Műtétek (beszélgetős fórum)


1 2
30. Droma (válaszként erre: 28. - 93a74b44ea)
2006. júl. 19. 19:37
köszi szépen:)
29. BZS (válaszként erre: 21. - Tündérvirágszál)
2006. júl. 19. 19:11
Szia Tündérvirágszál! A heged szerintem nem zavar senkit rajtad kívül! Téged zavar, és felhívod a figyelmét erre mindenkinek, elmondod nekik, milyen "undorító". És mivel mindenki meg akar neked felelni, ezért esetleg ők is undorítónak találják (bár ebben nem vagyok biztos). Ha úgy adod elő a dolgot, hogy te milyen jó kis nőci vagy, akinek még ilyen élménye is volt, amit túlélt, meggyógyult, felépült stb, és ha valaki nem hiszi, lám megmutatod neki, de csak neki(!) a bizonyítékot, akkor fel fog rád nézni, elismeri a hősiességedet, és nagyon becsülni fog. Mindenki azt fogja látni benned, amit te látsz magadról! Ha nem hiszed, próbáld ki!
28. 93a74b44ea (válaszként erre: 27. - Droma)
2006. júl. 19. 19:02
Mindkettotoknek sok drukk!!!
27. Droma (válaszként erre: 26. - Tündérvirágszál)
2006. júl. 18. 23:14
Én is utána néztem hogy mit lehet tenni.A plasztikai sebészek azt mondják hogy a tudomány mai állása szerint heget eltüntetni nem lehet.Max hegkorrekcióra van esély.Én lehet hogy megpróbálom.És az ára sem olyan eget rengető..bár szerintem ez a hegtől is függ.
2006. júl. 18. 22:38
Szia droma sajnos csak olyan válaszok voltak a tudásbázisodba amiből én nem lettem okosabb tudod én voltam plasztikai sebésznél és azt mondta nem lehet eltüntetni felirt egy kenőcsőt Contratubexet ami kicsit se használt azota mindenhol probálok keresgetni dolgokat de semmit nem tudok vele csinálni ez elszomorito hogy ekkora orvostudomány mellet ilyeneket nem tudnak megcsinálni! na ennyit roluk! szó szerint b...szák meg ! mindegy akkor legfeljebb továbbra se kell strandra járnom ! azért kössz kedves vagy!
25. Droma (válaszként erre: 23. - Tündérvirágszál)
2006. júl. 18. 19:50

Szia!

Én inditottam egy tudásbázis kérdést.Esetleg nézd meg.Valami ilyesmi a cime hogy "ki milyen módszert tud a hegek eltüntetésére?"

24. 93a74b44ea (válaszként erre: 23. - Tündérvirágszál)
2006. júl. 18. 18:59

Nem undorito!!!

Nekem most van a harmadik `fium` a mutet ota, es egyiknek sem jutott meg csak eszebe se hogy foglalkozzon a heggel. Ezt kene megertened, mas nem fog segiteni.

2006. júl. 18. 17:20
És mi lesz a fiukkal hogy lesz igy fium tiszta undorito akkor is engem nagyon zavar nem tudok ellene mit tenni! de nem lehet hogy semmit nem lehetne ellene tenni! majd megkérdezek másokat azért kössz a választ!
22. 93a74b44ea (válaszként erre: 21. - Tündérvirágszál)
2006. júl. 17. 20:01
Probald meg elobb elfogadni! Nekem a csipomon van egy kb. 20 centis heg, sose zavart, masokat sem, es hidd el, a legtobb embert a te heged sem fogja zavarni. Amelyiket meg igen...hat, nem talalok rajuk eleg hatasos negativ jelzot. Ennyit roluk...
2006. júl. 17. 16:57
sziasztok! nekem négy évesen szivműtététem volt de még emlékszek rá! sajnos a heg megmaradt és szörnyen zavar nem tudok vele mit tenni esetleg valamelyikőtők nem tudja hogy lehet leszedetni engem nagyon zavar strandra nem járok mert meglátják fium sincs mert félek nem vonzodnak hozzám ! állitolag nem lehet leszedetni és tök szomoru vok már kenőcsőt is használtam de nem használ szoval ez szörnyű:(((( segitsetek nekem ha tudtok köszike!
20. Droma
2006. máj. 17. 21:00

Azt hiszem ez már igy is marad..mármint hogy semmi se jó:)

Engem nagyon zavar,és szeretném ha én is felfoghatnám:)

De most hogy tényleg lehetőségem is adódott rá h megcsináltassam,igy már eléggé betojtam:/

19. emagdi (válaszként erre: 1. - Rika)
2006. máj. 17. 14:33

szia rika!

nekem is volt lézeres szemműtétem, 2 éve. nagyon megérte! gondolom azóta már te is túlvagy az egészen, és élvezed a "tisztán látás" előnyeit:)))))

18. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - Manon)
2006. máj. 17. 10:39
Nyúúúúj nemnemnemnem :)... így szép :D - hihi Tudom, hogy dinnye vagyok, de minek, ha fölösleges. Szebb már úgysem leszek --- hihihihi (na jóvan viccelek csak) :D.
17. Manon (válaszként erre: 16. - 4726e582cf)
2006. máj. 17. 10:37

Mikor kisebb voltam, én sem hortam olyan hajat amiből kikandikált, később már nem érdekelt ugyan, de amikor lehetőség nyilt rá rászántam magam!

De azért rá senkit nem beszélnék soha!

16. 4726e582cf (válaszként erre: 15. - Manon)
2006. máj. 17. 10:33

Nah, bebebebe, nekem mindig megégették, vicces tom, de nem kellemes.


Az jó, ha jobban érzed magad tőle, én mellesleg letojom, hogy eláll. Nem zavar :)). És ezért nem vagyok hajlandó eltűrni semmilyen fájdalmat.


Bár az igazat megvallva mindkettő eláll... szimmetrikusan legalább, de mindig olyan hajat hordtam, ami eltakarja. Bár simán mögé is teszem a hajat, és össze is fogom. Ez is az önelfogadás része szerintem :)

15. Manon (válaszként erre: 14. - 4726e582cf)
2006. máj. 17. 10:30

Én megműttettem a fülemet az egyiket, mert nagyon kiált és csunyácska volt (annyira kiállt, hogy a fodrászok mindig megégették a végét a hajsütővassal - ez így nagyon humoros ugyan de iszonyatosan fájdalmas) de csak érzéstelenítővel csinálták, tehát végig aszisztáltam az egészet!

Iszonyatosan fájt, az elsőéjszaka maga volt a pokol, és nem is lett tökéletes még így sem, de jobb, azóta jobban érzem magam, de mégegy ilyenre nem válalkoznék!

14. 4726e582cf (válaszként erre: 13. - Droma)
2006. máj. 17. 10:18

Jaaj, hogy semmi senem jó a női nemnek :).


Nekem is eláll a fülem, mégsem operáltatom meg. Ez legyen a legnagyobb baj. Ezért aztán ne raboljanak el tőlem 5 évet az altatással az életemből, aztán meg se jobb se bal oldalon hosszú, hosszú hetekig ne bírjak feküdni. Naneeeem! Akkor így marad. Akinek nem tetszik harapdáljon le belőle!

13. Droma
2006. máj. 17. 10:00

Nekem a manduláimat vették ki:)Altatás nélkül:)Nagyon "party" volt!És ráadásul ültem egy székben,a doktornő meg kaparta ki a manduláimat!Hát igaz h kaptam érzéstelenitőt,de azért eléggé fájt közben is!Aztán 5napig nem birtam enni se!Utólag már vicces dolog,de akkor nem annyira éleveztem!

Most meg fülfelvarrásra készülődök,de eléggé félek tőle..lehet h inkább nem is csináltatom meg!

12. 4726e582cf (válaszként erre: 11. - Bige)
2006. máj. 17. 10:00

Jesszum pepi, ebbe belehaltam volna :(((((((((((((


Rettegek az orvosoktól, komolyan, bármilyen legyen is az. A vérnyomásom is kritikusan megugrik tőlük... :( Nem akarok műtétet, semmilyet!!!

11. bige
2006. máj. 17. 08:45

1. nekem szülés után a bal mellemet vágták fel 4 helyen - és nem lehetett összevarrni, mert tisztulnia kellett / másodlagosan forrt össze 3 hónap alatt/

2. aztán teljes hasfeltárásom volt,mert nem tudták mi bajom- utólagderült ki, hogy hashártyagyulladásom volt

3. a pajzsmirigyemet vették ki


ennyivel beérem életem végéig:-)

10. 4726e582cf (válaszként erre: 9. - 0f7f8f506d)
2006. máj. 17. 08:34

Jóban - rosszban = erről szól egy kapcsolat.


De a témához. Igen sajnos az egészségügy ilyen nálunk itthon, de megértem, mert ez inkább hivatás, mint fizető állás. És nyilván minimál bérért senkit nem nagyon érdekel, hogy mi van az emberrel.

Ezt a mi cégünknél is látom, letojom, hogy az ügyfélnek mi a jó, nyilván, mert nem vagyok honorálva rendesen. Ha olyan lenne a fizetésem, még mosolyognék is nyílván és lehet érdekelne, hogy hogyan lehetne olcsóbban megoldani a dolgot. De míg a pénzem attól függ, hogy az ügyfél mennyi lóvét hagy ott... addig nem valószínű, hogy fog érdekelni, hogy kevesebből is kijön a történet. Ez lehet szarul jön ki, meg milyen szemét vagyok, de most az 5. évre fásultam bele így, eddig érdekelt. De nonszensznek tartom, hogy annak ellenére, hogy a szüleimmel lakom, a fizetésem semmire sem elég, mellette otthon is grafikázom magánba cégeknek, és fotózni járok, és így van kb annyi pénzem, hogy abból fent tudom tartani a kocsim és van miből venni egy pár olcsó cipőt...


Szóval megértem, hogy a minimálbéren tengődő egészségügyis alkalmazott holtra lesz*rja, hogy mi van a beteggel. Ne félj, egy magánklinikán, ahol megkapja a kellemes fizetését, nyilván másképp áll az emberhez és másképp látja el a feladatát.

2006. máj. 16. 17:08

Nekem lézerrel leszedtek 9 szemölcsöt az arcomról.Előtte mindegyiket szúrival érzéstelenítette.Nem volt egy kellemes élmény, de ki lehet bírni.

Amúgy az egészségügyről elég rossz véleményem van, ugyanis egyik közeli ismerősöm szívinfarktust kapott, és meg kellett műteni (Szegeden).Elég súlyos műtét volt, egy részig lefagyaszották, és 10 NAP után kiengedték egy mentővel, ami Hódmezővásárhelyig vitte volna őt, és onnan jött volna az orosházi mentő.De elfelejtették az orosházi mentősök, és 3 óra hosszáig várakozott a hideg garázsban.És aztán tüdőgyulladást, és a halálán volt, már sok rokon bement hozzá elbúcsúzni, az orvosok lemondtak róla, DE CSODÁK CSODÁJÁRA meggyógyult. Evvel az ismerősömnél történt még, hogy Szegeden műtét utáni 6 órai reggelen pisilnie kellett, de csövektől nem tudott mozdulni, ezért pisilő tálat kellett kérnie a nővérektől. Vagy öt embert kért megt, de senki sem hozta, amikor felesége 8-kor bejött, és neki panaszkodott, és az asszony hozta be neki a tálat.Nagyon sokat segített neki a gyógyulásban, még sohasem láttam ennyire két embert szeretni egymást, jóban-rosszban kitartottak egymás mellett, az asszony nagyon sokat idegeskedett a férje miatt.

8. Dorsi (válaszként erre: 4. - 93a74b44ea)
2006. márc. 15. 17:04

Szia!


Érdekelne, hogy téged miért kellett megműteni, mikor volt, és azóta, hogy élsz? Valószínű, hogy rám is vár ez a sors, vagy valami hasonló.

7. rika (válaszként erre: 6. - Rosewood)
2006. jan. 9. 15:05

rosewood!

ismerem őket az egészségügyben dolgozom...:)

a napszemüveget már beszereztem, az a baj, hogy elég rosszul viselem ha van valami a szemem előtt, ezért használtam kontaktlencsét és nem szemüveget. Elég rosszul állnak nekem a napszemüvegek, de ez még tetszik is. Nekem csak valamilyen bogyót kellett beszereznem, amit holnaptól szednem is kell. Nagyon be vagyok sz.rva...

2006. jan. 9. 13:53
Ja, Rika, és Pécsett, a Honvédban műtöttek. ;-)
2006. jan. 9. 13:52

Sziasztok! Nekem decemberben emlődaganat műtétem volt, még várom a szövettani eredményt, de amúgy már jól vagyok. A kórházban nagyon rendesek voltak, és bár sokaktól sok rosszat hallani az egészségügyről, én nem szólhatok egy rossz szót sem! Emberségesek, segítőkészek, kedvesek voltak, és most is azok. A műtéttől nagyon féltem, igaz, és minden orvosi beavatkozástól rettegek (a Tesóm meg medikus :-))))))) , de műtét előtt kaptam bátorító injekciót, az nagyon tuti volt, ellezultam tőle, és nevetgéltem. Jó anyaaaag. :-)

Van egy barátnőm, (nem altatásban, de másnapig bent kellett maradnia) tavaly húsvétkor csinálták a szemműtétéjét, ez azért volt jó, mert nyárra, mire már erős volt a napsütés, nem volt annyira fényérzékeny a szeme.

Jó tanács, ha megműtteted a szemed, és rászánod a nem kevés pénzt, feltétlenül vegyél egy minőségi, márkás napszemüveget. Na, most épp nem a divat miatt (bár mi nők, saaaajnos azt is el tudjuk viselni ), hanem, hogy tényleg védje a szemedet, és nehogy valami noname, bóvlit használj!

Ja, és szerezz be jó minőségű szemcseppet, vagyis műkönnyet is, az sem lesz olcsó mulatság. Asszem, a Barátnőm még egy "százast" kényszerből hozzácsapott ilyesféle vis major kiadásokért...

Azért mondtam, hogy Neked ne legyen meglepetés :-)

Puszi, és ne félj!

Rosewood

2006. jan. 9. 13:00

Csípőprotézis-műtétem volt,25 évesen.Abszolút pozitív élmény,még ha ez így hülyén is hangzik.De tényleg.Nagyon jól éreztem magam a kórházban.

Mondjuk én eleve nem féltem,inkább a 3 hét kórház riasztott el meg a mozgásképtelenség,de semmmi gáz nem volt.

Jó társaság,jó dokik,sok nevetés-ezek voltak.A dokik imádtak a szobánkban vizitelni,mert mindig poénkodtunk.

Pozitívan kell hozzáállni,és nem félni!Nincs mitől!

3. rika (válaszként erre: 2. - Molntak)
2006. jan. 9. 09:36
Ez tartja bennem a lelket, hogy jó lesz és megéri. A kollegáim nagyon kedvesek 1000rel figyelik, hogy milyen lesz és akkor esetleg ők is mennek és megcsináltatják. Ugyhogy mondtam a dokinőnek, hogy én vagyok a prototípus engem jól kell megcsinálni. Remélem ezt szem előtt tartja.
2. molntak (válaszként erre: 1. - Rika)
2006. jan. 9. 09:13

Nem volt még szemműtétem, de itt van egy szívderítő történet a vakbélműtétemről.

Ezerrel féltem.Jött egykispasi mondta vetkőzz, én vetkőztem ágyra fel, majd elkezdett tolni a műtő felé. Kedves idős hölgy aki később a szoba társam lett kérdezte: Milyen műtét?

Mondtam :vagbél

Erre ő: óóóó haltak már bele abba is.

Hát köszi egyre jobben recegtem, majd helyes fiúka betolt a liftbe, ahol mi volt kiírva? Út a pokolba és egy lefelé nyíl. Hát naná, hogy lefelé mentünk.

De nem történt semmi különös megműtöttek és itt vagyok.

Ha jól emlékszem Zazukának volt szemműtétje, ő biztosan eltudja mondani milyen volt és bizto önt beléd egy kis lelket. Ne parázz!!Jó lesz a szemed és az mindent megér!

1. rika
2006. jan. 9. 09:07

Sziasztok!

Nektek milyen műtéteitek voltak már? Én most megyek lézeres szemműtétre (megcsinálják a szememet, hogy jól lássak szemüveg nélkül) és nagyon félek.

Szívesen fogadnék 1-2 jótanácsot ha valaki már végigcsinálta ezt az egészet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook