Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » GYES után mehetek-e munkanélkülire? fórum

GYES után mehetek-e munkanélkülire? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2021. okt. 28. 17:32
Sziasztok ha januárba kapok utolsó gyedet mehetek álláskeresésire? GYES-t meg apa veszi igénybe ? Ilyenkor mennyit számítanak ki és miből gyedböl ? Vagy munkaviszonyból ? Munkaviszonyom megfog szűnni .
2019. nov. 18. 11:19
Sziasztok! Abban a helyzetben vagyok hogy 2015. 09től volt munkám 2019.09.24ig!közben szültem, tehát glcsed, gyed mostmár gyes alatt vagyok! Októberben elkezdtem melózni újra de fel kellett mondanom mert olyan körülmények lettek amiket nem tudtam vállalni! Ha lemondom a gyest akkor kapok munkanélkülit? A hétrn intézném ha megjönnek a papirjaim a cégtől!
2019. febr. 27. 11:07
Sziasztok! Én 3 gyerkőccel vagyok még itthon, főállású anyaként. A munkahelyemről fizetés nélkülin vagyok, de mivel vissza menni nem fogok tudni a munkabeosztás miatt, így új munka helyett kell keresnem. A kérdésem az lenne, hogy ha letelik a főállású anyaságom akkor elmehetek-e munkanélkülire, ha egyből nem találok munka helyett? Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy az Államkincstárhoz a lejárta előtt érdemes bemenni, ha igen akkor mennyivel? Előre is köszönöm! Üdv: Anita
100. Sly001 (válaszként erre: 99. - Baronessz)
2014. jan. 11. 00:05
Gyes után még 45 napig van TB-d, de akkor már ez is lejárt. Be kellene menned személyesen a TB-hez, és elkérni a határozatot.
2014. jan. 10. 14:18
Mi a teendő,olyankor,ha november 5-én lejárt a gyesem,és még most sem kaptam róla határozatot?Legalább 4 levelet váltottunk az államkincstárral,amiben csak igéretet kaptam,hogy postázzák!A TB nincs utánam rendezve,ezt az orvos közölte?Hova fordulhatok a panaszommal??
98. Sly001 (válaszként erre: 96. - Dasha11)
2013. nov. 18. 17:25
Nekem is azt mondták, hogy ha lejár a gyes, akkor jelentkezzek csak regisztrált munkanélkülinek. Előtte azért egy-két héttel célszerű bemenni, azt mondta az ügyintéző, mert állandóan változnak a szabályok.
97. Sly001 (válaszként erre: 96. - Dasha11)
2013. nov. 18. 17:24

45 napig védett státuszban vagy, vagyis fizetik helyetted a TB-t, utána neked kell (vagy az önkormányzat fogja, ha kapsz rá támogatást).

Ezt a 3 hónapot nekem az egyik Győri ismerősöm mondta tavaly! Neki be kellett jelentkeznie a Gyes lejárta előtt 3 hónappal. De neki volt mukaviszonya, úgy ment Gyes-re. Utána meg 3 hónapig kapott álláskeresési támogatást.

2013. nov. 18. 16:37

Köszönöm válaszod segítséged kedves Hanita.

Ma jött meg az Államkincstártól(MÁK) a papír a gyes-em lejártáról szerdán megyek a helyi Munkaügyi Központba beregisztrálni.Nekem ott azt mondták ilyen nincs h. GYES lejárta előtt 3 hónappal már be kellett volna jelentkeznem,addig nem tudtak/nak regisztrálni amíg nem viszem a gyes-em megszűnéséről a papírt amit csak most tudok megtenni mert ma jött meg.11.-én töltötte a kisfiam a 3-at.Nincs semmilyen jövedelmem mivel nem dolgozom de akkor megkérdezem ezt szerdán (mert megyek az önkormányzathoz is)ezt az Egészségügyi Támogatást.

95. 3aeb86a367 (válaszként erre: 94. - Dasha11)
2013. nov. 12. 11:33
Ha egyedülálló vagy, akkor adhatsz be kérelmet a helyi önkormányzatnál (azt hiszem valami Egészségügyi támogatás a nyomtatvány neve) és ha beleférsz az egy főre jutó jövedelembe, akkor ők fizetik helyetted a TB-t. De évente újra be kell adni.
2013. nov. 10. 19:03
De mégis miből várják h. fizessem a 6600 ft-ot ha segélyt semmilyet se kapok,egy gyerekem van,párom nincs aki segítsen vagyis egyedülálló anya vagyok,munkám sincs,hiába a 2 diploma???!!!!:(((
93. 3aeb86a367 (válaszként erre: 91. - Dasha11)
2013. nov. 7. 16:05

Sajnos ez van, aki nem dolgozott Gyes előtt az nem kap semmiféle juttatást, járadékot és még a tetejében a TB ellátást is nekünk kell fizetni magunk után. Ami ebben az évben havi 6660 ft, ami nem kis pénz egy olyannak, aki nem kap semmilyen támogatást.

Nekem szerencsére van párom, de így is csak az ő fizetése van és a családi pótlék a két gyermek után. Munkát azóta sem találtam és most megint babát várunk, szóval megint csak Gyes-t fogok kapni a pici után.

92. 3aeb86a367 (válaszként erre: 83. - Dasha11)
2013. nov. 7. 15:58

Szia!


Ha Gyes előtt egyáltalán nem dolgoztál akkor nem fogsz kapni semmilyen munkanélküli segélyt. Ezt onnan tudom, hogy én ugyanebben a cipőben járok. Esetleg a helyi önkormányzatnál lehet megpróbálni segélyt/segélyeket kérni. Bár én ezt sem kapok, mert több az egy főre jutó jövedelmünk a megengedettnél. Esetleg még meg lehet próbálni az álláskeresési támogatást szintén az önkormányzatnál.

91. dasha11 (válaszként erre: 90. - Dasha11)
2013. nov. 7. 15:22
már sikerült megtaláltam...de nekem nem jár semmi mivel nem dolgoztam gyes előtt:((((munka persze itt nincs...1 gyerekkel egyedül...se pénz se munka:(((pedig dolgozna az ember diplomája is nyelvvizsga mégsincs semmi munka:(((
2013. nov. 7. 15:18
A linket nem hozta be azt írta ki h. a keresett oldal nem elérhető...:(((
2013. nov. 7. 15:17
Köszi a választ.De nagy baj h. nem jelentkeztem be 3 hónappal lejárta előtt?De én nem dolgoztam gyes előtt,egyetemista voltam és azt mondták így nekem nem jár ez a járadék...és más nincs ami járna egyedülálló anyának aki még nem dolgozott soha???
88. Sly001 (válaszként erre: 85. - Dasha11)
2013. nov. 7. 09:21

Egyik ismerősöm mondta, hogy GYES lejárata előtt 3 hónappal be kellett jelentkeznie, és így, miután lejárt a GYES, rögtön kapta a 90 napos álláskeresési támnogatást.

Ha ez alatt a 90 nap alatt nem tudnak munkát adni, akkor utána lehet igényelni az aktív korúak ellátását is a helyi jegyzőnél.

Nekem is aktuális lesz a téma jövőre, ezért néztem utána.

Ha valamit megtudsz a témával kapcsolatban, akkor légyszíves írd meg ide a fórumra, vagy nekem privátban, ok?

Én a helyedben mindenesetre már most bemennék a munkaügyibe érdeklődni, ott meg tudják mondani mit tegyél.

87. Sly001
2013. nov. 7. 09:16
86. orsi..
2013. nov. 7. 07:35
sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy szülés előtt álláskeresésin voltam mosta másodikkal vagyok itthon és már ő 2 éves tehát január 31én lejár a gyesem utána is mehetek álláskeresésire?
2013. nov. 6. 17:13

Miért kellett volna 3 hónappal és baj h. nem tettem meg?Kaphatok így vmit amíg találok munkát???Én kérdeztem mkit de ezt nem mondták nekem.

Mert hiába a diploma és sok helyre ír jelentkezik pályázik az ember nem biztos h. egyhamar ripsz ropsz kap munkát és a gyerekem akkor is el kell látni és egyedül nevelem,párom sincs aki addig eltartana segítene anyagilag amíg lesz munkám.

Szüleimmel élek egy házban ház költségeit ők fizetik de nekem külön pénzt adni h. legyen magamra és a gyerekre nem tudnak semennyit semmire.


Az államkincstárhoz előtte be kell mennem onnan papírt igazolást kérnem h. lejárt a gyes-em és utána a munkaügyi központba a kincstártól kapott papírral én így tudom vagy rosszul?

84. Sly001 (válaszként erre: 83. - Dasha11)
2013. nov. 6. 16:37
Menj be a legközelebbi munkaügyi központba (állami foglalkozatási szerv), és jelentkezz be. Ezt egyébként ajánlatos lett volna megtenni a gyes lejárata előtt 3 hónappal.
2013. nov. 6. 16:00
Sziasztok.Nekem dec-ben jön az utolsó gyes félhavi mert hónap közepén született a gyerek.Gyes előtt egyetemre jártam,még nem dolgoztam.Szeretném kérdezni h. nekem mi jár,jár vmi a gyes után vmilyen támogatás összeg,addig is amíg találok munkát???Kérlek segítsen vki!!!Mit s hol kell igányelni benyújtani?!Köszönöm szépen a válaszokat előre is.
2013. márc. 2. 11:38

Oké köszi!

Hát nekem mikor utoljára voltam (szüneteltetni) már nem mondták,hogy kell mennem,a kiskönyvbe sem írtak be semmit,most meg is néztem!

Remélem ebbôl nem lesz gond...

81. Milup2 (válaszként erre: 80. - Vikó 26)
2013. márc. 2. 10:13
Nálam bent volt a kiskönyvben, mikor kell bemennem....De végülis mikor pont lejár a gyes, bemész(nálam 17.-én járt le, s 18.-án mentem be, akkor kellett), vinni kell azt a papírt, amit az államkincstártól kapsz, hogy már nem kapod a gyest. Nekem akkor még nem volt meg, így átküldtek a munkaügyiből az államkincstárhoz, aztán vissza a munkaügyihez, s már indult is újra az álláskeresésim.(Terhesen kerültem a munkaügyibe, aztán szüneteltettem a gyes végéig, majd újra indítottam, de közben persze mindig be kellett mennem, mikor tgyásról gyedre kerültem, ill. mikor gyedről gyesre, vinni kellett a papírokat mindig...)
2013. márc. 1. 17:49

Sziasztok!

Nekem az a kérdésem lenne,hogyha már regisztrált állàskeresô vagyok,határozatban megállapított napokkal,de terhes lettem,ezért szüneteltettem a járadékot,elég a gyes lejárta körül újra indítanom a járadékot,vagy inkább már most jelentkezzek az AFSZ-nél,hogy szeretném újra ígénybe venni az álláskeresôi járadékot a gyes leteltével?

Április végén telik le a gyesem és a járadék szüneteltetésekor 120 napom maradt bent!

79. Sly001 (válaszként erre: 75. - 728bc799e2)
2013. márc. 1. 16:15
78. Sly001 (válaszként erre: 74. - 27erzsó27)
2013. febr. 12. 20:30

Most olvastam vissza...

Nálunk Győrben nem így van,előre is lehet jelentkezni.Vagy csak lehetett???

77. Sly001 (válaszként erre: 75. - 728bc799e2)
2013. febr. 12. 20:29
Ha még nem járt le a gyesed,gyorsan regisztráltasd magad a munkanélküliben!!!
76. Sly001 (válaszként erre: 74. - 27erzsó27)
2013. febr. 12. 20:28
Gyes lejárta előtt 3 hónappal be kellett volna jelentkezned,regisztráltak volna,és akkor most kapnál pénzt.Sajnos erről sokan nem tudnak.Egyik barátnőm tudta ezt,és a gyes lejárata előtt bejelentkezett.Utána pár hónapig kaptott pénzt,de már az is lejárt neki,munkát pedig nem talált...
75. 728bc799e2 (válaszként erre: 74. - 27erzsó27)
2013. febr. 11. 17:35
ez komoly???? én is erre apelláltam, hogy ha a gyes lejár, akkor amíg nem találok munkát, akkor legalább kapok valami minimális pénzt!!! ez szégyen!!
2013. jan. 28. 13:05
Én 3 évig voltam gyesen amit a tegnapi nappal bezárólag megszüntettek.Elmentem a munkaügyi központba ahol regisztráltak.3 hónapig semmit nem kapok (kivéve ha munkát találok)és csak a családi pótlék marad 1 gyerek után (12200ft).Most kérdezem én aki mondjuk egyedül neveli a gyermekét az mihez kezd ezután?Még én jobb helyzetben vagyok mert a férjem dolgozik alig 70ezerért.Próbáltam jelentkezni a Munkaügyi Központba még azelőtt mielőtt nem járt le a gyesem,de azt mondták változtak a jogszabályok és csak akkor tudnak regisztrálni ha már lejár a 3 év még 1 nappal korábban sem :( Sajnos olyan környéken lakunk ahol semmi munkalehetőség sincs.5 évvel ezelőtt több mint 450 km-re kaptam állást a lakóhelyemtől.Persze gyerek mellett ezt már nem lehet megoldani hiába jár óvodába.Sajnos nincs segítségünk aki hozná vinné a gyereket az oviba ezt is nekem kell megoldanom.Hiába mondják sokan hogy aki akar az talál munkát de ez erre nem igaz.Itt szinte lehetetlen.Ha valami munkahelyen üresedés van oda az ott dolgozók ismerősei,rokonai kerülnek be.Ha akad is valami mondjuk 60-70 km-rel a lakóhelyünktől akkor a cég nem állja az utiköltséget és a fizetés háromnegyede erre menne el.Sajnos ilyen kilátástalan erre minden.Én szeretnék dolgozni de itt vidéken minden más.Sajnos anyagilag nem tudjuk megengedni magunknak hogy felköltözzünk mondjuk a fővárosba.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook