Műtétek (beszélgetős fórum)


1 2
jan. 26. 21:20
Porckorongsérv műtét.
59. inci47 (válaszként erre: 55. - Rozália)
2008. szept. 14. 18:18

Szia Rozi!

Te most dicsekszel, vagy panaszkodsz?:)

Ez mind nem számít, hiszen élsz és örülsz az életnek, és még kívánok neked is meg nekem is nagyon sok örömteli, unokázós éveket!

Ja, nekem is volt mellműtétem, vakbél, -mandula,-fog.-császár és hiszterektómiám, vagyi kivették a méhem és az egyik petefészkemet!

Jól vagyok, és örülök mindennapnak, utazom, és sokat nevetek, és ilyen barátaim vannak, mint Te! puszi

58. csikita (válaszként erre: 41. - Tündérvirágszál)
2008. márc. 16. 19:06

Egy barátnömnek is volt szív mütétje és neki is heg maradt .

Nem zavartatja magát lazán hord olyat amiböl egy picit killóg a heg és a fiúkat se zavarja.

57. Rozália (válaszként erre: 56. - Évike1)
2007. dec. 6. 06:54
Köszi, a bíztató szavakat, neked hasonló kitartást kívánok!
56. évike1 (válaszként erre: 55. - Rozália)
2007. aug. 12. 20:53
Hysterektomia symplex-magyarul a méh eltávolítása.A visszérmütétröl meg annyit,hogy 2000-ben voltam operálva az egyik lábamra.Azóta sem jött vissza azon a lábamon.Viszont most összel készülök a másikkal menni,ami már éppoly csúnya,mint az elözö volt.Négy pici vágásom vam a lábszáromon:bokánál,sípcsontnál,combon és lágyékban.De már nem is láthatók.Viszont az az ür,ami az ér után maradt,sokáig fájt és lassan töltödött be.De nem a vágásokkal van itt gond,hanem magukkal a betegségekkel.Ha kontrollra megyek,mindig összehúzódik a gyomrom a félelemtöl.Neked pedig sok-sok-sok-sok kitartást.
55. Rozália (válaszként erre: 46. - Évike1)
2007. júl. 3. 07:55

Szia! Mi az a hiszterektómia? (Csak érdekelne.)

Nekem volt egy áttételes baloldali mellrák-műtétem, a mellbimbómtól a hónaljig húzódik a heg. Már egészen halvány, nem ez zavar... Aztán volt egy nőgyógyászati nagyműtétem, az pont olyan vágás, mint a császármetszés. Nem is látszik szinte. Nekem is van visszerem. De azt hallottam, hiába műteti meg az ember, kiújul. Neked is volt, mik a tapasztalataid?

Ja, és az egyik szívkoronaerembe beültettek egy stentet (kapszula). Ez a legcsúcsabb, semmi vágás, az ágyékomnál az aortán csináltak egy fél cm-es vágás, ott vezették be a katétert, azon keresztül csinálták ezt a beavatkozást.

54. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 51. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 9. 18:01
jah, es lehet h hamarosan az Achilles-inamat is megmutik!
2007. jún. 9. 18:00
Nekem volt gyerekkoromba egy mandulaműtétem,majd felnöttkorban ujra,mivel valami csonkokat látott a doki,ez a 2dik rosszabb volt.Majd 1977-ben egy kézműtét,1 abortusz,12 éve a baltérdemet műtötték,6 éve pedig a jobb térdemet kellett műteni.
2007. jún. 9. 09:59
Hello!Nekem vakbél mütétem volt 20 éve,nagyon csunya,vastag a heg.2000-ben,és 2005-ben méhenkívüli terhességgel műtöttek.Az első seb rövidebb volt,de csúnya,a másodikat ugyanott vágták,és kivágták a régi heget,ez,bár hosszabb,sokkal szebb,vékonyabb.
2007. jún. 6. 13:46
Sziasztok!nekem vakbel mutetem volt 2001-ben, nagyon csunya lett a heg, egy ev mulva ratetovaltattam, es mostmar tetszik! :DD
2007. febr. 18. 15:34
Sziasztok évi vagyok ha lehet hozzászólnék .Nwkem három császárom volt és nagyon szépen begyógyiltak elég lenn vágtak igy takarja még a legkissebb bugyi is.Az epekő műtét jobban látszik négy hejen vágtak de csak a ködöknél és a mell alett látszk jobban de nem zavar.
49. figarina (válaszként erre: 48. - 0b56dfb5f2)
2007. febr. 17. 13:59
A te bőrödtől függ az,hogy hogyan gyógyul,mennyire lesz pl keloidos a heg!Ha olyan a bőrtípusod,nem lesz sohasem igazán szép a nyoma!
2007. febr. 10. 22:48

nekem csak egy császárom volt, aminek látszik a nyoma habár nemrég volt, és nem olyan vészes a heg! De minden csúnyaságért kárpótol a pici fiam!

Tapasztalataitok szerint mennyi idő mire szép lesz, ez tutira nem tünik el?

2007. febr. 10. 22:43

Nekem csak a császár látszik, de nem érdekel.

Annyira pici vágást csinált az orvosom, hogy nyugodtan tudok bármilyen fürdőruhát felvenni és akkor sem látszik semmi sem.

A vesekövemmel még nem tudom mi van, csak ha 6 hónapos lesz a lányom, mehetek újboli vizsgálatra, de ha vágnának akkor sem érdekelne.

A fájdalom ami van, az jobban és ha már megszűnik, akkor semmi bajom nem lenne. (ezzel a mostani vesetájéki fájdalomra gondoltam)

2007. jan. 28. 12:12
Teljesen egyetértek zena hozzászólásával.Nem az a fontos,hogy heg van rajtad,hanem,hogy megelöztél a mütéttel egy betegséget.Nekem is volt visszéermütétem az egyik lábamon.Soha nem zavartak a hegek,sokkal inkább elötte a visszér.Azután volt egy hiszterektómiám.Itt sem zavar a heg.De ezt már nehezebb lelkileg feldolgozni.Igaz a baj is nagyobb volt.
45. zena01 (válaszként erre: 21. - Tündérvirágszál)
2006. okt. 22. 18:15
Örülj neki, hogy nagyobb problémád nincs. Nekem két vágás van a hasamon az egyik 16cm a másik18 cm. Vízszintesen vannak és engem nem zavarnak. Mindig mondom, hogy olyan helyeskék. Örülök, hogy nem mentem rá a betegségre, hát kis zavar a heg. Akinek nem tetszik, megtehet egy szívességet. Ha azon keseregnék, hogy néz ki, saját magamnak tennék rosszat.
44. Brigitta.a (válaszként erre: 43. - Debóra)
2006. júl. 26. 12:11

Nem kell koszonni ha tudok segitek, nekem ez termeszetes!

Kerlek ertesits majd a fejlemenyekrol!

43. debóra (válaszként erre: 42. - Brigitta.a)
2006. júl. 26. 11:58
Köszönöm szépen a biztatást és a segitséget. Rászánom magam, inkább, mint késő legyen. Köszönöm.
42. Brigitta.a (válaszként erre: 40. - Debóra)
2006. júl. 26. 11:39

Szia Debora!


Volt egy fiatal munkatarsam akinek elrakosodott az anyajegy es nem tudtak mar megmenteni.

Az anyukaja kert meg,hogy menjek el orvoshoz es nezzesem meg en is magamat!

Eloszor nem akartam mert feltem rosszhirt kapok mivel nekem nagyon sok van a testemen:(

Aztan voltam nyaralni es az eros napsutestol az egyik elkezdet novekedni,megijedtem!

Igyhat akar milyen nehezemre is esett elszantam magam es elmentem egy borgyogyaszhoz,aki egybol 7 anyajegyemet bejelolt! Nekem O ajanlott egy sebeszt!

Ketszeri operacival tavolitottak el,eloszor 3-at utanna 4-et vettek le. Nem altattak csak helyi erzestelenitot kaptam haza is mehettem az nap,szamomra nem voltak fajdalmasak pedig nem a leg kellemesebb helyeken voltak.(4 a hatamon,1 a mellemen,1 a mellem alatt 1 pedig a koldokom mellett kozvetlen)

Oszinte leszek a mai napig nem banom,hogy elmentem es leszedtek oket! Igaz a hegek nem a legszebbek mert izomkotegek felett helyezkednek el es tul sokat mozogtam gyogyulasi ido alatt. De ne aggodj van ra gyogyszer,injekcio ha nem szepek!

Igaz en eddig nem eltem vele mert kulfoldon elek mar egy ideje de gondolkodom a dolgon,hogy utanna jarok a lehetosegeknek.


En biztatni szeretnelek szand ra magad es keress fel egy borgyogyaszt!

Szoritok neked nem lesz semmi baj!!!

Ha van meg kerdesed irj szivesen valaszolok!

pusza,Brigi

2006. júl. 25. 22:30

Kedves bige! ha a lányodnak azt a három krátert ellehet tüntetni akkor az én hegemet mért nem?

amugy egy évig használtam azt a kenőcsőt minden nap kétszer ahogy kell de még a szine se lett más milyen szoval egy nagy sz.r ! azért kössz !

40. debóra (válaszként erre: 39. - Brigitta.a)
2006. júl. 25. 12:00

Szia Brigitta.a Megkérdezhetném, hogy miért vetetted le az anyajegyeidet?


Nekem is van egy nagy a hátamon, ami rettenetesen zavar, és le szeretném szedetni, csak nem tudom, hogy mi fog történni, mivel még soha nem szedtek le ilyet. Félek a fájdalomtól, és attól hogy elrákosodhat. Segítsetek és irjátok le, hogy miből áll ez a folyamat. Sebészetre menjek vele?

2006. júl. 25. 11:16
nekem volt egy terdmutetem es 7 anyajegy levetelem hat egyik sem a legszebb idovel lehet megplasztikaztatom oket. Eddig ugy voltam vele akinek nem tetszik ne nezzen!:))
38. bige (válaszként erre: 33. - Tündérvirágszál)
2006. júl. 24. 23:17

szia!


a lányomnak 3 anyajegyet vettek le a hátáról 14 éves korában. mind a 3 heg felszakadt, begennyesedett, és gyakorlatilag 3 hatalmas kráter maradt utána. bikiniben jár, és még senki nem állította meg megkérdezni, hogy miért rongálja a kinézetével a közizlést, senki nem fordult el undorodva tőle. megigértem neki, hogy bármelyik pillanatban azt mondja, hogy szeretné megplasztikáztatni - azonnnal ,mehet. eddig nem szólt.

nekem a nyakamon van heg, ott műtöttek, a hasamon és a mellemen is. igaz, hogy már "öreg vagyok", de azért még nekem sem mindegy. ..de elfogadom magam, és a lányom is magát.

Amelyik fiúnak ez problémát fog okozni, azt nyugodtan küldd el a fenébe, mert csak a külsőségekre utazik, és , mutassa már meg nekem , hogy ő milyen tökéletes! azoknak a pláza cicák kellenek, nem egy értelmes lány. különben meg nem hiszem hogy feltétlenül a divatot kellene követned. lehet Neked egyéni stílusod, amibe belefér a heg eltakarása.

a contraktubex nagyon hatásos, ha rendesen, rendszeresen használod. nem 1 hét. nem 2 , amíg kenegetni kell vele a heget.

Inkébb örülj neki, hogy sikerült a műtéted, és csak ennyi probléma maradt utána.

37. daroki
2006. júl. 24. 21:42

Sziasztok!


Nekem volt 3 császárom,1 visszérműtétem,most úgy gondolom,hogy csak kéne újra egy visszér műtét,meg nem ártana a hasamat is megplasztikáztatni.Ja!És a melleimre is ráférne egy kis tunningolás:)Igazából a visszér műtétet gondolom a legközelebbinek,a hasplasztika keményebb dió,több pihenést,több segítséget igényel,így ezzel még biztosan várnom kell.

36. rika (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2006. júl. 20. 13:32

Szia emagdi!


Igen túl vagyok rajta és nagyon élvezem. Bár még mindig nagyon érzékeny a fényre, de alapba is az volt. Tényleg nagyon jó érzés. És a legjobb az volt amikor megkaptam az igazolást, hogy vezethetek szemüveg nélkül...:) ez a pillanat feledtette a fájdalmakat...:)

2006. júl. 19. 21:46
sajnos nem tudok varrni meg nincs is hozzá kedvem nagyon !! ez van az biztos nem nézne ki jol ! majd veszek föl polot csak szar érzés kicsit ez van! :(((
34. BZS (válaszként erre: 33. - Tündérvirágszál)
2006. júl. 19. 21:37
Hát ezt te tudod, miből látszik ki! Az is előfordulhat, hogy lesznek ruhák az életedben, amelyeket SOHA nem vehetsz fel! Erre is fel lehet készülni! Ha valami nem megy, akkor azt hagyni kell a csudába, nem szabad erőlködni, mert bolond az, aki olyasmit szeretne, amit nem lehet, nincs igazam? Egyébként van házilag elkészített ruha is a világon, varrogass! Biztos akad valaki a családodban,aki segítene!
2006. júl. 19. 21:27
És ha én mondjuk toppot szeretnék fölvenni nem örök életembe polot mert eddig nem nagyon találtam olyan toppot amiből ki ne látszott volna !
32. BZS (válaszként erre: 31. - Tündérvirágszál)
2006. júl. 19. 21:23
Nem tudom, jól sejtem-e, de a heg a melled környékén van, amit amúgy sem akarsz mutogatni! Vegyél fel olyan ruhát, ami eltakarja, attól még kilátszódhat a hasad, a hátad, a vállad, stb. Ez elég kell legyen 14 évesen és az utcán, iskolában! A pasik pedig olyasmire vágynak, ami normális utcai ruhában nem látszódik! Ha pedig majd néhány év múlva intim kapcsolatba kerülsz valamelyikkel, az a pasi már annyira beléd lesz zúgva, hogy azt sem bánná, ha matyóminták lennének a bőrödön mindenhol! Szerintem. Egyébként a tested többi része tökéletes? Más testrészeddel teljesen elégedett vagy? Ha nem, akkor sorold a heget is ezen "hibák" közé, és kezeld ugyanúgy a kérdést!
2006. júl. 19. 19:40
Kössz a tanácsot BZS az egy dolog hogy a barátnőimet nem zavarja eddig se zavarta de mi van a fiukkal eddig se volt fium most megyek középsuliba és hogy vegyek fel olyan ruhát amit szeretnék ha kilátszik ha??? a pasik nem hsizem ilyesmire vágynak egy lányon
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook