos h az elmaradottat megkapom, NA DE neki miért legyen jó én nevelem éstartom el a 3 mostmár mind továbbtanuló gyerkőcöt, ő meg még csak nem is látogatja őket!!!

Na ez hosszúra sikerült , de talán tanulhat belőle valaki. Ha kérdés lenne szívesen válaszolok.

2009. aug. 24. 20:32
De félek töle mert fenyeget,hogy elveszi a gyereket,de lehet nagyobb a félelmem ,mint amenyire kéne ,akkor vehetné el a gyereket ha nem lenne jó helye nem meg van mindene és eddig nem támogatott 4 hónaposan mentünkszét akkor voltam négyhónapos és azóta 2 hónapos a fia(.
37. 31bc25d879 (válaszként erre: 36. - Nicoleolasz)
2009. aug. 24. 20:17
Semmiképp ne hagyd, a felelősség az övé is. Naná, hogy fizessen a gyereke után. A DNS tesztet csináltasd meg és húzdd a fejére!
2009. aug. 24. 20:10
Sziasztok 23 éves egyedülállo nő vagyok egy éve lassan a vőlegényemtöl távol élek ,mivel szét mentünk együtt éltünk kint külföldön 4 hónapot ,és kint estem teherbe 3 hónaposan jöttünk hazAa.Megnősült a párom azóta ,és zaklattak a nöcskéi hivogattak ,és ő fenyegetett engem terheségem alatt,hogy elveszi a gyereket tőlem.Ezért nem mentem vissza hozzá.Azóta megszültem nem érdekli a gyerek és dns-t kér.Félek tőle.De gyerektartást akarok töle kérni igy birosághoz akarok fordulni,de ha kérek töle gyerektartást mivel övé a gyerek joga lessz hozzá?,és felek elveszi tölem a gyereket,mivel a pénz nagyúr és neki van.Szüleimmel élek és a gyereknek megvan mindene.Mit tegyek kikészitett terheség alatt és becsületembe gázolt,hogy ő kéri a DNS-T.Itthon fizeti a tb-tnem tudom hogy van e bejelentve vagy ,hogy müködik,de kint vannak papirjai és szerzödése,a munkahelyén,hogy valojába hogy tudok belöle kicsikarni pénzt?Mert nem akarom ennybe hagyni,vagy hagyam?Nem tudom mit tegyek((((((Kérem a segitségetek.
35. szildikó77 (válaszként erre: 34. - M_sandor)
2009. júl. 31. 14:37

Szia!

Mond meg anyukádnak,hogy menjen el a gyámügyre,mert nem fog magától fizetni!Én is ebben a cipőben járok!Nekem van két gyerekem és ne fizet utánnuk az apjuk a válásunk óta egy fillért sem(3 éve váltunk el).Elmentem a gyámügyre és ott segítettek nekem is beadni a bíróságra az exemet!A gyerektartás melett nekem még a családi ház felével is tartozik!Ő maradt a 4 szobás házban én jöttem el a gyerekekkel!Mond meg anyudnak,hogy menjen ne hadja!Segítenek csak még egy kis kitartást neki!Írj,ha van valmi fejlemény!Szia!Szildiko77

2009. júl. 30. 12:12

Sziasztok.

Én egy 15 éves fiú vagyok. A szüleim elváltak, amikor még 5 éves voltam. Van még egy tesóm, aki még az 'eredeti' anyutól és aputól van. Apunak azóta van egy felesége, és ott született egy lány, anyunak élettársa van és így is lett egy lány tesóm. Apukám kb. 6 éve nem fizet se nekem, se tesómnak gyerektartási díjat. Anyuval szinte semmit sem tudunk tenni, mert ha én próbálok vele beszélni, mindig azzal jön hogy: vettem egy házat nektek (a ház végén már kezd a fal omlani). Holott a váláskor úgy tudom, hogy 50-50%-ban részesül mindkét szülő, tehát szerintem ez nem jó indok, vagy az? Bár gyerektartást nem, de havi 3500 Ft-ot fizet, ennyi a net havidíja. Nem tudom mit lehetne tenni, hogy fizessen. Anyunak mondom, hogy forduljunk a gyámügyhöz, vagy mihez, de azt mondja hogy neki ehhez nincs energiája, és hogy apunak sok pénze van, és ő jön ki ebből jól.


Mit tehetünk?(tehet anyu?)


Köszönöm a választ!

2009. máj. 17. 14:11
Sziasztok van 1 fiam. az apja eltünt a születése után. Azóta van egy másik boldog kapcsolatom. A fiam most 12 éves. Nemrég kaptam a gyámügytő 1 értesítőt,hogy megtalálták a gyermek igazi apját. És hogy felválalja az apaságot. De gyermektartást nem fizet. Úgy tudom, hogy bíroság útján lehet kiharcolni, hogy egy kicsit ő is hozzájáruljon a fia felnevelkedésében. Az lenne a kerdésem, hogy hogyan kell megfogalmazni a bíroság felé a gyermektartás igényléséről szóló levelet? Előre is köszönöm a segítséget.
2009. jan. 6. 10:33

Még egyszer üdvözlök mindenkit!

Röviden szeretném vázolni az esetet.

3,5-éve de mindjárt 4-éve váltam el. Akkor a bíróságon megegyeztünk 8-8000huf gyt-ban. Ennek mint tudjuk 2-év múlva kérhettem az emelését.Én ezt szerettem volna bíróság nélkül megoldani. Sajnos nem ment, bár önként adott 20.000huf-ot.

Ezt tavaly dec-1-én bíróság által csak 5000-huf-al sikerült megemeltetnem + az elmaradás ami 40.000-tesz ki. Kérdezte a bírónő,hogy milyen formában kívánja megfizetni? Egyben vagy részletekben? Mondta,hogy 4-havi részletben ami dec hónaptól lett volna esedékes. Na ez a mái napig nem történt meg! Sajnos úgy gondolom,hogy nem is fog míg kicsit drasztikusabb megoldást nem eszközlök!

A kérdésem az lenne,hogy ha leakarom tíltatni a fizetéséből a gyt akkor mikor tehetem meg? Úgy tudom,hogy 2-hónap után lehet bár a 20.000-ret utalja a bank!

Előre is köszi a segítséget!

2009. jan. 1. 08:49
ha nem tudtok zöldágra vergődni egymással, bírósági uton indíthatod el
2008. nov. 22. 12:39
Ha belenyugszik, hogy az övé a gyerek, akkor megegyezhettek valamennyi összegben, amit fizetnie kellene. Ehhez nem kell bíróságra menni!
29. 79c4a8a7a1 (válaszként erre: 28. - Tucika021)
2008. nov. 22. 12:34
Akkor ott tudott lenni, amikor meg kellett csinálni a gyereket? Csináltass tesztet, és szívd ki a vérét! Esetleg gyámügyi hivatalban is kérhetsz segítséget, hogy mit ajánlatos ilyenkor tenni.
2008. nov. 22. 12:19
Segítsetek!38 hetes terhes vagyok,4 hónapja külön élünk a volt párommal.Nem voltunk házasok,kb.2 évig együtt éltünk.Mióta szétmentünk semmiféle érdeklődést nem tanusít a kislánya felé sőt még az is felmerült,hogy azért mert,hogy talán nem az övé a kislány így a nevére sem vette!Tehát ezek után még azt is az én nyakamba varta,hogy előbb bizonyítsam be,hogy az övé a gyermek aztán majd ő csak akkor fizet addig viszont semmifajta segítséget nem kapok tőle!A kérdésem tehát az lenne,hogy érjem el,hogy támogasson anyagilag,és ne kelljen perhez folyamodni a másik pedig,hogy ha én már Nemakarom,hogy a nevére vegye lehet-e?
27. dyrdanita (válaszként erre: 26. - Kata5)
2008. okt. 28. 14:25

Szia!


Csak akkor előzi meg a tartásdíj, a banki hitel levonását, ha nem nálad vannak a gyerekek. Csak akkor lehet Téget tartásdíj-fizetésre kötelezni, ha a gyerekeid másnál vannak elhelyezve. Ha elválsz és a gyerekeket elhelyezteted az apánál és megítélik a tartásdíjat, hogy az apának kelljen fizetned(levonathatjátok a fizetésedből), akkor megúszhatod a banki hitelek kifizetését.5 év alatt elévül, ugyanis. DEEE, megbízol ennyire az apában? Hogy esetleg nem viszi el tőled a gyerekeidet az ország násik végébe(pl.) Mert, ha neki ítélik a gyerekeket, akkor ezt is megteheti.


Más: -Van valami vagyonod, lakás, autó stb? Ami konkrétan a neveden van? Csak azért kérdezem, mert ha fizetésedből nem tudnak semmit levonni, akkor a vagyonodat "veszik célba". Végrehajtó ...stb.) Ebben az esetben nem érdemes a válási, gyermekelhelyezési procadúrát végigcsinálni! Üdv!

26. kata5
2008. okt. 10. 14:48
Ha igen akkor ha elvállok ,akkor mit csinál a bank?Akkor nem tudja vonni nem ,mert megy a gyerektartásra nem?
25. kata5
2008. okt. 10. 14:46
Azt szeretném megkérdezni hogy vonhatnak-e valamit a fizetésemböl(több banki hiztelem is van amit felmondtak mert nem tudtam fizetni)van 5 gyerekem?
24. e96c5ea135 (válaszként erre: 20. - Ea19b3e51c)
2008. okt. 3. 22:04

igazából csak azért gondoltam mert ha esetleg ezen mulik hogy láthatja a gyereket akkor inkább lemondok róla.


Tudod nagyon rossz családban nőtt fel, mig fiatal volt azt hittem ő más lesz , de sajnos nem és nem akarom hogy a gyerekem ugy nőjön fel ahogy. pl. az apja elmegy mellette az utcán köszönés nélkül, én tolom a babakocsit és az anyja, aki ugye a nagymamája a gyereknek oda se jön megnézni a picit...stb.


Az én anyám meg feszt a babaával akar lenni imádja ő is meg apu is, el se tudok olyat képzelni hogy ugy viselkedjenek mit azok.


Szóval sajnos az apa ilyen helyről származik és igazából sose csinál smemit a gyerekkel, nem segit semmi nem foglalkozik vele pedig eggyüt élünk. Ezért igazából még itthon hagyni se merem vele sose egy percre se mert nem foglalkozna vele.


Szal ilyen a helyzet. És ezért rettegek elhagyni őt mert attól félek mi lesz ha láthatásra oda kell adjam neki és én nem leszek ott. Mi lesz a gyerekkel????

23. 3aeb86a367 (válaszként erre: 16. - CzIldikó)
2008. okt. 2. 22:20
Hát ez az, semmi nem garantálja, hogy esetleg látsz is e a pénzből valamit amit a bíróság meghatároz. Nálunk ugyanez a helyzet. Már vagy 5 éve meghatározta a bíróság, hogy a fizetés 20%-át, de minimum 8600 ft-ot fizessen. És bizony "ha" jön is valami kis pénz az se a 20%, vagy a 8600 ft hanem kb. havi 2-3 ezer ft.
22. ea19b3e51c (válaszként erre: 8. - CzIldikó)
2008. okt. 2. 17:34
A gyermek elhelyezés nem formaság, akinél el van helyezve - gondozó szülő - annak fizet gyt-t a kapcsolattartásra jogosult szülő.
21. ea19b3e51c (válaszként erre: 9. - Újanyu)
2008. okt. 2. 17:31

Területileg illetékes Végrehajtó Irodába bemész egy előre megért levéllel, melyben leírod, mely ítélet alapján mennyi gyt lett megállapítva, összesen mennyivel tartozik, max. visszamenőleg 6 hónapig. Jelezd hogy hol dolgozik!

Ők pedig megkezdik a végrehajtást, levonathatják a fizujából... ez nem játék, neki kötelessége fizetni. A gyermeket pedig, ha kéthetente hétvége van megállapítva a kapcstartásra, akkoris elviheti, ha nem fizet, a kettő egymástól független. Te köteles vagy biztosítani a meghatározott láthatást, ő pedig köteles gyt-t fizetni. Ha már legalább 6 hónapja nem fizetett gyt-t egyáltalán a gyámhivatalban is bejelentheted, és akkor ők korlátozhatják a láthatását, felszólíthatják....

20. ea19b3e51c (válaszként erre: 17. - E96c5ea135)
2008. okt. 2. 17:26
A láthatás minden apát megillet függetlenül a gyt fizetésétől. Egyébként azt, hogy a gyt-ról lemondasz, jól gondold meg, mert neki is kötelessége gondoskodni a gyermekéről, te pedig ennyivel könnyebben tudnád megteremteni a szükséges dolgokat. Az a gyerek felnő, iskolába megy, továbbtanul, ami sok-sok pénzbe kerül... de ezt neked kell eldöntened.
2008. okt. 2. 17:23

Nem, teljesen mindegy, hogy te mennyit keresel, a gyt. átlagosan a fizetés 25%-a. Max. akkor változtathatják meg, ha születik egy gyereke, akiről szintén gondoskodnia kellene, vagy munkanélküli lesz, vagy nagy mértékben csökken a fizetése. Nyugi!

És csak fix összeget megegyezéssel szoktak kérni, de még ott is megszokták határozni a százalékot is.

Legyen százalék és minimum fix összeg. - ez így fair a gyerekkel szemben, mert ezt a pénzt neki adja, nem neked. Ezért nincs semmi köze ahhoz, hogy te mennyit keresel! Örüljün, hogy jobban éltek, mert dolgozol.

2008. okt. 2. 16:30
Segítsetek! Két éve hogy elváltunk mert ő összejött egy 11 éves gyerekkel! Nem kértem semmit csak szabaduljak meg tőle és igy az övé maradt a ház autó stb. enyém pedig a három hónapos kislányom! A fizetése 25%-át utalják nekem egy gyerek után! És most kéri a fix összegfizetést, mivel három hónapja dolgozom! Kérheti?? Ügyvédet fogadott!A férjem 30 éves!!!!!!
2008. okt. 2. 09:40

Sziasztok! Nekem is lenne a témában kérdésem.

A szitu: élettársi viszony, pár hónapos baba, sajnos van apasági nyilatkozat. Kérdés:ha a nő nem kér tartásdijat akkor nem köteles láthatást biztositani az apának?

Vagy csak válásnál van ez a láthatás dolog?

16. CzIldikó (válaszként erre: 14. - Belnea)
2008. okt. 1. 21:36

Ez így egészen jól hangzik, de amiket eddig olvastam a témában, abból úgy látom, hogy a gyakorlat nagyon más.

OK, hogy megítéli a bíróság, aztán lehet, hogy mégsem látok pénzt évekig. AKkor meg van értelme a sok hercehurcának, és prolisónak?


Persze tudom, hogy ez a pénz nem az enyém, hanem jár a gyerekeimnek, de lehetnek olyan helyzetek talán, amikor az ő érdekük is azt diktálja, hogy inkább legyen csend és nyugalom, gyerektartás nélkül...

2008. okt. 1. 12:21
Nálunk 1 gyerekre az apa jövedelmének 20%-a, de min. 10000ft. Ez lassan 3 éves ítélet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook