Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A gyerektartás összefügg a láthatással? fórum

A gyerektartás összefügg a láthatással? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. szept. 29. 21:23

Sziasztok, a véleményetekre lennék kiváncsi. Elválltam, és van egy gyerekem, aki idén fejezi be a gimnáziumot, de szerencsére továbbtanul. Én idáig rendesen fizettem a tartásdíjat, a fizetésem 25%-át utána. Mivel vezető beosztásban vagyok egy multinál, ez havi 250.000,- -t jelent. (Mikor anno elváltam a fizetésem a fele volt, és a tartásdíj kb. 120.000,- -ra jött ki) A gimnázium befejeztével szeretném a gyerektartást rokontartásra módosítani, és az összeget havi 100.000,- -ra levinni. Ezidáig is túlzásnak tartottam már ezt az összeget, de úgy voltam vele, amíg kiskorú, nem foglalkozom vele (mármint a pénzzel), de úgy gondolom, 100.000,- elegendő támogatás egy felnőtt embernek, ill. időközben született még egy gyerekem, akiről szintén gondoskodnom kell. Az ügyvédemet megkérdeztem erről, de nem bíztatott, azt mondta, hogy kétséges a dolog kimenetele.

Szerintetek elképzelhető, hogy a bírőság a továbbiakban is jogosnak fogja találni a havi 250.000,- -t, és nem fogadják el a mérséklést 100.000,- -ra?

2010. aug. 2. 18:26

A lényeg az, hogy a bíróság a reális szükségletket is nézi. Pl, ha valaki 1 milliót keres havonta, az nem kell, hogy 200 ezret fizessen havonta gyerektartásra.


Téged nem "kötelezhetnek" az új gyerek tartására.

42. dyrba1970@t-online.hu (válaszként erre: 41. - Másikoldal)
2010. aug. 2. 18:23

Igen! A 20%-ot ítéli meg a bíróság általában, amíg az a gyerek szükségleteire -a nevében is benne van- a tartására kell. Nos! 80 e Ft nem kell egy gyerek tartására, legalábbis nem az egyik szülőtől. Mert a másiknak ugyanolyan tartási kötelezettsége van.


Elszámoltatni ebbe az esetben szerintem nem lehet. Azt csak akkor lehet, ha a gyerek esetleg elhanyagolt lenne, vagy ilyesmi.


Nem, így megosztani nem lehet, mert ez -ahogyan a nevében is benne van- a tartására kell. A megtakarítással meg nem lehet "etetni" a gyereket.


A lényeg az, hogy szerintem a Te esetedben kb. a felére csökkenthető lenne az összeg, mivel a 40 e Ft körüli összeg lenne a reális. A többit Te félreteheted a gyereknek nagykorára. Nálad nagyobb biztonságban van a megtakarítás!


A jogaidról már írtam. Te ugyanolyan teljes jogú szülő vagy, mint az anyuka. Szerintem fordulj bírósághoz,-Te mindenképpen jobban fogsz járni.

41. másikoldal (válaszként erre: 35. - Dyrba1970@t-online.hu)
2010. aug. 2. 13:19

Úgy tudom, hogy a bíróságot a fizetés 20%-át ítéli meg. Ha havonta nem is mindig, de éves szinten kb. kijön a havi 80e ft. Én ezt a pénzt nem sajnálom, de nem hiszem, hogy nem elég.

Mikor együtt éltünk, nem költöttünk a fiamra ennyit. Egyébként jó anyagi körülmények között élnek, illetve a párja tudom, hogy jól keres. Az senkit nem érdekel, hogy nekem van egy lakáshitelem kb. 80 eft a törlesztője (60nm-es, ha majd családom lesz) és hogy kiszámoltam még egyszer 80eft csak az én fieztésemből nem fog telni egy gyerekre havonta és ez így nem fair.

Jó lenne tudni, hogy lehet-e kötelezni az exemet arra,hogy bizonyítsa, mire költi vagy inkább arra, hogy anyagilag Ő is járuljon hozzá! Jelenleg, többszöri elszólásaiból arra következtetek, hogy teljes mértékben én állom a fiam nevelését.

Esetleg van-e arra lehetőség, hogy a 80e ft-ot jogi úton megosszam úgy, hogy utalok havi 40e-et és a másik havi 40-et pedig megtakarításként nagykorára valahol elhelyezem (akár jogi úton is), mert 2 év alatt nem tudott belőle soha 1 ft-ot sem félretenni...most viszont, hogy a párjával gyereket akarnak, sajnos elindult bennem egy olyan gondolat, hogy nem akarom a fiamra szánt összegből a közös gyereküket is „nevelni“.

2010. aug. 2. 11:48
Jv.: esetleg az új feleség...
39. dyrba1970@t-online.hu (válaszként erre: 13. - Becseiagi)
2010. aug. 2. 11:48
Egy utolsó kérdés. Esetleges új feleség ne fizessen gyerektartást?! Mert most márcsak ez jön...
38. dyrba1970@t-online.hu (válaszként erre: 13. - Becseiagi)
2010. aug. 2. 11:40
Ezt félreértelmezted. Egyébként asnnyira jól jártál volna a volt anyós nyugdíjának 10%-val?????
37. dyrba1970@t-online.hu (válaszként erre: 30. - 0f9ef73f9f)
2010. aug. 2. 11:38

Nem! Csak ilyen indokkal nem vonnak meg kapcsolattartási jogot.


Ha viszont mégis ezt a törvénytelen ítéletet hozta a bíró, akkor az exed hogyhogy nem fellebbezett? Nem is akarta annyira a kapcsolattartást?

36. dyrba1970@t-online.hu (válaszként erre: 17. - Becseiagi)
2010. aug. 2. 11:35

Rokontartást a közvetlen rokonoktól ítél/het/nek meg.A nagyszülők nem közvetlen rokonok. Cseréld le az ügyvégedet! Bár ha az exed ezt a "vagdosódást" megette, akkor mégis jól jártál.


Itt jegyzem meg, hogy a rokontartás összege általában a fele a gyermektartásnak. Pl. 20% helyett 10%. És így tovább.

35. dyrba1970@t-online.hu (válaszként erre: 32. - Másikoldal)
2010. aug. 1. 23:10

Röviden, mindenhez van jogod. Pl. a horribilis, 80 e Ft-os tartásdíj drasztikus lecsökkentetéséhez is...Ahogy olvastam, meg is érdemelné a "kedves" anyuka.


A kapcsolattartás általában így alakul a bírósági döntések szerint: elviheted minden páros hétvégén péntek 18:00 órától vasárnap 18:00 óráig,-minden páros ünnep 2. napján, a téli és nyári szünet második felére.


Továbbá beleszólásod van, a lakhely, óvoda/ iskolaválasztásba, vagyonkezelésbe...


Szóval nem egyezkedni kéne az exeddel, hanem a bíróságra kéne menned. Amiket fent leírtam, mind megítélnék.

2010. aug. 1. 23:03

Természetesen nem függ össze, mert a tartásdíj nem a láthatás(aminek a neve helyesen kapcsolattartás)ára.


Csak a nem "fizetés miatt" nem vonják meg senkitől a kapcsolattartási jogot.

33. c43ea8c1de (válaszként erre: 32. - Másikoldal)
2010. júl. 28. 14:47
80000 Ft? Ez igen! Szerintem ez elég szép összeg, főleg 1 gyerekre! És nem elég??? Más elvált szülő gyereke örül, ha a minimálbér bizonyos százalékát megkapja, ha megkapja. Hát szerintem összetehetné az exed a kezét. Én megemelem előtted a kalapom. :)
2010. júl. 28. 14:31

Milyen jogaim vannak?

Fiam (6 éves) édesanyjával különélésünk kezdetekor (2 éve) úgy gondoltam és megegyeztünk, hogy havi 80.000,- Ft-ot utalok neki minden hónapban gyerektartásként, valamint abban, hogy 2 hetente láthatom a fiamat, amit természetesen soha sem mulasztottam el, mint ahogy a gyerektartást sem. Év eleje óta kezdett megromlani a „kapcsolatunk”. Az elmúlt 2 évben soha nem volt elég a gyerektartás és én mindig igyekeztem segíteni. A mai napig követelőzik, hogy a hiányzó összeget a párjának kell állnia (akivel együtt él), pedig nem is az apja, de úgy szereti (aminek örülök, mert a fiam is szereti és lát valami családi modellt).

A családi élet miatt többször nem tudta biztosítani 2 hetente a láthatást. Júniusban (nem is volt választásom hogy mikor, de szerencsére a cégem rugalmas) 2 hetet lehetett nálam a fiam (mert ők nem kaptak szabadságot), viszont arra az időre is követelte a gyerektartás összegét, amit őszintén szólva nem akartam elutalni. Bírósággal fenyegetőzött valamint azzal, hogy ha nem fizetek, akkor nem láthatom a fiamat.

Szerinte megengedhetem ezt az összeget, még többet is, mert egyedül élek (igaz úgy néz ki én is megtaláltam életem párját, akivel szeretnék összeköltözni).

Eddig soha nem volt kérdés nálam a gyerektartás összege, de mióta követelőzik és alig látom a fiamat...Lassan úgy érzem nekem azon kívül, hogy fizessek, semmihez sincs jogom, csak értsem meg, hogy a fiamnak új családja van és ez nekem lemondással jár.

31. becseiagi (válaszként erre: 30. - 0f9ef73f9f)
2010. márc. 31. 22:06
Érdekes, hogy mindehol másképp történnek a dolgok!? Én is feljelentettem a volt férjem, amikor már több mint 100 EFt-tal tartozott, és az eljárás lement. 2 felfüggesztettet kapott 40 EFt pénbírsággal.
30. 0f9ef73f9f (válaszként erre: 12. - Maryenngirl)
2010. márc. 31. 15:38

Szia.

Nálunk megvonták a szülői felügyeleti jogot az apától, mert nem fizette a gyermektartást és én feljelentettem őt a rendőrségen érte.

Mivel a gyermek sérelmére követte el a büncselekményt, a bíróság nem is gondolkodott rajta, hogy megvonják-e a felügyeleti jogot.

29. becseiagi (válaszként erre: 27. - Szemmelver)
2010. márc. 31. 11:49
De azért jó, ha tudod! Ha esteleg ne adja Isten, olyan helyzetbe kerülsz, akkor tudni fogod, hogy mit tegyél. Én pl. nem tudtam, hogy folyik egy Gyámhatósági tárgyalás, de ha tudom, akkor nem kérek egy ügyvédet, hogy üljön mellettem 37 EFt-ért!
28. Maryenngirl (válaszként erre: 27. - Szemmelver)
2010. márc. 31. 11:47

Hogy jön ide az abortusz???

Eszemben sem jutott soha!!!

Olyan nem lehet , hogy valamelyik barátunk, szomszéd, unokatestvér, rokon stb. a témához kapcsolódó helyzetben van? Attól még érdeklődhetek itt!!

27. szemmelver (válaszként erre: 23. - Maryenngirl)
2010. márc. 31. 11:42
csak nem értem minek akarsz tapasztalatot, ha mint mondod boldog házasságban élsz?? én nem érdeklődöm az abortusz iránt pl, mert nem vagyok terhes...
26. becseiagi (válaszként erre: 25. - Maryenngirl)
2010. márc. 31. 11:40
Hát igen...! :D
2010. márc. 31. 11:36

Igen-igen! Az előző hozzászólók (többek között Te is becseiagi) értették a témát, mert intelligensek, és úgy is válaszoltak.

Igen, ahogy írtad ezért van ez az oldal:)

24. becseiagi (válaszként erre: 23. - Maryenngirl)
2010. márc. 31. 11:30
Mindenesetre másnak hasznos információk hangozhatnak ilyenkor el!? Az én esetemből akár tanulhat is bárki... :)
23. Maryenngirl (válaszként erre: 22. - Szemmelver)
2010. márc. 31. 11:19

Várj!!

Nem olvastad végig!!

1. írtam hogy nem rólam van szó:"Szerencsére nem rólam van szó, én kiegyensúlyozott házasságban élek 18 éve:)

Köszönöm a válaszokat!"

2. Nincs is gyermekem!

3.Tapasztalat gyűjtés céljából bárki dobhat fel témát!!!

22. szemmelver (válaszként erre: 3. - Maryenngirl)
2010. márc. 31. 11:13
akkor te pénzért mutogatod a gyereke??:(
21. becseiagi (válaszként erre: 19. - Maryenngirl)
2010. márc. 31. 10:54
Neked is szép napot! :)
2010. márc. 31. 10:54
Amúgy, ha akadályozod a láthatást, akkor sem történik sem addig, amíg az apa be nem megy a Gyámhivatalra, hogy végrehajtást kérjen. Ezt egy határozattal zárják le, aminek még utána jogerőre kell emelkednie. Általában először csak írásbeli figyelmeztetést adnak, és tájékoztatnak arról, hogy akár 500.000 Ft-ig terjedő pénzbírságot is kiszabhatnak. A volt férjemre már 4x kértem végrehajást, és most fogok 5-jére, de a hivatalban ülő ügyintéző azért nem bírságolta még meg, mert reménykedik hogy az apával meg tudunk egyezni a a kapcsolattartás újraszabályozásában, és ilyenkor általában a felek visszavonják a végrehajtási kérelmüket. Sőt! A végrehajtás mellett az apa kérhet útiköltség térítést is a Gyámhivatalnál, ha az anya akadályozta a láthatás létrejöttét. Nálam is kérte 2x, de egyszer ítélték meg neki, az állatja a hivatlt is át akarta verni. 6670 Ft-ot akart bevasalni rajtam, de ilyenkor a jeggyel kell bizonyítania az utazásra kiadoot költségét, és a hivatalban észrevették, hogy 50 %-os jegyet vett, így "csak" a felét kell kifizetnem (a 10 EFt-os gyerektartásból!).
19. Maryenngirl (válaszként erre: 17. - Becseiagi)
2010. márc. 31. 10:53

Hát most elszomorodtam! A feleség mindenre képes(gusztustalanul)!!!

A (tiszta szívű-lelkű) Apósát már így is undorítóan becsapta több száz ezer forint felvételével:(:(

Köszönöm az infót!

Kellemes napot Neked:)

18. becseiagi (válaszként erre: 15. - Badonyimariaeva)
2010. márc. 31. 10:47
De igen!
17. becseiagi (válaszként erre: 14. - Maryenngirl)
2010. márc. 31. 10:47
Igen, követelheti az apa szülein, pl. az apa apján: ezért hívják rokontartásnak! Én is a volt Anyósoméon hajtottam volna be az ügyvédem segítségével, de a volt férjem ezt "visszautasította", hogy az édesanyja egészsége miatt nem tud még dolgozni sem. És akkor inkább kifizeti még is ő.
2010. márc. 30. 23:33
Valóban nem függ össze.... sőt, ha akadályozod a láthatást még téged bírságolnak meg. A láthatás ugyanis a gyerek joga, hivatalosan.
15. badonyimariaeva (válaszként erre: 14. - Maryenngirl)
2010. márc. 30. 23:04
Dehogy!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook