Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem támogatja a TB a gyomorszűkítő műtéteket? fórum

Miért nem támogatja a TB a gyomorszűkítő műtéteket? (tudásbázis kérdés)


2023. jún. 2. 12:12

Biztos azért nem, amiért a Lime kóros betegek kezelését se állja. Amit adnak, az annyit ér mint halottnak a csók.

A gyomorszűkítő műtéttel meg biztos úgy vannak, hogy ha nincs rá pénzed, gyakoroljál önuralmat. Tudnak mindenre valamit.

2023. jún. 2. 10:54
A TBt meg fizeti mindenki..nemde bár?
2023. jún. 2. 10:53
Az állam így is sok felesleges pénzt herdál el hülyeségekre.. legalább ennek a beavatkozásnak van is értelme.
2023. jún. 2. 10:53
Én támogatnám ezt a beavatkozást..főleg úgy ha már olyan nagy túlsúllyal küzd valaki hogy a várható élettartamát rövidíti meg ez az állapot.
2023. jún. 2. 10:51
Aki meg diétázott valaha is az életében ismeri a jojó effektust..fogy valamennyit de a duplája jön vissza ..
2023. jún. 2. 10:50
Van olyan beteg akit megműtöttek és annyit fogyott hogy elhagyhatta a gyógyszereit a cukorbetegségre és a magas vérnyomásra amiket szedett. 100 kg felett már nehéz diétával fogyni..ha valami ok miatt az anyagcsere lelassul..
2023. jún. 2. 10:48
Érdekes külföldön támogatják ezt a beavatkozást. Ha ott igen itthon miért nem? Jobban megéri a rendszernek ha sok az elhízott ember a járulékos betegségekkel..mert akkor sokat költhet gyógyszerekre.. ebből él a gyógyszeripar.. vannak akik azért nem tudnak lefogyni mert pl. hormonális meg egyéb endokrinológiai betegségük van.
2016. dec. 11. 08:32

Mindegy, mert a fórumindító már le is lépett!

Nem tetszettek neki a válaszok talán. :)

2016. dec. 11. 07:11
Hát igen. Valószínűleg azért nem támogatja, mert sokkal olcsóbb módja is van a fogyásnak- nagyon kevés kaja fogyasztása. És ha azzal nem fogy, akkor még kevesebb kaja. Olyan betegség meg nem létezik, amitől nulla étellel sem fogy le valaki. Az orvosok tudnak mindig mondani olyan-drasztikus- diétát, ami használ, ha a beteg betartja. De BE KELL TARTANI. És ez a nehéz, viszont szinte ingyen van.
2016. dec. 10. 20:58
Provokáció.
11. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - 493234f43c)
2016. dec. 5. 17:30
És miért nem támogatja a TB a rákbetegeknek előírt táplálék kiegészítőket, hogy ne kelljen havi szinten 40-50 ezreket kifizetniük? Már aki ki tudja fizetni, ugyebár.. Hát bocs, de ha én nem kapom meg TB támogatással a Culevitet, vagy az Avemart, vagy bármelyik másik táplálék kiegészítőt, akkor Te nehogymár a TB terhére menjél gyomorszűkítő műtétre. És igen, erre irigy lennék, lehet mondani, hogy tipikus magyar mentalitás.
10. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - 493234f43c)
2016. dec. 1. 16:33

Az elhízásnak oka van. Ritkábban betegség, többségében a túlevés. Miért kéne támogatnia azt, aki nem képes betartani néhány egyszerű szabályt?

Mindenki felelős a saját egészségéért, ilyen esetben pedig állja maga a cehhet.

Lehet diétázni, mozogni!

9. Lonna4 (válaszként erre: 8. - Luijza)
2016. dec. 1. 13:02
Mégiscsak az egyén felelőssége a saját súlya.
2016. dec. 1. 11:59
Szerintem pedig támogatnia kellene. Mégis egy sor más halmozott és költséges dolgot előznének meg vele.
2016. dec. 1. 11:51
Szerintem is teljesen érthető, hogy nem támogatja. És igazából minden felsorolható okot kimerítettek az előttem hozzászólók :) De kitartást kívánok, hogy anélkül is sikerüljön elérned a kitűzött célodat!
6. Lonna4 (válaszként erre: 1. - 493234f43c)
2016. dec. 1. 10:37
Mert miért is tenné? Sokkal fontosabb dolgokra kell a befizetett pénzeket költeni!Ha valaki nem elégedett magával fogyjon le! Én is fogytam sok 10 kg-t másnak is annyi! Tóth Vera a legjobb példa! Rakoltott másfél milliát mindjárt komolyan vette.Azt hogy valaki kevesebbet eszik el lehet érni. Pl ha egy hétig lebojtolsz a gyomrot remekül össze megy.Persze elosszor doki! Alapos kivizsgálás labor! Nincs e szív gond vagy pajzsmirigy vagy inzulinrezisztencia cukorbaj. És mozgás. Veszel egy aktivitasmerot(xiaomi myband Pl 10ezer körül beszerezhető és mindennap megteszed a 10 ezer lépést!
5. bjudit55 (válaszként erre: 3. - NomNom)
2016. dec. 1. 10:32
Így van. ma már annyit lehet olvasni a fogyással kapcsolatban, mindenki megtalálhatja a számára megfelelő megoldást. Akinek betennék a gyomorgyűrűt, egyértelmű hogy nem hormon vagy egyéb egészségügyi okok miatt hízott meg, csak sokat eszik. A megoldás adva van.
4. bjudit55 (válaszként erre: 1. - 493234f43c)
2016. dec. 1. 10:29
A TB ennél sokkal húzósabb dolgokat sem támogat.
2016. dec. 1. 10:28
Gondolom úgy vannak vele, hogy egy dietetikus segítségével olcsóbban és kevésbé drasztikusan lehet fogyni.
2016. dec. 1. 10:27
Luxusnak számít. :) Anélkül is megoldható a kevesebb evés, de vannak akik mindent külső segítségtől várnak mert így kényelmesebb. Ilyen a mértéktelen gyógyszer fogyasztás is olyan esetekben, ahol elég lenne életmód váltás, vagy csak picit figyelni arra mit eszik meg.
2016. dec. 1. 10:13
..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook