Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkanélküliség fórum

Munkanélküliség (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Munkanélküliség

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
204. 7c79ff1565 (válaszként erre: 203. - Matica)
2010. febr. 23. 20:07

Gratulálok. Szorítok, hogy be is jöjjön neked. Nálam semmi jó, továbbra sincs munka, volt egy hirdetés, nyilvános wc takarítása, ügyelése talán megpróbálom, hátha..

amúgy március 6 án már tuti h suliba megyek, de az is csak szombatonként

203. Matica
2010. febr. 23. 19:43

Nálatok miújság?

Én most kaptam egy ajánlatot, de majd március végén indul, ha nem csúszik. A postán találkoztam az emberkével, ott hama megvolt az állásinterjú is :)))) Nagyon jó lenne, ha sikerülne elindítani a céget addig. Pont olyan a munka, amit szeretnék.

202. Matica (válaszként erre: 198. - Zsandrea)
2010. febr. 23. 19:36

Ó akkor már nem sok van vissza :)

Párodnak van már valami kilátásban?

201. flion (válaszként erre: 198. - Zsandrea)
2010. febr. 23. 12:58
Gratulálok a babához, jó egészséget Nektek! Férjednek meg sok sikert!
200. 7c79ff1565 (válaszként erre: 198. - Zsandrea)
2010. febr. 23. 11:42
én is gratulálok, jó egészséget nektek, és legyen sok örömötök a picivel: Fárjednek is sok sikert álláskeresés terén .
199. one85 (válaszként erre: 198. - Zsandrea)
2010. febr. 23. 09:19
Én is remélem és gratulálok a babához!:D
198. Zsandrea (válaszként erre: 176. - Matica)
2010. febr. 23. 09:12
Március 20-ra vagyok kiírva. Remélem addigra a párom talál munkát.
197. mh07 (válaszként erre: 196. - Matica)
2010. febr. 21. 08:38
Egyetértek Veled és az "orvosok" csak addig kapnának fizetést, amíg a paciens nem betegszik meg!
196. Matica (válaszként erre: 192. - 7c79ff1565)
2010. febr. 20. 14:22

Első olvasatra, kicsit kemény de aki annyira lecsúszott, azt már nehéz szép szavakkal visszahozni, így megértelek. Én szívem szerint munkahelyet teremtenék, szociális érzékenységemnél fogva, a fogyatékkal élőknek. A mai munkáltatók el sem tudják képzelni, hogy milyen csodálatos lehetőségek, vannak ezekben az emberekben.

A másik, egy olyan létesítményt létrehozni, ami a természetes gyógymódokra alapul. Sajnos vagy szerencsére, nem hiszek a mai orvostudományban. Nagyon sok rossz tapasztalatom volt már, legtöbb rokonomat is a nagyon orvosok küldték a másvilágra.

195. flion (válaszként erre: 193. - Matica)
2010. febr. 20. 14:11
Igen a kicsik engem is azért csípnek, mert még nem nőttem fel.:-) Nem! Gyakorlatilag a bölcsődésségre semmi esélyem, öreg vagyok, kerekesszékes és tanulmányaimat is jobb híján az informatika területén végeztem. Tehát, maradnak a rendszerek.:-( Könyvtár informatikus lehetnék, de annak semmi köze a könyvtárossághoz.
194. Matica (válaszként erre: 191. - 06718ca650)
2010. febr. 20. 13:59
Legalább tudom, hova kell mennem, ha egy jó koktélt akarok szürcsölgetni, ha véletlen arra járok :)
193. Matica (válaszként erre: 188. - Flion)
2010. febr. 20. 13:57

A kicsiket én is imádom. Mondjuk ők is csípnek. Bár nem tudom mit szeretnek bennem annyira. Lehet, hogy látják, hogy nem sikerült felnőnöm.:)


Látsz benne elég fantáziát, hogy bármelyiket elérhesd?

2010. febr. 20. 13:16

:XD


Hawaii kocsma, az sem rossz. Na ha már itt tartunk, ha annyi pénzem lenne, én vennék egy szigetet, felkarolnám az összes hajléktalant, csinálnék egy fain lakóparkot nekik, kb mint egy börtön, amit bentlakásos intézetnek neveznék. onnan se ki, se be addig, míg valami szakmát meg nem tanulnak, és ki nem józanodnak, illetve le nem szoknának bármiféle szenvedélyükről. Onnantól segítenék nekik elhelyezkedni, pár hónapig még lakhatnának az intézetben,ha már van munkájuk, azt ha gyűjtenének lakásra, legalább pár havit, h albérletet rezsit kaját fedezni tudják, engedném útjukra. Persze extra szigorú ellenőrzés mellett. MErt intézetembe csak olyanok maradhatnának, akik nem játszák ki az ember jóhiszeműségét. Szóval képesek lemondani és akarjanak változtatni életükön. Valamit valamiért alapon.kár h nincs az országban olyan, aki tehetős és egyszer ezt megvalósítaná..munkanélküliség, ide vezet... nesze neked országhatalom. Ha valak iegyedülálló, nincs se kutyája, barátai, akik segítenének neki, idővel meht az utcára.. azt kéne pedig Összegyűjteni egy helyre a szegényt, taníttatni, azt segíteni neki elhelyezkedni, mégha bányamunkásnak is, vagy valami ipari segédként, ami az emberi jogokat nem sérti de pénzt lehet keresni vele.... Szerintem nem mind hajléktalan akar vedelni, és bagózni, sok olyan van aki változtatna, de barátok és normális segítség hiányában képtelen erre. Hány olyan van, h több diplomás, nyelvvizsgás, de v ital v család miatt repült az utcára, és nyomorog, koldul... :-( szomorú

2010. febr. 20. 12:52
hawaii-n nyitnék egy kocsmát a tengerparton az urammal. reálisan: minden vágyam a szakmámban elhelyezkedni (ipari automatizálás).
190. Matica (válaszként erre: 189. - 7c79ff1565)
2010. febr. 20. 12:28
Hát csajszi, Te egy csúcs vagy!! :DDDDDDDD
189. 7c79ff1565 (válaszként erre: 187. - Matica)
2010. febr. 20. 12:19
én Parlamentben dolgoznék, pöffeszkednék a székben, azt jó formán nem csinálnék semmit, és mégis kapnám a sok lóvét.. Na jó viccen kívül, mgelégednék valami ereklyevadászsággal, vagy ha az sincs, egy egyszerű titkárnői - irodai munka megfelelne, olyan amiben magasabb pozícióba lennék. Pl. igazgatói, irodavezetői poszt. Persze valamiféle infós, termelésirányítói munka is szívesen bejönne. DE csakis olyanban helyezkednék el a jövőben, amiben nem terméket, szolgáltatást kell eladni. Volt munkahelyemen valamit el kellett adni, sajna rá nem volt kereslet, ne mszeretném ha emiatt kirúgnának, mert hiába vagyok lehengerlően kedves, mosolygós, és barátságos, meggyőzni is tudom az embereket, de olyat aki nem vevő a cég szolgáltatására, azt sehogy se lehet rávenni..
188. flion
2010. febr. 20. 12:07

Sziasztok!


Bölcsődés dada vagy könyvtáros.:-) Bölcsődét nyitnék és egész nap a gyerekekkel játszanék!:-))

187. Matica
2010. febr. 20. 10:59

Sziasztok!

Lehetne egy költői kérdésem?

Ki mit szeretne csinálni legszívesebben, ha munkáról lenne szó? Természetesen nem az iskolai végzettség szerint, hanem ami a szíve vágya lenne.

Vagy ha esetleg adottak lennének az anyagiak, mibe fogna bele?

186. Matica (válaszként erre: 178. - 7c79ff1565)
2010. febr. 20. 10:50
Gondoltam, ha a saját szakmádban nem tudsz elhelyezkedni, akkor némi pályamódosítással a humor területén nagy sikered lenne. :)
2010. febr. 20. 07:24

Sziasztok!

Látom nem egyedüli az Én problémám,2éve pestmegyéből költöztünk egy határmenti településre hogy kint fog a párom dolgozni.

Kint dolgozik jeleneg Németországban,de ennek is örülünk mert 1 évnél is többet szenvedtünk mire sikerült.

Idehaza lehetetlené vált a munkahely,duplán teheti össze az a kezét akinek van állása(de ő sincs biztonságban)

Gyesen vagyok és beárnyékolja az életemet,mert már fél év múlva nekem is dolgoznom kéne,de hol????Ha meghallják hogy 2 kicsi gyerek,rögtön kiesel a kosárból,lehetőséged sincs a bizonyitásra,elkeseritő a jövőnk.....

184. süße
2010. febr. 19. 16:58

Köszönöm a tanácsokat,még megfontolom és majd hétfőn kora este elmesélem milyen volt a próbanapom.

Szurkoljatok nekem,hogy jó legyen.

Én is szurkolok minden álláskeresőnek..

183. one85 (válaszként erre: 169. - Mh07)
2010. febr. 19. 16:50
Sajnos a nővéremet jól megszívatták minden egyes távmunkával!NEM AJÁNLOM!
182. one85 (válaszként erre: 173. - Süße)
2010. febr. 19. 16:49
Szerintem válald el és úgy keress közbe másik melóhelyet!Így biztos nem esnél a két szék közé ha érted mire gondolok.A munkanélkülit legjobb esetben is csak fél évig kapod és abból nem igazán lehet megélni!
181. 7c79ff1565 (válaszként erre: 180. - Mh07)
2010. febr. 19. 14:38
á itt nem csak a kor játszik, nézdd, én fősulit végeztem, közép C nyelvvizsgám van, +3 elég jó végzettségem, meg most is benne vagyo kegy tanfolyamban, így 25 leszek, mégse kellek.. szóval te se add fel. szorítunk neked is
180. mh07 (válaszként erre: 172. - 7c79ff1565)
2010. febr. 19. 13:33

Köszönöm, gyanús volt nekem is. Ezért fordultam hozzátok, hátha valaki már tapasztalattal bír.

A fix munkáról annyit, hogy egy éven belül kétszer lettem munkanélküli. Az első munkahelyemet megszüntette a polgármester, a másikat pedig a franciáknak köszönhetően vesztettem el:-(

Keresni keresek folyamatosan, de sajna nem találok.

Vidéki és 40 fölötti lévén nem kapkodnak a munkáltatók:-(

2010. febr. 19. 13:11
visszaolvastam, pályamódosítás?? nekem még munkám sincs, nemhogy pályát módosítsak.
178. 7c79ff1565 (válaszként erre: 174. - Matica)
2010. febr. 19. 13:10
ezt hogy érted? miért írtad ezt nekem?
177. 62cc0f78ae (válaszként erre: 149. - Hoana)
2010. febr. 19. 13:10
Szia! Véleményem, az van...:P A hülyéje, legalább ne nyomna rá a visszajelzésre, hogy megkapta... Vagy olyan nehéz lenne egy sablonválaszt gyártani, hogy "Köszönjük, majd értesítjük"?
176. Matica (válaszként erre: 160. - Zsandrea)
2010. febr. 19. 12:56

Nagyon igazad van!!!! :)

Viszont valahonnan erőt kell meríteni, és mi sorstársak szívesen meghallgatunk! Tehát ide jöhet a panasz, ha egy kis lelkierőre van szükséged! :)

Mikorra várjátok a babucit?

175. Matica (válaszként erre: 173. - Süße)
2010. febr. 19. 12:50

Nagyon sok helyen van, embertelen körülmény.

Sajnos jelenleg a munkaadók megtehetik, ha nem tetszik, el lehet menni, jön helyedbe más ezrével. Persze ez a mentalítás nem jó, de mást nem tudsz csinálni, mint eltűröd.


A munkanélkülibe az uccsó 4 évet nézik, ez alapján számolnak. Azt nem tudom hány százalékot számolnak. Én a minimálbér után kb 43 ezret kaptam három hónapig, utána még kevesebb. Adót nem vontak csak a eü járulékot.

A Zuglói meló még így is jobban hangzik mint a semmi. Kapcsolatokat is építhetsz közben, és nem kell ott leragadnod, amint lesz lehetőséged, tovább léphetsz. Vagy próbálj még hozzá kicsikarni valami utazási hozzájárulást. Persze ha anyagilag megtehetitek várhatsz is, de én Csepelen nem sok lehetőséget láttam. Nekem is az a határ.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook