Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkanélküliség fórum

Munkanélküliség (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Munkanélküliség

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
84. tücsimücsi (válaszként erre: 80. - Etikat)
2010. febr. 4. 18:29
Veronika????????:):):)
83. winny
2010. febr. 4. 17:31

Mascsikám!

Nagyon jó ez a cikk!

A naplóm 135.bejegyzésében írtam arról,hogy milyen aljasság a nyugdíjasokkal foglalkozni.Nem az ország érdeke a fontos hanem a hatalom megtartása:(

Két felnőtt fiam külföldön dolgozik.

A lányom dolgozik tanul gyermeket nevel....

Borzasztó amit a fiatalokkal művelnek!

82. Pné Veronika (válaszként erre: 80. - Etikat)
2010. febr. 4. 15:17
:-) Köszönöm. :-)
81. etikat
2010. febr. 4. 15:16
Bocsika, " Veronika"
80. etikat (válaszként erre: 76. - Tücsimücsi)
2010. febr. 4. 15:15
Kedves veronika ! Te igazán remek EMBER vagy !!! Gratulálok és sok sikert kívánok :)
2010. febr. 4. 15:02
milyen végzettséged van? Pont most néztem Pesti hirdetéseket, láttam odavalósi vagy.
2010. febr. 4. 13:58

Sziasztok! Sajnos még mindig nem találtam munkát. Az állás hirdetések közül volt olyan mely nem is létezett, csak átverés volt. :(

Drukkolok mindenkinek, hogy találjon munkát!

Ne adjuk fel, küzdjünk érte!:)

2010. febr. 4. 12:23
Sziasztok. Írtam egy cikket, "Az elmúlt 5 évünk...a mi történetünk"... Mindenhonnan fel lehet állni. Tudom, nagyon nehéz, de lehet. Kitartás mindenkinek.
76. tücsimücsi (válaszként erre: 73. - 7c79ff1565)
2010. febr. 4. 10:12
Hát ez az!! Nekem is van jó pár barátnőm ismerősöm akik nem hiszik el, hogy majdnem az összes hirdetés kamu.
75. 7c79ff1565 (válaszként erre: 74. - Mh07)
2010. febr. 4. 09:37
:-( sajnos nagyon rossz a helyzet.én már láttam olyan álláshirdetést képzeljétek, h recepcóst keresünk mérnök végzettséggel! na ez az ami már durva.. Nekem sem diplomám van, hane fősulin végzett felsőfokúm, de ez kevés. engem a több mint 100 állásajánlat közül egyre hívtak be. kiba..szott szar arány:-( és sajnos ami dühít, hogy még reális álláshelyekre adtam be az önéletrajzomat, nem olyanokra ahova kevés lennék tudás és papír szinten. De mégse sikerül. nagyon elszomorít és kétségbeejt, h sehova se kellek.
74. mh07 (válaszként erre: 73. - 7c79ff1565)
2010. febr. 4. 08:52

sajnos tökéletesen igazad van. 1 éve keresek munkát, de ismerős nélkül esélytelen. Az a dühítő, hogy még be is hívnak állásinterjúra, pedig már tutira meg van az emberük. Több tízezer forintot utazgattam el a semmiért.

NEm értem mi történik ebben az országban, nekünk felmondtak (önkormányzat), mert nincs pénz a bérünkre, helyettünk felvettek 4 közhasznút!

A munkaügyi központban pedig szóba sem állnak az emberrel, az udvaron kell várni a kiskönyvre is, annyira megalázó. 40 felett esélye sincs az embernek, 22 éves munkaviszonnyal a hátammögött nem kellek sehová, mert nincs diplomám. De kérdem én irodai munkához minek? Megtanultam gépelni, leveleztem önállóan, számláztam, leltároztam, pénztároskodtam, számítógépes programok kezelésben jártas vagyok! Mit kellene még tudnom? Vagy hosszú a szoknyám? A gyermekem már egyetemista, gyesre már nem megyek még sem kellek?

Vidéki vagyok!

A párom 4 diplomával nem csak "öreg", de túlképzett is!

2010. febr. 3. 21:23

nekem a médiában van felsőfokúm, de nem tudok elhelyezkedni vele.

ez ismerős h ugranak az irodai munkára, én már beadtam iskolatitkárságra is a jelentkezésem, isemrősöm aki ott tanár tudott volna segíteni, de jóval előbb megvolt már oda az új alkalmazott, mint ahogy a hirdetés megjelent. így annyit mondott az ismerősöm, h kamu hirdetés volt,mert muszáj meghirdetni.. a tapasztalatom, h ma már egyre nehezebb munkát találni, és mégnehezebb irodán elhelyezkedni, mert mindig van valaki akinek van ilyen helyen ismerőse, és betudja nyomni, tehát ma már nem sokra megy egy átlagos ember, akinek nincs protekciója(tisztelet a kivételnek) én kénytelen vagyok más városban is munkát találni, férjem itt jó helyen van, de ha költözni kell, felkell mondania, mert bejárni sem hinném h jó lenne se pestre se fehérvárra, és ez rengeteg költséggel járna:-(

72. a7cc68ff82 (válaszként erre: 71. - 7c79ff1565)
2010. febr. 3. 21:11

Nos, olyan szakot választottam felsőfokú szakképzésben, ami igazán lelkesedést kelt bennem, ám nem garantált, lesz is vele állásom, mert nem olyan, amivel ma többször keresnek alkalmazottat: sajtótechnikus. Ám végre lelteme gy területet, ami felvillanyozot és nem unottan lesek ki a fejemből.

Van irodavezetői OKJ-m is, irodában szeretnék dolgozni, ám ha jelenik is meg hirdetés ebben, embersereg ugrik rá.

71. 7c79ff1565 (válaszként erre: 70. - A7cc68ff82)
2010. febr. 3. 20:59
mire képzed magad? én se tudom használni a végzettségem, egy irodába tudtam elhelyezkedni asszisztensként, jó munka volt, szerettem, és egyaenlőre nem érzem, h lesz újra vmi hasonló, emrt annyira lappang az állásajánlat, h tényleg max olyant leszek muszály elvállalni, amit szégyenlek:-(de megvárom mi lesz a m.ügyi perem vége, azt valszeg vmi pénzügyi tanfolyást végzek, mert elég sok hirdetést látok olyan területen.
70. a7cc68ff82 (válaszként erre: 62. - 3da8f53e4a)
2010. febr. 3. 20:55

Komolyan mondom, 18 évesen nekem senki se ült le velem szemben komolyan, hogy kislányom, nagyon figyelj, nem továbbtanulsz, hanem PÁLYÁT választasz. Nem lesznek korlátlan lehetőségeid, mert a végzettséged egy adott sávon belül fog tartani. naivan, önismeret híján nagy baromságba ugrottam, tanulópénzét most fizetem.

Így fordulhatott elő, lett diplomám, olyan, ami annyira nem is érdekelt a végére, el se lehet vele helyezkedni. Most állok neki igazán pályát választani, azaz táképzem magam, mert ugyan olyan görcs nem szeretnék lenni, mint az apám, aki viklág életében kínlódott, mert nem azon a területen dolgozhatott, ami a szíve vágya volt - még csak megközelítőleg sem.

69. 7c79ff1565 (válaszként erre: 65. - 3da8f53e4a)
2010. febr. 3. 20:52
de már nem akarok visszamenni, azért meglenne a rossz légkör, még egy évem van hátra a GYES-ből, úgy vagyok vele, mivel az indokba amit kiadott nekem h miért nem vesz vissza, az állt benne ,h nem tartaná etikusnak, h nekem gyesem lenne munkabérrel, míg többinek meg csak mbér, meg h nem rúgná ki a többi munkavállalót,a válság miatt is, de nekem sok sikert kíván a munkakereséshez. meg olyat írt h nem tud alkalmazni, mert átalakult a cég, nemlenne munka számomra... szóval önhibámon kívül minden. Nem írt olyat h én szar munkavállaló voltam..stb, úgyhogy a bíróságon az ügyvédem kérvényezni fogja az állásidőre járó bért ,ami egyenlő lesz a fizummal, mivel azt írta, nem tud alkalmazni.. ha a munkáltató arra fog bazírozni, h én úgyis felmondok, akkor téved.. végső megoldásom az, ha mégis azt mondja menjek vissza, akkor másnap beadom a felmondásom, és beregelhetek a munkaügyibe, és vmi tanfolyást végzek.ja tényleg, sőt beadtuk a követelési igényünket is a bíróságra ,a munkáltató eddig 7 hó fizetéssel lóg, ami több mint fél milla. egyenlőre, de ameddig húzódik a per, addig ez csak több lesz. ha nem fizeti ki, emgy a végrehajtó és zárolják a szla-ját.
2010. febr. 3. 20:51

Pofátlan ez a világ!!!

Jó éjt, mentem pihizni...

67. one85 (válaszként erre: 65. - 3da8f53e4a)
2010. febr. 3. 20:47
Arra nem de viszont visszamenőleg ki kell fizetnie minden juttatását amit elharácsolt + kérhet egy kis kárpótlást 1-2 millát stb...Jaa és még jól meg is büntetik.Ha egyezkedni akar peren kívül nem szabad , hogy hagyja magát!
66. 3da8f53e4a (válaszként erre: 64. - Tücsimücsi)
2010. febr. 3. 20:46
Sajnos én Bács-megyei vagyok...
65. 3da8f53e4a (válaszként erre: 60. - 7c79ff1565)
2010. febr. 3. 20:45
Jól tetted,és mi az hogy nem adta ki a szabidat????? Még arra is kötelezhetik szerintem,hogy visszavegyenek!!!
2010. febr. 3. 20:44
Debreceni állást tud valaki...????
63. one85 (válaszként erre: 60. - 7c79ff1565)
2010. febr. 3. 20:41
Teljesen igazad volt!Így kéne ezt mindenkinek csinálni és szerintem nem lenne ez az országban.Sajnos magamra is haragszom amiért em tettem meg az előző munkáltatómmal!
62. 3da8f53e4a (válaszként erre: 57. - A7cc68ff82)
2010. febr. 3. 20:41
És tudod mi a következő gondom! Lassan a gyerekemnek is segítenem kell iskolát választani és eldönteni, hogy mit tanuljon... MIT SZERETNE MAJD "DOLGOZNI".... A rengeteg diplomás nem talál munkát... melyik az a munka, amit majd tanuljon ez a sok szerencsétlen fiatal?
61. SReni (válaszként erre: 58. - 3da8f53e4a)
2010. febr. 3. 20:40
Egy pénzügyi Zrt.-nél, kintlévőség kezelési osztályon. Kemény lesz, de belejövök!!!!
60. 7c79ff1565 (válaszként erre: 55. - 3da8f53e4a)
2010. febr. 3. 20:38
nem mondta. fél év lett volna még hátra a gyedből, a 45e ft gyedet mondtam le, így onnantól cak a gyest kapom ami 25 e valahány. :-(de sebaj, a munkáltatót bepereltem, mert még a szabadságot sem adta ki nekem.
59. one85 (válaszként erre: 56. - SReni)
2010. febr. 3. 20:37
Gratulálok!:D
58. 3da8f53e4a (válaszként erre: 56. - SReni)
2010. febr. 3. 20:37
Gratula, akárhol is dolgozol.... Majd fognak:))) bedobni, de túl leszel azon is:))))
57. a7cc68ff82 (válaszként erre: 53. - 3da8f53e4a)
2010. febr. 3. 20:37

Igen, egy fizetésből jövünk ki ketten. Hosszú távon azért ezt nem szeretném.

Az önkorményzatos munkakiadást ismerősön át ismerem, ő is diplomás, évek óta nincs állása, és véről évre egyik intézménytől a másikhoz küldik.


Egy darabig megtehetem hogy válogassak, de nem a végtelenségig.

56. SReni
2010. febr. 3. 20:34
Jól sikerült az első napom, nagyon kellemes környezet, kedves kollégákkal így elsőre. Még nem dobtak be a mélyvízbe. Sok sikert kívánok mindenkinek!!!!
55. 3da8f53e4a (válaszként erre: 54. - 7c79ff1565)
2010. febr. 3. 20:34
De ezt előre nem mondta neked? Mert akkor a GYEDET nem kellett volna lemondanod? Nem lehet újra igényelni a GYED-et? Szemét egy munkáltató....
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook