Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A laparoszkópiás nőgyógyászati műtéteknél mindig tesznek be hólyagkatétert? fórum

A laparoszkópiás nőgyógyászati műtéteknél mindig tesznek be hólyagkatétert? (tudásbázis kérdés)


23. Zoria
2015. szept. 28. 11:42
Ki ismeri dr.Artner Attilát?? Mit tud róla?
22. Nitus1 (válaszként erre: 21. - Life14)
2014. ápr. 26. 21:58
Szia. Nem volt a kettő műtét közt 3 hónap. Olyan gyorsan kialakult a második, hogy a dokim azt mondta nem várhatunk tovább. Utána egyből elkezdték adni 6 hónapig a Gnrh szurit, azóta Visanne-t szedem folyamatosan. A tünetek eleinte enyhültek, de folyamatosan görcsölök. 1 hónapja észrevettem 2 csomót a mellemben, ami nagy valószínűleg a gyógyszer mellékhatása, de uh-ra csak május 30. -ra kaptam időpontotot. Majd akkor derül ki, hogy mi lehet. Illetve a héten 4 napig barnáztam, ami szintén nem lenne szabad, mivel pont azért szedem a gyógyszert, hogy a klimaxos állapotot fenttartsák.
21. life14 (válaszként erre: 20. - Nitus1)
2014. ápr. 26. 13:02

Megkérdezhetem, hogy mennyi ido telt el a két mutéted kozott?


A mutétek után megszuntek, vagy csokkentek a tuneteid?

20. Nitus1
2014. ápr. 25. 22:42
Nekem is volt katéter. Kétszer műtöttek endoval. A katéter időtartama attól is függ, hogy van - e hólyagérintettség. Nekem mindkét alkalommal másnap kivették.
19. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 13. - Meaculpa)
2014. ápr. 25. 22:01

Szeretném megkérdezni,hogy ki műtött miomával és mekkora volt?Laparral műtöttek?Engem is fognak műteni de nekem elég nagy az egyik majdnem 7 cm és nagyon izgulok hétfőn megyek orvoshoz.

Egyébként,hogy a kérdésre is válaszoljak engem műtöttek laparral régen és nem volt katéterem császárnál igen.

2014. ápr. 25. 21:36

Nálam nem. Többször voltam már katéterezve. Én nagyon pisilős vagyok és akartam is a katétert. Nem is örültem amikor 2 nappal később kivették mert alig bírtam a mosdóig elvánszorogni.

Viszont amit megtanultam: csak akkor tegyék be amikor már altatva vagyok és ne előtte. Megszenvedtem egyszer, hogy 4 órával a műtét előtt már becsöveztek és az nagyon kellemetlen volt.

Gondolom ezt is meg lehet beszélni a dokival.

17. life14
2014. ápr. 25. 20:51

És nem okozott nálatok késobb valamilyen gyulladást a katéter?

Mikor vették ki?

16. life14 (válaszként erre: 14. - Zebra25)
2014. ápr. 25. 20:50
Lézerendoszkópiával mutottek vagy elektromos kést használtak?
15. life14 (válaszként erre: 13. - Meaculpa)
2014. ápr. 25. 20:49
Az elso mutétemnél nem volt katéter, a másodiknál konyorogtem a dokinak, hogy ne legyen, de azt mondta, hogy anélkul nem csinálja, mert náluk az a szabály, hogy mindenki kap katétert a nogyógyászati mutéteknél.
2014. ápr. 25. 20:10
Engem is endóvan és petefészek drillinggel műtöttel, mivel elég hosszadalmas volt a műtét, kellett a katéter.
2014. ápr. 25. 19:45

Engem mióma miatt, de nem volt katéterem.

Beszéld meg az orvossal, hogy oké a műtét, de nem kell katéter. Ha normális az orvosod, akkor elfogadja, hogy nem szeretnéd.

12. Andesz75 (válaszként erre: 10. - Life14)
2014. ápr. 25. 19:30

Igazából tünetem nem nagyon volt, a vérzésem kimaradt egy fogamzásgátlótól és ezután jöttek a műtétek. Szerencsére nálam nincs fájdalom.

Oda kell figyelnem nagyon magamra azóta. Próbálok egészségesen élni, teljesen gyógyszermentesen.

2014. ápr. 25. 19:27
Nekem nem volt. Engem is endometriózissal műtöttek.
10. life14 (válaszként erre: 9. - Andesz75)
2014. ápr. 25. 19:21

Koszonom.


Milyen tuneteket okozott nálad a ciszta?

Most vannak fájdalmaid?

9. Andesz75 (válaszként erre: 6. - Life14)
2014. ápr. 25. 19:05

Te szegényke. :( Ennyi betegséget egy rakáson...

Nekem ciszta miatt a petefészkemet vették ki, akkor volt katéterem mert nagy műtét volt.

De amikor csak kiszúrták a cisztát akkor nem volt sőt semmi bajom nem volt utána.

Gyors gyógyulást kívánok!!!!

2014. ápr. 25. 18:58
Azért félek a katétertol, mert már tobbszor volt húgyuti gyulladásom és interestitialis cystitis-em is van, és nem akarom, hogy rontson a helyzeten.
2014. ápr. 25. 18:56
Megkérdezhetem, hogy mi miatt mutottek titeket?
6. life14 (válaszként erre: 3. - Andesz75)
2014. ápr. 25. 18:55

Sziasztok!


Koszonom a válaszokat.


Ez lesz a harmadik nogyógyászati mutétem.

Az elso 2010-ben volt egy nagy megcsavarodott petefészekciszta miatt, a második 2012-ben endometriózis, osszenovések és pcos miatt, itt méhtukrozés és petefészek átjárhatósági vizsgálat is volt. A mutét után jobban voltam, de utána tobbszor volt kismedence gyulladásom, azt mondták, hogy a mutét után trauma érte a szervezetem, és ezért. Rengeteg antibiotikumot szedtem, aminek a kovetkezménye fekélyes vastagbélgyulladás-colitis ulcerosa lett. Azóta még elviselhetetlenebbek a fájdalmaim, mint voltak.

A mostani mutét során az osszenovéseket fogják oldani, amik a sok gyulladástól alakultak ki,a polycisztákat eltávolítani, és gondolom vannak újra endometriózisos csomóim is, amiket majd eltávolítanak.

2014. ápr. 25. 18:43
Nekem tettek.
2014. ápr. 25. 18:42
Nekem tettek.
2014. ápr. 25. 18:31
Nekem nem tettek. Mit csinálnak neked ha megkérdezhetem?
2014. ápr. 25. 18:31
Nekem tettek, és a szobatársaimnak is. Máshol nem tudom mi a szokás.
2014. ápr. 25. 18:28
A laparoszkópiás nogyógyászati mutéteknél mindig tesznek be hólyagkatétert?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook