Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkanélküliség fórum

Munkanélküliség (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Munkanélküliség

144. Matica (válaszként erre: 143. - 7c79ff1565)
2010. febr. 12. 21:33

Jahhh kérem, ember legyen a talpán aki el tudna igazodni ezen. Én voltam egy interjún, mert pont beestem az utcáról. Nagyon profi volt.:) Kulturált üzlet egy bevásárló központban. Szuper külföldi háttér meg minden. Fél órában csak azt hallgattam, milyen nagy lehetőség ez az üzlet és milyen príma az üzlet elépítése....igényes,ápolt, kedves vevőközpontú kollégára van szükség... blablabla. Bájosan mosolyogtam, megértően pillogtam. Egy mondatban azért sikerült elmondania, dolgozhatsz mint állat, még a szabadnapodon is és a túlórákkal meg lehet keresni,annyit hogy a minimálbért, igaz kicsivel de meghaladja.

Ó már olyan régen vágytam megint egy ilyen munkahelyre!! :) Persze ha nincs más a pakliban ez is jó lesz valamire. Megmondom őszintén, már nyeregben éreztem magam, nahhh megvan. Röpke szöszke kérdés felelek után elbúcsúztunk azzal, hogy héfőn akkor egyeztetünk, hogyan tovább. Azóta sem tudom, melyik hétfőre gondolt!:)

Rá olyan két hétre, pont arra volt dolgom. Gondoltam megnézem hirdetnek e még, vagy bevittek az erdőbe. Hát azt hittem dobok egy hátast. Na én sem vagyok valami csúcs kategória, de az a csaj akit felvettek oda, ha találkozom vele az utcán talán megszánom és adok neki egy 100-ast.

Nincs jogom véleményt mondani másokról, mert mindenki hozott anyagból dolgozik, de szöges ellentéte volt a hölgyemény azzal, amit a vezető bemagolás után nekem vázolt. Azóta is döbbenten állok a történtek elött. Vagy ez valójában a kész átverés? Akkor viszont már jó lenne ha valaki szólna mikor kell nevetni. :)

143. 7c79ff1565 (válaszként erre: 142. - Matica)
2010. febr. 12. 20:21
na ez engem is érdekelne, a 600 állásplyázatomból keményen 1 darabra hívtak be!!! reális helyekre adtam be, végzettségnek megfelelően, szerintem nagyon jó kis önéletrajzot kreáltam, magyar és angol nyelven is, szupi motivációs levéllel, normális kép is volt mellékelve a cv-ben, és semmi. (én már gondolkoztam azon is, h vagy túl csúnya vagyok, vagy olyan kezéb evolt az önéletrajzom, aki meg nem talált túl szimpinek, lehet jobban néztem ki nála, és elsüllyesztette.. )én már mindenre gondoltam :-(
142. Matica (válaszként erre: 141. - Flion)
2010. febr. 12. 18:26

Hát erre nem találok szavakat!!!! :(

De igazából azt sem tudom, mit lehetne tenni.

Mert most, igazából elmorgolódunk magunknak, de sajnos más nem történik, csak a lelki stresszeinken enyhítünk némileg. Majd másnap erőt gyűjtve ugyan úgy, nekilendülünk, mert hátha. És ha más nem, örülünk más sikerének és reménykedünk, hogy talán másnap nekünk is sikerül.

Drága édesapám mondogatta mindíg, jányom tanulj mert utcaseprő leszel. :) Szegény már nem élhette meg, hogy a diplomások nagy része sem kell senkinek.


Engem igazán az érdekelne, hogyan juthatnék el odáig, hogy legalább egy állásinterjúra behívjanak? Vagy milyen praktikák vannak amivel meg lehet fogni egy munkáltatót? Mert kifogások vannak részükről, én is kaptam már hideget meleget. Pedig jó munkaerőnek tartom magam, nem kell mindent a számba rágni, fogékony vagyok új dolgokra......sorolhatnám. Nem akarom persze fényezni magam:)

141. flion (válaszként erre: 138. - Matica)
2010. febr. 12. 17:13

Kedves Matica!


Pár évvel ezelőtt a Munkaügyi Hivatalban velem is nagyon pimaszok voltak. Kerekesszékes vagyok és nem volt akadálymentes a hivatal. Hiába telefonáltam be, nem jött ki senki! Végig vonszolta a segítőm a kerekesszéket vagy 10-12 lépcsőn. Ez nem csak kellemetlen, hanem veszélyes is. Ott bent fogadott egy "hölgy", akinek a kinézete távolról sem volt kulturált. Először is nagyon csodálkozott, hogy kerekesszékes vagyok, halkan megjegyeztem, hogy említettem a telefonbeszélgetésünkkor is. Aztán, munkát nem tudott ajánlani, semmit nem tudott. Haza mentem, felhívtam a megyei Munkaügyi Központot és elmondtam mi történt, aztán a Hölgyek jöttek a lakásomra és nem engem "cigőltek" a lépcsőkön. Vissza térve az aktuális mai helyzethez, egyszerűen nincs munka, mert nincs termelés! Ezt, a munkaügyi hivatalban is tudják, mindenhol tudják! Azt viszont nem tudom és mérhetetlenül undorítónak tartom, hogy miért tesznek úgy a munkanélküli emberekkel, mintha nem akarnának dolgozni?

140. Matica (válaszként erre: 139. - 7c79ff1565)
2010. febr. 12. 15:53

Köszönöm az együttérzést!!! Szívem szerint én is ordítottam volna. De olyan kis hülye pic.a vagyok, harmincas éveim vége felé, még mindig jóhiszemű vagyok. Bár a párom mindig mondja, királylány ébredj már fel, ha tündibündi vagy, ott rúgnak beléd ahol tudnak. :) Sajnos,igaza van. Soha nem értettem, miért kell másokon átgázolni. Most értem csak,túl kell élni, és sajnos manapság már bármiáron.

Megértem a mnközpontosokat is, hogy rengeteg a munkájuk, de némelyik emberségből vehetne néhány leckét. Lehet, hogy van aki passzióból jár oda, de könyörgöm, ezt a gúnyát ne húzzuk már rá mindenkire. Én nem azért a pénzért mentem oda, hanem, hogy végre dolgozzak. Három hónapig feléjük sem néztem, mert bíztam benne, hogy találok mhelyet.

Ami pedig a mostani politikai helyzetet illeti. Az embereket egymás ellen hergelik, hogy addig se foglalkozzanak azzal, hogy lassan de biztosan éhenhalnak. Néha odadobnak valami cafatot, de észre sem veszed és a dupláját veszik vissza. Most könnyebb mindent a válságra fogni, de kérdem, hol van a válság?

Szerintem sokak nevében mondhatom, mi csak megélni szeretnénk, tisztességben felnevelni a gyerekeinket... olyan nagy kérés ez? Szerintem nem, csak mostanság nagy luxus. :(

139. 7c79ff1565 (válaszként erre: 138. - Matica)
2010. febr. 12. 14:11
NAgyon sajnálom kedves Matica:-( Átérezzük a bajokat. Sajnos nekem sincs munkám, most lesz munkaügyi preem nemsokára, és utána már én is mehete munkanélküli kp-ba. Én keresgélek, de semmi nincs itt, illetv eladói, ahova olyan végzettség kell, v férfi munkák. Vagy olyan amihez gépész diploma kell. Úgyhogy totál rossz a helyzet erre is. Azért én a munkanélküliben kinyitottam volna a számat, és a szerény kis nőies módomban, legbelül büszkén de csendesen lekaptam volna a segítőt mind a 10 körméről, hogy mit képzel magáról. Ez nem egy gyorstalpaló gyere be, azt menj ki a leggyorsabban hely, nekik ez egy kötelesség, munka; hogy segítsenek mindenben. Az meg pláne nem szép, hogy még téged aláznak. Mire föl?? MErt nem találsz ebbe a szar országba munkát? Már bocsi, de az állambácsi meg a többi parlamentista lusta disznó veri a nyálát, hogy ő milyen zseni, mennyi mindent köszönhet az ország nekik, mert ők az ország nagyjai, azt közbe növesztik a millák a zsebüket, és csak a saját jólétük célját szolgálják. Ki hallott már olyant a nagyhatalomtól, h :"mivel ennyire rossz a helyzet munka terén, nyissunk irodákat, vagy növeljük a minimálbért. Ha nincs annyi tőke ,akkor csökkentsük a fizunkat.. Nemhinném, hogy a minisztereknek szükségük van havi több milliós fizetésre!!! "ide jut az ország, már tényleg a munkanélküli központba is félve megy be az ember, nem úgy, hogy na segítenek, hane mazon rettegve, hogy mikor ki mit mond és hogyan aláz.. Na ez az ami nem fer, és ettől hányni tudnék.. :-( Szomorú ez az egész.
138. Matica
2010. febr. 12. 13:18

Sziasztok!

Sajnos én is régóta keresek állást de nagyon kevés sikerrel. Miután merészeltem elmenni, három hónap munkakeresés után munkanélkülire, várva, hogy esetleg segítenek, még meg is alázzák az embert. Sosem kértem még semmilyen segélyt! Nem elég, hogy a munkanélkülibe hajnalba már oda kell menned, hogy bejuss a műszakjuk végére, de érdemben semmit nem segítenek. Kaptam egy kiskönyvet amit vezetni kell és beleírják mikor kell menni legközelebb. Telefonon nem is lehet velük beszélni. Tanfolyamra pedig, ááááá felejtsem el, indul majd valami de nem tudni, mikor hogyan. És ami igazán szuper, kicsi a létszám, nem lehet jelentkezni előre, telefonálgassak akár minden nap, de az sem biztos, mert nagyon sok helyről küldik be a jelentkezéseket. Az új időpont miatt, még vártam néhány órát. Gondoltam én kis naív, végre kapok választ a kérdéseimre. Egy percig voltam az előadónál. Ebbe belefért az hogy ejnye bejnye, miért nem tudok elmenni már dolgozni, nem lesz ez így jó. Beírta az időpontot, lestemplizte és mehet. Kérdezni? Első mondat, második szavánál leállított. Nem mondom mit csináltam volna. Utaztam 60 km-t a semmiért és azért, hogy a szememre vessék, lusta disznó vagyok, mert az állam pénzén merészelek élni. Nem is merem kimondani mennyit kapok, de akit minimálbér után számolnak az tudja.

Elnézést kérek, ha egy kicsit nyers voltam, de nagyon elkeserítő ami ebben az országban megy.

137. one85 (válaszként erre: 131. - Flion)
2010. febr. 12. 11:54
Hát a netes melók tényleg kamuk, szinte mind házalós vagy adj el ezt vagy azt a végén......
136. flion
2010. febr. 11. 16:53

Na, ide jutottunk, hogy egy raktárosi álláshoz referencia kell. Az eszem áll meg!!!


Sodexo Magyarország Kft


Középfokú végzettséggel, több éves raktárkezelési gyakorlattal, leinformálható


referenciákkal rendelkező, pontos, precíz, megbízható munkatársat keresünk

raktáros


munkakörbe, fizikai munkára, budapesti munkahelyre, hétfőtől-péntekig, napi 8 órás munkaidőben, februári kezdéssel.



Jelentkezés



Fényképes szakmai önéletrajzát, referenciát adó személy(ek) megjelölésével a


human@sodexho.hu címre várjuk.


* Szükséges végzettség: Középfok

* Pozíció szintje: 1-3 év gyakorlati hátteret igénylő

* Munkavégzés helye: Budapest és környéke


Hirdetés lejár:


2010-03-05

135. flion (válaszként erre: 134. - Zsandrea)
2010. febr. 10. 16:49

Ezeket konkrétan innen másoltam be:

[link]

Ha, valami normálisat találok, mindig bemásolom.

134. Zsandrea (válaszként erre: 123. - Flion)
2010. febr. 10. 16:27
Honnan veszed ezeket az állásokat?
2010. febr. 10. 16:25

És mennyit lehet hallani, hogy a másik ember szerencsétlenségén húznak hasznot. Sok ember van a végtelenségig elkeseredve.

Úgy érzem, hogy nincsenek ebben az országban kilátások.

2010. febr. 10. 16:24

A férjem meséli, hogy a munkanélküli előtt 2 utca hossznyi sor áll közvetlen nyitás előtt. Olyan sokan vannak, mint még soha. Erről miért nem beszélnek a híradóba, és miért nem keresnek erre a problémára megoldást a politikusok?

Csak a szűk környezetemben 5-6 ember fel tudok sorolni akinek nincs munkája. És még ugyanennyit akinek bizonytalan a helye.

131. flion
2010. febr. 10. 14:23

A neten az otthon végezhető munkák, mind kamu!!!

Alig találok, "kézzelfogható" munkákat. Amit találok kiteszem, hátha .....:-)

130. 7c79ff1565 (válaszként erre: 126. - Zsandrea)
2010. febr. 10. 13:55
fú én nem csak a kamu állásokon vagyok kiakadva, hane maz otthon végezhető internetes másolási meg miegymásos szerelési munkákon. én fel se engedném tenni netre az ilyent. alig lehet találni valammi normális hirdetést is pl egy oldalon, emrt telibombázzák mindenféle otthoni munkával, amiből persze normális jövedelmet összehozni nemigen lehet - kivéve akinek tényelg bejön. (de szerintem ha annyira hű de jól jövedelmező munkák lennének, akkor egy munkanélküli sem lenne.)
129. one85 (válaszként erre: 123. - Flion)
2010. febr. 10. 10:50
Tök jó , hogy így segítesz , ha lesz időm Én is nézek majd és beírom ide!Összetartás ez is jó!:D
128. one85 (válaszként erre: 126. - Zsandrea)
2010. febr. 10. 10:49
Én az ilyeneket jól megbüntetném!:D
127. one85 (válaszként erre: 117. - 7c79ff1565)
2010. febr. 10. 10:49
Tudom Én is így voltam az irigykedéssel , de biztos összejön valami!Szorítok neked!:D
2010. febr. 10. 10:03
Hihetetlen, hogy mennyi kamu állás van a neten. Jó lenne ha lenne egy olyan fórum, honlap, vagy valami hasonló ahol olyan munkáltató adatai kerülnének fel ahová senki ne menjen dolgozni, mert átverés.
125. Pné Veronika (válaszként erre: 111. - 7c79ff1565)
2010. febr. 9. 18:48
Köszönöm... Igazán kedves vagy.:-)
124. 7c79ff1565 (válaszként erre: 123. - Flion)
2010. febr. 9. 17:43
nagyon kedves vagy, de sajnos nekem egyik sem jó, mind Bp, nekem meg gond a feljárás oda:-( Férjem 3 műszakos, kicsi gyerek is van, nagyon sok idő lenne az utazgatás. :-( nekem itt helyben kell keresnem. Remélem én is valakinek azért sikere lesz:-)
123. flion
2010. febr. 9. 16:43
Remélem valakinek sikerül!:-)
122. flion
2010. febr. 9. 16:42

"Szociális asszisztens, vagy gyógypedagógiai asszisztens munkatársat keresünk, nagyon sürgősen.

A Gond-viselés Nonprofit KFT Gond-viselő Házában működő szociális nappali ellátás értelmi akadállyal élő fiatal felnőtteket lát el Budapest, IX kerületében. Kivételesen jó körülmények közé keresünk munkatársat, középfokú végzettség megfelelő.

Elérhetőségünk:

info@gondviselohaz.hu

Tel/fax: 1-323 03 12

Bagosi Mária

igazgató"

121. flion
2010. febr. 9. 16:42

Álláslehetőség:


A munkakör betöltéséhez szükséges képességek, készségek:


Jó kommunikációs készég

Együttműködő készség

Rugalmasság

Nagyon jó Problémamegoldó készség


Alapszintű Számítógépes ismeretek excel, word- Könnyen megtanulható és kezelhető szoftverben napi szintű munka


A munka leírása:


4 műszakos beosztás, heti előkészítéssel.


80%-ban bejövő, ügyfélhívások kezelése asztali telefonról- csomagszállítási időpont egyeztetés.


20% -ban kimenő telefonhívás indítása mobiltelefonokról- a sikertelen szállítású csomagok újraegyeztetése

Mindenképpen olyasvalakit keresek, aki könnyen tud alkalmazkodni, és nyitott az új és sokrétű feladok ellátására.


A jövő heti műszakok beosztásokat már az új kollégáéval együtt tervezetem elkészíteni.

A munkahely fizikai akadálymentesítése nincs megoldva.


Sors Katalin


Gartrans Budapest Kft

Ügyfélszolgálat vezető


0630-742-4525

120. flion
2010. febr. 9. 16:41

Informatikai ügyfélszolgálati munkatárs


Paraméterek: - Technikai támogatás nyújtása telefonon és e-mailen keresztül, idegen nyelven -Ügyfelek hívásainak fogadása -Informatikai kérdések/problémák felkutatása, megoldása és megválaszolása - Adminisztratív feladatok ellátása - Összetettebb problémák továbbítása a második támogatási szintre

Követelmények: -Tárgyalóképes román vagy lengyel vagy török mellett min. középfokú angol nyelvismeret

- Ügyfélorientált szemléletmód

- Kiváló kommunikációs képesség

- Magabiztos számítógépes ismeretek

- Jó problémamegoldó készség


Amit kínálunk:

- Versenyképes jövedelem és juttatási csomag

- Tréningek, továbbképzések

- Fiatalos csapat


Cégünkről: Nemzetközi, ügyfélszolgálati tevékenységet ellátó Ügyfelünk számára keresünk ügyfélszolgálati munkatársakat, informatikai kérdések megválaszolására.


Jelentkezési határidő: 2010 február 25.

119. flion
2010. febr. 9. 16:41

Számítógépes szoftver üzemeltető


Fő tevékenység : számítógépekhez, hálózathoz, internethez, szerverhez értő kolléga

Cégünknél kb 30 számítógép működik , ha valamelyiknél probléma merül fel, ha a vidéki telephelyünket ledobja a szerver stb, meg kell opldani a problémát. Callcenterünk kezelése is feladat.

Mivel ez a munkakör sem tesz ki napi teljes munkaidőt és problémák szerencsére nem mindennaposak a fennmaradó munkaidőben egyéb adminisztrációs teendők pl.: kereskedelmi munkatársi feladatok - számlázás, rendelésfelvétel, kimutatások készítése, árajánlatok bekérése szállítóktól, árajánlatok küldése vevőink részére stb


Cégünknél kerekesszékes kollégát, tárgyi feltételek hiánya miatt nem tudunk fogadni.

Munkavégzés helyszíne Bp III.ker. Ipartelep u. 1/b

Kezdő fizetés 120.000 Ft/hó nettó

Nem dohányzó, 25 - 45 év közötti munkatársat keresünk.

Önéletrajzokat a zspiroch@t-online.hu- ra várjuk

Piroch Zsuzsanna

ügyvezető

Jelentkezési határidő: 2010 február 15.

118. flion
2010. febr. 9. 16:40

-MUNKAAJÁNLATOK—


Kiadvány és kampányszervező

Cégünk 20 éve szolgál ki cukrászokat, pékeket, gasztronómiai egységeket alapanyaggal. Honlapunkon: bekaskft.hu részletes információkat talál rólunk. Akit keresünk

Cégünk rendszeresen ad ki akciós illetve információs kiadványokat vásárlói számára.

Ezeknek a kiadványoknak az összeállítása, nyomdai előkészítővel, nyomdával való kapcsolattartás,ötletgazdagság - tördelő munkjának ellenőrzése, szépérzék, jó ízlés megléte fontos.

Mivel ez a tevékenység kampányszerű két akciós időszak között egyéb adminisztrációs teendők pl.: kereskedelmi munkatársi feladatok - számlázás, rendelésfelvétel, kimutatások készítése, árajánlatok bekérése szállítóktól, árajánlatok küldése vevőink részére stb


Cégünknél kerekesszékes kollégát, tárgyi feltételek hiánya miatt nem tudunk fogadni.

Munkavégzés helyszíne Bp III.ker. Ipartelep u. 1/b

Kezdő fizetés 120.000 Ft/hó nettó

Nem dohányzó, 25 - 45 év közötti munkatársat keresünk.

Önéletrajzokat a zspiroch@t-online.hu- ra várjuk

Piroch Zsuzsanna

ügyvezető


Jelentkezési határidő: 2010 február 15.

117. 7c79ff1565 (válaszként erre: 116. - One85)
2010. febr. 8. 22:11
de jó neked, egy picit most irigykedem, na de tényleg csak mikronnyit ám, mert nekem sehogy sem jön össze semmi. Ma néztem egy állást,ami jó lenne, de ahhoz meg jogsi kell. :-( bübüü, de majd lesz valami egy évem van, addig márciustól meg suliiiii
116. one85 (válaszként erre: 115. - 7c79ff1565)
2010. febr. 8. 20:45
Semmi különös holnap kezdődik a munka!:D
115. 7c79ff1565 (válaszként erre: 114. - One85)
2010. febr. 8. 20:43
helloka, mi újság?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook